» »

Software za datumsko razvrščanje fotografij

Software za datumsko razvrščanje fotografij

Go-ahead ::

Zanima me ali obstaja programska oprema, ki bi prenesla fotografije z digitalnega fotoaparata na HD PC-ja in jih pri tem razvrstila v mape po datumu fotografiranja. Digitalni aparat je Nikon COOLPIX 4300, priloženi software pa tega ne omogoča.

Še posebej bi potreboval freware različico. Pomemben je samo prenos, za pregled fotografij že imam uporaben software nikon coolwiew.

All ::

win XP
čarovnik za kamero in scaner

Go-ahead ::

Inštaliran je win 2000, tako da si z xp-ji ne morem pomagat.

CaqKa ::

fajle zmeči v en direktorij... nato v exploreru postavi pogled na detail/podrobno
nato klikni na ono sivo območje kjer piše datum. s tem se ti bo zraven onega napisa datum pojavila ena puščica... fajli bodo sedaj razporejeni datumsko... vse kar moraš sedaj še naredit je da pogledaš katere datume imajo ti fajli ter narediš ustrezne mape in jih copiraš v njih... sedaj jih boš napreč lažje odnesel ssaj bodo fajli razporejeni po datumih in ne po imenu :) več fajlov označiš tak da vmes držiš shift ali pa ctrl (s ctrl vsakega posebej z shift pa celo serijo)

Go-ahead ::

Hvala, vendar potrebujem software, ki bi to sam naredil, s ka r najmanjšim posredovanjem uporabnika. Starejši kolegi, ki bi potrebovali to zadevo namreč stežka kliknejo celo ukaz v pop up maeniju, kaj šele da bi prekladali file v explorerju.

CaqKa ::

a slik naretih pri fotografu in imajo zadaj datum se jim tudi ne da premeščat?
povej jim da so lenobe.

Go-ahead ::

No in tu se še enkrat pokaže, da je glavno gonilo napredka premalo čislana lastnost človeka LENOBA.
Vendar brez par malo bolj delavnih posameznikov ne bi bilo nič.

CaqKa ::

verjetno bi se dalo kako skripto napisat.. samo tega jaz ne znam.. mislim sem prelen ta trenutek da bi šel to delat :)

OnTheMic ::

Poskusi z Adobe Photoshop Album.

CaqKa ::

poskusi... hmm a ni malo tvegano nekomu svetovat naj nekaj poskusi... kupi nekdo nekaj nakar ugotovi da stvar sploh ni za njega...

mislim a si prepričan da adobe photoalbum to zmore?

Clone ::

ACDSee 6 ali 5, dobis jg na njihovi domaci strani, Trial seveda

Go-ahead ::

Preiskusil sem acdsee vendar ob prenosu tvori mapo po datumu prenosa fotografij in ne po datumu fotografiranja. Prav tako nisem oapzil opcije v samem programu, ki bi omogočala naknadno avtomatsko urejanje v mape po datumu fotografiranja.

CaqKa ::

hmm to je pa kriza.. vsak fajl ima menda atribut za file created in pa file last edited... zgleda da se je acdsee odločil za napačnega :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sorting files by name

Oddelek: Pomoč in nasveti
161039 (742) SeMiNeSanja
»

Kako strukturirate mape s fotografijami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202290 (1816) kingsix
»

Win 10 , ne razvršča datotek pravilno. Na kraju z potrpežljivostjo

Oddelek: Pomoč in nasveti
324965 (4211) Han
»

optimalno organiziranje slik na PC-ju

Oddelek: Programska oprema
162864 (2112) slitkx
»

[bash] Sortiranje fotografij po datumu

Oddelek: Programiranje
101434 (995) Mike0

Več podobnih tem