» »

Izbira: TNT2 ali FX 5200 za Win98 in igre.

Izbira: TNT2 ali FX 5200 za Win98 in igre.

Azrael ::

Pozdrav

Zanima me, katera grafika je bolj primerna za igre na nekoliko ostarelem računalniku C333@500 MHz na Abit BF6 ? Na izbiro sta Riva TNT2 32MB RAM in Gainward FX 5200 128 MB RAM. OS bo Win98SE, 128 MB RAM, 40 GB HDD. Katero, da bo optimalen izbor?

Hvala.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

ojoj...pa ti sploh ves da primerjas zelo nov cip z 6 let starim???
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OmegaBlue ::

Vsekakor je FX boljša, samo ne se zanašat da bo ta kišta gonila nevemkakšne igre, procesor je useeno že kar počasen.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Sami ::

Dodaj še kakšnih 256MB rama, pa lahko bi menjal tudi procesor, kakšen P3 zdej ni več drag, grafa pa naj bo kar GF FX 5200 128MB.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Azrael ::

To dobro vem, da ta procesor danes ni nevem kaj. Ta procesor je z TNT2 BP gnal igre kot npr NFS 1-5, Max Payne1, igre za DOS, skratka starejše ige ki na P4 delajo tako tako. In to je namen te kište. Poganjati starejše igre, ki na prenovih procesorjih in OSih ne delajo dobro. Za hude nove špile je pa drug stroj, brez skrbi.

Imam možnost dobiti FX 5200 in me zanima, kaj bo bolje ali obdržim preverjeno kombinacijo ali bo mogoče FX boljša izbira. No, FX bo moj skoraj zagotovo, samo če ni primeren v navezi z dotičnim procesorjem za igre bo šel v drugo podobno kišto (mojo), kjer ga čaka surfanje po netu, office, photoshop, kakšen Divx,... in nič iger. Torej FX za igre ali dolgočasno 2D delo s takim procesorjem?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Deathlike M Tito ::

jah FXa po moje ne bos niti 90% izkoristu s tako kisto.
do what i say not what ive done!

Azrael ::

Takole FX5200 je doma. Še enkrat vprašam, v kateri računalnik naj vtaknem TNT2 in v katerega FX5200 ? Katero grafo v računalnik za office in katero v računalnik za igrice& Win98SE ? Malo se razpišite, hvala.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Daedalus ::

Če TNT2 zadostuje, pa nimaš nobenih težav z njim, pol nevem, zakaj bi tlačil FX5200 not. Sicer pa malo potestiraj, pa boš videl, če se splača. Čeprav mam občutek, da je proc itak prešvoh za FX-a, pa da ne bo lih nekega učinka oz. razlike glede na TNT2.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

xabre ::

Ja fx za igrce, pa upaj na najboljše.

Azrael ::

V čem je problem? TNT2 m64 32MB RAM je trenutno v mojem računalniku in bi jo prispeval za računalnik za igre (že preverjena kombinacija), obdržal pa FX5200. Ker pa to pomeni vsaj malo sesute Windowse ali v najslabšem format diska, me zanima ali se menjava splača. Če igre s 333@500 MHz Celeronom in FX5200 ne bodo delale vsaj tako dobro kot z TNT2, bom pač sel v menjavo, drugače pa ne.

Mnenja ?
Nekoč je bil Slo-tech.

xabre ::

Če boš sam kartice zamenjal, to ne bi smelo vplivat na stabilnost sistema.
Če maš šanso probej, nimaš kej zgubit.

Sami ::

Seveda, da bi igre bolje delovale na GF FX 5200 128MB, zato kar zamenjaj grafo. TNT 2 pa uporabljaj za office.:D To bi jst naredu... Proc. ti valda ne bo izkoristil cele grafe, ampak vseeno ti bi moralo bolje delovat kot pa na TNT 2.:))
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Azrael ::

Mlinček sestavljen, naložen, ... in z FX5200 res dela odlično. Nisem verjel, ampak Mafia dela BP, res pa je na minimalnih nastavitvah, starejše igre pa itak ni vprašanje. BX chipset se je (spet) izkazal.

Hvala vsem za nasvete.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19020338 (13403) Janac
»

GeForce FX 5200,5500,5600...wtf?!

Oddelek: Kaj kupiti
271644 (1334) frenk
»

nadgradnja starega računalnika

Oddelek: Zvok in slika
251277 (894) Pyr0Beast
»

Zakaj vsi tako kritizirate....

Oddelek: Strojna oprema
302085 (1355) nodes
»

Najbolj navite grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
676034 (4597) The B

Več podobnih tem