» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
41 / 50
»»

Ozric ::

Kaspersky TDSKiller Portable, ClamWin Antivirus...

wanderer ::

firbec je izjavil:

A obstaja kakšen dober portable free antivirus, da bi mi pregledal in po možnosti spucal virusov. Pa nočem online programa, rabim takšnega, da ga lahko daš na USB ključek in zaženeš, da ti pregleda disk.
hvala za informacijo


eset sysrescue boot usb

firbec ::

hvala obema

MrStein ::

Stinger, DrWeb CureIt...
Samo brez online update je AV bolj tak...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fosil ::

Avira rescue cd, precej redno izdaja posodobitve tako da jo lahko uporabljaš tudi brez posodobitve.
Tako je!

MrStein ::

wanderer je izjavil:


eset sysrescue boot usb

A to je nekaj novega?
Tisti baziran na WAIK mi nikoli ni deloval.

PS: Aha, ni. Ubuntu based je in dejansko deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gregor ::

Kateri brezplačni av predlagate oz kateri je najboljši?
Kakšne so razlike med brezplačniki in plačljivimi av programi?

Hvala

LP

BorutK-73 ::

Preberi zadnje 2 strani.

SloSlayer ::

Je kaj novega na antivirusni screni? Trenutno še vedno uporabljam MSE na Windows XP, vendar glede na to, da ne bo več dolgo podprt, bi bil čas, da se premaknem na nekaj drugega. Rabil bi nekaj brezplačnega in, da se lahko uporablja tudi za komercialne namene.

Jst ::

>Rabil bi nekaj brezplačnega in, da se lahko uporablja tudi za komercialne namene.

To pa dvomim, da kateri od brezplačnih dovoli...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

MSE in Comodo, če se ne motim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Hmm, po namestitvi Avast-a, njegova systray ikona ne reagira na klike.
Sicer je živa (animirana).
Zagon GUI preko Start meni dela.
Pred rebootom se je tudi iz systray zagnal (se mi zdi).

Rebootal sem, ker je Avast zahteval, ko sem mu deintaliral tool SysUpdater.

Windows 7.

Sicer ni nek hud problem, ampak če kdo pozna rešitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

avast! 2015 je sedaj uradno zunaj!

https://forum.avast.com/index.php?topic...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SnowyOwl ::

Vse slabše in slabše, namestil sem ga glih včeraj popoldne (mislim da je bila RTM verzija), inštal je trajal ma skoraj 5 min, brezveznih dodatkov toliko da glava peče, nalaganje sistema občutno daljše, potem neko delovanje modula (ne spomnim se kako se imenuje) ki mi je 100% zabilo disk in procesor, da občutno počasnejše odpiranje internetnih strani sploh ne omenim. In sedaj že vidim da bom popljuvan s strani nekoga, ampak jaz povem samo dejstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SnowyOwl ()

solatko ::

Ni mi jasno, čemu je potrebno instalirat vsak bloatware, ki pride na trg. Od kar so izdelali MSE še nisem uporabljal drugega AV, saj mi ta zadostuje, ne moti in predvsem najde vse nevarne stvari in jih odstrani. Drugega od AV programa ne pričakujem. Poleg mi teče še obvezni MT in to je to.

Ni mi jasno, da se ne naučite, da nobena stvar ni zastonj, tudi če je free. Pač plačaš z dodatki, ki se ti neodvisno napopajo v mašino.

Kdaj se boste nehali nategovati s komercialnimi forami.

Tu je enako, kot "varen avto". Ga še niso iznašli in ga tudi ne bodo, dokler bo upravljalec - človek.
Popolnega AV programa ni, je samo bolj ali manj pazljiv uporabnik - basta.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

SnowyOwl je izjavil:

Vse slabše in slabše, namestil sem ga glih včeraj popoldne (mislim da je bila RTM verzija), inštal je trajal ma skoraj 5 min, brezveznih dodatkov toliko da glava peče, nalaganje sistema občutno daljše, potem neko delovanje modula (ne spomnim se kako se imenuje) ki mi je 100% zabilo disk in procesor, da občutno počasnejše odpiranje internetnih strani sploh ne omenim. In sedaj že vidim da bom popljuvan s strani nekoga, ampak jaz povem samo dejstva.


Sej ne da se ob inštalaciji da vse odstranit, če pa takrat nisi pa kasneje preko Prorgams and Features. In če ti na PC-ju inštalacija rabi 5 minut imaš nekaj hudo narobe s samim sistemom. Še tablica je naložila hitreje, pa ima samo Atoma in 2GB RAMa. Na drugih dveh sistemih, identična laptopa z AMD E-450, samo da ima en SSD, drugi pa HDD pa je bila inštalacija na obeh v manj kot minuti.

Ne boš popljuvan, samo povedal ti bom, da obstajajo stvari za katere očitno še ne veš. Tisti povišan CPU usage in disk usage pa je za novo komponento "avast! NG", ki se izvede samo enkrat, nato pa je mir. Hitrost tega je precej odvisna od hitrosti diska in procesorja ter količine spomina. Na tablici vem da je rabilo kar nekaj časa, da je končalo ampak sem jo pustil priklopljeno in je mlel svoje. Glede hitrosti strani, ne vem. Mogoče, ker zdej skenira še HTTPS kar prej ni. Ampak vsaj sam na nobenem sistemu ne opazim razlike. Spet range od tablice z Atomom do Core i7. Definitivno ap ti bo sistem delal počasneje dokler NG generira image tvojega sistema za virtualizacijo. Kar je enkako normalno in potem ko bo končano ne bo več delovalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

Pol bo prišla pa nova verzija;((.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

solatko je izjavil:

Pol bo prišla pa nova verzija;((.


Nimam pojma kaj naj bi to pomenilo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat xxl ::

Ravno v zadnjih dneh sem nabavil, kar nekaj licenc NIS ( Norton internet security ) za 1 leto po res ugodnih cenah, zraven sem pa dobil še licence za 1 leto za Apple OS ali Android OS, če kdo rabi, dobi za kako malenkost lahko, ker teh zadnjih razen enega ali dveh ne bom rabil, kupil pa sem jih več, ker v firmi cca 60% za zaščito uporabljamo NIS in ja moram reči, da kot adminu je to idealno saj lahko deluje po sistemu inštaliraj in pozabi ne glede na uporabnikove navade in ni težav.

Jst ::

Za firme mi je kolega rekel, da ima še najboljše izkušnje z Symantec Endpoint, kjer na mašine inštaliraš "klienta" na eno mašino pa "server-like" del, kjer potem nadzoruješ kliente.

Zakaj je kolegu Symantec najbolj všeč, pa ne vem natančno. Pravi, da je program zelo "strog" in kjer ga imajo inštaliranega, pravi, da ima najmanj dela. Tako, da jaz mislim, da so to osebne preference...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Qushaak ::

No precej hvaljen je tudi Kaspersky Endpoint.

solatko ::

A je kakšen tak, ki bi uporabnika stresel ali mahnil po prstih, ko pritiska vse mogoče in nemogoče?
Dokler ne bo takega, so vsi vredno samo toliko, kolikor je usposobljen in varen uporabnik in niti centa več.

Vse ostalo so komercialne bučke vključno s plačanimi "neodvisnimi" testi.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

solatko je izjavil:

A je kakšen tak, ki bi uporabnika stresel ali mahnil po prstih, ko pritiska vse mogoče in nemogoče?
Dokler ne bo takega, so vsi vredno samo toliko, kolikor je usposobljen in varen uporabnik in niti centa več.

Vse ostalo so komercialne bučke vključno s plačanimi "neodvisnimi" testi.


avast! v Hardened Mode (Aggressive) in zaklenjen z geslom. Pure whitelist, ki ga uporabnik ne more zaobiti. Dva domača sistema sem tko namestil in delujeta bp že odkar obstaja Hardened Mode. Težaven je samo če uporabnik redno nalaga najnovejše verzije programov isti moment ko izidejo. Če pa to naredi par dni po releasu pa ne bo težav, ker bojo informacije že v cloudu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zero_max ::

Kaj predlagate poleg aktivacije firewalla za varnost* na Linux Mint Qiani 17 (Mate verzija)?

* da ne bi računalnik ob uporabi usb-ja bil vir malaware-a za Windowse na drugem compu.

Qushaak ::

Neumno vprašanje (ker se Windows-e še vedno jemlje kot ultra nevaren sw). Posodobljene Windows-e in aktiven firewall na njih kot prvo. Drugo pa še kak varnostni software. avast free bi zadostoval.

Jst ::

clam av je sploh še kaj aktiven?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Qushaak ::

Že dolgo nisem od nikogar slišal, da bi ga dajal. Pa še v preteklosti je bil (precej) redek.

GTX970 ::

Pozna kdo ?
http://cysec.com/

5pellfire ::

A še komu zadnje čase nagaja Avast 2015 Free?
Zadnje čase dobivam pri obisku (stalno obiskovanih) web strani Web-Shield pop-up da je stran
okužena z nesnago (I-frame, ...).

Prav tako mi je par dni nazaj javil da imam okužen pagefile v Win 8.1 sistemu (ko skeniram iz
Win 7 particije), in obratno okužen Win 7 pagefile če skeniram in Win 8.1 particije.
Win 8.1 je bil naložen par dni nazaj z official MS Win 8.1 ISI-tom (pred tem sem probal par
ISO-tov ki so imeli že integrirane update pa mi je enako javljalo).

Avast user sem že kar precej let, in so to sedaj edini problemi ki sem jih imel z Avastom:(
Sem za foro nalozil se par drugih antivirusov (Comodo, AVG, Panda, ...skeniral 'okuzen' pagefile
tudi z ESET-om v službi) in nobeden ni zaznal okužbe.

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

Pri Bitdefenderju je sedaj akcija -50% na najnovejše licence 2015 (1 ali 3 uporabnike) ali pa family pack. Če kdo rabi mi lahko pošlje mail na trancedeejay(at)hotmail.com.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

RejZoR ::

5pellfire je izjavil:

A še komu zadnje čase nagaja Avast 2015 Free?
Zadnje čase dobivam pri obisku (stalno obiskovanih) web strani Web-Shield pop-up da je stran
okužena z nesnago (I-frame, ...).

Prav tako mi je par dni nazaj javil da imam okužen pagefile v Win 8.1 sistemu (ko skeniram iz
Win 7 particije), in obratno okužen Win 7 pagefile če skeniram in Win 8.1 particije.
Win 8.1 je bil naložen par dni nazaj z official MS Win 8.1 ISI-tom (pred tem sem probal par
ISO-tov ki so imeli že integrirane update pa mi je enako javljalo).

Avast user sem že kar precej let, in so to sedaj edini problemi ki sem jih imel z Avastom:(
Sem za foro nalozil se par drugih antivirusov (Comodo, AVG, Panda, ...skeniral 'okuzen' pagefile
tudi z ESET-om v službi) in nobeden ni zaznal okužbe.


Če je avast! edini še ni nujno znak, da je detekcija napačna... Sploh če gre za i-frame, ki so pogosto injectani v strani z nesnago...

Kar pa se pagefila tiče, v nastavitvah ga izklopi, rebootaj in vklopi nazaj. Tolk da ga pobriše in nanovo ustvari. Lahko da je zgolj naklučje, da je ravno neka sekvenca podatkov v njem sprožila detekcijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

5pellfire ::

Sem probal pobrisat in je nov page file tudi kao okužen.
Sprobal sem 2 uradna Windows 8.1 ISO-ta (najprej sem pomotoma prenesel UK verzijo,
potem pa še US) pa je zaznalo pri obeh.

RejZoR ::

Drugače pagefila ne dobiš z Windowsi ampak se generira kasneje, tko da ISO sploh nima veze. Očitno ti neki laufa skritega. Preskeniraj disk z vsem mogočim, men ni na nobenem sistemu zaznaval ničesar.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

VARUJTE SE NOVE VERZIJE COMODA!!!

Nočem biti dramatičen, ampak včeraj me je tale piece of shit (Comodo - CAV) pošteno spotil. Do zadnje posodobitve (četrtek) je stvar delala v redu, kar sem v tem topicu že pisal. Soliden antivirus, ki ne teži brezveze.

Inštaliran imam Windows 8.1.

V četrtek zvečer se mi inštalira nova verzija (nov metro videz). Jaz ugasnem računalnik in grem spat. V soboto računalnik znova prižgem. Zaženem PotPlayer. Zelen rob okoli njega. Jeben sandbox. Grem v Comodo, da ugasnem zadevo. Noben gumb ne dela. Hočem ugasniti sandboxing, mi ne pusti. Karkoli pritisnem, se ne zažene. Grem v Control Panel\Programs and Features in hočem odinštalirati Comodo. Nimate dostopa. Kontaktirajte administratorja, dobim napis. Jeba. Jaz SEM administrator! Grem v sistemske nastavitve (UAC), ki se zaženejo z zelenim robom! Jebeni Comodo mi je prevzel cel računalnik!

Restart.

Pridem do Welcome screena. Dalje noče. Še en restart. Tokrat pride v Windowse, zažene se le eno okno (My Computer) z zelenim robom. Naprej noče. Hočem v Safe Mode. Z grozo ugotovim, da Windows 8.1 NIMA Safe Moda!!! Oziroma naj bi ga menda imel, ampak do njega z F8 ne pridem. Kljub večkratnim poskusom. Norim. En j***n z*****n k**te**ki antivirus, ki ga niti ne rabim (virusa nisem imel na kompjuterju že več kot desetletje) mi je sf**al računalnik do te mere, da ne vidim drugega kot Windows reinstall (še prej pa vzeti disk iz računalnika in v drugem računalniku narediti backup). Hvalabogu se mi po n-tem restartu Windowsi spet normalno postavijo (nimam pojma zakaj), Comodo pa spusti moj sistem. Takoj grem v CP in odinštaliram j****i piece of shit. Windows Defender from now on for me. Kot antivirus menda ni ravno top, ampak Microsoftu vsaj zaupam, da mi ne bo zjebal kompjuterja.
Bonis nocet, qui malis parcit.

GTX970 ::

Safe mode win8
http://www.7tutorials.com/5-ways-boot-s...

http://lifehacker.com/bring-back-the-ol...
bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

TheJack ::

GTX970 je izjavil:

Safe mode win8
http://www.7tutorials.com/5-ways-boot-s...

http://lifehacker.com/bring-back-the-ol...
bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy


Videl, čeprav preko telefona. Poleg tega sem bil živčen. Poleg tega sem po hitrem branju ugotovil, da vsi načini hočejo dostop do Windowsov. Česar nisem imel. Zakaj točno je Microsoft takole zakompliciral dostop do tako essential orodja kot je Safe Mode, ne vem.

Si bom pa tole (tvoji linki) v kratkem natančno prebral, da me takale reč naslednjič ne dobi nepripravljenega.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

GTX970 ::

Potem bi šel raje na pivo prvo.
Besno udrihanje po tipkovnici in hkrati preklinjanje skoraj nikoli ne da rezultatov.

TheJack ::

GTX970 je izjavil:

Potem bi šel raje na pivo prvo.
Besno udrihanje po tipkovnici in hkrati preklinjanje skoraj nikoli ne da rezultatov.


Kje si bil v soboto s pametnimi nasveti?? ;)
Bonis nocet, qui malis parcit.

5pellfire ::

RejZoR je izjavil:

Drugače pagefila ne dobiš z Windowsi ampak se generira kasneje, tko da ISO sploh nima veze. Očitno ti neki laufa skritega. Preskeniraj disk z vsem mogočim, men ni na nobenem sistemu zaznaval ničesar.


Windows 8.1 je bil nameščen čisto na frišno (particija pobrisana, formatirana in potem
inštaliran Win 8.1). Če sem namestil Avasta na to (Win 8.1 particijo) ni v Win8 pagefilu
nič zaznal. Če sem z Win8 Avastom skeniral pagefile od Win 7 particije je zaznal malware.
Če sem potem bootal Win7 mi Win7 Avast zazna okužen pagefile na Win8, na Win7 pagefilu pa
ne zazna nič.

Uradni MS ISO sem omenil zato, da se ne privzame da je to travniški Win8 ISO, kjer je možnost
okužbe pač večja kot pri uradnem.

Ostali AV programi s katerimi sem skeniral niso našli nič v nobenem pagefilu.

BorutK-73 ::

Meni dela nova verzija Comodo brez problema na Windows 7, tudi nastavitev mi ni spremijal (sandbox je off na obeh mašinah)

MrStein ::

Kateri AV je dober pri blokiranju smetja ala hijackerji, ad-server/injector ali kako se že imenuje in trojancev?

PC star tri tedna in je že poln te krame, lepo mimo Avast-a.
Windows Vista
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

RejZoR ::

Nastavi avast! na Hardened Mode (Aggressive). Tud sicer mal težko verjamem, da nekomu v 3 tednih uspe navlečt tolk stvari...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

RejZoR je izjavil:

[ne] verjamem

Sem prav vedel da bo to v prvem odgovoru... ;)

Se splača paralelno imeti MBAM?
Ta je kar precej smetja prepoznal (free on demand verzija).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

RejZoR ::

"mal težko verjamem"

Da ne boš spet quotal izven konteksta.

MBAM lahko uporabljaš kot second opinion, ampak če boš dal Hardened Mode na Agressive, ni šans, da kaj pride čez. Sicer bo takemu uporabniku potem non stop težilo z opozorili o blokiranju stvari, ampak glede na omenjeno bo to povsem upravičeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Ne, non stop teženje ne pride v poštev spljoh.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

Jah če nalagaš sranje, ki ga nihče drug nikoli ni zasledil. Drugače je tih kot miš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Kaj zdaj, bo tiho kot miš ali non-stop težilo?
Med tema dvema je razlika, kot sam praviš.

Gre za internetno uporabo povprečnega janeza.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dronyx ::

@MrStein: Kako pa si ugotovil, kaj vsem imaš gor in je šlo mimo Avasta? Jaz uporabljam Avasta in občasno preskeniram PC z Malwarebytes, ampak do sedaj nisem našel niti ene okužbe.

RejZoR ::

MrStein je izjavil:

Kaj zdaj, bo tiho kot miš ali non-stop težilo?
Med tema dvema je razlika, kot sam praviš.

Gre za internetno uporabo povprečnega janeza.


Lej, Hardened Mode (Aggressive) uporablja ogromno whitelist bazo. Vse kar je v njej, torej vsi znani čisti programi in fajli ne bojo dvignili nobenih opozoril. Takoj, ko pa bo nek fajl ali program, ki ga ni gor, pa boš dobil opozorilo. Največkrat so ti fajli ravno malware.

So pa še redke izjeme, ki, če gre res za povprečnega janeza ne bojo problem.

To so programi v alpa in beta fazah, ker se ne uporabljajo globalno jih ne bo na whitelisti (ki je res ogromna in se za nove stvari osveži v dnevu ali dveh), updejti rahlo manj znanih programov programov, če jih boš ročno posodobil isti moment kot pride ven update zanje. Ker se spet ne uporabljajo globalno in traja mal dlje, da pridejo na whitelisto.

Ampak če je pri men deloval, pa sem power user in mi je šlo na živce samo za 2 programa/špila pri katerih sodelujem v internem beta programu, kjer se buildi updejtajo vsake 2 dni, potem za povprečnega janeza ne bo problem. Kot sem reku, odkar obstaja ta način ga furam na dveh sistemih in ni bilo nobenega problema.

Aja, pa ko boš to vklopil, obvezno zakleni avast! z geslom. Ker ni pointa, če folk lahko kar sam dodaja stvari na exclusion listo oz izklaplja avast! ker obupano hočejo priti do fajla.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

dronyx je izjavil:

@MrStein: Kako pa si ugotovil, kaj vsem imaš gor in je šlo mimo Avasta?

Pri enih se kar vidi, druge je MBAM našel.

Primeri:
- rock box (ali box rock, se ne spomnim več točno imena)
- Linkey by Aztec Media
- Settings Manager by Aztec Media
- smile-files.info (spet po spominu)
In še kaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
41 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332615 (15049) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514710 (13095) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359634 (45434) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825344 (20956) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499200 (8147) bluefish

Več podobnih tem