» »

Izdelava DVDja za komponento

Izdelava DVDja za komponento

Blup ::

Rad bi naredil DVD na katerem bi bili trije meniji. Pod enim bi bili filmi, pod drugim slike (jpg) pod tretjim pa mp3 ... ali je to sploh mogoče, ima kdo pri tem že izkušnje?

Hvala za pomoč!

Blup
:\

Blup ::

Kaj se nihče ne spozna na DVDje? Uglavnem, tist, da so pod enim menijm filmi sm že ugotovu... zdej me matrajo sam še slike in muzika :D

Blup
:\

jamiroq ::

s katerim programom to delaš?

CaqKa ::

slike ja.. za muziko pa nevem.. razn če narediš en podmeni v katerem se zbira kateri komad, nato pa v vsakem komadu svoj meni za katerega mu daš (meniju) za podlago tale tvoj mp3. to je šlo včasih že v sonic dvdit naredit.

Blup ::

Delam z Uleadovim DVD workshopom... ja, glede muske pa vrjetn res ne morš nardit kr tko, da ja en direktorij kjer lepo vidš vse fajle in ti pol igra, tko kt da bi meu notr navadn CD z mp3ji... al kdo ve kako bi se dal to narest?

Drgač pa tut še slik nism zrihtu.. mi ne rata da bi mi jih kazal, tutoriala pasploh ni, help je pa totalno bedn in nč ne piše... tko da se za enkrat še jebem s slikami oz da mi nrdi slide show... če ma kdo kkšn rešitev tudi na tem področju je dobrodošla...

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

jamiroq ::

ne vem, če se v DVD Workshopu sploh da naredit slide show (no, vsaj meni nikakor ni uspelo); za glasbo pa gre tudi samo tako kot je predlagal CaqKa (vsaj v DVD Workshopu)...

oz, lahko bi vse mp3je združil v enega, nato vse skupaj pretvoril v mpeg-2 film (z eno sliko, recimo); presledke med pesmimi bi pa naredil kot chapterje...

če maš možnost probaj Adobe Encore DVD, zna bit, da se da kaj več in bolj elegantno narediti kot v DVD Workshopu...

Blup ::

No, men z Uleadovim Workshopom še vedno ni ratal narest slide showa, zato sm ga pa naredu z Uleadovim Picture showom... zdej pa pride eno vprašanje... kaj morm narest če hočm posnet VCD oz SVCD in imam slike velikosti 890x609 oz 2272x1712? A jim morm znižat velikost na kkšno določeno velikost al kak se to naredi?

Dajmo stručkoti, javite se!!!

Blup
:\

Blup ::

Ja, je čist možno da sploh ne dela slideshowov tale workshop... sam v helpu je neki omenjen oz ena opcija da neki vklopš da se lepš pol vseskp vid al neki tacga... sam po mojem ni to to kar rabm...

Ja, glede muske je pa pol tist da vse skp združšin ločš po chapterjih kr malpreveč dela in nima smisla... sm mislu da se da kej lepš narest... dam to sta verjetno dva različna standarda in tega ne morš združt tko k sm si jst zamislu.... nekak tko to da ti more jpgje v film dt in ne morš gledat samih slik :(

Bom pa še mal k Adobu poškilu... čeprou dvomm da bom meu čs, k to sm hotu do jutr narest da mal ta starima pokažem kak to vse skp zgleda :)

Blup
:\

Blup ::

A je to res kar sm prej napisu al se da kako rešt to, da bi meu vsako nasledno sliko ob pritisku na gumb? Podpira to kkšn program?

Blup
:\

buhica1 ::

V zvezi s to temo imam eno vprašanje:
Recimo da na DVD plošček gre 5-6 avi filmov. Se da narediti kakšen menu, da bi se vidli recimo coverji filmov in bi si lahko izbral kateri film hočeš pogledat. Imam namreč DVD komponento, ki bere DivX in Xvid filme...

Lp Buhica

Blup ::

Seveda... namesto buttna daš cover od filma (sliko) in mu daš link na tist film...

Blup
:\

CaqKa ::

če pa ma divx komponentno... to bo malo težko.
meni samo fajlnejme prikaže.. da bi pa ob pritisku na neko slikco predvajalo.. to pa nevem.. mislim da ne.
aja slike za svcd oziroma vcd je treba zmanjšat...
na 720x576 menda. nižja resolucija skratko. poguglat malo. ((s)vcd still images)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Blup ::

Za vse, ki še ne veste in želite vedeti: slikc ni treba nč zmanšat... sm probu s slikami velikost 2000 pixlov in več in lepo dela na TVju ... no, vsaj na mojmu DVD playerju!!!

Blup
:\

CaqKa ::

ja... morda že na tvojemu.. samo to ni po svcd ali pa vcd standardu.
jaz v mojega tui lahko iso cd vržem v katerem mam slike pa mp3je pa bo vse predvajal.. ampak to je iso cd in ne vcd ali pa svcd.

Blup ::

Kaj pa vem... jst sm naredu slideshow v VCD formatu in je vse lepo delal.... z meniji in vsem skupaj...

... al je pa program sam spremenu velikost slik...

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

CaqKa ::

itak da je program sam spremenil velikost.. joj kake eni kvasite :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako iz DVDja naredim VCD

Oddelek: Zvok in slika
8828 (713) perci
»

VHS-pc Tv tuner-DVD

Oddelek: Zvok in slika
101292 (1148) XS!D3
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383069 (2137) Caligula
»

Pretvarjanje avi v DVD

Oddelek: Zvok in slika
151640 (1404) krneki
»

Izdelava Domačega Dvd-ja in Menijev

Oddelek: Zvok in slika
91734 (1529) chato

Več podobnih tem