» »

Autocad vprašanje ?

Autocad vprašanje ?

boyan64 ::

Že nekaj časa nisem delal z AutoCadom in sem pozabil, kako (če se lahko) se naredi navadna črta, katera je na obeh straneh zaključena s puščicami ali čim drugim. Naj bi bila navadna črta in ne kotirna črta. Tako črto je v Corelu narediti čisto preprosto, kako pa v ACadu ? Hvala.

ferdo ::

:) ti že dolgo časa nisi...

posluš! :

step1: klikni na DRAW in nato izberi polyline
step2: zarišeš začetek "črte oz. narediš izhodišče na paperju" in nato pritisni tipko W
step3: pišeš zažetno širino 0 in končno širino 5 recimo.
step4: z miško rastegneš poljubno ali vpišeš dolžino te puščice.

postopek ponoviš v obratni smeri z vmesno črto, tako dobiš 2 puščici , ki so medseboj povezani skratka s tem se lahko po želji poigraš.
any Wprašanje? ask me;)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

boyan64 ::

Ferdo hvala, res nisem bil nikoli expert ca Cad saj sem se vsega naučil iz knjige, pa še to sem si sposodil v knjižnici. Auto Cad rabim res zelo občasno. Če bom imel še kako vprašanje se priporočam za odg.
Hvala

iro ::

katero knjigo priporočaš za učenje acada

zvery1 ::

Najbolje da ti eden ki ga raztura razlozi, nakar te posadi za stol in ti da neki za zrisat.Ko rises ti pa seveda pomaga.
To je za moje pojme najbolsi nacin za ucenje autocada, kajti knjige so za en drek-saj tiste ki sem jih imel jaz, imajo pa 500+ strani.
Jajca.
Ze kaksno leto delam projektivnem podjetju in moram reci da vsak dan zvem nekaj novega o AutoCadu.Prav tako moji sodelavci ki so v firmi ze vec kot 10 let.
Delam pa samo v 2D ker 3D se v telekomunikacijah skoraj ne uporablja.
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

boyan64 ::

Jaz sem si sposodil knjigo v knjižnici in to :
Biblija AutoCad-a 2002. Zraven dobiš tudi CD kjer so primeri in razni postopki, kateri te vodijo po korakih. Zelo dobra knjiga saj sem se iz nje naučil kar dosti. Res, da je zelo obsežna ampak saj verjetno ne boš modelirad v 3D.
Če pa ne delaš s programom skoraj vsak dan stvari hitro pozabiš . Zelo lepo je, če je ob tebi kdo, ki ti stvari pokaže in razloži ampak ko ga ni se pač poskušaš potruditi sam.
Najbolj zakomplicirana se mi je zdela filozofija printanja in meril.
Pač stvar je potrebno uporabljati in kot je rekel predhodnik, vsak dan spoznaš kup novih stvari , lažjih rešitev itd..

Loki ::

ena taka majhna rdeca, pod 100 strani, za autocad 14 (osnove so pri le-tem itak enake kot pri npr. 2004) je dobra, smo jo uporabljali v srednji soli.

poglej malo v CTK.

boyan64 ::

Zopet eno vprašanje za znalce Autocada.
Ali se v Autocadu da narediti zaporedja, kot naprimer v Excelu, kjer napišeš 1 in 2 in potem s potegom miške nadaljuješ niz 1,2,3,4,5,6.....
Tam lahko narediš in ustvariš svoje nize.
Kako je s tem v Autocadu ? Zadnje čase moram na veliko označevati linije s številkami od 1 do 100 ali še več in je zelo zamudno vpisovati vsako številko posebej.
V naprej hvala za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konstrukterski programi

Oddelek: Programska oprema
197009 (4595) Machete
»

Pomoč pri AutoCadu ali ArchiCad

Oddelek: Programska oprema
126983 (6187) Lenc
»

Profesionalni Fermi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3111263 (10208) Jst
»

Predavanje AutoCad-a

Oddelek: Programska oprema
153216 (2944) Invention
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433043 (2290) TESKAn

Več podobnih tem