» »

ne gre vspostavit glasovne povezave preko messengerja

ne gre vspostavit glasovne povezave preko messengerja

majlo ::

s kolegom sva probavala windows messenger, pa ma on povezavo preko ruterja. Lahko sicer piševa sporočila, ne morema pa se pogovarjati. Sva gledala pomoč, pa je vse nekam čudno napisano, in se tu ven ne spoznama:8)

Oba uporabljama win xp pro + slo

PLEASE HELP.

boštjan ::

upam da mata mikrofone in da so vključeni.zaženeta start audio convesrsation in sledita čarovniku.

svejk ::

a uporabljata router?

whatson ::

Svejk: "s kolegom sva probavala windows messenger, pa ma on povezavo preko ruterja. "
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

majlo ::

Oba imava mikrofone (vključene), sva probala preko čarovnika, pa ni šlo.

Meni drugače messenger normalno deluje z drugimi prijatelji.

jaz mam normaln adsl ter komp direkt na modem, kolega pa ma adsl preko routerja (doma imajo dva računalnika, ki sta povezana na router).

Nikakor ne gre povezat glasovne povezave in spletne kamere.

Law_Enforcer ::

Problem je njegov router (oz. firewall v routerju), ki blokira porte, ki jih rabi messenger za audio chat. Katere porte je treba odpreti ve samo bog oz. jih je treba odpreti toliko, da dejansko izničiš funkcijo FW-ja.

Edit: poglej, če ti to kaj pomaga - http://www.microsoft.com/windowsxp/expertzone/columns/bowman/december24.asp

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

ja to pa bi znalo bit,ker sem sam mel isti problem,ko sem mel firewall omogočen.

whatson ::

je to kdaj sploh komu uspelo porihtat?

MSN Audiochat forwardirat pred router?
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Predator ::

za voice naj bi bil port 6901(tcp); tvoj kolega naj ( če seveda ta firewall ma vklopljen ) na firewallu_na_routerju odpre ta port, ter ga nato forwarda na računalnik, ki ma mikrofon

drugače imate pa tukaj en seznam aplikacij in katere porte uporabljajo
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

l-note ::

Jst mam isti problem, ampak nimam routerja, ampak hub. Imam pa software-ski firewall (Sygate Personal Firewall Pro).
Ampak fora je še tukile, namreč Teamspeak mi dela brez problemov, prav tako tudi Pico Phone. Ampak preko MSN-ja se pa ne da vzpostaviti zvočne povezave.
Mah, sej ni važn, je Teamspeak čist vredu.

majlo ::

ni uspelo porihtat:(


ali obstaja kakšna alternativa windows messengerju, katera dela preko routerja brez težav in brez miljona nekih nastavitev?

primozn ::

Tudi jaz sem imel tezavo s tem, ko sem nastavljal firewall... Potem sem seveda pogledal na google in nasel polno strani na katerih so lepo zapisani porti ki jih MSN uporablja in zakaj jih uporablja. Te porte odpres in to je to. Pol dela vse tako kot je treba... Da pa ne bi iznicil funkcije firewall-a lahko pri boljsih FW dolocis, da so ti porti odprti samo za MSN... upam, da razumes kaj sem zbluzil...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop, nastavitev

Oddelek: Omrežja in internet
337741 (4615) fosil
»

MSN 6.1 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81108 (946) DJ-DUST
»

V MSN Messengeru ne gre govorno komunicirat

Oddelek: Omrežja in internet
101075 (960) sc5899
»

Problem igranja CS preko ruterja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111532 (1365) mymoon
»

Pogovarjanje preko mreže

Oddelek: Programska oprema
152040 (1795) snow

Več podobnih tem