» »

Po uspešnem formatiranju c-ja, dos ne najde CD pogona

Po uspešnem formatiranju c-ja, dos ne najde CD pogona

pompl ::

Računalniki je začel pocasi delati, bil je okužen z virusom zato sem se odličil za formatiranje.
Naredil sem zagonsko disketo, ponovno zagnal računalnik, vpisal format c: in uspešno formatiral (sistemski) disk.
Nato vpisem d: in uspesno spremenim tekoči imenik v d:\ (drugi trid diski). Windowse imam pa na CD-ju (98 piratske) in nemorem do e:\ imenika. Pise da je neveljaven, čeprev ob zagonu izpise da je CD-w54e najden.
Prosim za pomoč!!!

Daedalus ::

Pa si ziher, da ti s te zagonske diskete naloži DOS gonilnike za CD-ROM? Ob začetku nalaganja DOS-a morš izbrat opcijo "start computer with CD-ROM support" al neki podobnega. Lahko pa tudi, da imaš CD pogon na drugi črki - sej ti vse podatke napiše ob zagonu...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.B ::

bootaj direkt na wi98 cd. drugače pa dos mscdex.exe....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

`ripper` ::

hm... ce si naredu floppy z Winsi, potem te morm opozorit, da moras zalaufat uno moznost k pise "s podporo CD-ROM pogonom" pa ce me spomin ne vara (in mislm da me ne), se ti z uno disketo naserje en RAMdrive se gor... tko da ce mas C: pa D: diske, probej ce je cdrom sluucaaajno su na F:

ce je ramdrive zagnan, nardi virtualni disk in si vzame prvo prosto crko k jo lahk uzame, se pravi v tvojem primeru E: Drajverji za CDrom se zalaufajo tazadnji, tko da se jim crke dolocjo nakonc, zato pol zvisijo in grejo na F pa G pa ne vem kaj use se :)

Upam da bo to reslo blem;)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

boych ::

dobro poglej na koncu ti napiše: your CD ROM ja na črki YX
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

M$ windows 95

Oddelek: Operacijski sistemi
381801 (1167) christooss
»

instaliranje windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141982 (1820) Cokolesnik
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452357 (1728) BlackHole
»

nalganje win 95

Oddelek: Pomoč in nasveti
7988 (880) moby-dick
»

Disk Format

Oddelek: Pomoč in nasveti
81137 (1014) x.sci

Več podobnih tem