» »

2 OS-ja?

2 OS-ja?

lukaf101 ::

NA računalniku mi laufa win XP, sedaj bi si rad inštalirov še en operacijski sistem. Morm delat kaj posebnega, ali pa naj nov OS le inštaliram. Kje izberem, katerega mi bo računalnik avtomatično zagnal?

ABX ::

Sicer ne poznam XP, vendar do zdej je bil ključ v boot.ini.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

Za drugi OS morš met novo particijo, drugi OS je lahko ali Linux ali Win2k, win9x nikakor. Če želiš met Win9x in WinXP, boš pa mogu najprej na prvo particijo dat Win9x in šele nato na drugo WinXP, nato pa v "bootup" menuju izbiraš katerega češ zagnat.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

OrlyTM: Malenkost si v temo brcno. Win9x lahko instaliras za XP. Edini pogoj je, da je prva particija ni NTFS - pa se za to obstaja nek cuden hack.
Torej, XP-je lahko instaliras pred ali pa po win9x. Pomembno je le, da vsakega instaliras na svojo particijo.

ABX ::

Osebno imam najraše vse siteme na različnih particijah istega diska (ponavadi manjšega). Tako da imam cel sistem redno backupiran v image. Podatki pa so čisto na drugem disku.

Če mi kaki novi DX9 nis všeč, zalaufam image in v 3 minutah je spet vse gor od wi9xx pa do w2k advance server.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CaqKa ::

Jaz imam na ENI partici ji instaliran winme IN win2k,
verjetno bi še lahko dal tudi xp(verjetno bi moral spremenit direktorij iz winnt na winnt2al pa nekaj druga)
aja na tej particiji imam tudi instaliran beos, sicer v image fajlu, imam pa. em linuxi so na svoji particiji(ext2).

beat that!

lp CaqKa

andrej ::

CaqKa: ti se ne ves kako se igras z ognjem. Daj tak za finto instaliraj kaksno novo verzijo IE-ja pod ME, pa se kaksne druge zadeve.... ojojj.....:\ no kakorkoli ze, sistem je tvoj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131764 (1558) Red_Mamba
»

WinXP & WinME

Oddelek: Pomoč in nasveti
111193 (1046) Justy
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411472 (1075) andrej
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161628 (1457) andrej
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122096 (1934) OrlyTM

Več podobnih tem