» »

Pisarniški stol!

Pisarniški stol!

Temo vidijo: vsi
««
18 / 20
»»

bajsibajsi ::

tomaz_1980 je izjavil:

Nekje sem zasledil, da Ergolesove (mogoče tudi Ergovision?) stole proizvajajo na Kitajskem in prodajajo po celem svetu pod različnimi imeni. A je morda kdo našel Ergolesovega Enjoy-a ali Ergovision iTreka oz. kaj podobnega v kakšni tuji EU spletni trgovini za nižjo ceno?


Si mogoce dobil kaksen info?
https://www.ergoles.si/collections/pisa... je dober, sem sedel nekaj let na njem, ampak 550 eur je prevec.

Bi nabavil Markusa, pa oba v nasi Ikei nista na zalogi.

OK.d ::

So pa šalabajzarji, da jih ne naročijo v večjih količinah.
LPOK.d

extr3m3 ::

bajsibajsi je izjavil:

tomaz_1980 je izjavil:

Nekje sem zasledil, da Ergolesove (mogoče tudi Ergovision?) stole proizvajajo na Kitajskem in prodajajo po celem svetu pod različnimi imeni. A je morda kdo našel Ergolesovega Enjoy-a ali Ergovision iTreka oz. kaj podobnega v kakšni tuji EU spletni trgovini za nižjo ceno?


Si mogoce dobil kaksen info?
https://www.ergoles.si/collections/pisa... je dober, sem sedel nekaj let na njem, ampak 550 eur je prevec.

Bi nabavil Markusa, pa oba v nasi Ikei nista na zalogi.


Ajde, iz prve roke. Je Ergolesov Obsession dejansko vreden svojega denarja oziroma kaj opraviči tako visoko ceno?
o_O

kuglvinkl ::

V absolutnih stevilkah niti ni tako drag, steelcase in aeron sta cez jurja.
Your focus determines your reallity

smacker ::

Dober stol upraviči svojo ceno. Kaj je dober stol, je pa odvisno od posameznika. Sem sprobal obsessiona (za 5 min), je udoben in se ti super prilagaja. En boljših stolov, ki sem jih sprobal. Ampak meni ti mrežasti ne sedejo - dajo premalo opore. V ramenskem delu je praktično ni, v ledvenem je pa obični 'kos plastike', ki špana mrežo. Sem potem raje izbral secretlab titan v softweave, da ne švicam na usnju. Mam ga slabi dve leti in mi ni niti malo žal teh 400 eur. https://secretlab.eu/collections/titan-...

ThinkPad ::

Ikea Markus imam par let in se mi je naslon za glavo začel luščit, čeprav je to najmanj obremenjen del stola... Skratka neka pena oblečena v zelo tanko usnje-like folijo. Ravno zaradi tega ga ne bi še enkrat kupil.

OK.d ::

Ali si ga probal reklamirati?
LPOK.d

showsover ::

Kak fancy gamerski stol - ležalnik, v stilu Matrice ali neke maskirne barve ali kaj podobnega, lahko tudi kakšna masažna funkcija integrirana... Uvi znamka je za kaj ali je bolj podoben?

mit3k ::

Markusa se kupuje s tekstilno oblogo, moj je bil po 5 letih redne uporabe, še vedno kot nov. Drugače pa ima 10 letno garancijo.

lexy23_ ::

showsover je izjavil:

Kak fancy gamerski stol - ležalnik, v stilu Matrice ali neke maskirne barve ali kaj podobnega, lahko tudi kakšna masažna funkcija integrirana... Uvi znamka je za kaj ali je bolj podoben?


Jaz imam Uvi Gamer že četrto leto zdaj. Tisto "guncanje" je šlo že pred dvema letoma, barva se lušči dol (hrbet mi je začelo mazati z črno črto, zdaj ga imam oblečeno v eno staro majico), vnaprej sestavljeno levo naslonjalo za roke moram vsak mesec ali dva zategniti da ne pade dol... kitajska roba v glavnem.

showsover ::

lexy23_ je izjavil:

Jaz imam Uvi Gamer že četrto leto zdaj. Tisto "guncanje" je šlo že pred dvema letoma, barva se lušči dol (hrbet mi je začelo mazati z črno črto, zdaj ga imam oblečeno v eno staro majico), vnaprej sestavljeno levo naslonjalo za roke moram vsak mesec ali dva zategniti da ne pade dol... kitajska roba v glavnem.

Aja, ja, no, saj pri nas, če vzdrži 4 leta, je kar v redu :-) Kaj pa je najboljše vzet, verjetno nekaj, kjer hrbet diha in to, ti 'zaprtih' gamerskih oz. pisarniški nič ne diha kaj posebej. Nekaj prav dragega ne bi kupovali v tem trenutku (no, mogoče, če ne zamudim spet kakšnega super giga!), je za mladino, ki dela lumparije gor in trga tiste prevleke iz dolgega časa, recimo, pa včasih drobi in polije in to, zdaj mogoče manj kot nekoč.

Tile Ikea Markusi so tako vzdržljivi ali kaj, pa še ugodni? 10 letna garancija na kaj natančno!? Samo bolj za odrasle izgledajo, ne ravno mladinsko-gamersko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

PARTyZAN ::

smacker je izjavil:

Ampak meni ti mrežasti ne sedejo - dajo premalo opore. V ramenskem delu je praktično ni, v ledvenem je pa obični 'kos plastike', ki špana mrežo.


Tole je en cel kup oslarij na kupu :). Zakaj točno rabiš "ramensko" oporo? Zato, da ti rame sili naprej? A se ti to zdi v redu za zdravje? A ti vsa ta stranska opora pomaga pri stabilnosti, ko se s stolom pelješ čez ovinke do hladilnika? :)
Obsession oz. ErgoHuman ima kar proper ledveno oporo, samo pravilno si moraš nastavit višino naslonjala. Te stvari trajajo tudi par tednov, preden si zadovoljen z nastavitvami stola. Na drugi strani imaš pa gaming stole s tistimi blazinicami, ki so PRECEJ slabša rešitev.

Ergonomija in "gaming" stoli ne gredo skupaj.

Mimogrede, za vse bodoče kupce, ki kolebate med "gaming" in pisarniškim stolom:

smacker ::

Potem sem pač osel, ker mi je to všeč :) Oporo v ramenskem delu rabim, da se lahko naslonim in počivam, tudi vležem ko ne rabim tipkat (filmi, serije, kak špil na controller). Stranska opora je odveč, Titan je ima minimalno, tako da ni moteča. Sedalo je praktično ravno. Blazine so res zanič, zato sem vzel stol, ki ima ledveno oporo vgrajeno v naslonjalo, tako kot sedeži v avtih. Gaming stoli majo res slabšo ergonomijo, so pa bolj udobni. Tu pa mora vsak sam izbrat, kaj potrebuje.

mick29 ::

Zdravo

Je že kdo testiral Essent Pro od Ergovision? Je vreden nakupa?

Hvala

showsover ::

Sem moral vzet tale Uvi Green, se rabi ta 'kedn' (poleg onih ergonomskih miši in kaj vek, kaj vse, ne sledim), drugod (kar sem gledal) bilo razprodano in pride pošiljka menda šele poleti, nekaj je bilo (tudi popuste so bili pripravljeni dati in so tudi dali, kaj morem, če izgledam tako patetično, da se vsem smilim), Markus pa je bil 'meh', mrzlega ledra pa mladina ne mara kaj posebej, pa še mazat je tisto potrebno in to...

genesiss ::

Ima kdo izkušnje s temi sedlastimi stoli, ala:



V kombinaciji z dvižno mizo, kjer se lahko na ta stol nasloniš ko stojiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

mat xxl ::

Take stole in podobne jaz vidim, bolj v proizvodnjah, ko ljudje niti ne sedijo ali pa nekaj na pol, za pisarno pa ne vem ?

genesiss ::

Jaz si tudi ne predstavljam da bi sedel cel dan na njem, maybe menjava vsako uro - ta stol, stoja, navaden stol.

Je sedel se kdo na tem dlje časa?

tikitoki ::

To zgleda, k za zenske, al pa evnuhe.

martincek1 ::

Razmišljam o nakupu Herman Miller Mirra 2. Denar ni problem, nebi ga pa rad za brezzveze stran metal.

So HM stoli res "the shit" za sedet(da ni samo marketing zadaj), in če kdo na njem sedi, kakšne so dolgoročne izkušnje? Imam stoječo mizo, tako da sedel bi cca 4-5h/dan. Katere so najboljše alternative?

Pred 3 tedni klical za preizkus Spinalisa, od takrat nobenega odgovora. Sicer sem parkrat že sedel na njem, ampak nisem prepričan, če je to to.

kuglvinkl ::

Če $ ni problem, pogleš še Steelcase. Mogoče imajo clo edge čez HM. https://www.steelcase.com/products/offi...
Your focus determines your reallity

Fritz ::

Imam HM Aeron približno eno leto. Ne vem ali bi ga kupil, če ga ne bi dobil skoraj za pol cene. Po meni vsi ti dizajnerski/ergonomski stoli niso vredni te cene so pa verjetno boljši od povprečnih pisarniških stolov.

HM se dobi na Nizozemskem in v Nemčiji kot refurbished za pol cene. Glede na to, da je dober del stola narejen masivno in kvalitetno in če so zamenjani vsi obrabljeni deli, je to dober nakup.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

barakus ::

Imaš kaj več informacij, kak link glede teh stolov iz tujine?

Kateri stol bi pa potem vzel, če bi spet kupoval?

Fritz ::

Sem zadovoljen z Aeronom a shajam tudi z enimi službenimi made in China ergo stoli, ki stanejo 150$ na kitajskem in verjetno 300$ FCO Slovenija.

Glede na cene stolov na sploh, bi za 600-700€ spet vzel Aerona. Morda tudi kakšnega dobrega Steelcasea, če bi mi ustrezal. Tega bi moral prvo preizkusiti in videti kakšne so cene v Sloveniji.

Tukaj imaš obnovljene Aerone (in druge HM) z Nizozemske. Dobra stran je da lahko izbiraš med modeli, velikostjo in opremo, slaba pa to, da te odrejo s 100€ poštnine, če nimaš možnosti urediti prevzem.

HM-a sem kupil v BiH, v akciji in ga sam pripeljal v Slo. Glede na promet med BiH in Slo se da transport lažje rešiti, vprašanje pa je, ali imajo te stole še v akciji.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

barakus ::

Hvala za info, bom poskusil emailat te v BIH

kuglvinkl ::

Ce bos res, pla javi tu.
Your focus determines your reallity

Tsunamii ::

Nasvet bi prosil... če kdo ima izkusnje.
Gledam , da bi kupil UVI Focus. Vsec mi je ker je iz tkanine. Plus 200€ je zdaj.
Kolega me prepričuje .. čeprav ga nima v lasti, naj si 'privoscim' Secretlab TITAN kateri ima SoftWeave(R) Fabric. SAm cena 400€ plus stroski prevoza.
Opravici svojo ceno oziroma je sploh UVI Focus dober ?

Hvala.

PARTyZAN ::

Oboje je ergonomsko sranje. Odscrollaj malenkost višje in si poglej video.

Kupi si en normalen pisarniški stol.

Tsunamii ::

Hmm ..sej zato sem mislil ta Uvi Focus .. ki zgleda en mal bolj normalen stol. Plus 200€ je max budget. A vsi ti 'normalni' pisarniski stoli...so preko.

kuglvinkl ::

Tsunamii je izjavil:

Hmm ..sej zato sem mislil ta Uvi Focus .. ki zgleda en mal bolj normalen stol. Plus 200€ je max budget. A vsi ti 'normalni' pisarniski stoli...so preko.


Niso, poglej Ikejo.
Your focus determines your reallity

PARTyZAN ::

korenje3 ::

A kdo ve kje dobiti full grain leather pisarniški stol?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Scaramouche ::

Je tak stol precenjen, in se v tem cenovnem rangu da dobiti veliko boljše?
https://www.topohistvo.si/pisarniski-st...

Ganon ::

Izgleda ceneno. Ko sem zagledal umetno usnje, se mi je naježila koža. Že pravo usnje je skrajno neudobno za sedenje, kaj šele ta plastika.

GrX ::

V pisarni imam stol za 1.000€, doma pa za 400€. V tem za 400€ sedim mnogo bolje kot v tistem za 1.000€. Ni vse v cashu.

Sam povem..

Scaramouche ::

GrX je izjavil:

V pisarni imam stol za 1.000€, doma pa za 400€. V tem za 400€ sedim mnogo bolje kot v tistem za 1.000€. Ni vse v cashu.

Sam povem..


Katerega imaš doma?

Ganon je izjavil:

Izgleda ceneno. Ko sem zagledal umetno usnje, se mi je naježila koža. Že pravo usnje je skrajno neudobno za sedenje, kaj šele ta plastika.


Kaj bi raje vzel, mrežo? Pozimi ti je potem mrzlo..

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Scaramouche je izjavil:

Kaj bi raje vzel, mrežo? Pozimi ti je potem mrzlo..


Ni mrzlo. Jaz drugega kot mrežo oz. kombinacijo s tekstilom ne kupim nikoli več. Imam pravo usnje in sem ga že neštetokrat preklel. Ne ponovi te napake.

Tsunamii ::

JAz imam ze dober teden UVI Chair pisarniški stol Focus ( tkanina ) in je cisto super. pogoj da si do enih 180cm max visok, drgac te pa naslonjalo za glavo v rame bode. No jaz sem 175cm in je super. Kupil za 200€ kar je max kar je za moje pojme vreden tastol. Raje blizu 150€.

Me pa je mikal UVI Chair pisarniški stol Focus ( blago varjanta ). Drugič ko tega oddam zeni :D

redtech ::

Razmišljam, da bi nabavil rabljeni spinalis in ga preoblekel? Tisti, ki ga imate, kakšno je stanje mehanizma čez leta, škripa,...?

OK.d ::

Pa saj so tudi rabljeni kar dragi na bolhi.Drugače odvisno koliko km ima za seboj stol.
LPOK.d

dussan ::

Jaz ga imam že veliko let, enkrat sem ga dal na servis. Je še vedno brezšumen, tudi blago je še ok.

DePalmo ::

PARTyZAN je izjavil:

Markus, Järvfjället recimo.

Ta teden sem bil v Ikei in sem slučajno opazil Järvfjället. Sem se vsedel nanj in sem bil takoj prodan a ker ne maram prenaglih nakupov, ga (še) nisem vzel. Nato sem našel še Markusa in se mi ni dopadel ker je imel prevleko "glosse črno", katera mi je pa delovala kot umetno usnje. V razmeroma vročem dnevu sem se dobesedno prilepil na stol, pa tudi ne sedi se tako lepo kot v Järvfjället.

Torej, tisti ki imate Järvfjället že dalj časa, kako se obnese? Ste zadovoljni z nakupom?

In tisti ki imate izkušnje s tem stolom in drugimi, je tole best buy za to ceno?

OK.d ::

Imam ga v sivi barvi - tkanina, sedi se dobro in si lahko najdeš svoj položaj.
Uporabljam ga s podaljšanim sedežnim načinom, ker je mrežast hrbtni del je v redu za daljše poletno sedenju ob pc-ju.
Drugače minusi so, malo trši sedež in po 4 mesecih je začel občasno ko se vsedeš nanj spuščati nekakšen mehanski pok sicer ne vedno.
Ampak se ne sekiram, ker ima garancijo 10 let in bom ga že enkrat nesel nazaj.
Jih pa zadnje čase imajo zelo malo na zalogi ali pa sploh nič, mogoče je tudi na to vplivala corona, ker več sedimo na riti.
LPOK.d

Buggy ::

V cetrtek sem tudi sam zelel vzeti v Ikei stol JÄRVFJÄLLET, pa ga ni bilo na zalogi, trgovka pa tudi ni znala povedati, kdaj naj bi jih ponovno dobili. Zgleda je trenutno res vroca roba.

igor0203 ::

Jaz sem iz Nemcije narocil spodnjega in mi ni zal, zelo zracen in udoben



HERO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

LukiYo ::

Jaz trenutno 1 dan uporabljam spinalisa. Prvi obcutek podoben sedenju na žogi, vendar vseeno bolj ergonomsko. Držiš se pokonci, kar je kul.
Imam pa vprašanje: kaksne so kaj razlike med njihovimi modeli v praksi oz katerega se priporoča? Povprašanje, ali naslonjalo komu koristi, ali se večinoma sedi bolj naprej-ravno, prakticno brez uporabe naslonjala?

redtech ::

@Dolenc koliko časa si zdržal na stolu 1. dan, kateri model imaš?

rejven ::

Js mam ene tri leta spinalisa in do pred kratkim mi je bil kul, ker pa me je v križu vžgalo, bi po pogoviru s parimi fizioterapevti rajši vzel navadnega (zdej mam začasno nek ortopedski stol).
Cena ni ovira (ajdw recmo do cca 1k), je pa verjetno pri teh zadevah tko kot pri vzmetnicah, kar posamezniku paše. Bi mogoče probal s tistim od ikea, ki ga eni hvaljo, zgleda pa tud ok. Ne vem...:P

dolenc ::

Če se prav spomnim prvi dan novega stola, sem moral enega bosa v Nier ubit, nisem vedu da je sedenje časovno omejeno :P

Kaj naj rečem, ni mi žal, da sem tistega bossa ubil.

OK.d ::

??
LPOK.d
««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pisarniški stol?

Oddelek: Kaj kupiti
416039 (617) Nebomgabiksa
»

Kateri gaming stol

Oddelek: Loža
474360 (2589) FireSnake
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528178 (4945) STASI
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419519 (5312) Qushaak
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315323 (1878) U2ros

Več podobnih tem