» »

Disk Format

Disk Format

Matek ::

A lahko nekdo napiše popoln postopek kako se formatira disk, in pol dajo gor Win98, ker me en frend skoz kliče, pa se mi ne da razlagat po telefonu, pa mu bom reku naj sam ke pride, ino tle prebere.8-)

pramarko ::

Glede na to, da bo tvoj kolega prisrfal do tele strani sklepam, da ima win ze instalirane in bi rad samo na novo naredil clean install.
Ce tako, pol zalaufaj (kolega, sedaj govorim ze tebi) rac. kar v dosu in za vsako particijo ali disk napisi:
format x:
kjer x pomeni crko, za posamezno particijo. Tako bos spraznil diske (oz. particije), pol pa instaliras win tako, da v disketar vstavis zagonsko disketo za winse se preden le-tega prizges. Izberi zagon s podporo za CD-rom. Nalozil se to bo DOS. Nato vtipkaj path CD-roma, npr:
d:
in vtipkaj
setup
Sedaj se ti bodo zaceli instalirati winsi. Naprej najbrz znas.

Madmanmato, sej bi lohk tud ti kr sam napisu cel postopek in mu reku naj si gre gor pogledat. Ti najbrz boljs ves, kolk on zna uporablat rac in kolk ne. Jz sm predpostavu, da edino dos ukazov ne pozna... (mogoce sem kaj spustil, ker sem se trudil pokuriti cim manj impulzov...)

pramarko ::

Hopla, se boljs: tlele sem nasu en sajt, ki se mi zdi, da disti bolje opise cel postopek. Pa nam ni treba pisat.

madviper ::

Ja to je pa res simpl. Greš v dos in napišeš ˝c:format˝ ter klikneš ˝enter˝. Nato klikneš še ˝y˝ in spet ˝enter˝ pa si formatiral disk. Če nisi zbrisal biosa samo vržeš v CD-ROM Win98, skoraj vse drugo pa opravi računalnik sam.8-):D

Elemen_T ::

Madviper: seveda seveda. Če boš to naredu in če v tem primeru nebi imel sys. diskete bi bil zgublen.

rookie ::

madviper

A ti mas misko v DOSU al kaj ? :)
Madviper kaj pa ce nezna v biosu nastelat da ti louda iz cd-roma ? :) :D
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Lith ::

Jaz pa imam eno tako ful COOL disketo narejeno, tako da imam gor vse za formatirat in se za avtomatsko instalacijo Win9x (se kode ni treba tipkat, sam enter 1x zoknes in pocakas 15 min, pa je)
Za disketo- mail: ir_r007@yahoo.co.uk
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Elemen_T ::

Lith: Že mogoče samo vprašanje je ali bo ta disketa delala na vsakem PCju. Veš da v autoexecu niso zapisane samo komande za potek vstopa v dos pač pa tut podatki cdroma in še par stvari. Torej če maš ti cd mitstumi drug pa teac potem onemu s teacom sploh ne bo zalaufal CDroma..
lp

x.sci ::

Elemen_T: mislm da bi moral delat, vsaj ce ma Lith za driverje v autoexecu generic M$, tj. mscdex


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
181160 (924) pingec
»

instaliranje windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141965 (1803) Cokolesnik
»

Namestitev Windows 98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
183221 (3017) Moonfire
»

P133 ne gre instalirat windows OP

Oddelek: Pomoč in nasveti
251496 (1222) gumby
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452336 (1707) BlackHole

Več podobnih tem