» »

[Prosim za pomoc!] Problemi pri navijanju Pentium 4 2400/533

[Prosim za pomoc!] Problemi pri navijanju Pentium 4 2400/533

Death Knight ::

Prosim za pomoc. Navijal sem svojega Pentiuma na sledec nacin: poveceval sem postopoma FSB in sproti preverjal stabilnost v programih, ki so temu namenjeni. Sproti sem tudi uro pomnilnika izenaceval z FSBjem. Ko procesor ni bil stabilen sem povecal tudi voltazo. Ampak problem je ravno pri slednji. Pentiuma sem prisilil do delovanja pri 2844mhz (158mhz FSB, RAM 158mhz) pri voltazi 1,6V. Napajalnik imam 300W (neka neznana firma). Problem je v tem, da mi voltaza +12V ze pri tej hitrosti in voltazi procesorja hudo niha med 11,7V v winsih in do 11,5 v igrah. Igre mi zmrznejo ali pa se pojavi napaka. Blue screenov ze nekaj casa ni vec (prej so bili ampak sem voltazo znizal na 1,6V), sedaj mi samo se zmrzuje in kaze napake. Tudi temperatura procesorja se mi zdi nekam prevelika za hladilnik in pasto, ki jo imam. Imam hladilnik THERMALTAKE SPARK 7+ (http://www.thermaltake.com/coolers/spar... in pasto Artic Silver 5. Hladilnik mi vedno laufa celo pri 5000 vrtljajih in imam v winsih tam do 43 stopinje, v igrah pa naraste na 51-52. Zanima me zakaj igre zmrzujejo se vedno in kako je mozno da je temperatura tako visoka? Je kriv samo napajalec? V racunalniku imam vklucene naslednje zadeve, ki ga obremenjujejo: DVD-rom, pekac, hladilnik na procesorju rabi svoje napajanje preko molex kabla, dva ventilatorja na ohisju in disk. Prosim za pomoc.

Najlepsa hvala vsem!

LittleDevil ::

Katero matično ploščo pa imaš?

Death Knight ::

Moram povedati tudi to, da mi recimo med 3Dmarkom nikoli ne kaze napak in tudi v drugih testih ne. Samo v igrah je problem.

Death Knight ::

Maticna plosca je ASUS P4S8X z najnovejsim BIOSom.

Death Knight ::

A mi ne zna noben pomagat?

LittleDevil ::

Dej ga probi odvit pa ga daj na normalno.Ali ti v igrah kdaj restarta?

Death Knight ::

Takole je s tem. Ce dam na manj ali na default mi vse dela super. Ko dam cez 2,8ghz mi procesor ze potrebuje visanje voltaze. Ampak ce ga imam recimo pri 2845mhz in ga imam na 1,6V mi igre zmrznejo ali pa se pojavi napaka (nic blue screena). Ze takrat pa je napetost +12V tam okoli 11,52-11,7V. Ko dam napetost na vec kot 1,6V pa mi zacne tista napetost nihati tudi do 11,48V in takrat sem ze tudi docakal reset kiste.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dothan in navijanje le tega > FSB lock (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
793678 (2588) tiborrr
»

Barton 2500+@200x10.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
574036 (3079) EvilK|NG
»

Resetiranje sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593574 (2887) GaS
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604937 (3643) Tilen
»

Veliki problemi z voltažo, za katere ne najdem vzroka:(((

Oddelek: Navijanje
462017 (1422) Death Knight

Več podobnih tem