» »

ADSL redial

ADSL redial

ThePlayer ::

V Settingsih (RASPPOE) mam pod Redialing options obkljukano "Redial if line dropped", "Redial attemprs: 100" in time between 1sec. In nekaj časa se mi povezava ni prekinjala vsakih 24 ur (oziroma se je ampak se je kuj spet konektalo) zdej se pa noče več. A kdo ve v čem je težava?

Hux ::

Vzpostavi jo se enkrat preko driverov. Verjetno so ti menjali bsn.

Tr0n ::

Meni se tudi RAS ne reconnecta (baje je neka fora z WinXP SP).

Uporabljam en kratek program, ki se namesti v tray in lepo reconnecta tudi v primeru, ce rocno disconnectas.

CiDial

Hux ::

Meni se rekonekta. Edino ko se nemore je ko resetiram racunalnik na brutalni nacin in se ne odjavi od siola. Ko se nanovo boota rabi eno minuo dve da spet vspostavi .

Kak mam nareto. RAS povezavo mam obklukno da nej konekta po 1 sekundi in 999 poskusov gori. Pol jo mam vrzeno v C:\Documents and Settings\Administrator\Start Menu\Programs\Startup in v C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup za avtomaticno vspostavitev ob zagonu. To zato ker je Norton mel neke probleme in ko si ga instaliro ena izmed zgornjih direktorijev ni delo vec. Kiri nevem nisem nikol priverjal.
V povezavi sami nimam dobenih DNSjev ali IPja napisanega ampak vse v mrezni. Dela na WinXP SP1 in vsemi updejti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

nsignific ::

Morda kdo ve, kako urediti redial v linuxu (debian)? Najbrz je vazno da omenim, da se stvar sploh noce konektat (ne najde "koncentratorja") ce rocno ne izklopim in vklopim stroma v modem... Glupo...

2nemesis ::

nsignific:Mislim da ima debian tudi adsl-setup, moj RH 9.0 ga ima.
Nastaviš konekcijo, da je permanentna.
Tudi če izklopim kabel, se mi kasneje priklopi nazaj.

Samo pri skripti je imel probleme, ker je imel zamenjane številke:
PPPOE_TIMEOUT=20
LCP_INTERVAL=80

Ampak mora biti PPPOE timeout 4 x krat večji od LCP timeout. Se je večkrat disconectal in nazaj priklopil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c++] zagon programa ob zagonu sistema

Oddelek: Programiranje
61307 (1133) c00L3r
»

zagon firefox-a ob zagonu rac.

Oddelek: Programska oprema
71308 (1172) Metulj1
»

Kako okstraniti samodejno povezalo ADSL v win xp?

Oddelek: Omrežja in internet
51202 (1127) Matheeew
»

Povezava za internet v STARTUP-u se noče samodejno zagnat.

Oddelek: Omrežja in internet
9951 (903) .:WiCKED:.
»

Windows XP, 2003: Vzpostavljanje povezave z internetom ob zagonu računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
61495 (1390) alesrosina

Več podobnih tem