» »

Dva LevelOne FBR-1405TX, uporabljana kot switcha

Dva LevelOne FBR-1405TX, uporabljana kot switcha

Sergio ::

Takole je.

Imam velko bajto, in vse sem hotel precej dobro omrežit.

Po nekem "naključju" imam doma dva FBR-1405TX routerja 4/1 ter 3com WLAN 4/1 router. Vse to uproabljam samo kot switch. Router je moj osebni računalnik, routa pa PPPoE ADSL od SiOLa.

Ko sem imel v mreži vezanega enega LevelOne ter 3Coma, je vse špilalo brez problemov. Modem je prikjučen na LevelOne, router tudi. nato gre en kabel iz LevelOne čez tri nadstropja v 3coma. Iz 3coma gresta dva kabla spet ven, eden v sestrin računalnik, eden v IPTV od SiOLa. Špilalo ko šus.

Router ima IP 192.168.1.1 SUBNET 255.255.255.0
LevelOne ima IP 192.168.2.1 SUBNET 255.255.255.0
3Com ima IP 192.168.3.1 SUBNET 255.255.255.0

Ko sem nastavil še drugega LevelOna, sem mu dal IP na 192.168.4.1 SUBNET 255.255.255.0

Ko sem ga vključil v mrežo, je vse skupaj crknilo. Pingi do interneta so poskočili iz 14 na 4500 ms, celotna mreža je padla. Težava je izgleda v tem, ker imam v isti mreži vezana dva LevelOne routerja.

Kakšne ideje?

p.s.: vse mašine imajo IPje 192.168.1.x
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
  • spremenil: Sergio ()

Jux ::

1. zakaj imaš nastavljen
xxx.1.1
xxx.2.1
xxx.3.1
in ne
xxx.1.1
xxx.1.2
xxx.1.3

2. a DHCP imaš izklopljen na ruterjih oz. ga maš pržganga sam na enmu, mogoče je to vzrok?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Sergio ::

DHCP je povsod ugasnjen. IPjev nisem nastavil .1.1, .1.2, .1.3, itd, zato ker mi _tudi_ s temi nastavitvami ni delalo. Potem sem sklepal, da se routerja "na nek nacin" tepeta, in sem jih postavil v locena subneta. Maska je pac 255.255.255.0 na vseh routerjih.

Ni mi jasno... Je to res tako zanic router, da se "dvojnika" ne more imet v omrezju?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jux ::

kaj pa če maš kakšen UPNP uklopljen na obeh routerjih in se zato kregata? Ker tole je drgač totalen voodoo.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

[SkA] ::

Hm, a lahko ti tole malo drugače razložiš, glede povezav, ki jih imaš.

ADSL Modem je priklopljen direktno v en računalnik, ki skrbi za routing?
Te tri hardwareske routerje bi pa ti zgolj samo kot switche uporabil?
Kar pomeni da si hardwareske route med seboj povezal z cross-over cablom oziroma preko posebnih portov, ki so namenjeni stackanju switchev? Nisi slučajno preko WAN povezav ali kaj podobnega jih vezal?

Sergio ::

Nobenega UPNP. Nič jasno...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Točno, Ska. NObenega povezovanja preko WAN portov. Samo stackanje switchev. Zadeva pa naj bi autodetectala, ali je gor switch ali drug racunalnik. To bi valda moralo delat. Zdaj razmisljam, da bom enega od 1405tx prodal in zamenjal za plain switch. Vprasal sem tudi na levelone support boardu, ampak od njih ne pricakujem bas dosti pomoci ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

[SkA] ::

Hm, pa si ziher naj bi bili vsi porti na temu LevelOne namenjeni priklopu switcha? Mogoče je samo 4?
Kako si pa vezal mimogrede, .. LevelOne pa potem gor LevelOne in na drug port 3COM? A si mogoče probal kombinacijo 3COM pa iz njega en port na en LevelOne, drug port na drug LevelOne? Da se ti ne tepejo mogoče te avtomatske zaznave pa to?
Pa tud morem priznat da ni logike glede IPjev.. uredu recimo da broadcastajo kaj pa se zmedejo ampak .. IP niti ne bi smel igrati vloge tukaj.

Sergio ::

Prvi LevelOne:
Port 1 -- router
Port 2 -- modem
Port 4 -- 3com switch

3com switch:
Port 1 -- sestra notebook
Port 3 -- drugi LevelOne
Port 4 -- prvi LevelOne

Drugi LevelOne:
Port 3 -- IPTV
Port 4 -- 3com switch

Sam ni mi jasno. Če ima LevelOne avtodetekcijo, bi moralo delati.

LevelOne ima tudi možnost "bridganja". To pomeni, da LevelOnu nastaviš IP, zadeva se pa takoj začne obnašati kot switch. Ostali network moraš potem vezati na WAN. Tudi to sem naredil, pa je isto.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

[SkA] ::

Čudno..bi še reku uredu, če bi samo s 3. routerja bile težave oziroma počasnost, ampak da ti cela mreža "crkne",.. sem brez idej. Kaj se pa zgodi če samo LevelOne daš skupi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Sergio ::

Isto.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

[SkA] ::

Hm, no pol sm pa res brez idej. Edino še LevelOne lahko razloži kaj je naredu. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri postavitvi bridge povezave ne morem dostopat do ruterja.

Oddelek: Omrežja in internet
10983 (885) iztokgos
»

Vprašanje glede LevelOne FBR1405 routerja

Oddelek: Omrežja in internet
5818 (716) malinavc
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61724 (1632) PaJo
»

LevelOne router FBR-1409TX

Oddelek: Pomoč in nasveti
101565 (1416) ToniT
»

Router mi štekne...

Oddelek: Omrežja in internet
121568 (1332) strle12

Več podobnih tem