» »

17" monitor - Ali Samsung 757NF ali Philips 107P40 ?

17" monitor - Ali Samsung 757NF ali Philips 107P40 ?

BBoRRo ::

Torej, kolebam med nakupom enega izmed monitorjev, ali Samsunga 757NF ali Philipsa 107P40. Prosim vse, ki imate izkusnje z enim ali drugim monitorjem, da mi pomagate. Najprej sem mislil kupiti Philipsa, nato po postih na tem forumu Samsungov NF model, zadnje dni pa berem da so zadnje serije Samsungov nekvalitetne, pa da pri delu s Samsungom pecejo oci itd..? Kaj je torej res? Prosim za pomoc!!!

boštjan ::

757NF ma moja sestrična,samo na bedni manli 9200SE,kjer je slika pri 100Hz meglena,na 85Hz pa ok. Na moji 9200 pa je pri 100Hz taka kot mora bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

BBoRRo ::

Torej, na mojem Radeonu 9600XT naj bi torej Samsung prikazal sliko kot se spodobi verjetno.

boštjan ::

;) tako je

ali3n ::

bodi previden pri nakupu, ker je zadnje čase precej pritožb (reklamacij) čez Samsungovo NF serijo - očitno je v Slovenijo prišla slaba serija.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sumo ::

Ne vem, meni se zdi da ima ta 757NF zelo sprane barve. Nekako pusto vse izgleda, vsaj v primerjavi z mojo iiyamo 411.

chucki ::

107p40 brilliance je zame najbolsi monitor od CRT,resno. Sprobaj ga v trogovini al pa kje,ne bo ti zal! Biu je ze ocenjen kot najbolsi monitor.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

BBoRRo ::

Hvala za vsa mnenja in nasvete.
Chucki : tudi tvoje mnenje mi veliko pomeni, sploh, ker je imetnikov Philipsovega monitorja manj kot Samsungovega.

glinik ::

Kaj pa Mitsubishi?

Lp

boštjan ::

tudi ok

RC14 ::

BBoRRo. Glede na trenutne razmere, bi js na tvojem mestu vzel Philipsa 107P.Videl sem jih kar nekaj in kaj naj rečem. Slika je odlična. Sej ne mislim, da je Samsung slab.Daleč od tega. (Osebno imam 765MB , slika več kot odlična, očitno sem imel srečo pri izbiri) sam Samsung ga res neki sere zadnje cajte. Moj kolega je kupil 765 MB (1 mesec nazaj) in je slika v primerjavi z mojim monitorjem ZANIČ. Tk da ni sam ta NF serija slaba. Moraš pa vedeti, da si niti dva monitorja nista enaka. Razlike so lahko velike.
Izbira je tvoja!?

Lp

boštjan ::

razlika se pozna tudi pri sami grafi,na katero monitor priključiš.

RC14 ::

Tudi to ima vlogo, seveda.(Tista primerjava je bila na enakih karticah).
Najboljš je,da monitor pogledaš - sprobaš preden kupiš, sam to ni mogoče vsepovsod, zato ker moraš monitor naročit ,na zalogi ga nimajo povsod, v takem primeru pa je odvisno samo od sreče kaj boš dobil . Samsung monitorji so seveda najboljši glede na razmerje cena/kakovost, sam sej pravim ti lahko dobiš dobrega jaz pa slabega (ali obratno) Pa ni važno al je Samsung ali Philips al pa.... Tk da najmanj se ušteješ če prej vidiš kakšno sliko,kontrast ima monitor. Kaj ti pomaga, če ti vsi priporočajo npr NF serijo ti pa dobiš slab izdelek tako kot že marsikdo. A ni tako?

glinik ::

boštjan:

Če tako praviš, zakaj se pol nisi udelažil teme Geforce, Radeon in slika?????

Imeli smo hude debate.:)

Lp

chucki ::

Philips se ima funkcijo light frame 3, ki z pritiskom na gumb osvetli temne kote. Najbol je uporaben v igrah in filmih.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

boštjan ::

glinik,kakšna je slika monitorja samsung NF na gefrocih,starih in novih,ne vem.vem samo da je razlika med Manli 9200SE(ne prenese 100Hz) in gexcube 9200(prenese 100Hz). Vem tudi da je slika monitorja 755 DFX na Creative gefroce2MX tudi lepa in ostra in prenese 100Hz. Tak da lahko sklepam iz tega,da je tudi važno od kerega proizvajalca je karta.

BBoRRo ::

Se enkrat hvala vsem za vse predloge, jih bom uposteval pri nakupu. :) Bo pa odlocitev kar tezka...

fAtso ::

Jest mam samsunga NF700 prejšnji model NF757. Dela mi že 4 leta BP. Lahko ga le pohvalim. Popolnoma raven trinitron ekran naredi svoje. Na uni dve žički se pa hitr navadiš, jaz jih opazim samo se na beli podlagi. Je pa zelo očem prijazen. Če bi kupoval pa boljši monitor bi vzel Mitsubishija, to so zame the best monitorji.

Big_Al ::

Če bo izbira 757NF pohiti, ker ga počasi več ne bo!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri samsung monitor: 959NF ali 757NF

Oddelek: Kaj kupiti
111539 (1344) tsh2
»

Mlacom-ova izbira monitorjev

Oddelek: Strojna oprema
61161 (941) thramos
»

ABIT NF7

Oddelek: Kaj kupiti
91008 (880) RC14
»

Kateri 17" CRT monitor

Oddelek: Kaj kupiti
81043 (870) govno
»

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Oddelek: Kaj kupiti
232387 (1881) Uporabnik

Več podobnih tem