» »

Prosim pomoč-stara plata-nov disk

Prosim pomoč-stara plata-nov disk

Kriko ::

Kolegu rihtam računalnik z plato QDU BrilliantX 1S. Do sedaj je imel majhen disk in je nabavil 80GB. Ko probam zagnat seveda ne grein logika pove da ta moja plata ne podpira tako velikega diska. Grem po nob Bios, flasham in spet zaženem, ampak problem ostaja. Zadnji bios je z leta 99, piše da podpira večje HDD ampak mi ne prime. Aja prej ga ni niti prepoznal bios sedaj ga vsaj vidi po flashanju.
Zdaj me zanima če ima oziroma je ime lkdo tako plato, in je uporabljal 80GB disk.
Tu je še link za bios: ....tu

jest10 ::

Nabavi pci kontroler za disk. Pa ti bo 100% delovalo. Je pa okoli 5jurjeu

Azrael ::

Še ena možnost je, uporabi disketo za inštalacijo diska, najdeš jo na internet strani proizvajalca diska. DL ta .zip ali .exe, poženi, potem ti program naredi zagonsko disketo. Potem v BIOSu problematičnega računalnika nastaviš vse detekcije diska na none, boot z diskete, shrani, priklopi disk (ko je računalnik ugasnjen!) in boot z diskete, ki si jo ustvaril, nato pa s programom na tej disketi namesti disk. Priporočam, da pozorno bereš vsa obvestila programa, ker tu ne gre samo next, next... , če hočeš da uspešno opraviti namestitev, particioniranje in formatiranje diska - slednje gre zelo hitro, veliko hitreje kot z ukazi fdisk in format c: .Potem bi moralo delati, edino na začetku zaganjanja računalnika se bo prikazoval moder okvir programa, ki popravlja omejitve BIOSa in te 2 sekundi poziva, da sedaj lahko sistem zaženeš z boot diskete.

Preglej na strani proizvajalca ali so mogoče kakšne posebne nastavitve jumperjev na disku za take primere.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

iro ::

kaj veš kater program bi bil za maxtorjev 120g disk

roCkY ::

Mr. ::

Ta plata podpira tudi diske do 75gb (deluje tugi z 80gb),le da flešaš nov bios 22e.Preizkušeno;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171760 (1503) Tomay
»

WAKE ON LAN!!! Problem???

Oddelek: Omrežja in internet
51745 (1690) PaJo
»

maxtor 80GB v celerona 300

Oddelek: Kaj kupiti
7789 (706) der_Alte
»

(pre)velik disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
442396 (1849) jest10
»

max velikost diskov za starejše plošče

Oddelek: Strojna oprema
71012 (930) Azrael

Več podobnih tem