» »

Kateri switch

Kateri switch

boštjan ::

Sem mislil,da ne bom rabil spraševat,a kaj ko sem v teh mrežnih zadevah še frišn(beri:še nikdar nisem postavljal mreže).
Torej kateri swith priporočate,ki je dober,se ne segreva. Slišal sem dobe stvari o PLANETU in LEVEL ONE. Na switch bi priklopo 2 compa,a se mi bo hitrost interneta razpolovila,če bom z obema na netu naenkrat? Imam pa kabelki net s statičnim IP.
  • spremenil: boštjan ()

c3R4R ::

Switch Tazga mam jst, za LAN kadar za usekamo.>:D Ravno hladen ni med nabijanjem špilov. Malo toplejši je v delu, kjer je napajlnik.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

SrBo ::

Ja jst ti svetujem, da si kupiš linux-ovega moj kolega ga ma ko igramo špile prek mreže sicer ma 16-vhodov če rabiš si ga kup ni nevemkak drag
drgač za tisto ko pa ti nucaš je pa zlo dober benq-tov switch:d

[from boštjan:a bi lahko tole z malimi črkami napisal, namreč velike črke pomenijo kričanje]

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

boštjan ::

no fantje keri switch do 10k priporočate? Pa naj še mi ko odg.na vprašanje,če se mi hitrost neta razpolovi,če dostopam do neta z obema compoma, prek tega switcha?
izbiram med tem in tem. lahko pa še kerega drugega priporočate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

perci ::

Kako to mislis razpolovi? CE se vsakemu kompu dodeli enaka polovična hitrost? Če si to mislil, je odgovor NE, ne razpolovi se.

Še vedno lahko pri vsakm kompu, ko dostopa sam do neta uporabljaš cel BW.

boštjan ::

kaj pa recimo,da sta oba naenkrat na netu,npr., da z obema nekaj downloadam,pol pa se razpolovi ali ne?

ali3n ::

vsak bo porabil kokr bo.. ne gre "točno na pol"... mislim da gre po pravilu "kdor prej pride prej melje" - se ne da štimat prioritet...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

aha,ok štekam zdaj.zdaj pa še dilema,kerega naj kupim.lahko je tudi 5 portni,samo moram bit dober za svojo ceno,do 10k.

ali3n ::

jst mam tega, sicer se je moj grel ko je bil obremenjen (4 računalniki in več -lan party), ker je mel čiist mali hladilniček gor; po menjavi hladilnika je vse ok; sam - očitno ma vsaka serija drugačen hladilnik; pomoje je to čist dovolj za domačo uporabo (+ kak lan bo zdržal).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

Kaj pa tale, v eni MB trgovini ga majo za 7500.

Brane2 ::

Ne vem kolkrat je blo ze receno- izogibajte se iPlaneta. Raje za tistega jurja vec vzemite karkoli drugega. ;(

iPlanet ni IMHO niti za doma. Mam enga na polici in samo cakam na kosovni odpad da ga z ostalimi jetri zabrisem na kup. Pa sem dal hladilnik gor in tudi ventilator. 6 mesecev je delal z dodatnim hlajenjem kolikor tolikor v redu, nato pa je spet zacel stekat (pogosteje kot sicer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

boštjan ::

res čudno tole s Planetom.ker v eni drugi temi,ki je potekala nekaj cajta nazaj pa so ga hvalili,zdaj pa bodi vedež.

Jux ::

Planet = največje sranje ki ga lahko kupiš, karkoli (RES KARKOLI) drugega je 100x bolje.

Če so ti živci pomembni, pod nobenim pogojem ne kupovati PLANETA ok?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

boštjan ::

Če so ti živci pomembni, pod nobenim pogojem ne kupovati PLANETA ok?

Pa še kako so mi pomembni. No kaj pa porečete na drugi switch katerega link sem podal.

random ::

jst mam benq 8 portni dela bp ze par mescev 24ur na dan 8-)

boštjan ::

where did u buy it and how much did it cost?

Myth ::

Bostjan, ce se nisi kupil switcha. Priporocam ti naslednjo stvar:

Safeway
Switch-Lan 5 port-10/100M

Kaj ima?: 5 rj45 ports 10/100Mbit and uplink function
Supports both Full and Half Duplex
LEDs to indicate power, connection and network collisions
Polarity auto correction
Plug & Play

Lahko odsurfas na www.safeway.to in si pogledas stvar. Na pakungi pa pise, da ima 3 leta garancije.

Jaz sem ga kupil pred malo manj kot letom dni v powerplusu v MB-ju blizu gledališča! Mislim, da bi moral zdajle ga že dobiti za 4-5k , če se ne motim, če mu je šla cena dol. Deluje pa odlično, vsaj meni ki imam en računalnik nonstop vžgan, nanj pa sta povezana (ravno prek tega switcha) 2 računalnika. In delitev interneta, da deli se. Odvisno pa od tistega, kaj počneš na obeh računalnikih. V glavnem čisto razpolovil ne boš linije. V mojem primeru sem naredil preizkus. Na vsakem računalniku sem vžgal Kazaa in dal snemat 2 filma in 50 muzik. In nikoli ni vleklo z enako hitrostjo. Mogoče da je imel prste moj server vmes. :D

Je pa to dobra poceni investicija. Lahko pa tudi greš v powerplusa pogledat.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

bastadu ::

Zanema me podobno vprašanje, in sicer bi rabil 8-portni 100Mbit switch (trenutni Planetov je začel nenormalno zmrzovati, deluje par minut in zmrzne) in sicer bodo zasedeni in potencialno obremenjeni vsi porti. A se splača vzet tega planeta, ki ga Comtron prodaja že pod 5kSIT (z dveletno garancijo) ali naj kaj drugega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Keri switch kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
171585 (1258) matrix2
»

LCD

Oddelek: Kaj kupiti
312032 (1320) osmi
»

Kateri switch kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
7924 (813) Flamer
»

Kako se vam zdi tale računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663698 (2853) Eru
»

24 portni switch

Oddelek: Kaj kupiti
171420 (1291) MRtwister

Več podobnih tem