» »

Sap DB & foreign keys

Sap DB & foreign keys

IR Babun ::

Upam da mi lahko kdo pomaga s tem:

Ko prenašam tabele iz Oraclove baze na Sap-ovo, sem mi znaki kot so "č","š","ž" v SapDB zapišejo kot "?".

Kaj naredit da se bodo "foreign key-i" pri prenosu ohranili.
SCREW THE GOVERNMENT

darh ::

ehm... "foreign key" je čisto nekaj drugega...

Sap DB sicer ne poznam, ampak poglej, če podpira ISO-8859-2 zapis znakov.
Excuses are useless! Results are priceless!

kopernik ::

1. Preveri kakšna kodna tabela je na Oraclu (navadno je UTF-8, ni pa nujno, ker jo lahko sam nastaviš)
2. Taka kodna tabela mora biti tudi na Sapovi bazi (ki je, mimogrede, ne poznam)
3. na kakšen način prenašaš tabele ?

4. foreign key-i so v bistvu constrainti na tabeleah (torej posebni objekti). Prenos celotne baze (vse sekvence, tabele, constrainti, package-i, itd...) NI trivialen. Lažje je v nekem orodju (npr. Power Designer, Erwin, ...) imeti shemo baze, ker znajo ta orodja sama kreirati vse potrebno na ciljni bazi. Nato pa prenašaš le podatke.

IR Babun ::

ISO-8859-2 standard podipra.

- Zgoraj sem se narobe izrazil (sem nov na tem podrocju :\ ), ne prenasam tabel, ampak samo podatke, tabele in sekevence kreiram ze prej, potem pa podatke prenesem s SELECT in INSERT.
SCREW THE GOVERNMENT

kopernik ::

Hmmm, počakajmo na mnenje kakšnega DB stručkota :)
Načeloma je pri prenosih tako, da če je kodna tabela na izvorni in ciljni bazi enaka, ni problema s šumniki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

d-mon ::

Kukr jest vem Sap DB ne obstaja, ampak Sap nastavis tako, da dela na doloceni bazi...npr. SQL Server ali Oracle...
To pomeni, da moras pogledat na kateri bazi stoji Sap in gledati tisto dokumentacijo.
[D-mon]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
88986 (8860) Person
»

kodna tabela

Oddelek: Programiranje
84102 (3916) BlueRunner
»

Kako iz windows-1250 v iso-8859-2 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
172601 (2343) tomysux
»

charset ?

Oddelek: Programiranje
132972 (2808) cahahopie
»

php in šumniki

Oddelek: Programiranje
201584 (1398) lordgreg

Več podobnih tem