» »

Conrad ventilators...

Conrad ventilators...

element ::

No, torej v konradu sm nabavu 2 ventilatorja 120x120mm, pa me zanima kako in kam jih prklopt. Sm jih prklopu na 12v, 0v ozemljitev pa je iskrca skočila, pa se je računalnik izklopu, kratek stik. Upam da nisem plate skuru ker proc je bil že prej fuč. Tole piše na ventilatorju: DC 12v 0.33A -B. Men se zdi, da je pr napajalniku rdeče žica 12v 7A. Dejte tisti k se spoznate na to mal povedat kako je s tem. Pomoje sm en ventilator že skuru, pa se niti ne sekiram, ker sm dal zanga 1060sit. ;) :)

Huey P ::

Kolko si pa dal za enega venta???
Ker misli nabavit 12 cm vent, ki dela na 220V za 2.500 SIT -- se splača???
..::DOOM III: The Legacy::..

CCD ::

Pelcijan: Rdeča žica ni 12V ampak je 5V kar je še bol čuden ker zarad premejhne napetosti še nobenga venta ni skuril. De nisi povezal rdečo od venta z 0, črno pa z rdečo? Probi povezat rdečo od venta z rumeno od Molexa in črno na črno. Me pa ne bi presenetl če so ti ventilatorji defektni (ala Conrad)...

Huey: Je v zadnji vrsti napisou da je dal 1060SIT zanj. 220V venta si pa jaz ne bi kupil, je to zame mal preveč štroma. Sem z 12V čist zadovoljen.

MadMax ::

Pri 220V ventih niti ni tak problem strom (no ja, kakor za koga...).
Raje se pripravi na brum, ki ga tak vent povzroca....
Pa pri isti velikosti manj piha...

abcde7 ::

Sej jest se ne zastopm preveč na ventilatorje, sam a ga jest rabm, nimam nč navitga???8-O

element ::

robo, bolš je za komponente, da se ne pregregrevajo komponente, kar se je men u 300tki dogajal, k nism meu nč hlajenja pa nč navitga. Je bolš za vse dele. :D Poleg tega 2120 sit za bolše počutje računala ni velik.

Boeing ::

omas poglej, je čisto vseeno če je priklopi rdečo na črno in obratno oz. ravno narobe.razlika je samo, da se v prvem primeru vent ne bo zavrtel, v drugem se pa bo. to pa zato, ker majo ti venti noter večinoma enosmerne diode (ala protipovratni ventil :D), ki preprečuje, da bi tok tekel v obratni smeri in bi se posledično vent vrtel narobe...
clear enough ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

element ::

Jupi, dela!!! In tele konradovi, za mal dnarja velik prepiha! Piha ko šus, na 5v pa sploh ne štarat!? Kdo bi si mislu. :\ 220v ventov si ne kupvat, škoda dnarja. Ti rajš kup 12v, pa maš isti šit za manj keša... :D

CCD ::

Boeing, hvala za obrazložilo, pač nisem kaj prida štromar pa sem mim udaru. Vem samo, kako je treba priklopit, da bo delal.

No, ker me je Pelcijan prehitel moram tole popravit.
Kaj so se ti pa pol iskrice delale ko si dal na 5V, če zdaj normalno dela?

lp

Huey P ::

Tukaj pa je slika tistega venta (220V) ki ga mislim nabavit;



Tukaj je link -- upajmo, da dela...
..::DOOM III: The Legacy::..

Mitja 34 ::

Jaz ne vidim slike !!!
Sam neki x(rdeči v kvadratku(belem))


p.s.
Popravi.

element ::

Huey, dej rajš link do slike, je bl sigurn. ;)

Huey P ::

Ne vem kaj zajebava -- tukaj je še en link!
..::DOOM III: The Legacy::..

jRk0 ::

Jaz pa sem na ptuju dal 2000 sit za 80x80 vent:(. Mam dva notri + enega na graficni pa Corba in je računalo kar glasno:).Pelcijan, upam, da maš šaltere, ker tvojo je verjetno še dosti bolj.;)
You fuck up once, you loose two teeth.

CCD ::

jrk, ne kupuj ventilatorjev drugje kot v iC elektroniki kjer so npr. ti 80x80 po 721 SIT/kom. Če si omejen na Ptuj pol se ne splača v Ljubljano hodit po njih, drugače jih pa jest za 2000 ne bi nikdar kupil.

SkIDiver ::

Kašno znamk ventov pa majo v IC elektroniki.

Pa ko smo že pr tem. Men je en zrihtu for free en sunon 80mm vent pa ma gor oznako (OC) pa je kr hlasn, prepiha dela pa da je groza.>:D

OldSkul ::

Lih SUNON vente prodajajo v IC elektroniki.:P

SkIDiver ::

V prejšnem postu sem pozabu napisat glavno stvar. Kaj pomen tist (OC). Je mogoče to Overclock, da je vent namenjen Overclockanim računalnikom in je zato tuk glasn. K un v napajalniku je pa ful tih.

element ::

Omas, iskrce so se delale, ker sm butl jest utiku žičke u molex pri prižganem kompu... Iz iskušen se učimo, dobr da mam tok dobr napajalnik, da ni druzga skurl k "sam" durona 800. :D Ah, zdej bom pa kr TB 1ghz AXIA nabavu pa bo... Drugač pa rabjo tile venti pr 10v jih moreš z roko mal pognat, da štartajo, če jih daš na 17v, pa tok piha, da je kr čudn!!! :D Pa še kr tihi so. Sam zrak se sliš, ko piha... :))

CCD ::

Pelcijan, sej nisi edini. Sem šel pred leti merit tok z ampermetrom za 12V pri 15A!:D
Drugač pa ventilatorji niso čist OK, sklepam po tem, da jih je treba pr 10V z roko poganjat. Sunoni se pri 5V začnejo normalno gibat, je pa res da mogoče Sunoni ne zdržijo 17V, bom enkrat v bližnji prihodnosti preveril.

lp

element ::

Omas, je že tko, da pr 12cm ventih za 1060sit ne moreš lih kvalitete prčakovat. Sej pr 10v sfurajo, brez poganjanja, na 5 al pa 8v pa sploh ne, tud če jih za roko poganjaš. Drgač so pa to kr eni. Drugač pa Sunon itaq rulz, ampak tud mal več stane... Zame so čist ok teli. Aja, gor piše:



DC BRUSHLESS

Model WFB1212M

DC 12v 0.33A -B

Delta Electronics, inc.

MADE IN CHINA



Pomojem stanejo na kitajskem 300sit, conrad jih pa za čuka prodaja >:D!:))

Če hočeš videt slikco od venta klikni sem.

Bungee- ::

Da ne bos mislu da majo leve ventilatorje poglej tole, in tule pa imajo se druge stvari. Aja imam dve 40mm deltice in delata tolk prepiha da kar glava boli :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Jebiveter ::

A pol se mi bol splaca 92mm vente od Sunona za 1600 vzet? Nevem no, dejte mi povedat!
BTW: Vljudno prosim, ce mi lahko kdo zrihta 3 120mm vente! Pa da nebodo drazji od cca. 1200 sit! Seveda dobiste mančo!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tomi ::

Omas, ne vem, če imaš kaj popusta v IC, ampak jaz sem dal zadnjič za 80*80 Sunona nekaj čez 900 sit.. Nekdo od naju je v zmoti...
metrodusa.blogspot.com

fictionel ::

jebiveter kupuje 92 mm vente... :))



sam tolk :D

| djte se plis naslov od ICja povedat (www)

CCD ::

Ja, samo v opozorilo - za efekt enga 120mm rabiš dva 92mm.
IC-elektronika: www.ic-elect.si
Tmi: Na ceniku ic-elektr. je 80x80mm po 720SIT (se mi zdi).

Filo ::

kje pa je ta iC točno?

Tomi ::

Ic elektronika je recimo proti Savljam, drugače pa zelo blizu Leka. Če greš tja, lahko greš na 14-ko, potem pa na tretjo postajo, ko zavije proti Savljam ( Vodovodna ulica ), greš mimo servisa in Mlekarn, potem pa čez progo, kjer je ena nova stavba. Vse skupaj je še bolj preprosto z 18-ko, samo ko vozi bolj poredko ( mislim, da zjutraj, potem pa od 13-17 )..
Omas: ne vem, zadnjič sem ga kupil tam, in je bil nekaj nad 900 sit..
metrodusa.blogspot.com

element ::

Kje je Vodovodna 100? Aja, a kdo ve za kakšno štacuno ala IC-elektronika u črnučah? Po možnosti na Brnčičevi 13 (v isti bajti k JAE, pa kako se ji reče? Thnx


Ventilatorje sm že ugradil v ohišje, v kratkem pričakujte slikce :D!

Filo ::

kul. Pa majo še kej več kot vente recmo. Še kšne neonke prov za rac. Mislm ker jest mam ze ful spedenan rac. stranski 120mm , pol je še eden 80mm med diskom pa dvd-jem pa eden še pod diskom pa gorb.Vse skup je v midi ohišju. Aja pa mate-tove šalterje k jih morm FUL pohvalt k mi pridejo FUL prov. Aja pa vse je postrihan u taki modri meatalni kao meglici, tko da bi rabu tmne modre neonke. Sej kje se neonke sploh najbl splača? Mislm k u Conradu jih nism vidu tud na netu k sem šel na njihov pejđ nisem nč našu.A iC ma pejđ oz. ime le tega bi zelo koristu .
thanx people:D

element ::

Jest sm si pa kr svoje šalterje naredu, je dost cenej pršlo ;))! :D

CCD ::

Heh, jaz sem si že dve ploščici šaltarjev naredil pa mislim, da bom še ene. Ti bodo pa full-proof-super-duper.:D

Filo: Pejđ od IC-ja:
www.ic-elect.si

Pelcijan: Na Brnčičevi bi morala biti ena elektrotehnična trgovina, blizu JAE-ta.

lp

element ::

Vem, sam rabm ime, pa kje je (točno)!!! ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201446 (1025) 12345
»

Venti

Oddelek: Kaj kupiti
71512 (1428) Dami
»

obstaja 80, 120mm fan z merilnikom hitrosti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161362 (1176) branko_bm
»

Grills

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12947 (796) OZZY
»

RABM DOBRE VENTE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241182 (902) Tomi

Več podobnih tem