» »

Sodišče Irsko prisililo, da sprejme 13 milijard evrov davkov od Appla

1
2
»

ginekk ::

V Operi so vsi tako borno plačani, da sm vesel da sploh je. Kultura je izjemnega pomena za narodno identiteto.

Pa kdor je kdaj slišal orkester v živo ve, da se tega ne da reproducirat pod nobenimi pogoji.

Za tiste z drugačnim okusom, pa še vedno ostajajo kmečke veselice organizirane pod okriljem prostovljnih gasilskih društev.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Jaz sme bil v Operi natančno dvakrat v življenju. Enkrat v šoli in naslednjič pred par leti (Carmen). Ali sem v operi užival? V bistvu ja. Nekaj drugačnega. V gledališče grem morda enkrat na leto. Baleta pa še nisem šel gledat. To se mi zdi, pa da bi slabo vplivalo na mojo mačistično samopodobo.


Tako... in zdaj vsi sofinanciramo Opero da tisti ki gre plača recimo 50 EUR namesto 200 EUR... to je ta kruta realnost... če so tako dobri naj preživijo na trgu. Ni potreba da jih cela država sofinancira prisilno. naj jih financirajo tisti ki grejo gledat... enako velja za čisto vsako društvo v SLO... če se ne zmorejo financirati iz ČLANARIN se naj samoukinejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ukinemo lahko tudi SV. V državi brez kulturne identitete kjer velja samo lastništvo je menda logično da za zaščito poskrbijo tisti ki imajo največ za izgubit ne pa francl ki ima v dveh urah spakiran.

fikus_ ::

Ne morejo biti čisto enaka pravila za vse, ljudje se razlikujemo, narodi,.... sever EU deluje drugače kot jug,... zato so prava stvar pravila od... do... v nekem območju
Tehle irskih 0.005 je hudo odstopanje v dobro korporacije in nekaj prisklednikov, splošna raja nima nič od tega.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Ukinemo lahko tudi SV. V državi brez kulturne identitete kjer velja samo lastništvo je menda logično da za zaščito poskrbijo tisti ki imajo največ za izgubit ne pa francl ki ima v dveh urah spakiran.


Seveda, stalno to ponavljaš in jaz ti stalno pritrjujem... SV je brezveze, ker niso "Battle ready" in kot taki resnično nepotrebni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

Meni se pa recimo zdijo zelo koristni v primeru naravnih nesreč, ki jih sicer na moji lokaciji ni že od zadnjega večjega potresa res dolgo tega nazaj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, stalno to ponavljaš in jaz ti stalno pritrjujem... SV je brezveze, ker niso "Battle ready" in kot taki resnično nepotrebni.

Če je SV Slovenska vojska smo mi članica zavezništva Nato in imamo s tem tudi nekatere obveznosti pri kolektivni obrambi. Vojsko sicer lahko ukineš, samo prvi korak je potem izstop iz zavezništva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

wechta ::

Mato989 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Irska je davčna oaza in bi jih moral nekdo za ušesa, ne pa da vse velike ameriške korporacije tam z veseljem plačujejo minimalne davke in pumpajo Irski BDP.


A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Jebena vaša logika palice namesto korenčka.


To je tekma do konca, pri tem nobena država ne bi zmagala, samo multinacionalke bi bile zmagovalci.
Če smo EU, mora veljati skupna pravila, da je pošteno za vse. Naj gre pa Irska ven iz EU, pa naj bodo davčna oaza sama za sebe - sigurne bodo pa tudi multinacionalke potem šle ven.

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Meni se pa recimo zdijo zelo koristni v primeru naravnih nesreč, ki jih sicer na moji lokaciji ni že od zadnjega večjega potresa res dolgo tega nazaj.


Dejansko so nekoristni... večino zadev pohendla Civilna Zaščita in pa seveda gasilci... Če bi ves denar od SV dali Civilni zaščiti in gasilcem bi bilo veliko bolje...

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda, stalno to ponavljaš in jaz ti stalno pritrjujem... SV je brezveze, ker niso "Battle ready" in kot taki resnično nepotrebni.

Če je SV Slovenska vojska smo mi članica zavezništva Nato in imamo s tem tudi nekatere obveznosti pri kolektivni obrambi. Vojsko sicer lahko ukineš, samo prvi korak je potem izstop iz zavezništva.


Prav... saj kaj pa je nato kot teroristična organizacija... daleč je že odkar je NATO bil izključno obrambne narave... takega NATA kot ga gledamo zadnjih nekaj let pač ne rabimo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gregor P ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Meni se pa recimo zdijo zelo koristni v primeru naravnih nesreč, ki jih sicer na moji lokaciji ni že od zadnjega večjega potresa res dolgo tega nazaj.


Dejansko so nekoristni... večino zadev pohendla Civilna Zaščita in pa seveda gasilci... Če bi ves denar od SV dali Civilni zaščiti in gasilcem bi bilo veliko bolje...


... vse te je treba šolati, jim nuditi neko specialno izobrazbo, seveda infarstrukturo in še veliko tega, da sploh lahko opravljajo svoje delo; od kje misliš, da pride denar za vse to?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Meni se pa recimo zdijo zelo koristni v primeru naravnih nesreč, ki jih sicer na moji lokaciji ni že od zadnjega večjega potresa res dolgo tega nazaj.


Dejansko so nekoristni... večino zadev pohendla Civilna Zaščita in pa seveda gasilci... Če bi ves denar od SV dali Civilni zaščiti in gasilcem bi bilo veliko bolje...


... vse te je treba šolati, jim nuditi neko specialno izobrazbo, seveda infarstrukturo in še veliko tega, da sploh lahko opravljajo svoje delo; od kje misliš, da pride denar za vse to?


Seveda, ampak še enkrat... SV pomaga državljanom veliko manj kot gasilci in CZ... sploh ob nesrečah... SV je tu zaradi nekega LAŽNEGA občutka obrambe domovine... kjer pa vsi mi vemo da nas premaga vsak ki nas napade...

Če bi vsaj SV vsak dan ko ni na bojnih misijah čistila vodotoke itd... namesto fitnesa bi bilo to koristno, pa to ne počnejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gregor P ::

Jah ne vem, JLA že ni uspelo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Half-Saint ::

Gregor P je izjavil:

Jah ne vem, JLA že ni uspelo8-)


Ker so se lotil z levo roko in podcenjevalno do TO in, ker je bla to vojska nabornikov. Mi smo jo zelo poceni odnesli pa ne tolko zarad sposobnosti naših ampak nesposobnosti njihovih.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Ja samo oni spoštujejo pravila ki so si jih sami nastavili... Ircem jih nastavljajo birokrati v Bruslju... seveda pa lahko zmeraj gredo ven to drži.
no si celo sam poštekal da neumno razmišljaš. ker je očitno da korpracije POTREBUJEJO evropski trg in zato sedež v državi znotraj EU.

Mato989 je izjavil:

Bistveno je da pravila so zato da jih kršimo... Država naj skrbi predvsem za svoje ljudi in se ne svetohlinsko ukvarjat s tem kaj bodo rekli drugi... če bi naši politiki imeli več domoljubja in manj ponižne servilnosti do Bruslja bi bilo veliko bolje...
in spet smo pri upoštevanju pravil... zakaj bi politiki skrbeli zate, če lahko samo zase. sj jim baje ni treba spoštovati pravil, češ da je vloga politika da skrbi za volilce in državo... tudi volilnih obljub jim ni treba spoštovati, ker je držanje obljub za pusije (matotova logika).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

wechta je izjavil:

Če smo EU, mora veljati skupna pravila, da je pošteno za vse.

Pri pravilih ni problem kakšna so, ampak kašen je nadzor in sankcije. Irci so jih kršili, pridobili so ogromno multinacionalk, ki bodo ostala pri njih (ker morajo imeti podružnice v EU). Sedaj se bodo opravičili, naložili bodo korporacijam zamudne davke, pa mogoče bodo v EU blagajno plačali še kakšno milo kazen.

Nikonja ::

Enostavno rečeno, Irci so zaj.... balkance v njihovi igri - kako nategnit državo in istočasno piz...t kako država nesramno nateguje tebe! Ta idiotizem lahko samo pri nas obstaja, ker dokler navadni Janez nateguje državo je to kul in on je car, ko pa država nategne Janeza to potem ni prav!!!

Karamelo ::

Mato989 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

umsko prizadet si ker vlečeš vzporednice tam kjer jih ni, poleg tega pa ne opažaš da to ni poštena tekma ampak izkrivljen sistem v prid kapitala na škodo vseh drugih - ker imamo SKUPEN EU DOGOVOR in skupna EU pravila.
zato.


Seveda je poštena... ti lahko kršiš pravila enako kot Irska... vprašanje je zakaj jih ne... enako je kot CPP...

Utk je izjavil:

Je zelo preprosto... če bi Slo ponudila boljše pogoje od Irske bi pač Apple bil pri nas... samo so naši preveč nesposobni...

Irska se je odločila, da bo izigravala EU pravila v svojo korist. Kaznovat bi treba Irsko in ne apple. Če bomo vsi po svoje kršili pravila, potem dejmo razpustit EU in rešeno.
Sicer od teh applov in ostalih na Irski nima navadna raja popolnoma nobene koristi, samo dolgoročno škodo. Navidezno visok bdp, visoki stroški, za nekatere visoke plače, ostala industrija pa vse manj konkurenčna zarad tega. Je pa res da je bolje kot prej, ko so bli Irci bolj kmeti...


Ne se toliko ukvarjat z drugimi, dovolj bi bilo če bi naša vlada in vodstvo poskrbelo da delajo tako da bo NAM v prid... naši državi... to svetohlinsko obnašanje če bodo vsi tako pa tako mene boli K... mene zanima kaj vlada dela da bo nam jutri bolje in bomo imeli več... drugo me boli K


ja to ni glih lepo od tebe, sej živiš v skupnosti EU

dronyx ::

Irska ima menda hudo težavo - kako porabit 13 MRD!? Ne vem če se lahko državi vzame opravilna sposobnost, samo ti so resni kandidati.

kow ::

Samo kot trivia: Irska ima 220 milijard dolga, torej lahko dolg zmanjsajo za 6%.

dronyx ::

kow je izjavil:

Samo kot trivia: Irska ima 220 milijard dolga, torej lahko dolg zmanjsajo za 6%.

Bi rekel, da naj zgradijo stanovanja za teh 13 MRD, ker jih kakor vem tudi tam močno primanjkuje, pa verjetno to nima kdo gradit, vsaj ne v večjem obsegu, pa tudi če zgradijo, se bodo kupovala kot investicijske nepremičnine.

kow ::

Bedarija. Stanovanja lahko gradi privatni sektor. Sploh na irskem, ki ni gosto poseljena drzava to ne bi smel biti nek problem.

tikitoki ::

kow je izjavil:

Bedarija. Stanovanja lahko gradi privatni sektor. Sploh na irskem, ki ni gosto poseljena drzava to ne bi smel biti nek problem.


Vemo kak se privat sektor obnese.

dronyx ::

kow je izjavil:

Bedarija. Stanovanja lahko gradi privatni sektor. Sploh na irskem, ki ni gosto poseljena drzava to ne bi smel biti nek problem.

Če nam nekdo sedaj da 13 MRD za gradit stanovanja sem prepričan, da težko najdeš gradbince, ker teh firm toliko sploh ni na trgu. Razen seveda če bi prišli iz Turčije ali Kitajske. Pa seveda na Irskem potrebuješ stanovanja v Dublinu in morda še kakšnem večjem mestu, ne na podeželju. Tam nihče noče živet in tam jih sigurno ne primanjkuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

wechta ::

johnnyyy je izjavil:

wechta je izjavil:

Če smo EU, mora veljati skupna pravila, da je pošteno za vse.

Pri pravilih ni problem kakšna so, ampak kašen je nadzor in sankcije. Irci so jih kršili, pridobili so ogromno multinacionalk, ki bodo ostala pri njih (ker morajo imeti podružnice v EU). Sedaj se bodo opravičili, naložili bodo korporacijam zamudne davke, pa mogoče bodo v EU blagajno plačali še kakšno milo kazen.


Ne, pri Irski so naredili en kup izjem - ker so multinacionalke pritiskale. Te firme bi v vsakem primeru morale imeti izpostavo v EU, to da se jim znižuje davke, dovoli razne sendviče in tako naprej je neuspeh EU in zmaga US podjetij.

sbawe64 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Poglej, kar se tiče davkov bi morali že davno sprejeti ukrepe, da takšni "dobri pogoji" niso možni, ker sicer vsa ta podjetja plačujejo zanemarljivo malo davka, ker sedeže preselijo v davčne oaze. Pa Irska ni edini tak primer. Če bi tako sistem funkcioniral pri fizičnih osebah, potem se vsi prijavimo na nekem fiktivnem naslovu v neki davčni oazi in tam plačujemo minimalno davka, dejansko pa živimo drugje in koristimo usluge, ki jih mora nekdo zagotavljat.

Niso pa s tem povezane samo koristi za Irsko. Poglej kakšne težave imajo tam s stanovanji (Irska je postala zanimiva za vlagatelje in tam nepremičnine se kupuje kot naložba, tako da jih primanjkuje za ljudi). Irski BDP je čez 100.000 USD na prebivalca, povprečni prihodki pa 40.000 USD letno.

Ni bila irska brez veze na slavnem "piigs" seznamu problematičnih držav 2008

Računska gumarabika v igri

Od 6 minute

Cene nepremičnin vesoljske



Vlada (in ostale politične stranke meče) denar skozi okno
2020 is new 1984
Corona World order

dronyx ::

Tule razlaga kako deluje Irski gospodarski čudež. V videu je nekje omenjen podatek, da je IMF izračunal, da predstavlja četrt Irskega BDP prodaja iPhonov. iPhone je sicer designed in California, Made by China, ampak intelektualna lastnina (patenti, vrednost znamke itd.) pa je Irska (to je sicer nek pravno-računovodski nateg) in tam ustvarijo zato večino profita od prodaje, plačajo pa nizke Irske davke. In isto očitno počnejo še vse ostale velike ameriške koorporacije - Microsoft, Meta, Alphabet...Eno leto je imela Irska zaradi teh trikov gospodarsko rast celo 25%. Kar je pa pri vsem tem najlepše je pa to, da je Irska članica EU in se njena (intelektualna) gospodarska aktivnost upošteva v statistikah EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Tako kot očitno sistem deluje te največje "ameriške" IT korporacije, sploh niso ameriške, razen da kotirajo na ameriški borzi. Večino prihodkov ustvarijo v EU in evro območju ter tu plačajo tudi davek na dobiček (verjetno Irskih 12,5%), vse to pa seveda pridno upoštevajo v Evropskih statistikah. Kar se tiče lastnine teh podjetji je pa razpršena (arabci, norveški in švicarski sklad itd.), tako da tudi v tem pogledu to niso ameriška podjetja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tikitoki ::

dronyx je izjavil:

Tule razlaga kako deluje Irski gospodarski čudež. V videu je nekje omenjen podatek, da je IMF izračunal, da predstavlja četrt Irskega BDP prodaja iPhonov. iPhone je sicer designed in California, Made by China, ampak intelektualna lastnina (patenti, vrednost znamke itd.) pa je Irska (to je sicer nek pravno-računovodski nateg) in tam ustvarijo zato večino profita od prodaje, plačajo pa nizke Irske davke. In isto očitno počnejo še vse ostale velike ameriške koorporacije - Microsoft, Meta, Alphabet...Eno leto je imela Irska zaradi teh trikov gospodarsko rast celo 25%. Kar je pa pri vsem tem najlepše je pa to, da je Irska članica EU in se njena (intelektualna) gospodarska aktivnost upošteva v statistikah EU.


Žalostno, da se vedno najdejo cepci, ki to podpirajo.

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Tako kot očitno sistem deluje te največje "ameriške" IT korporacije, sploh niso ameriške, razen da kotirajo na ameriški borzi. Večino prihodkov ustvarijo v EU in evro območju ter tu plačajo tudi davek na dobiček (verjetno Irskih 12,5%), vse to pa seveda pridno upoštevajo v Evropskih statistikah. Kar se tiče lastnine teh podjetji je pa razpršena (arabci, norveški in švicarski sklad itd.), tako da tudi v tem pogledu to niso ameriška podjetja.

misliš da vseeno niso američani največji lastniki? tudi upravni odbori imajo velik delež...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

misliš da vseeno niso američani največji lastniki? tudi upravni odbori imajo velik delež...

Verjetno so v večini ameriški lastniki (razni skladi, kot je Blackrock, Berkshire Hathaway, Vanguard...ter fizične osebe), ampak v te firme se steka denar iz celega sveta. Tudi kar se lastnine tiče so po moje to multinacionalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska komisija se je pritožila na sodbo zaradi Applovega davčnega režima na Irskem

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
133806 (2917)          
»

Apple izbojeval novo bitko v davčni vojni z EU

Oddelek: Novice / Tožbe
206246 (5084) Furbo
»

EU proti Applu: Irska se hoče pritožiti

Oddelek: Novice / Tožbe
4614862 (12081) Invictus
»

Evropska komisija: Apple mora plačati 13 milijard evrov utajenih davkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10453985 (49224) Spura

Več podobnih tem