» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
40 / 50
»»

BorutK-73 ::

Zajebali so z stalnim teženjem da kupiš licenco, drugače se mi pa zdi da je v jedru isti program, le vizualno so ga olepšali za Win 8.

Seljak ::

Nekaj me zanima. Zadnje čase imam veliko vsiljene pošte v gmailu. Kako se je najbolje rešiti te nesnage,razen z sprotnim brisanjem. Ali je morda kriv kakšen piškotek ali kako pridejo do mail-a?

s6c-gEL ::

Je filter ne vrže v spam ?

RejZoR ::

Seljak je izjavil:

Nekaj me zanima. Zadnje čase imam veliko vsiljene pošte v gmailu. Kako se je najbolje rešiti te nesnage,razen z sprotnim brisanjem. Ali je morda kriv kakšen piškotek ali kako pridejo do mail-a?


Imaš tud butast folk, ki tvoj e-mail vpisuje vsepovsod misleč da se bo potem zgodilo kdo ve kaj. Proti temu ne moreš kej dost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Seljak ::

s6c-gEL je izjavil:

Je filter ne vrže v spam ?


Ja,saj vsa neželjena pošta dejansko konča v pravem predalčku,ampak me zanima,kako pri hudiču toliko spama? Saj vem,da se sumljivih mailov ne "šlata",ampak,je zanimivo kako so "prefrigani" in iznajdljivi,ampak mimo filtra pa ne morejo :D;) Zanimam me,kako pridejo do določenega mail-a(recimo mojega) na katerega potem pošiljajo razne reklame in ostalo svinjarijo!?

Jst ::

Zaradi tebe sem po nevemkoliko letih pogledal v spam folder in sem videl 16 čudnih mailov, par od Googla (Kao), nekaj od Sticherja, ostalo pač ostalo sranje.

Ni pa noben mail, ki je v spam folderju, tam napačno. Nisem še zasledil false positive, čeprav pa ljudje, ki so medijsko izpostavljeni, kot recimo Leo Laporte, lastnik twit.tv, pa pravi, da more redno gledati spam folder, ker se mu prevečkrat tam znajdejo maili, ki spadajo v Inbox.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Balaton ::

Seljak je izjavil:



Ja,saj vsa neželjena pošta dejansko konča v pravem predalčku,ampak me zanima,kako pri hudiču toliko spama? Saj vem,da se sumljivih mailov ne "šlata",ampak,je zanimivo kako so "prefrigani" in iznajdljivi,ampak mimo filtra pa ne morejo :D;) Zanimam me,kako pridejo do določenega mail-a(recimo mojega) na katerega potem pošiljajo razne reklame in ostalo svinjarijo!?


Ker ko se registriraš na raznorazne strani moraš zraven vpisati še svoj email, to pač narediš na recimo 10 straneh, dve od teh sta tako odprte da lahko katerikol web crawler prebere podatke od vseh registriranih ljudi. Tako se pač zbira in zato je fajn imet zraven še en spam email, točno zaradi takih stvari ;)

Jst ::

Postal je problem se registrirati z 10 minute email, disposable email, in podobnimi. Nekje se še lahko registriraš, vedno večkrat se mi pa zgodi, da zahtevajo "pravi" naslov. Ali pa se sicer lahko registriraš, vendar ne dobiš potrditvenega emaila in nisi naredil nič. Še slabše, Username si pokuril za nekaj časa. .
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Imaš mail za takšne registracije in KeePass ali kaj podobnega za gesla da ni potrebe si vse nekam pisat (še posebej ne v plain tekst)

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Saj dejansko ni moteče,če se takšna svinjarija lepo filtrira in pristane tam kamor spada(junk/spam).Do sedaj se mi še ni zgodilo,da bi imel false positive mail. Glede porasta spam-a pri meni malce sumim na Bolha.com in Avto.net,ker prej,ko nisem bil uporabnik teh dveh strani,dejansko ni bilo nezaželjene pošte.

solatko ::

Odpreš tri mail naslove - na primer google, yahoo in hotmail in jih uporabljaš namensko. Sam imam za prijave v trgovine in registrirane strani yahoo, za bolj resne pa gmail, tiste najbolj osebne pa na mailu od ponudnika interneta.

Na yahoo mi vsak dan pride okoli 20-30 spam mailov, ostale dva pa sta klinično čista, glede spama.
V mailih, ki jih uporabljam za osebno ali službeno pošto, ne trpim spama in ga do sedaj tudi nikoli nisem dobil.
Delo krepa človeka

axee ::

Najnovejši Avast mi je na nekaj starih računalnikih od ene CNC ferme začel brisati licenčne (a zeloo stare) verzije Autocad-a. :O :O :'(

Na večini mašin teče XP, na nekaterih še 2000, ima kdo dober predlog za enostaven free AV, ki mu lahko zaupam. Pred tem je podjetje uporabljalo NOD32, brez težav z virusi in upočasnitvami, odkar so šli na free Avast-a so mašine opazno počasnejše, pa so zdržali, dokler se ni to dogajalo.

Hvala za odgovore!

negot ::

RejZoR ::

axee je izjavil:

Najnovejši Avast mi je na nekaj starih računalnikih od ene CNC ferme začel brisati licenčne (a zeloo stare) verzije Autocad-a. :O :O :'(

Na večini mašin teče XP, na nekaterih še 2000, ima kdo dober predlog za enostaven free AV, ki mu lahko zaupam. Pred tem je podjetje uporabljalo NOD32, brez težav z virusi in upočasnitvami, odkar so šli na free Avast-a so mašine opazno počasnejše, pa so zdržali, dokler se ni to dogajalo.

Hvala za odgovore!


Kdaj bo folk odkril "Report false positive"... Ne, raje menjat AV kot enostavno izpolnit report in ti bojo rešil zadevo. Prehistorične verzije, ki so še v uporabi se redko preverja za FP in zato prihaja do tega. Do takrat pa vržeš v exlusion pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Jst je izjavil:

Postal je problem se registrirati z 10 minute email, disposable email, in podobnimi. Nekje se še lahko registriraš, vedno večkrat se mi pa zgodi, da zahtevajo "pravi" naslov. Ali pa se sicer lahko registriraš, vendar ne dobiš potrditvenega emaila in nisi naredil nič. Še slabše, Username si pokuril za nekaj časa.

Eni taki servisi imajo vsake toliko časa novo domeno in jih ne objavljajo javno, tako da jih ponavadi sprejmejo. Ne spomnim se kateri je to, ampak to omenijo nekje zraven na strani, pri izbiri domene ali v FAQ.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Svizec2014 ::

NOD32 je zakon vse ostalo ;(

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Eni taki servisi imajo vsake toliko časa novo domeno in jih ne objavljajo javno, tako da jih ponavadi sprejmejo.

www.guerrillamail.com ima kar nekaj domen na izbiro.
mailinator.com pa sam ponudi enega random.

(pa sorry za off topic)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

avokado ::

Živjo,

že nekaj časa uporabljam Eset smart security, vendar po testih ni več na vrhu. Ga je smiselno zamenjati za Kaspersky internet security? So to le za minimalne razlike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avokado ()

Ganon ::

Kateri je najboljši zastonjski antivirus in kako dober je v primerjavi s plačljivimi?

BorutK-73 ::

Ganon je izjavil:

Kateri je najboljši zastonjski antivirus in kako dober je v primerjavi s plačljivimi?

Najboljši AV je oseba za tipkovnico.
Drugače bi naj bili najboljši free AV: Comodo, Avast, Malwarebytes za malware, CCleaner za nesnago.
Vsekakor se odloči za all in one program (firewall, scaner, sandbox).
Osebno uporabljam Comodo IS že par let brez problemov
http://www.filehippo.com/download_comod...

MrStein ::

V povprečju je oseba za tipkovnico najslabši AV. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlackMaX ::

MrStein je izjavil:

V povprečju je oseba za tipkovnico najslabši AV. ;)


Odvisno kateri vzorec populacije gledaš :) Če so not babice in osebe, ki nimajo blage, bo seveda povprečje slabo ;)

MrStein ::

Ja, če narediš cherry picking, lahko dobiš poljubno "povprečje". ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

medenko ::

BortuK-73: Tale Comodo IS je vse v enem?

BorutK-73 ::

medenko je izjavil:

BortuK-73: Tale Comodo IS je vse v enem?

Da.
Antivirus, Sandbox in Firewall in kopico dodatnih funkcij ki jih ne uporabljam.
Ima tudi HIPS (Host Intrusion Protection System), ampak pri meni je off.

Ima pa malo komplicirane nastavitve za osnovnega uporabnika
Izklopi kljukce pri "do not show alerts" da boš lahko izbiral dovolenja za programe.
Ker na default ti blokira varne programe (steam, ESO updater...);((

TheJack ::

Trenutno uporabljam Comodo AV. Jaz sem zadovoljen, saj kuri malo rama oziroma resursov. Ampak menda (?) ima slabo detekcijo.

Čem rajši naložiti Qihoo? Menda ima mnogo boljšo detekcijo. Katerega, TS ali IS? A kuri tako malo resursov kot Comodo? Uporablja kdo?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Jst ::

Razlike med detekcijo so male. Kakšne "special edition by NSA/mafia/..." ne bo noben zaznal. (Vsaj v času, ko se okužiš, ko je stvar nova.) Medtem bodo pa vsi zaznali "popularno" nesnago.

Lahko gledaš teste in se glede rezultatov odločiš, vendar tiste nekaj odstotne razlike se v praksi ne bodo poznale pri normalni uporabi računalnika. Sploh če imaš prisotne vsaj malo Kmečke PametiTM.

Bolj je pomembno, da program TEBI ustreza - tako z (dodatnimi) funkcijami, kot UI.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TheJack ::

Ja, jaz hočem, da mi da AV mir. Oziroma da me opozarja le takrat, ko grozi okužba. AV programov (in programov na splošno), ki stalno hočejo neko pozornost, ne prenesem.

Podvprašanje: Tastu sem dal en svoj star računalnik in ga moram malce posodobiti in zrihtati (stal mi je v omari od 2008). Kateri AV naj mu naložim? Tast je totalni računalniški analfabet, dobesedno ni še nikoli držal miške v roki. Sam od sebe se ponuja Avast. Preveden je v slovenščino in vsi ga hvalijo na polno. Me je pa strah, da bo tasta zmedlo, ker bo stalno dobival neke popupe pred oči. Naloži novo verzijo! Registriraj me! A dam X zadevo v karanteno? Itd. Rad bi mu naložil AV, ki bo install&forget zadeva. Ki bo tiho ždel v ozadju in tastu preprečeval, da okuži računalnik. Kakšni predlogi?
Bonis nocet, qui malis parcit.

RejZoR ::

Pri avast-u se da vse izklopit. Oz uporabiš moj nastavitveni profil:
http://rejzor.wordpress.com/avast-prote...

Zadeva je povesem avtomatizirana in nastavljena za minimalna opozorila, nič zvokov, nič animacij. Edino kar dejansko še ostane je re-registracija 1x na leto, kar lahko narediš preko remote assistance funkcije al pa lokalno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

RejZoR je izjavil:

Pri avast-u se da vse izklopit. Oz uporabiš moj nastavitveni profil:
http://rejzor.wordpress.com/avast-prote...

Zadeva je povesem avtomatizirana in nastavljena za minimalna opozorila, nič zvokov, nič animacij. Edino kar dejansko še ostane je re-registracija 1x na leto, kar lahko narediš preko remote assistance funkcije al pa lokalno.


Hvala lepa. To bom naredil.
Bonis nocet, qui malis parcit.

axee ::

RejZoR je izjavil:

Pri avast-u se da vse izklopit. Oz uporabiš moj nastavitveni profil:
http://rejzor.wordpress.com/avast-prote...

Zadeva je povesem avtomatizirana in nastavljena za minimalna opozorila, nič zvokov, nič animacij. Edino kar dejansko še ostane je re-registracija 1x na leto, kar lahko narediš preko remote assistance funkcije al pa lokalno.


Imaš deepscreen (oz sandbox) prižgan tu notri?

RejZoR ::

DeepScreen je vklopljen. V v2014 je povsem avtomatski in če ničesar ne najde sam zažene aplikacijo in jo da na exclusion list. Edino kar je, da moraš počakat par sekund, da se zažene.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mitch ::

Avast je spet pogrnu na zadnjem Virus Bulletin testu...

Ovi ::

Kako se vam pa zdi AVG? V primerjavi z recimo NOD32 in Kaspersky?

NejcSSD ::

Kaj potem najbolj free combo? Comodo + Avira + Malwarebytes na zahtevo
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BorutK-73 ::

NejcSSD je izjavil:

Kaj potem najbolj free combo? Comodo + Avira + Malwarebytes na zahtevo

Ne rabiš Avire, Comodo ima vse, Malwarebytes ostane. Edino če uporabljaš samo firewall od Comodo.

Spajky ::

Jest sem si na winXPsp2 montiral ZoneAlarm_5.1 suite (trial 15dni) ga updejtal (AV) + nastavil Firewall. Pa poskeniral disk ...

je našel neke malenkosti, ker sem dan prej odpiral neke sumljive fajle v Win98 (tam mi je nevidno onesposobilo NOD-a, da ta ni nič našel potem in starejši zoneAlarm, da je samo še navidezno delal ... ni pa zgleda nič pošiljalo ven v net-prestar OS :D )

... na srečo sem imel par dni staro komplet varnostno kopijo sys C diska (oba OS-ja!) na CD-ju, pa sem win98 samo povozil :)) ..

Na XP-ju vgrajen default Firewall, se je po testu na www.grc.com bolj slabo odrezal, pa sem zato nadgradil na ZA5.1 ....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

hahhahaha, 10 let star AV:)
Tale obsedenost z antikami je že kr komična :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

Mitch je izjavil:

Avast je spet pogrnu na zadnjem Virus Bulletin testu...


Upam, da se zavedaš, da so testiral file server verzijo. Kjer pol cloud sistema sploh ne funkcionira, Evo-Gen ne funkcionira, sploh pa se te kot uporabnika ta test niti virtualno ne tiče, tko da ne vem zakaj tak mega tračevski naslov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

avast! File Server Security
Main version: 8.0.1603

There was a slight upset last time for Avast, but the vendor's long history shows a heavy majority of passes over fails, with only three red marks since 2008. The current product continues to impress with its glossy good looks, the colours a little muted in this server edition, and it installed rapidly and reliably too. Options are provided in depth, and everything ran very solidly with no stability issues noted.

Scanning was pretty fast, and lag times not too high on simple file access, although our set of tasks did take a while to complete, and resource use was perhaps a little on the high side.

Detection was decent though, tailing off just a little into the later parts of the sets, and with nothing to report in the WildList or clean sets, a VB100 award is comfortably earned, returning Avast to the right path.



Vidim, kako je pogrnil, ja... :/ Kaj ljudje sploh še kaj berete ali samo še slikice gledate - pa še to, brez, da bi vedeli, kaj slike pomenijo?


---

Jaz sem si letos spet podaljšal avast! Internet Security, čeprav me motijo nekatere stvari, vendar problemov z virusi ali kakršnokoli drugo zlo-kodo že dolgo nisem imel.

2014 verzijo, odkar je izšla, so optimizirali (po občutku, čeprav na SSDju je težko ločiti), a se mi zdi, da kuri preveč resursov. CPU niti ne toliko, ampak RAM in I/O.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Kako je lahko RAM problem, če načeloma porablja manj kot 20MB RAMa? Folk se je kurčil nad temi dvajsetimi megabajti 10 let nazaj, pa se še vedno čeprav imamo zdej 10x več RAMa v večini sistemov. Tud ni mi jasno kako folk konstantno nerga nad performansom avast!-a in nato v isti sapi hvali recimo MSE. Ki je eno navadno posrano počasno govno ob katerem vedno fašem popizditis. Kako lahko katerikoli AV tko katastrofalno počasi skenira mape nekih vsebin mi nikakor ni jasno. Recimo priklop telefona, da bi iz mape s 50 slikami prenesel 5 slik na PC. Vklopiš in MSE rabi celo večnost, da preskenira vse fajle. Mapa z več EXE fajli? Yup, spet boš čakal kot bedak. In to sem videl na svojem high end sistemu kot na službenem workstationu kjer moram dan za dnem prenašat počasno sranje od Forefronta. Ko sem na low end sistemih uporabljal avast! (oz večino drugih AV-jev) se je sicer poznalo, da so se stvari rahlo upočasnile ampak zaboga nikoli nisi zaradi tega imel lockupov sistema in 5 minutnega čakanja da se je nekaj premaknilo.

Aja, pa zdej sem mal bolj pogledal rezultate testa. Mal poglejte score Kaspersky-ja. AV-ja, ki konstantno dosega praktično najboljše rezultate v testih in pri realni uporabi (ker dejansko imajo zelo napredno detekcijo). Slabša je od avast!-a. Torej kako lahko potegneš zaključek, da je avast! fail, ko pa je siceršnji leader kar precej slabši. Ne da mi je kaj dosti važen file server segment ampak vseeno zanimiva malenkost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Samson ::

Zanimivo da nobeden tukaj ne proba in uporablja Dr.Web produkte. Jaz sem zelo zadovoljen z njimi. Ni prakticno nic false positive, deluje v ozadju, ni prevec nadlezen in pa vprasa za kaj le takrat ko je treba. Trenutno ga imam 3 leta ce ne ze vec, nikoli problemov z racunalnikom.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

RejZoR ::

DrWeb nažalost ni nič posebnega in glede na to da imaš brezplačne alternative, ki so celo boljše, well... Edino kjer je bil vedno dober so file infectorji. Ki pa trenutno niso glih aktualni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mitch ::

OMG ko sem objavil link do ta zadnjega VB100 je ta še bil April 2014, sedaj pa vidim, da so objavili test za Junij 2014. Evo, tukaj imate link do testa, kjer je Avast pogrnil...

P.S. Sicer pa ne vem , če še kdo tukaj resno jemlje nepristranska mnenja Rejzorja, Avast Evangelista? :D

shadeX ::

Uporabljam zastonjsko verzijo bitdifenderja. Zaenkrat zadovoljen.

Ozric ::

shadeX je izjavil:

Uporabljam zastonjsko verzijo bitdifenderja. Zaenkrat zadovoljen.


Enako.

RejZoR ::

Mitch je izjavil:

OMG ko sem objavil link do ta zadnjega VB100 je ta še bil April 2014, sedaj pa vidim, da so objavili test za Junij 2014. Evo, tukaj imate link do testa, kjer je Avast pogrnil...

P.S. Sicer pa ne vem , če še kdo tukaj resno jemlje nepristranska mnenja Rejzorja, Avast Evangelista? :D


Wow, ker imam naziv avast! Evangelist sem totalno pristranski, all hail avast!. Če še ne veš avast! Evangelist samo pomeni class, ki ima dostop do višjih delov foruma. In pač so izbrali tako ime. Who gives a shit. Lahko bi se imenoval "avast! Lepricons". Bi te pol še motilo? A sploh bereš kaj pišeš? Nabijaš nekaj o meni, pa me niti ne poznaš. What's even worse, celo tolk ignorantski si, da si opazil moj naziv na forumu in omembe avast!-a, ko folku svetujem kaj naj uporabijo, nisi pa si vzel tolk časa, da bi prebral vse moje rante nad stvarmi, ki ne delujejo v avast!-u, ki so nesmiselne, nepotrebne, nepomembne. Od registracije, določenih reklam, nazadnje sem rantal nad kretenskim SafePrice, nad manjkom kontakta v zadnjembeta testu, manjkom efektivnosti DeepScreena v neskončnih primerih itd itd, in ja, pe vedno se najde folk, ki me popolnoma brez vsake podlage obtožuje, da sem pristranski in da avast!-a brezpogojno kujem med zvezde. Hell, ene 2 uri nazaj sem tle na S-T nekomu svetoval naj izbere med AVIRA, AVG in avast!. In avast! sem zapisal šele na tretjem mestu in en na prvem. Damn i'm such a hardcore fanboy. :rolleyes:

EDIT:
Tak za info glede Bitdefender Free, zadeva je praktično abandonware, ker nihče več ne bdi nad projektom in je povsem zanemarjen. Definicije se updejtajo, to pa je tud to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

ST-777 ::

shadeX je izjavil:

Uporabljam zastonjsko verzijo bitdifenderja. Zaenkrat zadovoljen.
Bolje je kupiti Bitdefender Antivirus Plus (3PC), stroške licence si razdeliš še z dvema prijateljema in te stane na mesec le 0,80 €.

https://www.mimovrste.com/programska-op...

Domini tm ::

Imam Panda Antivirus Pro 2014 na enem laptopu in dela super, na drugem tudi Panda Free Antivirus .... je trentunto najboljši in ga inštaleram vsakemu ki mu rihtam računalnik in še ni bilo problema. Priporočam Panda

firbec ::

A obstaja kakšen dober portable free antivirus, da bi mi pregledal in po možnosti spucal virusov. Pa nočem online programa, rabim takšnega, da ga lahko daš na USB ključek in zaženeš, da ti pregleda disk.
hvala za informacijo
««
40 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332610 (15044) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514704 (13089) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359626 (45426) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825339 (20951) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499199 (8146) bluefish

Več podobnih tem