» »

Do koliko lahko dvignem 12V, 5V in 3V linije

Do koliko lahko dvignem 12V, 5V in 3V linije

GUFY ::

Zvečer se bom lotil modificiranja napajalnika pa me zanima do koliko je varno iti z napetostmi na posameznih linijah.

Sam sem mislil takole: 3.3V na 3.55V 5V na 5.5V in 12V na 12.5V>:D >:D >:D

Vem, da sem omejen pri dvigovanju 12V linije saj ima moj chiftec 12V in 5V linijo povezano in se obe regulira na enem potenciometru.

boštjan ::

jaz na tvojem mestu ne bi presegel 5%,kar pa si jih v tem primeru že.

GUFY ::

Na Xtreme forumu sem zasledil tole. tip pa je modal samo 3.3V linijo.





Še en nasvet iz Xtreme foruma:

Just stay under 3.6 on 3.3/5.5 on 5.0 and 13.2 on 12 and you should be good as long as over voltage protection doesn't kick in.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

GUFY ::

Ne gre več dvigniti voltaž.;(( ;(( ;((

Boštjan, ali si kaj reguliral potenciometer, ki je na tisti mali ploščici na tej tvoji sliki? Me prav zanima zakaj je?

boštjan ::

shit,gufy jaz sem še tistega komaj našel,ko se je šlo za prvikrat.tako da res ne vidim tega,al pa sem res že slep,al pa ga ne prepoznam.
No jaz sem samo tisti potenciometer premikal,nič druga

TribesMan ::

Lahko da je potenciometer namenjen OVP (over voltage protection) vezju. Če praviš da se napetosti nočjo zvišat, mogoče ta regulira koliko je najvišja "dovoljena" napetost izhoda.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Sem ga mal vretl pa ni bilo nič razlike;(( ;(( ;(( .
Bo teba zgleda mal drgač modat.>:D

morphling1 ::

To ni ok modanje, sploh ker moraš vsakič odpirat napajalnik, pa še natančno ni toliko. Treba modat Vsense :)
Glede na napetosti se pa tudi jaz strinjam z tistim napisanim in bi se tudi sam tako nekako orientiral.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Sam jaz ima sense linijo samo na 3.3V, na 12V in na 5V liniji je nimam, tako lahko potem modam samo 3.3V linijo.;((

morphling1 ::

God bless Antec :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Ne moreš vsega dobit za 15K;(( ;(( ;((

BTW glejte tega norca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Fury ::

haha 14!!!! dobr je 0:)

planetparty ::

Ne bi se čudil, da mu kmalu pokadi...>:D


Kaj za vraga se igračkate s tem? Raje pripčoročam, da se kupi dober napajalec kot to, da zaserete vse komponente od plošče do diska zaradi teh modanj.
Jaz imam 300W neki noname in le na meji sesutja je, moram si nekaj boljšega nabaviti.

GUFY: kak si ti zadovoljen s tem tvojim? (berz modanja:D )


se sploh čudim, da dela

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Zelo>:D >:D >:D, vendar sem imel na začetku malo nizke linije 12v in 5v. 3,3V linija pa je že od začetka zelo visoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

planetparty ::

In že si me prepričal :) Kupim takoj po praznikih.



Drugače pa naj povem, da mi je enkrat šel napajalnik in skuril mi je ploščo (Abit BE6-kje so ti časi), disk in in grafično. Od takret se bojim napajalnikov kot hudič križa:8)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

robibrk,sam tudi tega čifteka in če misliš navijat boš moral malo modat,žal.

planetparty ::

Ne maram se več igračkati z elektriko, ali če bo nuja, pa bom reskiral celi comp za 10MHz>:D

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Morphling, več mogoče kje kupiti Anteca True Power 430W pomoje bo to dovolj. Važno pa mi je, da kupim dober psu. Anteca pa hočem zato, ker se da super voltmoddati in ker ima na 3,3V, 5V in 12V svojo Vsense linijo. Mam že par hudih načrtov na disku >:D.

boštjan ::

Napajalnik TRUE430PEC ATX 430W CE z aktivno PFC izredno tih, 2 ventilatorja ?

DjTonic ::

Ja kje si to videl? Jaz še nič nisem gledal po štacunah.

Mr.B ::

Če imaš zanič napajalnik ter posledično nihanje napetosti, si kupi boljšega.
Če imaš jajc plato, pa ne daje stabilne napetosti, si kupi boljšo plato.

Ne vem zakaj bi dvigoval napetosti napajalnika?
12V linija : Vse kar gre direkt na +12V "ventilatorji, diski, CD-pogoni, Flopy..) lahko dela tudi za 11V ali pa 13V.
5V linija, vse kar dela direkt s 5V bo delalo direkt s 5V, seveda je pa odvisno od naprave, saj imajo diski tudi 5V ampak logika dela na drugi voltaži.
3.3V linija pa gre direkt na plato in za napajanje Procesorja oz Ramov isto zraven še +12V linija. TODA vse te tri napetosti grejo preko swičerja oz. v računalniškem žargoni eno ali dvo ali tro ali Gigabyt šestfazno pretvorbo, pomembno je sedaj le kako dobro ta pretvornik dela in stabilizira napetost.
Edino se mi zdi smiselno dvigovanje napetosti 3.3V ki gre ponavadi direktno na PCI vodilo in še ostale nepomembne zadeve.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mloncar ::

ta napajalc prodajajo v jae, za 24k!

DjTonic ::

Mr.B mislim, da nisi najbolj zadel bistva te teme. Tukaj bo šlo za OC sistem zato je treba met lepo zmodan PSU.

Btw: +3.3V linijo mam še na P3 vmodano in moram povedat, da se kr pozna.

Tic ::

Ja, jaz sem dvignil iz

3.3 > 3.5
5 > 5.45
12 > 12.45

In sem dobil 4 stabilne MHZ na fsbju. To je veliko.

Aja, mam pa Antec TruePower 430W. Super je ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

WhiteWolf ::

Zanimivo. Ko se m jaz modal napajlac CHIEFTEC HPC420, sem tud suko oba! Pr men je tist ko se bolj vidi skrbo za 12+ linjo un ko je pa skrit pa za 3.3+ linijo. Vsaj v biosu je tako kazalo. Skratka vse dela lepo.

boštjan ::

tisti,ki se ti bolj vii skrbi tudi za +5V linijo,onega za 3,3V linijo pa jaz nisem najdo/vido:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322124 (1588) DjTonic
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291888 (1357) cbelica
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535417 (4816) TribesMan
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806711 (5323) BigSexy
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462924 (2051) schurda

Več podobnih tem