» »

Sodišče Irsko prisililo, da sprejme 13 milijard evrov davkov od Appla

Sodišče Irsko prisililo, da sprejme 13 milijard evrov davkov od Appla

Slo-Tech - Danes se bo moral z visokim računom sprijazniti tudi Apple, a za razliko od Google formalno sploh ne gre za globo, temveč za zaostale davke. Evropsko sodišče je razsodilo, da je bil irski davčni dogovor z Applom nezakonit. To je let 2016 ugotovila že Evropska komisija, ko ga je razglasila za nedovoljeno državno pomoč, a se je Apple kakopak pritožil.

Splošno sodišče je leta 2020 irski dogovor spoznalo za zakonit, a je višje sodišče sedaj razsodbo razveljavilo in odločilo drugače. Evropska komisarka za konkurenco Margrethe Vestager je odločitev pozdravila, precej manj navdušeni pa so v Cupertinu in tudi na Irskem, čeprav mora Apple prav tja nakazati neobračunane davke.

Apple je z Irsko sklenil poseben dogovor o davčni obravnavi, ki je bil izrazito ugoden in nedosegljiv drugim podjetjem. Davčna stopnja je na primer leta 2003 znašala en odstotek dobička, leta 2014 pa le še 0,005 odstotka. Skupno gre za 13 milijard evrov davkov, ki jih je Irska prenizko obračunala Applu, če bi stopnjo primerjali s splošno stopnjo v državi.

Irska vlada poudarja, da v državi nobeno podjetje nima privilegiranega davčnega položaja in da morajo vsa poravnavati davke v skladu z zakonodajo. Ob tem modro dodaja, da bodo odločitev sodišča spoštovali. Režim, ki ga je uporabljal Apple, danes ne obstaja več.

79 komentarjev

«
1
2

dronyx ::

Irska je davčna oaza in bi jih moral nekdo za ušesa, ne pa da vse velike ameriške korporacije tam z veseljem plačujejo minimalne davke in pumpajo Irski BDP.

Glugy ::

"Leta 2014 pa le še 0,005 odstotka."
Še 1% davka plačat jim je preveč. Dejansko večji kot si manj % plačaš davka zarad "davčnih optimizacij" oziroma legalnega nategovanja države.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Irska je davčna oaza in bi jih moral nekdo za ušesa, ne pa da vse velike ameriške korporacije tam z veseljem plačujejo minimalne davke in pumpajo Irski BDP.


A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Jebena vaša logika palice namesto korenčka.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Jebena vaša logika palice namesto korenčka.

pa je to res tekma v premagovanju kdo je boljši ali je to samo podkupovanje določenih uradnikov za lastno korist in škodo vseh ostalih?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Irska ni davčna oaza, ampak je skorumpirana kloaka, v kateri najbogatejšim ni treba plačevati davkov.
Vsi ostali jih morajo.

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Jebena vaša logika palice namesto korenčka.

pa je to res tekma v premagovanju kdo je boljši ali je to samo podkupovanje določenih uradnikov za lastno korist in škodo vseh ostalih?


Je zelo preprosto... če bi Slo ponudila boljše pogoje od Irske bi pač Apple bil pri nas... samo so naši preveč nesposobni...

Ker če bi se šlo le in izključno za podkupovanje, potem bi morala SLO skupaj z korumpirano politiko biti najboljša na Svetu ker bi vse multinacionalke bile pri nas... ne mi rečt da se naših ne da podkupit zato imamo raje 22% davka na dobiček pravnih oseb...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

zakaj pa enostavno ne bi imeli enaka pravila za vse?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj pa enostavno ne bi imeli enaka pravila za vse?


A bomo imeli tudi enake plače, enake cene v trgovinah, enako življensko dobo, enako dni sonca, enak BDP na prebivalca ipd...?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c23po ::

Zabloda reductio ad absurdum nastane, ko nekdo poskuša dokazati, da je argument napačen z uporabo absurdnih premis in izvedbo napačnega sklepa.
Računalniki nimajo spominov.

Half-Saint ::

Kako lahko trdijo, da nobeno podjetje nima privilegiranega položaja, če pa ga očitno ima???
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

gozdar1 ::

Mato989 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Jebena vaša logika palice namesto korenčka.

pa je to res tekma v premagovanju kdo je boljši ali je to samo podkupovanje določenih uradnikov za lastno korist in škodo vseh ostalih?


Je zelo preprosto... če bi Slo ponudila boljše pogoje od Irske bi pač Apple bil pri nas... samo so naši preveč nesposobni...

Ker če bi se šlo le in izključno za podkupovanje, potem bi morala SLO skupaj z korumpirano politiko biti najboljša na Svetu ker bi vse multinacionalke bile pri nas... ne mi rečt da se naših ne da podkupit zato imamo raje 22% davka na dobiček pravnih oseb...


Irska ima veliko prednost v jeziku in lokaciji, drugače bi se kaka druga eu država že domislila kaj podobnega.

Sicer pa obstaja vprašanje, koliko povprečni irci dejansko profitirajo od tega.

Miki N ::

Ma saj povprečni Irci kaj dosti tudi niso profitirali od pobranih davkov zadnja leta - podobno kot vzhodnim sosedom so jim za njihov denar naselili kup Profesorjev po mestih, medtem ko še za lokalce ni dovolj ugodnih nepremičnin, da o obogatitvah ne govorimo (vsa ta raznolika hrana!). Včasih se zdi, kot da ima Država še preveč pobranega keša in se potem malo heca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

nekikr ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj pa enostavno ne bi imeli enaka pravila za vse?

Ker tega nihče nikjer ne prakticira. Jaz bi tudi rad, da mi da država 22,5 milijona za zaposlitev 70 ljudi za tri leta, kot je to dobil Revoz. Ampak pravijo, da meni ne pripada nič razen nekaj višjih prispevkov vsako leto.

Half-Saint ::

nekikr je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zakaj pa enostavno ne bi imeli enaka pravila za vse?

Ker tega nihče nikjer ne prakticira. Jaz bi tudi rad, da mi da država 22,5 milijona za zaposlitev 70 ljudi za tri leta, kot je to dobil Revoz. Ampak pravijo, da meni ne pripada nič razen nekaj višjih prispevkov vsako leto.


Se prav je država zaposlila ljudi za tri leta... delavci Revoza so javna uprava. Država plača sama sebi prispevke. Mega.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

johnnyyy ::

gruntfürmich je izjavil:

zakaj pa enostavno ne bi imeli enaka pravila za vse?

Saj načeloma so pravila za vse enaka, kar je odločilo tudi sodišče. A potrebno se je zavedati, da smo v zadnjih n-desetletjih prešli iz "poštenosti" na "preračunljivo poštenost". Danes ni poanta, da pravila spoštuješ, ampak da jih kršiš tam kjer boš imel več profita od sankcij. In v tej zgodbi so zmagali Irci. Z Applom so se dogovorili o "nižjem davku", EU sodišče je določilo da to ni pošteno, na ta način bodo dobili "davek za nazaj" in obdržali sedež firme na Irskem (Apple se zaradi tega ne bo selil v Slovenijo).

kamiKaZaA ::

gozdar1 je izjavil:

Irska ima veliko prednost v jeziku in lokaciji, drugače bi se kaka druga eu država že domislila kaj podobnega.

Sicer pa obstaja vprašanje, koliko povprečni irci dejansko profitirajo od tega.

Enkrat sem bral, da so dobili v zameno ogromno dobrih plačanih služb (iz smeri ekonomije), ker nekdo more voditi vso to "davčno optimizacijo" oz. "kreativno računovodstvo". In zato so tudi velikim korporacijam ponudili take pogoje v zameno da korporacija da ogromno služb znotraj države, medtem, ko manjša podjetja si tega ne morejo privoščiti in zato tudi niso dobila takšne pogoje (davčni irski dvojni sendvič). Jaz sem že zdavnaj rekel, da bi mi morali imeti najnižje davke v EU in podjetja bi trla sem, imeli pa bi lahko zaradi tega (ponudba-povpraševanje) dosti višje plače kot jih imamo. To pa je možno samo, če bi imeli za več kot pol manjšo javno upravo.

Novica iz leta 2013:

Dvoje na zemlji je neizogibno, pravijo starejši: davki in smrt. To velja, če ste človek. Podjetjem načeloma ni treba umreti, dokler so dobičkonosna. Če pa ste multinacionalka, vam ni treba plačati niti (vseh) davkov. Razkrivamo ozadje zapletene in dovršene sheme, s katero se Apple, Google, Microsoft in druge multinacionalke vsako leto izognejo plačilu več deset milijard dolarjev davkov.
https://www.monitor.si/clanek/ko-med-pr...

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zakaj pa enostavno ne bi imeli enaka pravila za vse?


A bomo imeli tudi enake plače, enake cene v trgovinah, enako življensko dobo, enako dni sonca, enak BDP na prebivalca ipd...?

ti si res umsko prizadet.

nekikr je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zakaj pa enostavno ne bi imeli enaka pravila za vse?
Jaz bi tudi rad...
no, potem se strinjava.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

A zato sem umsko prizadet ker vidim da bi vsi radi premagali Irce, ampak ker jih ne morejo ali nočejo bi jih radi raje omejili?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

umsko prizadet si ker vlečeš vzporednice tam kjer jih ni, poleg tega pa ne opažaš da to ni poštena tekma ampak izkrivljen sistem v prid kapitala na škodo vseh drugih - ker imamo SKUPEN EU DOGOVOR in skupna EU pravila.
zato.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Je zelo preprosto... če bi Slo ponudila boljše pogoje od Irske bi pač Apple bil pri nas... samo so naši preveč nesposobni...

Irska se je odločila, da bo izigravala EU pravila v svojo korist. Kaznovat bi treba Irsko in ne apple. Če bomo vsi po svoje kršili pravila, potem dejmo razpustit EU in rešeno.
Sicer od teh applov in ostalih na Irski nima navadna raja popolnoma nobene koristi, samo dolgoročno škodo. Navidezno visok bdp, visoki stroški, za nekatere visoke plače, ostala industrija pa vse manj konkurenčna zarad tega. Je pa res da je bolje kot prej, ko so bli Irci bolj kmeti...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

umsko prizadet si ker vlečeš vzporednice tam kjer jih ni, poleg tega pa ne opažaš da to ni poštena tekma ampak izkrivljen sistem v prid kapitala na škodo vseh drugih - ker imamo SKUPEN EU DOGOVOR in skupna EU pravila.
zato.


Seveda je poštena... ti lahko kršiš pravila enako kot Irska... vprašanje je zakaj jih ne... enako je kot CPP...

Utk je izjavil:

Je zelo preprosto... če bi Slo ponudila boljše pogoje od Irske bi pač Apple bil pri nas... samo so naši preveč nesposobni...

Irska se je odločila, da bo izigravala EU pravila v svojo korist. Kaznovat bi treba Irsko in ne apple. Če bomo vsi po svoje kršili pravila, potem dejmo razpustit EU in rešeno.
Sicer od teh applov in ostalih na Irski nima navadna raja popolnoma nobene koristi, samo dolgoročno škodo. Navidezno visok bdp, visoki stroški, za nekatere visoke plače, ostala industrija pa vse manj konkurenčna zarad tega. Je pa res da je bolje kot prej, ko so bli Irci bolj kmeti...


Ne se toliko ukvarjat z drugimi, dovolj bi bilo če bi naša vlada in vodstvo poskrbelo da delajo tako da bo NAM v prid... naši državi... to svetohlinsko obnašanje če bodo vsi tako pa tako mene boli K... mene zanima kaj vlada dela da bo nam jutri bolje in bomo imeli več... drugo me boli K
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

'kršiš pravila'... zakaj potem sploh imamo pravila ali sploh ne veš kaj govoriš ali ne veš pomena besede 'pravilo'?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

'kršiš pravila'... zakaj potem sploh imamo pravila ali sploh ne veš kaj govoriš ali ne veš pomena besede 'pravilo'?


Seveda vem... pa ti veš da imamo tudi CESTNO PROMETNE PREDPISE (pravila) pa jih marsikdo krši... jih bomo zato razpustili?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gort ::

gruntfürmich je izjavil:

ker imamo SKUPEN EU DOGOVOR in skupna EU pravila. zato.

Eh, ne bom pisal razlike med teorijo in prakso, da bi se po nekajdnevni zanki vrnili sem, dajmo preskočiti :D

gruntfürmich ::

ne rabimo o tem pisat, ker se ne ukvarjamo z posameznimi primeri ampak obdelujemo idejo zakaj smo potem sploh skupnost s pravili, če pa se jih nobeden noče držati oz jih nekateri želijo namerno zaobiti?
civilizacija se ne razvija tako, ampak ker so eni (recimo) mato prezabiti da bi doumeli civilizacijski pomen pravil, je pač stanje takšno da imamo nekaj idiotov in nekaj koristnih idiotov ki ne spoštujejo pravil in jih želijo zaobiti v svojo korist.
ampak ker je takih malo gre civilizacija naprej. ko bo pa takih veliko pa bo zavladala anarhija in se lahko poslovimo od civilizacije. ker so pač eni retardirani, in jih ostali nismo takoj pobili.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

obdelujemo idejo zakaj smo potem sploh skupnost s pravili, če pa se jih nobeden noče držati oz jih nekateri želijo namerno zaobiti?


Saj sem ti povedal... skoraj VSAK izmed nas krši PRAVILA CPP... večina jih celo NAMERNO zaobide...

Bistveno je da Slovence boli K če cela EU krši pravila... mene zanima kako bomo mi na boljšem če jih bi se potrudili kršit... če bomo na slabšem potem sem proti, če bomo na boljšem potem sem za kršenje... če pa ti uživaš v mazohizmu samega sebe da je drugim bolje, potem je pa edina umsko prizadeta oseba tu ti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gort ::

Ja, tako je to, kaj moreš, Mato je precej 'slikovit', vendar predvidljiv, tudi ne odstopa posebej od povprečne_ga forumaš_ice_a (ali kako se to novoidejno piše).

Ne grejo mi ta 'pravila' najboljše, res je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Gregor P ::

S tem, da večina ostalih se nas vsaj trudi čim bolje voziti po CPP, čeprav nam vedno ne uspe, in ni naš primarni cilj, da jih kršimo - ker nam je jasno zakaj!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

obdelujemo idejo zakaj smo potem sploh skupnost s pravili, če pa se jih nobeden noče držati oz jih nekateri želijo namerno zaobiti?


Saj sem ti povedal... skoraj VSAK izmed nas krši PRAVILA CPP... večina jih celo NAMERNO zaobide...

Bistveno je da Slovence boli K če cela EU krši pravila... mene zanima kako bomo mi na boljšem če jih bi se potrudili kršit... če bomo na slabšem potem sem proti, če bomo na boljšem potem sem za kršenje... če pa ti uživaš v mazohizmu samega sebe da je drugim bolje, potem je pa edina umsko prizadeta oseba tu ti...

ne bomo na boljšem če bomo kršili pravila.
ker tudi tega ne dojameš, da smo slovenci zgodovinsko znani po tem, da ne znamo spoštovati pravil niti se jih držati niti se kaj na veliko zmeniti.
kam to pripelje? k izogibanju investitorjev v slovenijo, ker smo nestabilno področje, polni birokracije in vedno znova prelomimo obljubo. in predvsem dragemu poslovanju, ker za vse rabimo en kup varovalk in odvetnikov - ker smo dejansko nateguni.
zakaj ima pol sveta zlato v švici? ker spoštujejo pravila že stoletja.
evo, zato si ti zabit in boš ostal reven. zato ker se bo vedno nekdo našel ki se bo bolje znašel kot ti.

Gregor P je izjavil:

S tem, da večina ostalih se nas vsaj trudi čim bolje voziti po CPP, čeprav nam vedno ne uspe, in ni naš primarni cilj, da jih kršimo - ker nam je jasno zakaj!

matotu ni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne se toliko ukvarjat z drugimi, dovolj bi bilo če bi naša vlada in vodstvo poskrbelo da delajo tako da bo NAM v prid... naši državi... to svetohlinsko obnašanje če bodo vsi tako pa tako mene boli K... mene zanima kaj vlada dela da bo nam jutri bolje in bomo imeli več... drugo me boli K

EU je tu tudi en čas malo gledala skozi prste Irski, ker je bila to ena zelo revna in zaostala država. S tem so se izkopali iz revščine, ampak zdaj bojo pa počasi morali spremenit poslovni model.
Nam tega ne bi dovolili, brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

S tem, da večina ostalih se nas vsaj trudi čim bolje voziti po CPP, čeprav nam vedno ne uspe, in ni naš primarni cilj, da jih kršimo - ker nam je jasno zakaj!


Bullshit... če ti je primarni cilj spoštovati pravila potem nikdar ne bi peljal hitreje kot nalaga CPP... razen če si pijan in nerazsoden, amapk potem pa si kršil že ko si se vsedel v avto...

Sicer pa saj Irski tudi ni PRIMARNI cilj da krši pravila EU... njim je primarni cilj PRIDOBITEV denarja in posla... tako kot meni ni primarni cilj da kršim pravila CPP ampak mi je primarni cilj da uživam v vožnji ali pa da pridem prej na cilj...

zakaj ima pol sveta zlato v švici? ker spoštujejo pravila že stoletja.


Ja samo oni spoštujejo pravila ki so si jih sami nastavili... Ircem jih nastavljajo birokrati v Bruslju... seveda pa lahko zmeraj gredo ven to drži.

Bistveno je da pravila so zato da jih kršimo... Država naj skrbi predvsem za svoje ljudi in se ne svetohlinsko ukvarjat s tem kaj bodo rekli drugi... če bi naši politiki imeli več domoljubja in manj ponižne servilnosti do Bruslja bi bilo veliko bolje... zgled je zadnji debilizem ko smo spremenili kandidata v žensko samo zato ker si je neka stara koka to zmislila in nas okrcala...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gregor P ::

Absolutno niso pravila zato, da jih kršimo! :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

''When tyranny becomes law, rebellion becomes duty''

To je kratek povzetek EU pravil in debilizmom Urške Leytnove... prej razjebemo to umetno nategunsko tvorbo EUja ki niti več mej ne zmore obdržati odprtih za kar je bila ustvarjena bolje bo...

Če ne zmoreš branit zunanje meje pač EUja več defakto ni in je every man for himself... samo hlapci Slovenski se boste do konca držali neke navidezna pravilnijade debilnih Bruseljskih birokratov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

A porodniško nadomestilo in kasneje, subvencije vrtca, boš prikladno koristil? Ker jasno, upiraš se samo tiraniji ki jemlje denar.

Edina bolj debilna stvar od EU birokrata je hohštapler iz vzhodne regije.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

A porodniško nadomestilo in kasneje, subvencije vrtca, boš prikladno koristil? Ker jasno, upiraš se samo tiraniji ki jemlje denar.

Edina bolj debilna stvar od EU birokrata je hohštapler iz vzhodne regije.


Seveda bom koristil... če pa ne bi rabil plačat davkov pa ne bi koristil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

Irska je bila in je velika prejemnica kohezijskih sredstev.

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A porodniško nadomestilo in kasneje, subvencije vrtca, boš prikladno koristil? Ker jasno, upiraš se samo tiraniji ki jemlje denar.

Edina bolj debilna stvar od EU birokrata je hohštapler iz vzhodne regije.


Seveda bom koristil... če pa ne bi rabil plačat davkov pa ne bi koristil...


Sure ja, koristil bi v vsakem primeru. Koristil si še preden si začel plačevat davke, a si kaj vrnil?

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Poglej, kar se tiče davkov bi morali že davno sprejeti ukrepe, da takšni "dobri pogoji" niso možni, ker sicer vsa ta podjetja plačujejo zanemarljivo malo davka, ker sedeže preselijo v davčne oaze. Pa Irska ni edini tak primer. Če bi tako sistem funkcioniral pri fizičnih osebah, potem se vsi prijavimo na nekem fiktivnem naslovu v neki davčni oazi in tam plačujemo minimalno davka, dejansko pa živimo drugje in koristimo usluge, ki jih mora nekdo zagotavljat.

Niso pa s tem povezane samo koristi za Irsko. Poglej kakšne težave imajo tam s stanovanji (Irska je postala zanimiva za vlagatelje in tam nepremičnine se kupuje kot naložba, tako da jih primanjkuje za ljudi). Irski BDP je čez 100.000 USD na prebivalca, povprečni prihodki pa 40.000 USD letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Poglej, kar se tiče davkov bi morali že davno sprejeti ukrepe, da takšni "dobri pogoji" niso možni, ker sicer vsa ta podjetja plačujejo zanemarljivo malo davka, ker sedeže preselijo v davčne oaze. Pa Irska ni edini tak primer. Če bi tako sistem funkcioniral pri fizičnih osebah, potem se vsi prijavimo na nekem fiktivnem naslovu v neki davčni oazi in tam plačujemo minimalno davka, dejansko pa živimo drugje in koristimo usluge, ki jih mora nekdo zagotavljat.

Niso pa s tem povezane samo koristi za Irsko. Poglej kakšne težave imajo tam s stanovanji (Irska je postala zanimiva za vlagatelje in tam nepremičnine se kupuje kot naložba, tako da jih primanjkuje za ljudi). Irski BDP je čez 100.000 USD na prebivalca, povprečni prihodki pa 40.000 USD letno.


V osnovi se ta težava ne začne tu kjer ti opisuješ ampak pri logiki "nanny state"

Dokler bo država menila da mora zagotavljati USLUGE za zadeve katerih velika večina ljudi NE UPORABLJA (ali ne potrebuje) bomo imeli željo po izogibanju davkov... Ni problem plačevati davke za USLUGE ki jih potrebujemo, problem je plačevati davke za usluge ki jih večina ne potrebuje ali ni upravičena do njih, plačevati pa mora... Katere so to, verjamem da si sam dovolj pameten da boš ugotovil.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Glugy je izjavil:

"Leta 2014 pa le še 0,005 odstotka."
Še 1% davka plačat jim je preveč. Dejansko večji kot si manj % plačaš davka zarad "davčnih optimizacij" oziroma legalnega nategovanja države.
En komik je lepo povedal - bolj si pošten, več davka plačaš. Manj si pošten, več obvodov in "optimizacij" delaš. Na koncu je potem to davek na poštenost.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Dokler bo država menila da mora zagotavljati USLUGE za zadeve katerih velika večina ljudi NE UPORABLJA (ali ne potrebuje) bomo imeli željo po izogibanju davkov... Ni problem plačevati davke za USLUGE ki jih potrebujemo, problem je plačevati davke za usluge ki jih večina ne potrebuje ali ni upravičena do njih, plačevati pa mora... Katere so to, verjamem da si sam dovolj pameten da boš ugotovil.

Večina kakor opažam ne razume, da so zadeve povezane. Ti imaš recimo firmo in se ti zdi brez veze, zakaj bi z davki financirali razvoj železnic, ker ti se ne voziš z vlakom. Samo pozabljaš pa ob tem, da se kdo od zaposlenih vozi z vlakom ali pa pridejo surovine za tvojo firmo v luko Koper in od tam z vlakom naprej. Hočem reči, da kot posameznik nimaš celotne slike in se ti zdi odveč marsikaj, kar se dejansko potrebuje, da sistem funkcionira. Apple sigurno v ZDA potrebuje tudi letališča in ceste, samo tam jim pa ne bi plačevali davka. Raje Ircem, kjer verjetni nima nič ali pa pretovarja iPhone iz ene ladje na drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Je zelo preprosto... če bi Slo ponudila boljše pogoje od Irske bi pač Apple bil pri nas... samo so naši preveč nesposobni...

Ne moreš ti davkov imeti glede na to, kako se imenuje firma. Krki 5% davka, nekemu nesrečniku, ki ima svojo firmo 25%, Applu bi dal 0,00000000000001 %, da prestavi sedež k nam na Slovensko cesto...Seveda lahko nastaviš davke 0,00000000000001 %, kar bo verjamem privabilo marsikoga, da sedež postavi pri nas, samo to bo veljalo za vse. Od kje pa bo potem država nadomestila ta izpad v proračunu? Spet pobrala še več navadnemu Lojzetu, ki se komaj preživlja in mu poberejo večino, kar zasluži?

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dokler bo država menila da mora zagotavljati USLUGE za zadeve katerih velika večina ljudi NE UPORABLJA (ali ne potrebuje) bomo imeli željo po izogibanju davkov... Ni problem plačevati davke za USLUGE ki jih potrebujemo, problem je plačevati davke za usluge ki jih večina ne potrebuje ali ni upravičena do njih, plačevati pa mora... Katere so to, verjamem da si sam dovolj pameten da boš ugotovil.

Večina kakor opažam ne razume, da so zadeve povezane. Ti imaš recimo firmo in se ti zdi brez veze, zakaj bi z davki financirali razvoj železnic, ker ti se ne voziš z vlakom. Samo pozabljaš pa ob tem, da se kdo od zaposlenih vozi z vlakom ali pa pridejo surovine za tvojo firmo v luko Koper in od tam z vlakom naprej. Hočem reči, da kot posameznik nimaš celotne slike in se ti zdi odveč marsikaj, kar se dejansko potrebuje, da sistem funkcionira. Apple sigurno v ZDA potrebuje tudi letališča in ceste, samo tam jim pa ne bi plačevali davka. Raje Ircem, kjer verjetni nima nič ali pa pretovarja iPhone iz ene ladje na drugo.


Seveda, imaš vse prav, ampak pogledat moraš na celo državo...

Vprašaj se tako...

1. Kolikšen % ljudi UPORABLJA (dnevno, tedensko, mesečno, letno) recimo električno omrežje? Ali pa ceste/pločnike (infrastrukturo)? Ali pa kanalizacijo, ali pa vodovod?

2. No potem se vprašaj, kolikšen % ljudi recimo uporablja neko društvo ki ga subvencioniramo? Ali pa Karitas? Ali pa Opero? Ali pa gleda RTV? Ali pa rabi RKC/krščansko šolo?

Čim so procenti pod 50% zastrižemo z ušesi in pogledamo če lahko racionaliziramo...

Je nekaj služb in uslug ki so potrebne na standby in jih nočemo uporabljati večinsko kot je Policija, gasilci ipd... ampak zagotovo pa to ni inštitu 8. marec, niti društvo za nadzor Ptic v Pomurju ali kaj podobnega... niti ni to RTV še manj opera...

Druga točka pa je plačevanje subvencij (otroške doklade ipd...) ter tudi sociala in izplačevanje subvencioniranih pokojnin... ne vem zakaj imamo izračun pokojnine če potem to v cca 45% ljudi povozimo z minimalno zajamčeno pokojnino kar samo degradira tiste ki pridno oddelajo...

Vse v imeno enakosti v bedi...

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Je zelo preprosto... če bi Slo ponudila boljše pogoje od Irske bi pač Apple bil pri nas... samo so naši preveč nesposobni...

Ne moreš ti davkov imeti glede na to, kako se imenuje firma. Krki 5% davka, nekemu nesrečniku, ki ima svojo firmo 25%, Applu bi dal 0,00000000000001 %, da prestavi sedež k nam na Slovensko cesto...Seveda lahko nastaviš davke 0,00000000000001 %, kar bo verjamem privabilo marsikoga, da sedež postavi pri nas, samo to bo veljalo za vse. Od kje pa bo potem država nadomestila ta izpad v proračunu? Spet pobrala še več navadnemu Lojzetu, ki se komaj preživlja in mu poberejo večino, kar zasluži?


Ja mi imamo za vse davek 19/22% potem pa pač z razpisi dajemo posvečenim denar... VELIKO VELIKO bolje... za naše ljudi...

Btw... kaj je več? 19/22% od 100EUR dobička ali 0,01% od 5 milijard?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gregor P ::

Vprašaj se, koliko let si ti npr. uporabljal šolo? >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Vprašaj se, koliko let si ti npr. uporabljal šolo? >:D


Zagotovo več let kot je kdorkoli hodil v Opero... Plačujemo pa prisilno za obe seveda...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

Vsaka učenec gre najmanj enkrat v opero, če ne večkrat - je del šolskega kulturnega programa.

In kultura je izrednega pomena za civilizacijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Vsaka učenec gre najmanj enkrat v opero, če ne večkrat - je del šolskega kulturnega programa.

In kultura je izrednega pomena za civilizacijo.


To je laž... prosim za dokaz da vsak učenec gre vsaj 1x v Opero...

To MORDA velja za LJ otroke... realnost pa je da po drugih mestih gredo v GLEDALIŠČE lokalno ne Opero... če že...

Celo tako lahko obrneva... statisično VEČ ljudi po začetku zaposlitve gre ponovno v šolo vsaj na roditeljskega ali kaj, kot pa v Opero >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Jaz sme bil v Operi natančno dvakrat v življenju. Enkrat v šoli in naslednjič pred par leti (Carmen). Ali sem v operi užival? V bistvu ja. Nekaj drugačnega. V gledališče grem morda enkrat na leto. Baleta pa še nisem šel gledat. To se mi zdi, pa da bi slabo vplivalo na mojo mačistično samopodobo.

tikitoki ::

Mato989 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Irska je davčna oaza in bi jih moral nekdo za ušesa, ne pa da vse velike ameriške korporacije tam z veseljem plačujejo minimalne davke in pumpajo Irski BDP.


A zato ker smo drugi nesposobni premagat irsko v ponudbi dobrih pogojev moramo njih uničit?

Jebena vaša logika palice namesto korenčka.


Na to je možen zgolj en odgovor. Zabit si!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska komisija se je pritožila na sodbo zaradi Applovega davčnega režima na Irskem

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
133806 (2917)          
»

Apple izbojeval novo bitko v davčni vojni z EU

Oddelek: Novice / Tožbe
206246 (5084) Furbo
»

EU proti Applu: Irska se hoče pritožiti

Oddelek: Novice / Tožbe
4614862 (12081) Invictus
»

Evropska komisija: Apple mora plačati 13 milijard evrov utajenih davkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10453985 (49224) Spura

Več podobnih tem