» »

GSM - vpliv izklapljanja na baterijo ???

GSM - vpliv izklapljanja na baterijo ???

Maxtor ::

Bok!

Slišal sem, da izklaplnjanje telefona (npr. čez noč) slabo vpliva na baterijo in da je bolje, če je telefon NON-STOP prižgan. Ker mi ta izjava ni jasna in niti ne vem, če drži, prosim za razlago in utemeljitve in komentarje, če je to res, zakaj in če ni, tudi zakaj?

Razpišite se!


LP

Dr_M ::

si ze kdaj vidu dig. fotic non-stop przgan? si ze vidu kdaj kamero non-stop przgano? si ze kdaj vidu notebook skos przgan?? pa se kej bi se najdl...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Moj telefon je non stop prižgan. Mogoče je bil ugasnjen 20* v več kot 3 letih.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CAT ::

Jaz si pa telefon ponoči izklopim. Sem pa opazla da če ga kdaj pozabim da imam pol hitro izprazjeno baterijo. Tak da po moje boljše če je vsaj nekaj ur(pač ko spiš) izklopljen. :\

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsala: CAT ()

BigWhale ::

Pri telefonu najbrz niti ni tak problem ampak vecje elek. naprave ponavadi 'potegnejo' vec stroma ob 'cold' startu. Recimo, ce monitor zjutraj vkljucis je bila izmerjena spica 80A. :)

Po tej izmerjeni spici je stranki postalo jasno, da ni njihov UPS pokvarjen ampak, da enostavno ne bodo ugasali monitorja, ki je na UPSu :P

Dr_M ::

BigWhale: pa si ti siguren da je 80A? ker to je dobrih 18kW. tok se ksni hudi elektromotorji ne potegnejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tero ::

Jaz mam tudi vedno telefon prižgan in ga imam pod blazino ko spim, tako da me vibra zjuttraj prijetno zbudi:) Tak da ni nič narobe če ga vklapljamo ali izklapljamo - to je pomembno pri velikih porabnikih
(mislite da mi lahko kaj škoduje sevanje? - siemens m50)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Dr_M ::

Tero: za dolgorocno nevem.
mene je zjutri vedno glava bolela ce sm meu cez noc telefon blizu glave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

slovan ::

To sploh nima pomena kako dolgo je mobilnik prižgan oz. ali je ugasnjen ,ker tudi ostali predmeti ki jih uporabljamo (primer: Digitalni Fotoaparat) ni skozi prižgan..

Hmm.:D

Sydk ::

jst mislm da je boljš tel. ponoči ugašat, prvič zarat baterije, dlje drži, drugič pa zarad sevanja, ki baje ponoči ko spiš sploh ne deluje blagodejno na nas, pa ne mislit da sevanja ni ko je telefon prižgan in se ne pogovarjamo...mene npr. če se dlje časa zgovarjam po gsm kar začne malo bolet glava pri ušesu:| tko da bol ugašat to sranje, kako sranje je to v resnici se bo pa itak pokazal šele čez 20 30 50 let? zdaj ne ve nihče oz. ne more vedet!

DMouse ::

Dolžina trajanja baterije je predvsem odvisna od tega, kako zelo jo izprazniš preden jo daš polniti (NiCd, NiMH), daljšega obdobja neuporabe (Li-ion) ter od ciklov polnjenja (če moraš baterijo polniti vsak dan se bo teoretično 4x hitreje iztrošila kot če jo polniš enkrat na štiri dni). Tako da najbolje da jo kar ugasnete ponoči, vsaj zaradi baterije, če že ne zaradi sevanja (če je prižgan, ga pa ni treba imeti ravno zraven glave). Zanimivo, tudi mene začne boleti glava, če se dalj časa pogovarjam po mobitelu, posebno če sem v avtu. Na Mobitelu pravijo, da je takih oseb približno 2 na miljon... mora biti pa res naključje 8-O

Dr_M ::

Na Mobitelu pravijo, da je takih oseb približno 2 na miljon...

na mobitelu se marsikatero neumnost povejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

meacho ::

Mene tut začne bolt glava če govorim več kot 1min.!!

jRk0 ::

jaz mam nokio 7650 pa lionsko baterijo pa gprs unlimited.
in ker dosti uporabljam polnim vso popoldne ponoci pa navadno izklopim iz polnenja. vgasnem pa nene mobilnika nikoli:)

pa je baterija se nekak normalna se mi zdi:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Dr_M ::

mene predvsem glava boli ko pride racun....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Odvisno kaka baterija. Li Ion in Li Polymer sta ponavadi raje skos filani do vrha. Ne marajo bit prazne-jim skoduje.
Ni-Cdd in Ni-Mh pa je dobro prazniti, ceprav ti bo kdo tvezil, da Ni-Mh nima vec tezacv kot Ni-Cd, a je zaadeva le nekoliko omiljena ne pa odpravljena. Se vedno imajo spominski efekt.

Da pa bi bateriji skodovalo, ce e telefon ugasnjen pa je vsaj po mojem kozlarija. Se pa lahko vsi motimo.:D

DMouse ::

> Da pa bi bateriji skodovalo, ce e telefon ugasnjen pa je vsaj po mojem kozlarija. Se pa lahko vsi motimo.

Če je telefon takrat, ko ga ne rabiš, vklopljen, ga boš prej moral ponovno napolniti in boš tako hitreje porabil svojih (približno) 500 ciklov življenjske dobe.

Dr_M ::

ce je baterija kolikor toliko kvalitetna, bo zdrzala usaj 3-4 leta, seveda ob pravilni uporabi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grimlord ::

Jaz mam skozi vkloplenega pa semi baterija počasneje prazni...pr meni zgledato tak kot da ob vklopu in izklopu porabi "več štroma".
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

moj_nick ::

@Caligula

A si ziher za li polimer baterije? Nekje sem tut jst to zasledil ampak je bilo to v poplavi nasvetov, kakršni so za nimh (sprazni, polni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

DMouse ::

moj_nick: res je da ne marajo biti prazne dalj časa (mesec ali več), sicer pa ni nič narobe če jih sprazniš do konca preden jih daš polnit.

Caligula ::

Dmuse in Noj Nick:

Dejansko imajo rade skos poln trebuh.
Rade so skos polne. Ce so dolgo prazne podobno kot Ni-cad rabijo par ciklov, da so spet na polni zmogljivosti.

Se pri IPAQU recmo, ko ga kupis, ti v navodilih svetujejo, da je skos na napetosti, kadar ga nimas kje s sabo.

Tudi, ko so Li-ion in Li Polymer baterije nove, jih je treba tistih 16 ur filat, ker pri prvih sploh pa prvem polnjenju raztegujes tist e celice in te se dobro raztegnejo le, ce so do kooonca polne. Dejansko je slabo, ce jih prvic ne filas dovolj dolgo.

Skratka rae imej polno kot prazno.

Da bi te pa prevec skrbelo zaradi ciklov pa je odvec. Telefon bos prej sesul, zgubil, pozabil, bil okraden,,.. preden ti bo redno vzdrzevana in filana Liplyimer baterija sla rakom zvizgat.

Predvsem naj te ne daje tista paranoja kot pti Ni CD, ces da ceni prazna in jo filas, da ji skodujes. Ti raje filaj kot ne.

nodes ::

Ni-MH je dobar včasih segret za eno uro na 60° in še vročo popolnoma ispraznit in imaš "novo" baterijo. :)

moj_nick ::

Sm šel gledat navodila, sam nč ne piše. Piše samo: The battery will last for the lifetime of the device. Mislem :\. Pa da bi se brez problemov dala zamenjat še ne bi nč reku.

Hvala za nasvet ;)

P.S. Nisem jaz povprečni uničevalec malih elektronskih napravic (mobitel mi je v 5 letih padel na tla 3krat in še to zaradi čudnega žepa v hlačah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Caligula ::

Sej sej! Samo ti ga bodo pa ukradli >:D

Al pa kako sevanje v glavo udarlo, ker mas verjetno ze mal primitivno zverco in bi bil tist Simobilov slogan "Ali ni cas, da se vasemu staremu mobilcu nekaj zgodi?" cist taprav vprasanje :D

moj_nick ::

Ni mobitel, mp3 player, star je pa 4 do 5 mesecev.

Caligula ::

Ti bojo pa tega ukradli>:D >:D
Al pa samo baterije vn ukradli:D

Dr_M ::

sej litij ion pa litij polimer je eno in isto, samo izolator je razlicen. pri li-ion je trda plast, pri li-polimer je pa nek gel, da se baterija lahko oblikuje. ampak v osnovi je pa stvar ista.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DMouse ::

Isto? Če bi blo isto, potem Li-pol ne bi imela 3-10x krajše življenjske dobe :\

Dr_M ::

isto je. od kje teb da ma krajso ziv. dobo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DMouse ::

Dr_M ::

hm...mogoce pa tist gel ni odporen na razne mehanske in toplotne uplive.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Se mi ne da zdaj brat...

Bistvo Li Polymera je, da se da oblikovat in hmalu naj bi bila baterija v bistvu ohisje. Tako se prispara pri tezi in velikosti. Ima zelo malo omejitev pri obliki, Li-Ion pa mora imeti klasicne celice. Vsaj mislim da je takoi.

Dr_M ::

Caligula: ja dost podobno je tko kot pri pravis.
li-ion ma celice v kovinskem ohisju, li-polymer pa ma celice v gelu, zato se jih da oblikovat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Sam vseen ze dolg cakam na Sonyericssona k bo mel ohisje baterijo da ne bo treba pol en mesec filat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Fake" baterije za digitalne fotoaparate

Oddelek: Kaj kupiti
152962 (2075) energetik
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243644 (2613) Pyr0Beast
»

Li-Ion vs. Li-Poly (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8014001 (12566) Pyr0Beast
»

Polnjenje nove baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
225590 (5107) muzičar
»

Sony Ericsson Z1010

Oddelek: Mobilne tehnologije
191696 (1391) Caligula

Več podobnih tem