» »

Težave s frekvenco osveževanja na RADEON-u

Težave s frekvenco osveževanja na RADEON-u

c00L3r ::

Pred 1 dnevom sma s kolegom poskusno menjala grafični kartici. Jaz sem njemu dal GeForce Ti 4200 64Mb, on pa meni Ati RADEON 9600 SE 128Mb.
Jaz mam monitor NEC M700 (17-inčni), ki je res malce starejši, pa vseeno. Dogaja se sledeče, če dam resolucijo na 1152x864, mi da osveževanje na 60Hz. Če pa povišam osveževnje na 70Hz ali pa 75Hz, se to preprosto ne poviša. V okencu piše da se je povišalo, v monitorjevem meniju pa pogledam pa izpiše da je osveževanje 60Hz. Ugotovil sem da gre najverjetneje za neko Ati-jevo finto, ki bi naj preprečila uničevanje monitorja. Samo monitor zmore takšno resolucijo pri takšni frekvenci, saj sem imel na GeForcu tak nastavljeno.

Potem pa sem dal na 1024x768@85hz in je delovalo, če pa dam pri tej resoluciji kakšno višjo frekvenco osveževanja (takšno kot monitor res ne zmore) pa ostane na 85Hz: probal sem dat na 100Hz, pa mi na monitorju izpiše da je 85Hz.

Mislim da gre zadevo nekje v registru popravit/izklopit. Ker v nastavitvah sem vse sprobal!
Pa imam najnovejše gonilnike od Atija in že 3x sem jih dal na novo gor!

Če ve kdo kako, mi naj prosim odgovori!!!!

MilkyWay ::

Pojdi v nastavitve monitorja in poišči zavihek displays. Pol ti pokaže recimo monitor, TV, LCD... no, klikni tam kjer ti piše monitor. Odprejo se podnastavitve. Jaz sem tam izključil Use DCC information in nastavil osveževanje ročno.

c00L3r ::

Hvala MilkyWay!!!!

Delovalo je!!!!

Tnx!!! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nastavitve monitorja za manj boleče oči (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211358 (9323) če hočem
»

10m VGA podaljšek in nizka frekvenca osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
291687 (1472) BluPhenix
»

1152x864 @ samo 60hz osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
81156 (1009) ||_^_||
»

Osveževanje fiksnih 60 Hz:)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6815 (674) danielka84
»

Nekaj vprašanj po inštalaciji novega Radeona

Oddelek: Pomoč in nasveti
71014 (972) Vanich

Več podobnih tem