» »

2x Windows XP (en za igre, drug za vse ostalo)

2x Windows XP (en za igre, drug za vse ostalo)

G@MER ::

Včeri zvečer sem dubu idejo, da bi imel dve inštalaciji XP-jev (na ločenih NTFS particijah). :\
Prvega (ki ga imam že sedaj) bi imel net & programe & work & multimedija....
Drugega pa bi imel SAMO in LE za igre! Ta inštalacija ne bi imela nameščenega NIČ drugega kot frišne XP-je, driverje in ta nov DirectX plus program DAEMON CD-emulator. Z Msconfigom bi ONEMOGOČIL vse zaganjajoče se programe in storitve... Poleg tega bi imel ONEMOGOČENE vse vizualne efekte (ki jih zelo nucam)... Skratka oskubljeni XP-ji...

Kaj mislite, se splača? (Za pridobljeno hitrost):)

P.S. ta druge, GAMING XP-je bi mel na particiji, kjer so že igre.

Hehe ::

ideja je ql. izvedba je debilna.
raj nastav 2 accounta in 2 hardware profila. :)

moj_nick ::

Raje si inštaliraj ta XP za igre in Linux ;)
110111001001010001010000

G@MER ::

Hehe, 2 accounta mi nič ne pomagata ;(( , ker bojo programi in s tem tudi za*ran register.

Kaj pa skupaj-z-windowsi-zaganjajoče-se storitve in programi?

Tam, kjer imam sedaj negaming XP-je, bi se mi skupaj z Windowsi zaganjali programi: ZoneAlarm, StyleXP,... in storitve: Diskeeper, Themes, StyleXP service,...

Poleg tega na gaming XP-jih nebi šel na net in s tem nebi dobil spywara, virusov,...

Ne vem, pomoje se bolj splača še ene XP-je gor dat.
:))

Matri[X] ::

Sej ti je reku 2 hardware profila.

Hux ::

Za igre pa je res hudo ce dobis spywere :D

Yohan del Sud ::

Sam imam to urejo zelo nekonvencialno. Imam pač dva diska. Eden je ATA in eden je SATA. Potem ju pač preklapljam v biosu... Zaženejo se pač tisti xp-ji, na katerega disk nastavim, da je prvi. Ja, saj vem, saj ni ne vem koliko uporabno. Recimo temu ročni mirroring. :\

G@MER ::

Matri[x]: 2 hardware profila mi nič ne pomagata, če že, potem bi nucal 2x profila skupaj z windowsi zaganjajočih se programov in storitev.

Potem bi nucal še 2x različen register (razen če bi za vsak, ko se prijavim v windows imel na namizju .reg file, ki bi ga vsakič, ko bi "presedlal" iz ne-gaming XP v gaming-XP MERGE-al):)

Hux: vse, kar je na disku in ne bi smelo biti tam (spyware, internet-junk, virusi,...); po moje upočasnjuje (če ne že škodi) XP-je.8-)

Po mojem se bolj splača moja 8-) rešitev, kot npr. navijanje PC-ja za hitrejše delovanje XP-jev (saj bom sam tudi navijal, a je moje prvo vodilo, da izboljšam software, šele potem hardware)!:D

Ethan ::

Ojla.
G@mer, a ti ne igraš nč multiplayer.

Si ne predstavljam, da bi moral stalno preklapljat ko malo brskam in potem grem igrat pa spet malo brskam. Tako da bi bilo mal čudno.

In kako igrat counter strike, raven shiled itd. v multiplyer?

Lp, Ethan
I feel the need, the need for speed!!

Hux ::

Eh pusti ga o tem bo zacel razmislat nasledni teden.

G@MER ::

Ehm, jst sem na dial-upu, tak da ne igram multiplayerja.:8)

Ponavad jst al igram, al pa sem na netu. Tak, da me ne bi motilo vsakič PC-ja restartat.:)

Jst bom to kr probu, če pa kdo misli, da se mi ne splača, naj mi pove.

Eh, bom pa že "žrtvoval" nekaj ur sobotnega popoldneva z nameščanjem XP-jev #2, da bom izvedel, če se mi to splača obdržat.:))

Bom povedal, kak se bo obnesel (kr v tej temi).;)

Mr.B ::

Yohan del Sud, za take primere se je potrebno igrati z boot.ini in ne vsakič bios spreminjati.

Za vse ostale narediš dve batch datoteki. recimo Igranje.bat drugo pa delo.bat. V eni narediš da štopiraš vse service vključno za AV raznimi temami, raznimi popup.kilerji....... V drugi pa ravno obratno, štartaš vse kar rabiš, pa ti ni potrebno reštartati ničesar.

Sem pa imel jaz tudi dve inštalaciji na vsak svojem disku, pa še to bolj zaradi servisnih potreb...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

moj_nick ::

Če me spomin ne vara, sem pred kakšnim letom tudi jaz premišljeval o tem. Čez nekaj časa sem XP-je za igre pustil in zraven inštaliral Linux :)
110111001001010001010000

G@MER ::

O.K. TNX za vse odgovore, sedaj pa me zanima samo, če bom imel (oziroma, če bodo imeli XP-ji probleme) zaradi tega, ker bom imel na particiji D: windowse inštalirane zraven map, v katerih so igre?
(npr. na D: imam mapo z imenom Splinter Cell).
Bojo XP-ji zarad tega kej zaje*aval?
(sprašujem za vsak slučaj)?

Mr.B ::

Inštaliraj križno.
Disk kjer bodo igre naj bodo inštalirani XP-ji od programov, tam kjer so programi pa XP-ji od iger.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

G@MER ::

O.K. zanima me, če bo kaj narobe?

Če bojo XP-ji kej zaje*aval, ker bojo mel že od prej nameščene igre?

JA ali NE?:)

Mr.B ::

Ne nebismeli, vsaj meni niso. Priporočam pa prvi defrag, po končani inštalaciji. pa še swap file postavi tudi križno. Torej če imaš na Disku 1 inštalirane winse na disk 2 daj swap file, ter obratno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

G@MER ::

Mr.B: defragal bom itak (z Diskeeper 7 Lite :) ), sam bom defragal iz prvih (ne-gaming) XP-jev.

Swap file-ja pa že sedaj nimam več, saj imam dovolj rama (512 MB).

P.S. Bral sem v Decemberskem PCFormatu, da se ne splača met swap-file, če ima računalnik vsaj 256+ MB rama.

LP!

Mr.B ::

PCFormatu , ti kar v kanto vrži.
Trenutno srfam po internetu, imam prižgano emulo, pa tv gledam, no vzadaj laufa še firewall ter AV ter acrobat reader, pa je porabljeno 271MB rama. Nekatere igre zahtevajo vsaj 256MB rama, kje pa ostalo dobiti, jaz sem imel peake porabe rama okoli 700MB, pri igranju nekaterih iger. Kje je dobiti primanjklaj ram-a? ponavadi te vrže s programa, ponavadi turi kak modri ekran.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

G@MER ::

Meni že sedaj dela vse brez swap-fileja vse v redu, ko mi pa ne bo več in mi bo začel metat iz igre, bom pa spet vklopil swap-file.:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493392 (2194) MrStein
»

Windows Vista Get Ready (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10411470 (8556) Jaka83
»

paging file

Oddelek: Pomoč in nasveti
171299 (1180) BaRtMaN
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556692 (5666) andrej
»

kakšne particije naredit ? (velikost) za win98+XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
141640 (1142) andrej

Več podobnih tem