» »

nujna ADSL vprašanja

nujna ADSL vprašanja

whatson ::

Nekaj me zanima: sicer vem da ste o tem že debatirali ampak.. vseeno vprašam.. ne da se mi iskat...
- bo kdaj mogoče dobiti statičen ip pri ADSLju?
- emmm ni to čudno da bi bodo linijo na vsakih 24 (ali manj) ur prekinili... ko bom nekaj downloadal mi bo kar prekinilo? damn
- mal sem se za cene pozanimal
ISDN+prenosni telefon + adsl = 75 k SIT...
je najboljše zdaj kupit.. al še mal počakat...
kako je v praksi.. so ljudje zadovoljni z ADSLjem?..
:\

DC- ::

No jz mam odgovore zate
-SiOL ma v namenu za pravne osebe paket z statičnim ipjem v katerem je poleg ipja še 10 mail addressov in web prostor na njihovem serverju. Cena pa je prelepih 49000 na mesec
- Jap tko pač je. Če maš kej nujga disconnektaš in reconnectaš pa navali na download
-Nevem odvisno kok zapravš za telefon pr men se je zelo splačal ker sm dal za telefon ogromne zneske
-V praksi mene nič ne moti prenosi so uredu tudi v večernih časih, z enim programom si urejam da je skoz promet in stvar se presenteljivo z slovesom SiOLa ne sesuva.
DC

eiht ::

DC-: kolko časa so ti sarli po stanovanju, da so ti nastimali vse?

Tiger ::

Pravzaprav je takole: Na vsake 30 min neuporabe te disconect-a, na vsake 12.5 ur pa se menja IP.

DC- ::

Ja no mene ni blo doma k so to delal sam fotr je reku da zloh hitr.
Prvo pride en k monetra spliter pa modem prnese pol pa čez neki časa še en k pa pride modem prklopt pa naštimat ter vzpoztavt povezavo

DC

MUC ::

Če si online, NI ŠANS da ti zamenja IP in prekine povezavo. NEUMNOST!!!
IP ti zamenja, k ti modem pade dol po 30 minutah nekativnosti in potem, ko se spet konektaš poišče spet IP, ki pa ni nujno enak prvemu. Ta ni enak prvemu, če je od trenutka, ko si ga ti dobil prvič, do sedaj že preteklo 12 ur, oz če je le-ta mogoče že zaseden.


Swiwer ::

Nope MUC, ne bo drzalo. Mogoce si slisal tako zgodbo od kaksnih

kolegov iz tujine (tako kot jaz) ampak pri SiOL ADSL-u je drugace.

Po cca. 12-ih urah te enostavno disconnecta. Ce imas v EnterNet

connection settings odkljukano "persistant connections" se bos

avtomatsko reconnectal nazaj, vendar bos imel dodeljen drug IP.

S tem ko te disconnecta izgubis vse TCP/IP povezave. To je

pravzaprav edina ogromna pomanjkljivost SiOL ADSL-a do sedaj.



----------

Perplexer

whatson ::

še nekaj... ko se prijavim za adsl in isdn... kako dolgo je trbea čakat da ti tipi sploh pridejo vgradit zadevo... ? za ADSL je res težje povedat zaradi dostopnosti.. kako dolgo traja da vgradijo ISDN?

DC- ::

Za ADSL ti loh povem za ISDN se pa ne spomnem.
ADSL pogodba je bla podpisana v pondelk nasledn tork so pa pršli sam morš štet da so bli umes velikonočni praznki

eiht ::

jst sm za isdn cakal 3 tedne, pa najbrz bi se, ce ne bi sel tezit...namrec moj prijatelj je narocil 3 dni za mano, pa so mu prisli po 14 dneh

Swiwer ::

Za oboje je rok cakanja nekje 5 dni. Jaz sem ISDN dobil v petih dneh
(vmes so bili velikonocni prazniki), ADSL pa kot lahko preberes tudi
priklopijo v roku cca. 5 do 6 dni od dneva ko si podpisal pogodbo (vsaj
v LJ je tako). Ce so te obvestili da na tvojem koncu ADSL se ni mogoc
potem poklici na Telekom in vprasaj na katero telefonsko centralo si
vezan in ko ti to povejo vprasaj kdaj bo le-ta nadgrajena za ADSL.

-----------
Perplexer

McNato ::

Jaz sem poklical na Telekom, kjer so mi zatrdili da lahko v Domžalah priklopijo ADSL. Vendar sem prav tako kot drugi dobil pošto, da ADSL ni mogoč.

ISDNja še nimam, hotel sem urediti vse v enem šusu.


Še nekaj glede statičnih / dinamičnih IPjev.
Uporabna je (brezplačna) storitev DNS2Go. Tam si izbereš domeno recumo slotecher.dns2go.com, na voljo imaš kakih 10 domen, lahko tudi parkiraš svojo .com ali .net domeno. Na svojem računalniku poženeš klineta, ki vsakih nekaj minut pošlje serverju tvoj trenutni IP. Na ta tvoj IP pa kaže domena ki si jo izbral.

grex ::

Ce sem jst prav vse razumel,....
centrala te diskonekta po določenem času, izgubiš vse povezave.
A potem torej odpade irc.dal.net in downloadanje filmov (kjer moraš vsačih čakati tudi po 8 ur)?

whatson ::

grex: prav si razumel... to je negativna stran adslja...

btw... hm.. danes sem poklical na TELEkom.. za isdn so mi zagotovili da ga vgradijo v 10 delovnih dneh... :D

Goldi ::

Diskonekta te po 24-tih urah. Mislim, da v 24-tih urah potegnes dol lahko vsak film.
Goldi

Uporabnik ::

pol je pomembno ali te PO 24ih urah ali NA vsakih 24 ur. V drugem primeru moraš počakat na disconnect, pol pa začet dljat.

Swiwer ::

Disconnecta te po vsahih porabljenih 12-ih urah.
Na Telekomu pravijo da so sprva nacrtovali ta cas
nastaviti na 24 ur vendar so se potem odlocili za 12 ur
in tako bo tudi ostalo !

-----------
Perplexer

sifu ::

a sploh kdo ve zakaj te po 24 urah sploh diskonekta??? ce je to res..je adsl podn...sm do zdele mislu da je zadeva podobna kablu vendar hitrejsa...sam brez stalnega IP-ja se glede primerjave ni kej pogovarjat..raj na kablu ostanem

drugo je pa to...k vidm da ste eni ze ubodl isdn in adsl...a neb raj se mau pocakal..se mi zdi da bodo cene padle vsak cajt pa se adsl bos lohk ubodu brez isdn-a.....:\

Ashrack ::

btw. ZAKAJ NI ADSL TAK KO V TUJINI. KUpiš ga lahko brez ISDN, in imaš STATIČEN IP. Slišal sem da se da ta DINAMIČEN IP ki ti ga menja vsake 12h prelesičit tako da ga imaš skos
....

asPeteR ::

Big Daddy: Kako se ga da prelisičit?

Ashrack ::

Nisem še čisto prepričam. Bom še mal raziskov in ti povedal. Sem pa skoraj prepričan da se da temu ognit.

btw. Zraven ADSL ki je 8k SIT na mesec plačaš še ISDN 4kSTI.

ps. Dons sem klicu na SIOL pa pravijo da je na 24 ur menjavanje IPja. In seveda zraven so še dodali da še ni nič zagotovo, da sploh ne vedo kaj se dogaja. P

To ti je naš SIOL. NIMA POJMA.
....

hatch ::

Vsi ppp servisi (adsl uporablja PPPoE) imajo nastavljen default diskonekt vsakih 24h.
Zanimivo pa je, da so za adsl nastavili na 12h.. medtem ko siol dial-up mece dol na 24h.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114216 (10103) Bistri007
»

ADSL diskonekt

Oddelek: Operacijski sistemi
171697 (1342) root
»

ADSL - Mnenja!

Oddelek: Omrežja in internet
452141 (1035) Mlchk
»

SiOL ADSL test (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
548055 (6379) DC-
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816520 (4913) wind

Več podobnih tem