» »

Koliko polnjenje telefonov do 80 odstotkov res varuje baterijo?

1
2
»

ZveeZ ::

Opcijo polnjenja do 80% bi uporabil le, ce bi imel telefon vecino dneva na wireless polnilcu in da ne stoji po 20h na dan na 100%

Utk ::

Če ti z 80% zdrži čez dan, s 100 pa ne 2 dni, zakaj potem ne?

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Opcijo polnjenja do 80% bi uporabil le, ce bi imel telefon vecino dneva na wireless polnilcu in da ne stoji po 20h na dan na 100%


Jaz bi rad moji porihtal tole, sicer Pixel ma eno tako relativno ok zadevo, namreč če nastaviš budilko in daš na polnilca napolni do 80% pol pa do 100% kako uro preden se zbudiš... oz je budilka, ampak to ni to...

raje bi ji omejil na 80%...

Za mene ni problem jaz sem itak od doma in dam na polnilec pa izklopim 90% časa nekje malo čez 80%...

Utk je izjavil:

Če ti z 80% zdrži čez dan, s 100 pa ne 2 dni, zakaj potem ne?



Tudi to ja... večinoma je 80% dovolj za cel dan in je zvečer ravno nekje na 15-18%... medtem ko pri 100% je zvečer potem pri 35-40% kar pa je fail polnit ampak za drugi dan pa je problem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gort ::

Uporabljam to 'battery protection', ker potem v žlahti podarim ob zamenjavi v ciklih 2-3 leta. Če pomaga, ne vem.

Avenger ::

Kolikor vem, litijeve baterije ne marajo bit ne polne, ne prazne, zanje je idealno stanje nekje na sredini. Povedano drugače, degradacija bi bila najmanjša, če bi se telefon praznil do 40% in polnil do 60%, ampak je to seveda nefunkcionalno. Na Sonyu imam polnjenje do 90%, sam pa pazim, da ne praznim pod 20% in verjamem, da je to čisto fajn kompromis. Baterija pri moji uporabi zdrži tudi 2-3 dni.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Utk ::

Vsaj samsung ima to kar dobro rešeno preko rutin. Lahko postaviš tudi drugačna pravila. Recimo brezžično polnjenje ponoči nastaviš kot počasno, ker se bo itak imel čas napolnit. Polnjenje v avtu nastaviš kot hitro, ker če ga priklopiš v avtu, je najbrž sila in hočeš čim prej dodat nekaj procentov.
Polnjenje v tujini spet lahko nastaviš drugače, do 100% na primer, ker morda tam bolj intenzivno rabiš telefon (ali pa ne, kakorkdo).
Itd. V glavnem lahko nastavljaš % polnjenja, hitrost in ostalo glede na to kje in kdaj.
Pa tudi vse ostale stvari...ko si doma ali v službi izklopiš gps, ko si v avtu, vklopiš. V službi morda vklopiš varčevanje z baterijo, ker najbrž ne boš igral igric, doma si povečaš glasnost zvonjenja, ker najbrž nimaš telefona stalno v roki.
Enkrat če si vzameš pol ure, se da celga hudiča nastavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zavajon ::

ivanuscha je izjavil:

Če imaš 80% večinoma dovolj in nameravaš telefon uporabljati več kot 2 leti je pomoje smiselno.

Ah, meni je po 4 letih pravkar crknil telefon, a kapaciteta baterije se v tem času ni opazno zmanjšala. Poudarjam "opazno", kajti najbrž se je, le da jaz tega ne opazim.
Torej če bi mi telefon delal še kaki dve leti, kar bi pričakoval, se kapaciteta baterije gotovo ne bi toliko zmanjšala, da bi bil to problem.

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

Če ti z 80% zdrži čez dan, s 100 pa ne 2 dni, zakaj potem ne?

Ker lahko pride en dan, ko bos proti veceru zunaj iskal polnilec.
In ce se to zgodi recimo 10x letno, je smiselno polnit na 100% in pozabit.
Zakaj bi pol nosil s seboj tezek telefon s 5000mAh baterijo, ce je nikoli ne uporabis vec kot 4000mAh?

Jaz pac smatram, da je telefon le potrosni material/orodje in ga ne ujckam, niti ne unicujem. Pomembno je, da on sluzi meni, ne jaz njemu.

To sparanje z baterijo mi deluje kot tisti obicaj, ko je potrebno vsako nedeljo doma spucat avto namesto 3x letno v avtopralnico;)
No fuckin way;)

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Utk je izjavil:

Če ti z 80% zdrži čez dan, s 100 pa ne 2 dni, zakaj potem ne?

Ker lahko pride en dan, ko bos proti veceru zunaj iskal polnilec.
In ce se to zgodi recimo 10x letno, je smiselno polnit na 100% in pozabit.
Zakaj bi pol nosil s seboj tezek telefon s 5000mAh baterijo, ce je nikoli ne uporabis vec kot 4000mAh?

Jaz pac smatram, da je telefon le potrosni material/orodje in ga ne ujckam, niti ne unicujem. Pomembno je, da on sluzi meni, ne jaz njemu.

To sparanje z baterijo mi deluje kot tisti obicaj, ko je potrebno vsako nedeljo doma spucat avto namesto 3x letno v avtopralnico;)
No fuckin way;)



Nekaj je ujčkanje drugo je pa pač samo smiselno paziti na lastnino...

Jaz se vedno spomnim na 2 kolega... sta bila soseda en je vedno dal avto v garažo, drugi nikoli.... ugani kateri avto je bil po 10 letih v boljšem stanju... ja avto je potrošni material, ampak če ga paziš pač drži dalj... enako velja za večino tehnike
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vanquish ::

Utk je izjavil:

Če ti z 80% zdrži čez dan, s 100 pa ne 2 dni, zakaj potem ne?


generaliziram - to kar je praviloma ne pomeni, da bo ok ko bo izjemoma. In ko bos enkrat najbolj potreboval telefon se ti bo spraznil, ker si sparal.

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Nekaj je ujčkanje drugo je pa pač samo smiselno paziti na lastnino...

Največji komplikatorji ponavad pozabijo telefon nekje na soncu, da se baterija pregreje, pa gre 2 leti šparanja baterije v maline....
Ekologija™ in Trajnost™

Utk ::

Isto bi lahko rekli kaj bo potem, ko ti bo pa degradiral za 10% namesto 5, kaj če ti ravno takrat zarad teh 5% crkne...

Pač ni konec sveta tudi če kdaj crkne. Človek je večino časa v neki civilizaciji, ali v avtu, kjer se lahko priklopi. Saj ne baterija kar pade iz 50 na 0. Če si cel dan praznil baterijo bolj kot ponavadi, boš že vedel da bi znalo zvečer zmanjkat.
Tist, ki je cele dneve na terenu, izven vsega, pa kar naj polne na 100, tudi jaz bi na njegovem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Nekaj je ujčkanje drugo je pa pač samo smiselno paziti na lastnino...

Jaz se vedno spomnim na 2 kolega... sta bila soseda en je vedno dal avto v garažo, drugi nikoli.... ugani kateri avto je bil po 10 letih v boljšem stanju... ja avto je potrošni material, ampak če ga paziš pač drži dalj... enako velja za večino tehnike


Zato sem podal primerjavo s ciscenjem.
Zapravis cas/energijo za en prazen nic.
Tako si tudi s polnjenjem do 80% le potencialno bremenjujes vsakdanjik za en prazen nic.

Vanquish ::

ne ni isto - tisto je max kaj imas, to pa je osebna odlocitev.

In vse to kar si rekel stoji v 99% primerov. Dovolj pa je tisti 1%, da do konca zivljenja obzalujes to.

Ni nujno da boma skupaj prisla niti ne rabima - predstavil sem ti samo drug pogled, ne rabis se strinjat z njim :)

GupeM ::

elevator je izjavil:

Recimo da en dan veš da boš potreboval več baterije, ker recimo da boš šel zvečer še na koncert in boš rabil telefon še dolgo v noč. Takrat ti manjša degradacija baterije omogoča da imaš dejansko "več baterije" takrat ko to rabiš (za te dneve ko veš da boš rabil polniš do max).

Kar se moraš spomniti in vključiti polnjenje do 100 %. Če se pa že to spomniš, se pa lahko spomniš tudi, da vmes telefon za 15 minut priključiš na polnilec, medtem ko "šihtovske" cunje zamenjaš za "takmašne." Pa ti bo 15 minut polnjenja prineslo bistveno več, kot privarčevanje na degradaciji. S tem, da če je telefon recimo mlajši od dveh let, je razlika v degradaciji majhna, tako da moraš na to misliti samo v primeru, da je telefon že nekoliko starejši.

kow je izjavil:

Tvoja primerjava ni na mestu. Pilot funkcionira enako, medtem ko vecja kapaciteta baterije pomaga, ce gres recimo v hribe ali na izlet.

Ker ko greš v hribe pa cel dan uporabljaš telefon, in porabiš celo baterijo? Jaz nikoli ne porabim tako malo baterije, kot takrat, ko grem v hribe. Razen, ko sem bil tako bolan, da se cel dan nisem praktično niti dotaknil telefona, kaj šele, da bi kaj na njem počel.

Gagatronix ::

toro69 je izjavil:

Ko boste enkrat doumeli, da % niso enota vam bo lažje v življenju. Baterijo se da napolnit tudi preko 100 in spraznit krepko pod 0,l. Kar imate na zaslonu napisano je softwerska ocena napolnjenosti.


Bi te rad videl izpraznit baterijo na -3 volte.

ZveeZ ::

Vanquish je izjavil:

ne ni isto - tisto je max kaj imas, to pa je osebna odlocitev.

In vse to kar si rekel stoji v 99% primerov. Dovolj pa je tisti 1%, da do konca zivljenja obzalujes to.

Ni nujno da boma skupaj prisla niti ne rabima - predstavil sem ti samo drug pogled, ne rabis se strinjat z njim :)

Ja sej na koncu so to le mnenja.
Jaz samo zagovarjam, da se telefon uporablja na nacin, da cim manj obremenjuje uporabnika.
Jz npr rekdokdaj napolnim telefon do 100%, ampak ne zato, ker bi si tako zelel, temvec zato ker polnim kadar se spomnem (preden grem iz hise) za 5-10min.

GupeM ::

Sicer je pa pri tem polnjenju na 100/80 % še ena velika razlika. Ali po napolnjenosti na 100 % telefon takoj uporabljaš in že v štartu hitro prazniš baterijo, ali pač telefon še nekaj ur leži na mizi/v žepu, in se lepo počasi prazni.

Nekdo, ki telefon čez noč napolni do 100 %, gre v službo, na telefonu nič ne počne, in do odhoda iz službe prileze na 80 %, bo precej bolj degradiral baterijo, kot nekdo, ki ga napolni do 100 %, nato najprej ob kavi prebere pol facebooka, slo-techa in instagrama, nato zažene navigacijo in v uri ali dveh že izprazni baterijo na 80 %.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

zavajon ::

GupeM je izjavil:

Nekdo, ki telefon čez noč napolni do 100 %, gre v službo, na telefonu nič ne počne, in do odhoda iz službe prileze na 80 %, bo precej bolj degradiral baterijo, kot nekdo, ki ga napolni do 100 %, nato najprej ob kavi prebere pol facebooka, slo-techa in instagrama, nato zažene navigacijo in v uri ali dveh že izprazni baterijo na 80 %.

Ta, ki se mu baterija brez uporabe v 8 urah sprazni za 20% mora razmisliti o zamenjavi telefona ali preveriti inštalirane smeti.

Vanquish ::

ZveeZ je izjavil:


Ja sej na koncu so to le mnenja.
Jaz samo zagovarjam, da se telefon uporablja na nacin, da cim manj obremenjuje uporabnika.
Jz npr rekdokdaj napolnim telefon do 100%, ampak ne zato, ker bi si tako zelel, temvec zato ker polnim kadar se spomnem (preden grem iz hise) za 5-10min.


res je.
Jaz vem, da sem ogromnokrat ko sem pakiral razmisljal, vzamem to zraven, ali pa to in sem si mislil, maa sej ne bom potreboval.
Na koncu sem seveda potreboval in se vprasal, imas dovolj prostora zakaj se sploh odlocas, vzames in pozabis :D

Isto je pri elektricnem avtomobilu - dam ga vsak dan polnit in se sploh ne ubadam ali bom jutri potreboval 400km ali ne.

Magic1 ::

Vanquish je izjavil:

ZveeZ je izjavil:


Ja sej na koncu so to le mnenja.
Jaz samo zagovarjam, da se telefon uporablja na nacin, da cim manj obremenjuje uporabnika.
Jz npr rekdokdaj napolnim telefon do 100%, ampak ne zato, ker bi si tako zelel, temvec zato ker polnim kadar se spomnem (preden grem iz hise) za 5-10min.


res je.
Jaz vem, da sem ogromnokrat ko sem pakiral razmisljal, vzamem to zraven, ali pa to in sem si mislil, maa sej ne bom potreboval.
Na koncu sem seveda potreboval in se vprasal, imas dovolj prostora zakaj se sploh odlocas, vzames in pozabis :D

Isto je pri elektricnem avtomobilu - dam ga vsak dan polnit in se sploh ne ubadam ali bom jutri potreboval 400km ali ne.

Sej ni problema, si pač pripravljen plačat za priročnost. Koliko te bo to stalo, se bo še videlo, kako bo trg rabljenih vozil občutljiv na stanje baterije. Eni tudi gonijo svoje avte. Načeloma so takšni več po servisih. Samo če nekomu sede, pač sprejme dodatni strošek.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Malidelničar ::

toro69 je izjavil:

Ko boste enkrat doumeli, da % niso enota vam bo lažje v življenju. Baterijo se da napolnit tudi preko 100 in spraznit krepko pod 0,l. Kar imate na zaslonu napisano je softwerska ocena napolnjenosti.

Tega nisem vedel. Lahko bolj pojasniš? Hvala.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

toro69 ::

Gagatronix je izjavil:

toro69 je izjavil:

Ko boste enkrat doumeli, da % niso enota vam bo lažje v življenju. Baterijo se da napolnit tudi preko 100 in spraznit krepko pod 0,l. Kar imate na zaslonu napisano je softwerska ocena napolnjenosti.


Bi te rad videl izpraznit baterijo na -3 volte.


Preberi še enkrat, ker ne razumeš %. Nihče ne govori v voltih.

Miki N ::

Jaz razumem, da Toro pač misli da nekdo mora določiti kaj je 100% v zaznani napetosti na celici, mogoče kako bolj komplicirano... in to ni nek standard. Se pravi en proizvajalec bi zlahka naštimal da je "100%" tisto, kar je "80%" za drugega, in podobno pri spodnji meji. Ker nekega standarda po mojem ni, samo "dobre prakse" verjetno.

Utk ::

Ja to je sigurno tako, samo če imaš nek konkreten telefon, tega ne moreš ti kar spremenit in polnit do "110" %.

Če smo že pri tem, tudi "50%" ne pomeni nujno točno polovice. Ni nujno, da padajo procenti čisto linearno. Nekateri pa kažejo 100% kar dolgo, in za padec iz 100 na 99 moraš porabit veliko več energije kot potem iz 99 na 98 recimo, od tam naprej pa pada kolk tolk linearno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

toro69 ::

Je pa ga tudi neumno polnit do 80% če se že po defaultu ne polni 100%, ker je proizvajalec že upošteval varnostno rezervo pred degradacijo...

guruman ::

Od septembra 2023 imam vklopljeno to funkcijo na iPhone 15 Pro, po 241 ciklih je kapaciteta baterije na 99 %. Po mojem pomaga tudi to, da nikoli nisem šel pod 15 % baterije. Sem pa parkrat na potovanjih, ko sem potreboval baterijo, nastavil polnjenje na 100 %.

 Posnetek zaslona

Posnetek zaslona

energetik ::

Tale "raziskava" je brez smisla ob tako mali populaciji in pri tem sploh ne vemo, kako sta ostala dva filala svoja telefona. Kdo pravi, da sta jih vedno do 100%?

Jaz delam "raziskave" s svojimi. Vsi so Galaxyji. S4 je imel po 2 letih popolnoma napihnjeno baterijo, zdržala je samo še par ur. A5 je po 2 letih kapaciteta padla enormno, tam na okoli 60%, s tem da v mrazu je odpovedal že, ko je kazal 40%. Tako S4 kot A5 sem vedno filal do 100%, pri vsakem polnjenju.

Pri "novem" A52 že od začetka 2,5 leti dosledno uporabljam funkcijo filanja do 80%. Do 100% sem ga nafilal le 2x v tem času. Accubattery mi kaže še vedno 96% kapaciteto, kar se tudi občuti, saj še vedno drži povsem enako časa kot nov.
80% mi je čez glavo dovolj, saj ga praktično vsak dan 2x priklopim v avtu za uporabo Android Auto. Tako da dejansko se bolj fila v režimu 30-65%, kar je še bolj ugodno.


toro69 je izjavil:

Je pa ga tudi neumno polnit do 80% če se že po defaultu ne polni 100%, ker je proizvajalec že upošteval varnostno rezervo pred degradacijo...
Kako varnostno rezervo. Pri telefonih gredo v obratno smer, baterije našponajo čez 100%, filajo se na 4,35V, kar je noro za Li-ion baterijo. Itak računajo na to, da bo večina v 2 letih kupovala nov telefon in jim je bolj pomemben marketing, da lahko zapišejo kakšno kapaciteto ima telefon.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

toro69 je izjavil:

Je pa ga tudi neumno polnit do 80% če se že po defaultu ne polni 100%, ker je proizvajalec že upošteval varnostno rezervo pred degradacijo...


Hja, če je to jasno povedal potem super, da ni kurba raje dal mejo še bolj "na hard", da izpade telefon na začetku da zdrži več? Če zaradi tega prej crkne pa je to lahko celo feature. ne bug ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

GupeM ::

zavajon je izjavil:


Ta, ki se mu baterija brez uporabe v 8 urah sprazni za 20% mora razmisliti o zamenjavi telefona ali preveriti inštalirane smeti.

Ni nujno. Lahko ima na telefonu nek servis, ki mu teče v ozadju in ga potrebuje.
Lahko ima samo slab signal, če dela v kakšni s plehom oblečeni zgradbi, recimo.

Sicer pa kot neuporabo nisem mislil, da ga niti pogleda ne, ampak da ga pač tako malo uporablja, da porabi tistih 20 %.

hojnikb ::

Ganon je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ni treba opazat, je je splosno znano dejstvo, zato pa imajo tudi vsi resni EVji tekočninsko hlajeno baterijo.

bm1973 je izjavil:

Huawei, že 3 leta, vedno polnjenje na 100%.

Ni videti nekih degradacij...

verjetno zato, ker ti jih telefon ne reportira...


Zakaj mi torej zdrži enako dolgo? Tudi proizvajalec trdi, da ne bi smelo biti težav.


Ker ti ne drzi enako dolgo, sam občutek maš da ti...A si meru?

Utk je izjavil:

kow je izjavil:

Mal ste hecni. Brez teze telefona oz. baterije, niste povedali nic. Lahko imas pac vecjo kapaciteto baterije, ter zato tudi vecji buffer, ki ga skrijes pred uporabnikom. Ki nato misli, da se kapaciteta baterije ni spremenila - ker tega pac ne opazi.

Proizvajalci seveda niso transparentni in nam ne bodo kar podali tehnicne podatke.

Sem še prav preverit, huawei pravi, da ima 3750 mAh, samsung (s21fe) pa 4500.

Kako pa ta buffer deluje, daj razloži?


Vsak telefon ma kapaciteto većjo od nazivne. Tj če maš baterijo 5000mAh, bo dejanska kapacitea verjetno blizje 5200-5250mAh, k kupiš novega. Teh 5% se seveda ne šteje nikamor, če gledamo state of health. Telefon smatra 5000mAh in 5250mAh ne kot 105% ampak še vedn 100%. Ergo maš nek "buffer", ki se bo spraznu, k bo prla baterija na 4950mAh in bo 99%.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sbawe64 ::

Malidelničar je izjavil:

toro69 je izjavil:

Ko boste enkrat doumeli, da % niso enota vam bo lažje v življenju. Baterijo se da napolnit tudi preko 100 in spraznit krepko pod 0,l. Kar imate na zaslonu napisano je softwerska ocena napolnjenosti.

Tega nisem vedel. Lahko bolj pojasniš? Hvala.

Procent 'polnosti' baterije, ki ga kaže telefon se izračunava glede na voltažo, temperaturo baterije (verjetno je še kak drug faktor v igri).
2020 is new 1984
Corona World order

OutOfTheBox ::

guruman je izjavil:

Od septembra 2023 imam vklopljeno to funkcijo na iPhone 15 Pro, po 241 ciklih je kapaciteta baterije na 99 %. Po mojem pomaga tudi to, da nikoli nisem šel pod 15 % baterije. Sem pa parkrat na potovanjih, ko sem potreboval baterijo, nastavil polnjenje na 100 %.

 Posnetek zaslona

Posnetek zaslona



Delam isto. Zame zadeva deluje ker z 80% pridem čez dan (na koncu dneva imam cca 15-20%). Sicer pa spremljam iPhone 15 Pro subbredit in dost ljudi to dela in majo podobne številke kot ti. Problem je da se zgodi da folk dobi kakšne defektne baterije ko battery health niti z normalno uporabo, ne bi smel tako past, tako da imajo kakšni uporabniki 80% BH niti po enem letu uporabe.

J.McLane ::

Nekaj časa sem to opcijo filanja do 85% imel vklopljeno, potem sem se navadil da telefon dam filat zvečer za kakšno urco in se itak ne nafila preko 90%, ker se takrat filanje močno upočasni. Čez noč pa nimam telefona nikoli več prikloplejnega, mislim da je to navada, ki najbolj uničuje baterijo, saj ne gre samo zato do koliko nafilaš telefon, močan vpliv ima tudi to koliko časa je baterija na visokem SOC, če je to 8h na dan, je to zelo slabo za baterijo.

Ko pa rabim 100% pa ga brez slabe vesti pustim, da se napalni na 100%, brez da iščem po menuju izklop zaščite baterije. Če pa vem da bom v službi, v avtu mi pa dol visi za napolnjenost baterije, tudi če dan štartam s 40%, bom že vmes malo dopolnil, ali v avtu ali v službi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

GupeM ::

J.McLane je izjavil:

Čez noč pa nimam telefona nikoli več prikloplejnega, mislim da je to navada, ki najbolj uničuje baterijo, saj ne gre samo zato do koliko nafilaš telefon, močan vpliv ima tudi to koliko časa je baterija na visokem SOC, če je to 8h na dan, je to zelo slabo za baterijo.

Pa saj novi telefoni imajo adaptive charging. Glede na nastavljeno budilko ti telefon nafila do 80 %, nato pa čaka. Kakšne pol ure pred budilko ga pa do konca nafila.

IL_DIAVOLO ::

Xperia ima moznost omejitve polnjenja na 80 ali 90%, obcasno pa sam ponudi moznost polnjenja na 100%. Kar dober software.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Netrunner ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Xperia ima moznost omejitve polnjenja na 80 ali 90%, obcasno pa sam ponudi moznost polnjenja na 100%. Kar dober software.

Moj samsung tudi ima za nastaviti omejitev na 80% + kao se telefon uči kako ga uporabljaš in s časom optimizira baterijo da dlje časa zdrži. Vse skupaj je en BS.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Izi ::

Taka novica sedaj ko je Apple kot ponavadi spet zadnji vključil to možnost. Androidi imajo možnost zaščite baterije s polnjenjem do 80% že vsaj 5 let. Po defaultu je ta možnost ugasnjena in jo moraš sam ročno vklopiti.

Po mojih izkušnjah je to funkcijo smiselno uporabljati če hočeš imeti telefon več kot 5 let. Jaz jo uporabljam. Do sedaj sem telefon menjal približno na 6 let, ker je to ponavadi čas ko nekatere nujne aplikacije (banka in podobno) prenehajo delovati zaradi preveč zastarelega sistema.
Ne smeš samo paziti da ne polniš do konca ampak je enako ali pa morda še bolj pomembno da ne sprazniš baterije do konca. Ne iti pod 20%.

Po mojih izkušnjah baterije ne degradirajo enakomerno ampak s starostjo vedno hitreje. Nekje na 5 let je pri današnjih baterijah ena taka meja ko "kar čez noč" opaziš da se je kapaciteta drastično zmanjšala. Pri enem telefonu mi je po 5 letih padla zmogljivost baterije že pod 50% in to je bilo že zelo opazno ko sem moral včasih polniti že po dvakrat na dan.
Če striktno polniš od 20% do 80% boš v 6. letih imel okoli 75% zmogljivosti namesto 50%. To je velikanska razlika.

Seveda pa je pri vsem skupaj glavno koliko telefon sploh uporabljaš. Če ga imaš samo za telefoniranje potem bo baterija brez problema zdržala tudi več kot 10 let in ni treba prav nič skrbeti za baterijo. Če pa na njem igraš igre potem pa moraš močno skrbeti za baterijo da bo po 5. letih sploh še uporabna.
Nasvet: Vklop temnega ozadje namesto svetlega bo drastično podaljšal življenjsko dobo baterije. Poleg manj polnjenj bodo tudi oči manj trpele.

tikitoki ::

Najbolj pomemben korak so enostavno izmenljive baterije, kot so bile nekoc. K izgubi prevelk del kapacitete, jo das v reciklazo in vstavis novo.

Najvecji nateg so baterije, ki jih je tako tezavno zamenjati, da te vse mine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

energetik ::

tikitoki je izjavil:

Najbolj pomemben korak so enostavno izmenljive baterije, kot so bile nekoc. K izgubi prevelk del kapacitete, jo das v reciklazo in vstavis novo.
Tudi to je res. Včasih si za 20€ nabavil novo baterijo in jo zamenjal v 30 sekundah.
vires in numeris

IL_DIAVOLO ::

tikitoki je izjavil:

Najbolj pomemben korak so enostavno izmenljive baterije, kot so bile nekoc. K izgubi prevelk del kapacitete, jo das v reciklazo in vstavis novo.

Najvecji nateg so baterije, ki jih je tako tezavno zamenjati, da te vse mine.


Ampak potem ne more biti water proof.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sbawe64 ::

Izi
Androidi imajo možnost zaščite baterije s polnjenjem do 80% že vsaj 5 let. Po defaultu je ta možnost ugasnjena in jo moraš sam ročno vklopiti.

Kje, kako ?
2020 is new 1984
Corona World order

Gagatronix ::

toro69 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

toro69 je izjavil:

Ko boste enkrat doumeli, da % niso enota vam bo lažje v življenju. Baterijo se da napolnit tudi preko 100 in spraznit krepko pod 0,l. Kar imate na zaslonu napisano je softwerska ocena napolnjenosti.


Bi te rad videl izpraznit baterijo na -3 volte.


Preberi še enkrat, ker ne razumeš %. Nihče ne govori v voltih.


Ti pa ocitno ne razumes, da bateriji z upadom charge-a voltaza pada. :)

Moj Galaxy S7 vecino cajta prezivi na brezzicnem polnilcu.

Izi ::

sbawe64 je izjavil:

Izi
Androidi imajo možnost zaščite baterije s polnjenjem do 80% že vsaj 5 let. Po defaultu je ta možnost ugasnjena in jo moraš sam ročno vklopiti.

Kje, kako ?

Ponavadi je v nastavitvah telefona poseben razdelek "Baterija". Tam notri je poleg stanja baterije in raznih varčevanj možno vklopiti tudi "zaščito baterije".
Se pa zadeve malo razlikujejo glede na izdelovalca.

WyattEarp ::

Današnje telefone je treba na 100% polnit, ker če jih na 80 % potem ti še en dan ne zdržijo... Ni važno kaj oglašujejo, tako je. Malo večja poraba in je to to. Wifi, BT, podatki, vse priklopljeno, povezan mobitel z uro in ne zdrži noben 24, pa sem imel prej Xioamije, potem Samsunga S22 Ultra, sedaj Samsunga S23. Večje baterije, večja poraba... Polniš na 100 %, tiste 3-4 leta ti že zdrži, več pa tudi telefoni v večini ne.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Gagatronix ::

WyattEarp je izjavil:

Današnje telefone je treba na 100% polnit, ker če jih na 80 % potem ti še en dan ne zdržijo... Ni važno kaj oglašujejo, tako je. Malo večja poraba in je to to. Wifi, BT, podatki, vse priklopljeno, povezan mobitel z uro in ne zdrži noben 24, pa sem imel prej Xioamije, potem Samsunga S22 Ultra, sedaj Samsunga S23. Večje baterije, večja poraba... Polniš na 100 %, tiste 3-4 leta ti že zdrži, več pa tudi telefoni v večini ne.


Zato ker si si nasral cel kup aplikacij gor, ali pa drkas telefon po par ur na dan.

J.McLane ::

Ravno gledam malo statistiko porabe baterije, imaš lep pregled za cel teden (Samsung S23), zadnji teden sem na dan pokuril od 34-60%, s tem da sem bil en dan 4 ure na Teamsih.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Najbolj pomemben korak so enostavno izmenljive baterije, kot so bile nekoc. K izgubi prevelk del kapacitete, jo das v reciklazo in vstavis novo.

Najvecji nateg so baterije, ki jih je tako tezavno zamenjati, da te vse mine.


Ampak potem ne more biti water proof.


Seveda je lahko. In tudi, ce ne bi bilo. Bi se vecina odlocila za lazjo menjavo, ker ne rabijo telefona za potapljanje.

ZveeZ ::

WyattEarp je izjavil:

Današnje telefone je treba na 100% polnit, ker če jih na 80 % potem ti še en dan ne zdržijo... Ni važno kaj oglašujejo, tako je. Malo večja poraba in je to to. Wifi, BT, podatki, vse priklopljeno, povezan mobitel z uro in ne zdrži noben 24, pa sem imel prej Xioamije, potem Samsunga S22 Ultra, sedaj Samsunga S23. Večje baterije, večja poraba... Polniš na 100 %, tiste 3-4 leta ti že zdrži, več pa tudi telefoni v večini ne.

Kaj pa vem.
Jaz imam debloatan telefon brez FB servisov (3 apkji!), brez utube in ostalih socialnih omrezij, pa seveda brez igric.
V statistiki vidim, da sem v 9ih dnevih (takrat sem kupil tel), porabil 300% chargea 5500mAh baterije. Bt, wifi, nfc itd.. vedno na ON, battery saver na OFF.

PlayTheGame ::

Izi je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Izi
Androidi imajo možnost zaščite baterije s polnjenjem do 80% že vsaj 5 let. Po defaultu je ta možnost ugasnjena in jo moraš sam ročno vklopiti.

Kje, kako ?

Ponavadi je v nastavitvah telefona poseben razdelek "Baterija". Tam notri je poleg stanja baterije in raznih varčevanj možno vklopiti tudi "zaščito baterije".
Se pa zadeve malo razlikujejo glede na izdelovalca.

Samsung oz. OneUI ima to mogoče kako leto in pol, so pa opcije zaščite "osnovna" (pri 100% se polnjenje ugasne), "prilagodljiva" (una varianta za polnjenje ponoči) in "največja" (polni do 80%). Sam se poslužujem polnjenja do 80%, S23+ tudi s tem zdrži precej dolgo.
CCa. 1x mesečno ga zaradi kalibracije napolnim do 100%, ker sicer opažam, da mi AccuBattery ne kaže povsem točnih vrednosti.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako polniti baterijo oz. vpliv polnjenja na življensko dobo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
163130 (2642) bajsibajsi
»

Samsung razvil nov tip litij-ionskih baterij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5520466 (15778) Jst
»

V Braziliji morajo ISP-ji zagotavljati 80 odstotkov plačane hitrosti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
165122 (3728) Berserker
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6021373 (18000) MrStein

Več podobnih tem