» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
5 / 50
»»

DEFA ::

kaj je že kdo slišal za antivirenkit pro od g data? Ta program ima združenega kaspersky in bitdefender... baje je odlični antivirusni program.... www.gdata.de
[AMD Athlon 64 3200+ | 2 x 1024 Mb 400Mhz Patriot | MSI K8N Neo platinum |
Leadtek WinFast A400 TDH GF6800 |
WD 250 GB SATA II & Hitachi 120Gb 8Mb SATA | XASER III 1000 black & LC 550W]

kloshar ::

@DEFA,

da, velja tudi za enega izmed boljših antivirusov. So pa to vse Kaspersky-jevi kloni, tako kot recimo F-secure.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

Volk| ::

Pozdravljeni
Imam Kaspersky-ja vendar nima cracka. Vse kaj sem najdo na astalavisti ne paše. Mi lahko dko pomaga s kakim crackom ali nasvetom kako ga naj usposobim?!
Hvala

Primoz78 ::

A se nisi nasu?...spet ti dam link in tokrat si ga natancno preber! ;((

Lp Primoz C.

AtaStrumf ::

Pejd raje na google iskati, pa zraven kaspersky napiši še bittorrent pa znaš kaj pametnega najti.

CaqKa ::

ata strumf zakaj mu te rajši kr linka ne napišeš? ni lažje?

OmegaM ::

Jaz uporabljam Kasperky 5.0.156 pa mi je res najboljsi od vseh do sedaj
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Brainstorm ::

A kdo ve kok so dolgi dnevni updejti pri nod32 trial verziji.
Zanima me ker mam navadno linijo, al so res okol 2 Mb ker pri komercialni so sam okol 100 Kb.

Ashrack ::

Pri punci sem ravno namestil na novo Winse 98. In zj me zanima kater AV priporočata, saj je masina komaj P200MHZ in tudi povezava je DIAL UP. Tko da bi moral biti AV čim manjši in tudi antivirusne definicije naj bodo majhne!
....

maticm ::

imam kasperskiya in včeraj ga ni hotlo zalaufat ob zagonu(ni blo ikonce K), pa najprej nič ni najdu => updejt je štekal...(dons mi je po mučenju uspelo ga nadgradit) no kriv je bil nek nov trojanec, ki pa se je namestil tudi na računalnik ki ga mam v LAN-u

maticm ::

glede antivirusa - jaz mam na P300 (64RAMA) NOD32 novo verzijo...dela BP

mojsterleo ::

Uporabljam AVAST 4.5 antivirus že nekaj mesecev in je zelo v redu. Poleg tega je za home userje zastonj registracija za 14 mesecev z možnostjo podaljšanja. Vsi tisti ki se vam ne da zafrkavat s cracki ali pa nočete plačat za antivirus, je to zelo dobra opcija. Glede na to kak security hočete porabi nekje med 14-20MB rama.

Na netu je dobil zelo dobre ocene tako glede prijaznosti do uporabnika kot glede sposobnosti iskanja in odstranjevanja virusov.

Če kdo ne ve kater antivirus bi, so na tej strani ratingi na podlagi testov uporabnikov.

-- Leo

vidi ::

Trenutno me nista razočarala le 2 antivirusa:

NOD32 in AVG (free edition)!

Oba sta hitra in rabita malo sredstev, ker je zelo pomembno!
Update imata dosti pogosto, in le malo zaostajata za Kasperskym, ki je pomoje prepočasen in prepožrešen!

Ne vem pa zakaj AVG free edition s praktično čisto vsemi pomembnimi funkcijami obične verzije pokuri 3x manj RAMa v primerjavi z običnim AVG!

Moja izbira:
1. NOD32
2. AVG
3. f-prot
4. bitdefender
5. Kaspersky - najučinkovitejši

Ostalega ne bi sploh probal gor dat!!!!!! (Salbe izkušnje z večino ostalih)

(PREFERENCA je hitrost, drugače pa ti že vsi večinoma najdejo možne traparije, všasih pa moraš tudi malo sam popaziti - to pa velja tudi če imaš Kasperskega - sem videl da tudi ta ni nepopustljiv do raznega sranja)
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidi ()

RejZoR ::

Človek,AVG daš na drugo mesto!? Jao. Zadeva je totalno zanič.
Sicer je kul za stvari ki se trenutno širijo naokoli,ampak za karkoli starejšega je pa obupen. Tud z sedmo izdajo ni več pretirano hiter niti nima nizke porabe.
F-Prot me je kljub svoji tradiciji razočaral na večini področij,saj ga avast! namaha skoraj povsod. VB100% testi gor al pa dol.
BitDefender je sicer nadmočna rešitev,ampak je še vedno dokaj zavaleno prase ki žre spomin in CPU čas kot za stavo.

NOD32 pa je nekako upravičeno med izbiro. Takisto Kaspersky.
Sam bi poleg teh dveh vrinil še Dr.Web,avast!,AntiVir ter Norman Virus Control. Norman ima sicer malce slabšo detekcijo s signaturi,ampak Sandbox odtehta vse to. Kul stvarca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robert_S ::

Nod32 je sranje.Pred dvema urama sem ga fuknu dol,ker je en mesec naokoli,še prej sem poskeniral vse in ni najdu nič, pol sm pa Kasperskyja Personal Pro gor fuknu , skeniral in je najdu 13 virusov .Skeniral je pa okol eno uro Nod32 pa 8 minut.

roli ::

Men je bitdefender 8 professional plus najboljša izbira.
+
1.Pa firewall nič ne pušča.
2.Zavzame malo sredstev 1% na P4 2600 Mhz.
3.Namestiš in pozabiš.
4.Je v SLO
5.zlo pocen.
6.najde vse viruse.
-
1.malce počasnejši.

Ampak sem imel gor nortona,nod 32,panda pa je vse sranje.
Najhujši je nod 32 sem ga namestil in zbrisal.

Trial download in info TUKAJ.
LP!
http://www.r00li.com

MasterMiG ::

Kaspersky Anti Virus
+
Kaspersky Anti Hacker
=
Supr zaščita

P.S. Mogoče ne spada v to področje, ampak Cisco IDS pomaga!:D
P.S.2 Nortoni niso več to kar so bli
There is nothing to fear but the fear itself.

Alkoman ::

Zanima me, ali Kaspersky 5.0.156 preverja tudi emaile v Outlooku in ali se mora kje dodatno vklopit? Prejšnja verzija 4.5 mi je bila zelo dobra, pa tudi nastavitve za preverjanje pošte sem takoj našel...

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

Alkoman ::

sem bil malo prehiter s tem vprašanjem... sem pogledal pod View Reports in videl, da tam piše E-mail protection in running. To bo najbrž to...

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

DominusSLO ::

Avast antivirus(zastonj) mi je odkril 2 trojanca, ki mi ju Mcafee(za plačat) ni zaznal.
Kot firewall pa sem s Sygate-om popolnoma zadovoljen(še posebej mi je všeč funkcija, da ne dovoli prometa, ko je izklopljen)>:D

mini-moris ::

No kot prvo lep pozdrav vsem skupaj, ker sem malo gledal in videl da se malo pogovarjate o anitvirusih bom tudi svoje mnenje podal, namrec uporabljam avast antivirus ze skoraj eno leto in morm reci da tako zadovoljne:D se nisem bil nikoli.
Resnica saj taka je z moje strani je ,da mi je do sedaj nasel vse kar je prislo notri in tega ni bilo veliko, ker skoraj nic ne spusti skozi, ful je dobro ker se redno sam lepo update-a in ce sem ze imel kaj notri mi je ob vsakem update-u to nasel ter vse lepo spucal:D in bom iskreno rekel sem zelo zadovoljen s tem avastom ter ga priporocam vsem ki imate prevec "nesnage" na kompu da ga date gor ker je zelo preprost za uporabo ampak zelo zelo ucinkovit kar se pa ostalih tice pa morm se pohvalit kasparsky ter nod32 ostalo je pa po mojih izkusnjah totalno bad :\ no vsem skupaj en lep pozdrav in cim manj antivirusov in ostale "nesnage"
Ubuntu, best there is.....

ripmork ::

zanimivo....jaz naprimer sem preizkusil Avast kaki mesec nazaj,ga redno up-dejtal in čekiral....in ni našel nikoli nič.Pa ne zato ker ne bi nič bilo.Kaspersky je našel 16 virusov...med njimi pol trojancev:|

Je pa zanimivo da pri komu antivirus učinkovito deluje,rpi drugem sploh ne...kaspersky je edini ki mu še zaupam.Upravičeno.

pikec_rula ::

Pred kratkim sem imela Norton proffesional 2003, ad - aware, po nasvetu pa sem dodala še Spybot S&D in SpyWare Blaster. Vse sem redno posadabljala (to pomeni, da sem preverila vsak dan), vsak dan sem vsaj enkrat zaštartala Spybot,Nortona, Ad-aware pa celo 2 do 3 krat. Imela sem servis pack2 z vsemi posodobitvami. Vse požarne zidove sem imela vklopljene.Vse to zato, ker sem že imela težave.
Pa vendar, so mi pre 2 tednoma vdrli v računalnik;( - windowsi so bili v ang. in vse kar si odprl si moral na novo inštalirat. Tudi Nortona. Moji dokumenti so ostali, glasba in filmi tudi. Kako in zakaj ne vem.8-O

Sedaj imam Kaspersky 5.0.153, ki ga pravtako posodabljam, še vedno pa imam Spybot, SpyWareBlaster in seveda Ad-aware, uporabljam pa le še Mozillo. Ko Kasperskega zaženem mi vedno javi to scan: C:/...nekaj you should enter the password it was created with. Ko pogledaš report vidiš, da gre za spybot in ad-aware. Možnosti pa so ok, skip, skip archive. Če daš skip archive, potem moraš enih 10-krat brez pretiravanj pritisnit.
Kaj je to?

Hvala.
Lp.

ripmork ::

daš skip within archive-da ti ni treba vsakič posebej pritisnit:D
to tudi meni vsakič odpre pa sam odkljukaš-pa je.
drugače pa bodite pazljivi na restore pointe,marsikdaj se ravno v njih skrivajo virusi.Če jih ustvarjate,that is...

Yamaha ::

Lep pozdrav!
Trenutno imam NAV 2004!
Sedaj pa se odlocam med NOD32 in Avast Professional!
Sedaj pa par vprasanj:
1.Ko odstranim NAV 2004 iz racunalnika, kako odstranim se njegove sledi ki naj bi jih pustil na comp?
2. Ali lahko instaliram npr. Avast se predno odstranim NAV?
3. Do sedaj sem imel firewall vkljucen prek NAV, ali moram imeti pri novih AV potem vklucen Windowsow firewall?

Z NAV sm bil kar zadovoljen, grozno je le to da res pozre ogromno RAMA!

Najlepsa hvala za odgovore!!!

Predator ::

1. search in regedit?
2. nikakor, v najslabšem primeru boš moral formatirat vse
3. da, lahko ga pa nadomestiš z drugim ( outpost, sygate, kerio, zone alarm... )
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

AtaStrumf ::

1. normalen uninstall -- z sledmi se ne bi obremenjeval, le glej pri odstranjevanju, da ne boš izbral kake opcije, ki ti kaj pusti, bit mora full uninstall!

Yamaha ::

Hvala!
Kaj mi pa priporocate Avast vs. NOD32?

LP

Yamaha ::

OK!
Avast! je nalozen...
Zdej me pa neki zanima tisti k ga mate!
Vsakic ko odprem IE ali mozillo mi napise Avast Script Blocker in traja eno sekundo da mi odpre!
Kaksno funkcijo sploh ima script blocker in ali ga lahko ugasnem oz. dam na minimum?

Drugace pa celotni scan dela kar dolgo ..okoli 45 min 120 G diska kar je podobno kot NAV in se mi zdi da ne požre dosti manj memorije kot NAV!!!

AtaStrumf ::

Mah kaspersky-ja si dej gor pa je. Tudi jaz sem imel prej NAV in je od začetka še bilo za preživet, ampak sčasoma je pa šlo vse k hudiču -- totalno je bremzal mašino. Kaspersky nima teh problemov :D, za kaj drugega pa jaz ne vem.

forsmark ::

NOD32 si dej gor, za spodbudo naj povem da rabi za full scan polnega 80GB diska okoli 10 minut(skonfigurural sem ga tako, da gleda vse fajle z deep heuristics), zraven sem "laufal" mulo, winamp, firefox, explorer je apdejtal winse ravno pa še par malenkosti. Rama porabi okoli 10MB. V času mirovanja manj, pa procesorja tudi ne rabi v prazno.

number of scanned files: 77005
time of completion: 16:33:39 total scanning time: 649 sec (00:10:49)

Aja laufam durona 1.6GHz z 512mb rama in 80GB Maxtor ata133 disk.

Zaenkrat me je NOD32 100% prepričal.
Airbus Industrie

Sanjac ::

Ja, preverja vse.
Ni ti treba nc posebnega nastavljat.Jz mam tud Mailwasher za posto in ko gre ta sam pobrskat na server, ce je kaj poste, Kaspersky ze pocisti kar na serverju, kar je potrebno. Je pa res, da imam 5.0.18 verzijo.Ga nism se srecu boljsga programa ku je kaspersky, pa sm jih mel kar precej na testiranju. Pa ta, ta nov sploh ne obremenjuje dost procesorja.Zame Je THE BEST!

ripmork ::

same here!Kaspersky je absolutno najboljši in odkar ga uporabljam dela vse bp.

Yamaha ::

Čao...
A mi lahko uporabniki Kasperskya poveste pol kok kej kur memorija in kok casa skenira kok fajlov!

Hvala za odgovore!

ripmork ::

ufa,tukaj je pa treba biti kar potrpežljiv:\ ...ne znam ti točno povedat v številkah,je pa kar počasen in rabi nekaj manevrskega prostora...je pa toliko bolj učinkovit ravno zato.
Da mi pregleda cel disk(30GB) z največjo natančnostjo porabi kar ene pol ure...

tomaz321 ::

Priporočilo je samo eno: NOD 32!!!!!

Konkreten primer: Prjatu:"Imel sem NODa pol sem pa dal gor Kasperskeya pa mi je 20 virusou najdu" - Pol smo pa ugotovil, da so bli to čisto samo tisti, k jih je NOD dau u karanteno, prjatu jih pa še ni zbrisu!

Pol je pa neki cajta lafu Kasperskega, s tem da je bil NOD izklopljen. Po dveh mesecih je za foro zalaufal oba. Kaspersky ni najdu nč nouga, medtem ko je NOD zvohu en virus in enga trojanca, ki ga Kaspersky ni imel nikjer zabeleženega!

Lepo vas prosim, ali je to zgolj slučaj, ampak mene je do sedaj res prepričal le NOD s svojo izjemno preprostostjo, hitrostjo, hitro posodobitvijo, majhno obremenilnostjo in učinkovitostjo!

Še enkrat pravim, po mojem bi moral biti Kaspersky najboljši, ampak to je pa resničen primer, ki sem ga opisal!

ripmork ::

ja NOD32 zagotovo spada med taboljše antiviruse in tudi sam z njim sploh nisem imel slabih izkušenj...pa res je hiter ko blisk:D .
Je pa treba upoštevat pri vseh antivirusih da se karte kaj hitro lahko obračajo,novi virusi prihajajo vsak dan in to je nenehna bitka s časom kateremu bo uspelo več jih odkrit...

Slowenc ::

Kaj pa AVG antivirus? Ga nihče ne uporablja?
Skiny gate.

nojus ::

Direktor ima pri nas AVG. In mi dans reče po skeniranju "ej nobenga virusa".
Jest pa zaprisežen Kasperksy (edini, ki me še ni razočaral) mu naložim trial verzijo Kasperskija in mu najde 16 virusov (trojancev).

Sej tudi po testih je #1. (nimam linka, ampak ga prpopam, k ga najdem)
sovražim Gargamela.

ripmork ::

poznamo te štose,"sej nimam nobenga virusa">:D
te free različice(reciom AVG) so v večini primerov podn.Probal jih ducat-ker sem pač hotel imet dober antivirus brez da bi ga moral kupovat/iskat ključe....a so preprosto zanič..vsaj moje izkušnje z njimi niso prav dobre.Še vedno pa boljše kot da ni nobenega.A če se že uporablja...

forsmark ::

Po testih vodi NOD32. Ki že od maja 1998(ko so ga prvič testirtali) ni spustil nobenega In the Wild virusa. Je lastnik največ VB100% nagrad na svetu. Hitrejši je od vseh, pa ne zato ker jaz tko pravim ampak rezultati, na strani http://www.virusbtn.com.

Evo še lprimerjava:
http://www.virusbtn.com/vb100/archives/products.xml?eset.xml
http://www.virusbtn.com/vb100/archives/products.xml?kaspersky.xml
Airbus Industrie

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forsmark ()

nojus ::

Po testih vodi NOD??? Testov je tamav miljon. Primer: če sem jaz pevec in dobim vse nagrade Gorenjski slavček to še ne pomeni da sem najbljši pevec na svetu a ne? Če pa pobiram nagrade in na gorenjskem, kot po celi Sloveniji, evropi , ... sem pa najbrž bolj v eliti kot, če imam 27 medalj Gorenjski slavček.
sovražim Gargamela.

ripmork ::

statistika kaže da je 73% raziskav napačnih...:\

ni treba verjet vsemu kar prebereš,tudi jaz sem bral da je NOD32 edini 100% antivirus,fora pa je le v tem da je to edini antivirus,ki dela reklamo z omenjanjem stotih procentov...dandanes je težko še komu kaj verjet,le za to pa so izkušnje vredne več kot vsi testi skupaj...NOD32 sploh ni slab,pa še hiter je,ampak tisto o stotih procentih...c´mon:P

roba87 ::

Bol berem te vaše komentarje bolj sem zmeden pri izbiri Antivirusniga programa. Kak je kaj Norton internet security 2005? al je norton sploh vreji? Dajte mi en predlog katerega naj kupim ko bo poceni pa dober!

DominusSLO ::

Svetujem Avast-zastonj(brez firewall-a).

forsmark ::

Statistika kaže, da je najbl nevaren plac na svetu pojstla.

No v glavnem jaz itak, da ne vrjamem tem testom in raziskavam, na grobo pa le lahko kej malega povejo. Jaz sem probal in NOD32 in Kaspersky in sem se odloču, da bom mel nod32 in mi ni žal, ker mi dela dosti boljše kot kaspersky. Sicer pa naj skine trial verzijo obeh, ju proba in naj se odloči, ker tu ga bomo zmedli in bo na koncu šel še na nav, ki pa mislim, da res ni dober.
Airbus Industrie

OmegaM ::

A mi lahko poveste katero verzijo Kasperkega uporabljate?Namrec jaz sem dal gor novo pa mi sistem fuuull steka,nic ne morem prav delati,niti spilov nisem moral igrati.Pa je bil hec da sem ga dal gor na frishno znalozen sistem.Seveda na koncu, ko sem koncal se z ostalimi resnimi zadevami.Sedaj sem torej imel 5.0.227, in sem z njim imel fuull tezave.Se pri zagonu racunalnika ko je hodil v winse sem cakal predolgo.Sedaj sem gor dal nazaj ta staro 5.0.156 verzijo in dela super
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Mirč ::

Kaj pa trendmicro.
lp

Wox ::

@OmegaM: 5.0.121
Commodore 64

freserovski ::

jaz že imam nod32 malo več kot leto. Sem že mislil, da je nehal delat, ko ni blo dolgo nobenega virusa:)) , zadnjič mu je pa uspelo pokazat, da je še živ, ko je odkril par wormov na mailu :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!
««
5 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332595 (15029) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514690 (13075) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359613 (45413) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825321 (20933) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499197 (8144) bluefish

Več podobnih tem