» »

C700@1176 !!!

C700@1176 !!!

bobby ::

No sej zo dandanes ni čist nič posebnega ampak mogu sem nekam zapisat, izjavt,...
mal mi je blo dolgcajt danes pa sem ce spravu nad ubogega celerončka. prej mi je delal brez problema na 1050Mhzjih pol pa mal zarad dolgočasja, mal zaradi firbca sem hotu vidit kako daleč sploh gre. na 2.3V sem ga spravu na 1176Mhz!!!
in to na Abit bh6 ver1.0
pa naj mi še kdo reče da je ta plata za v smeti :))
ja no mogu sem sicer eno mičkeno modifikacijo narest. na golden orba sem poleg že obstoječega venta nalimal še enga velik močnejšega. rebra so mlača-topla, sicer sem pričakoval da bo vroč kt pri norcih ampak ne. mislim pa da sem prišel do skrajnega maximuma t4ega celerončka.

no če koga še zanima v sisoft sandri 2001 se dobil:
CPU test:
ALU:3190
FPU:1583

Multimedia:
6413
7854

mejte se!

bobby

HardwareMaster ::

Pr kaki voltaži pa deluje tvoj Celeron v originalu. Moj dela na 1.7V na original, pa se mi pr 2.2V lepo zbudi na 1050MHz, sam so mi tako veliko voltažo odsvetovali. Zakaj? NE vem!

bobby ::

Na originalu je 1,7V.
na 1050 se mi zbudi in dela stabilno na 1,95V.
1083Mhz=2.0V
1176Mhz=2,2V -nestabilno
na 2,3V stabilno.
testirano s seti paketki pa še špili,...

BroTheR ::

Bral sem, da voltaza pri celeronih (1.7v) ne sme presegati 30% oz. 0.5v od defaulta. Kar je vecje je skodljivo za procesor.
Meni celeron 700 lepo dela na 1052mhz - 2.0v ...gre tudi vec, ampak raje nebi po tej vrocini :)

bobby ::

po moje je škodljivo za procesor že od 0,2V dalje.

no pa še eno vprašanje. kater hladilnik bi v tem trenutku se dobil ki bi pač bolje hladil kakor moj trenutni golden orb?? zadeva le ne hladi tako krasno kot sem sprva opazil. ne znajdem se več v poplavi teh hladilnikov poleg teaga pa itak ne vem kater bi pasal gor (še enkat za info: @C700 na abit slotket III )

HardwareMaster ::

Jst mam na ABIT SLOTketu III Vulcano6-tko, pa mi celerona prov dobr hladi. Prodajalc je pa reku, da mi bo pod tem hladilnikom zmrznu:D!

bobby ::

a veš kje bi se ga dal še dobit??? kaj pa ta pri mlacomu TT VOLCANO 6CU 4550/BAKER za 3.096 sit??? po moje je vseen bolši kakor golden orb. rajt???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

windhunter ::

ej bobby, jest mam tut plato BH6 ver 1.0 pa ne morem nastaviti voltaze vecje od 1.7V. Imam celerona 566 navitega na 850, default voltage je pa 1.5

bios imam verzijo SS.


Kako si ti spravu vecjo voltazo? Al mas slucajno verzijo 1.1

Ker slot adapter mas?

Dj-Prah ::

Vulcano 6Cu je super stvar.Jest ga mam ze pol leta,kupo sem ga pa pr Mlacomi.Imam tud Celerona 633Mhz@790Mhz.Gre na 950Mhz,samo je stabilen do 35,36°C.Voltaza je defult 1,65V.Ce ga dam na 950Mhz-1,80V je stabilen do 31°C se pa dam na 950Mhz-1,85V(vec ne gre) pa je stabilen do 35,36°C.Plata je pa ABIT VL6.
Rad bi naredu voltage mod za ene 1,90V ali pa 1,95V.:\
Zna kdo to naredit?Pa bi prosil ce lahko obrazlozi ali pa bar kaksen link.
Najlepsa hvala.
No sej ce ne bo slo drgac bom pa po cajti kupil Vulcano 7+.Ko bo bolj cenej.:\
Aja Bobby cestitam za taksne rezultate.Mam rad ljudi ko povejo kolk so navil.:)
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dj-Prah ()

BroTheR ::

mogoce bi slo z slot1 adapterjem (slotket)? ...seveda ce mas slot1 plato. Jaz mam asus p2b (bx440) in sploh nisem mogel spreminjat voltaze. Z epoxovim slot1 adapterjem pa lahko nastavim do 2.6V!

morphling1 ::

Hmm, bh6 legendarna plata, tud jaz sem jo nekoč imel.
Ok, kako dvigniti voltažo tud če nimaš slotketa, nastaviš na max voltažo ki jo lahko in flashas bios, potem bo tvoja prejšna max voltaža prišla na novo default in tako naprej jaz sem plato tako spravil do 3.2V :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bobby ::

Windhunter:
tud jst nisem mogu čez 1,95V potem pa en mičken "trik". mam abit slotketIII in na njemu sem naštimal kao default voltažo 2.0V. valda sem pri tem računalnik totalno ugasnu (iz štroma izklopu) in nazaj prižgal. bios je zaznal kao nov CPU ki ima def. voltažo 2.0V. tako da lahko sedaj napetost spreminjam od 1,3V pa do 2,3V. to je ves keč. mam pa SS, plata je 1.0!!!

TribesMan ::

Bobby a ni to malce visoka napetost??

Jest ga pri 1176MHz laufam na 2V, z volcanotom 7 pa mi dela na 2.2V pri 1302MHz.
Na zalost mam jest en gnil hladilnik za 1000SIT in je zato maksimum 1176.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bobby ::

TribesMan: maš pač srečo pri celerončku. si dobil pač takega k se ga da še bolje navijat kakor mojega. moj trenutno dela na 2,2V z volcano6.

celica ::

Ojla ...

Fantje... Koliksno pa imaste temperaturo po taksnem navijanju.
Jas mojega 733 z strahom poganjam na 83x11.5 saj ze tukaj temperatura kar bezi nekam med oblake ..:D
Mam pa ABIT BE6-II V1.2 Soft meni III ...etc etc ..
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: celica ()

bobby ::

No k smo že glih pri temperaturi. kako za vraga (če se sploh da) naštimaš naprimer z Motherboard monitorjem da ti kaže temperaturo CPU-ja??? gomorim za moj konkreten primer (ponovitev: C700@...., Abit slotket III, plata Bh6, rev 1.0) kako naštimat da mi kaže temperaturo na plati oz. notranjo temperaturo ohišja, to znam ampak CPu-ja pa ne. al moram še kakšen senzor nabavit pa te zadeve.

aja temperaturo v ohišju mam 36C° kok je pa cpu se mi pa sanja ne.

celica ::

Bobby zdravo ...

Sem pogledal malo po abitovi strani, kje imas vsa navodila o platah, pa te moram zal razocarat :P , tvoja plata ima samo en termalni senzor, in to za temperaturo notranjosti.

Edina resitev ti je, da lociras senzor, ga odlotas, das na kak tajnsi kabel, ter ga postavis lepo cim blizje jerda procesorja, in ze bos veselo vriskal ko ti bo kazal temperaturo procesorja (ali pa jokal ..he he :D )

Zal, edino tako bos resil tezavo najceneje.

Jas imam na moji BE6 3.termalne senzorje, pa bolje da nebi imel nobenega ..he he >:D
negre..! gre ..? joj GORI ..!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211652 (1439) Air_Borne
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411735 (1200) sheep
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211195 (977) misko
»

Člani kluba CII700@1050 javite se!

Oddelek: Navijanje
91085 (961) element
»

Celeron II 560@850

Oddelek: Navijanje
101205 (1000) EASYdoor

Več podobnih tem