» »

ADSL, PPPoE

ADSL, PPPoE

HausMaus~~ ::

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoc pri ureditvi ADSL PPPoE povezave. Pred kratkim sem v Avstriji namescal ADSL, na racunalnik na katereme je sistem Windows XP Home edition. Naprava ki jo tamkajsnji ponudnik prilaga za uporabo ADSL storitve (Alcatel SpeeTouch ADSL/ISDN) se namesti kot Network Adapter, vendar pa je povezava, ki se samodejno ustvari za vstop v omrezje urejena kot povezava klicnega omrezja in se je zato potrebno pred vsako uporabo spleta najprej povezati. Zanima me kako (ce se sploh da) se uredi PPPoE povezava ali nekakesn "mehanizem" ki bo racunalnik povezal na splet ob zagonu sistema. V navodilih ADSL naprave pise da podpira ta nacin povezave (PPPoE). Nekaj navetov sem zasledil na straneh slo-tech.com vendar noben ni deloval, npr. ce pri ustvarjanju nove povezave izberem "Connect using a broadband connection that requires a user name and password" je potem kot naprava ki jo povzava uporablja naveden nekaksen (meni neznani) WAN miniport in povezava seveda ne dela. Prosim pomagajte.
Hvala!
Mus musculus Linnaeus

Mavrik ::

Poskusi s programom Raspppoe. Samo ker pa vgrajeni odjemalec v WinXP zgleda da pri tisti povezavi ne dela, dvomim da bo ta program glih tak (ker pri SiOLovem ADSLu se winsow klient brez problema poveže skozi WAN Miniport - ki bi naj bil ADSL modem).
The truth is rarely pure and never simple.

jetam ::

Povezavo das v Startup mapo.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

pivmik ::

Downloadaj RASPPPoE
Preberi README!


Shraniti moraš password pri ADSL povezavi.
Pol pa naredi bližnico ADSL klicne povezave na namizje.
Nato pa PREMAKNI (drag&drop) to povezavo v Start -> Programs -> Startup (Start -> Programi -> Zagon)

Naslednič, ko boš zagnal windowse se bo avtomatsko povezalo na ADSL.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z brezžičnim internetom

Oddelek: Omrežja in internet
101939 (1718) stleoric
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333436 (2712) MrStein
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384855 (4374) SasoS
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254523 (4073) BBB
»

SIOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
222495 (1854) sash

Več podobnih tem