» »

16 pportni (ali vec) switch

16 pportni (ali vec) switch

matic ::

Izbiram med 16 portnimi hubi/switchi za v sluzbo.
Nasel sem od Geniusa eno zelo ugodno varianto - gs4160r
http://www.geniusnet.com.tw/product/net...
za ca. 16.000,00 sit!!!

Pa mi je kar mal sumljivo poceni?!

Npr. ze od LG-ja, ki tudi ni ravno kaka super jaka znana firma v mrezni tehnologiji je 16 portni stackable switch 30.000!!!
Kdo kej pozna ta switch od Geniusa? Zakaj je tako poceni? V cem je fora?
-----------------------------------------
podpis: _____________
  • spremenilo: matic ()

l-note ::

To je ubistvu switchin hub oz. samo hub. Kar pomeni, da podatke deli na drugačen način kot switch. Se mi zdi, da hub pošlje podatke na vse porte, potem jih pa tapravi sprejme. Switch pa pošlje določene podatke le na tisti port, na katerega so naslovljeni. Zaradi tega je switch mnogo hitrejši, saj pri njem ne nastaja taka "gužva" podatkov.

Če sem kej narobe povedal se opravičujem.

2nemesis ::

Navadnemu Hub-u pravimo HUB. Na njem delujejo vse naprave v half mode načinu. (half mode - polovična hitrost). Pakete pošilja vsem priklopljenim napravam.

SWITCH je pa v resnici switched hub (aka switching hub). Imaš možnost nastavitve v half ali full mode načinu. Tukaj pa zna pakete poslati na pravo napravo, ker ima notranjo tabelo v kateri ima napisano MAC adrese priklopljenih naprav.

Znana podjetja imajo drage produkte in imajo tudi zelo dobro tehnično podporo, proizvajajo pa zato vrhunske izdelke za velika omrežja. Večina produktov je za profesionalno uporabo.

Za lokalno uporabo se pa ti ne splača kupovati dragih naprav, zato bi bil zgoraj omenjen nakup primeren. (Genius)

l-note ::

Aha, switching hub je SWITCH.
Tnx:))

matic ::

I-note: pa sej tole je Switching Hub = SWITCH, se pravi dela tko kot si ti napisal za switch. Poslje samo na dolocen port.

Pa je potem tale LG 16 port 10/100Base TX stackable Hub, Optional FX module ki pa pride ca. 30.000 toliko boljsi ali kaj!?!? Ker ta Genius je edini(!!) ki je tako poceni, vsi ostali 16portni so od 25 do 35 nekje (razne potem se tisti strogo profesionalna raba).
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

matic ::

Plis se za kak nasvet, a se tale genius res placa al ne? Glede na ceno mi je PREVEC sumljiv!! :\ Ampak vseeno zelooooo mamljiv! :D
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

boštjan ::

moraš vedet,da genius produkti majo pri vsaki periferiji nižjo ceno,kar pa ni nujno da so za en drek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213584 (2742) nejck
»

Kaj vse rabim za en small LAN Party?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393149 (2486) dex
»

ADSL share - 3 mrežne kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
6940 (795) Justy
»

Mreža.. ampak kakšna?

Oddelek: Kaj kupiti
81463 (1323) OrlyTM
»

HUB vs. SWITCHER

Oddelek: Kaj kupiti
81335 (1195) hipo

Več podobnih tem