» »

procesor fuc????

procesor fuc????

Binji ::

Do nedavnega sem bil srecni lastnik D700. Dokler seveda nisem (stupid, stupid, stupid) sel priklapljat zico za merjenje vrtljajev pri delujocem kompjuterju. Kar je bilo narobe je bilo le, da mi ni zaznavalo vec vrtljajev hladilnika (Volcano2), vrtelo pa se je! Comp je se delal, ugasnil se je normalno (Zaustavitev sistema), uzgat se pa ni tel vec! Samo zavrtelo se je in crknilo. Na servisu so mi rekli da je procesor fuc.

Kako je to mozno???
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

g0Run7 ::

meni se to malo cudno zdi, a si kaj rukal? je procesor v redu vtaknjen?

Binji ::

Je v redu vtaknjen, cooler je tudi prav gor, rukal ga pa tud nisem nic (dokler ga nisem na servis spakiral;)). Zdi pa se tud meni cudno ker je se delal comp dokler ga nisem ugasnu.
Aja, plato mam KT7RAID, 1x128ram in 1x64mb ram, mel sm ga pa na 833MHz z max temperaturo 35stopinj.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ChiefThunder ::

To, da je procesor fuč sem mi mal čudno zdi, saj si samo napajalni kabel od venta vštekal, možno je da prišlo do kakšnega kratkega stika, al pa se je procesor pregel, če si ga slučajno mel prižganega dolgo brez vklopljenega ventilatorja, vendar je za to zelo malo verjetno... drugič ne prakticiri čearkoli med prižganim računalnikom...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Binji ::

Vent se je vrtel, sam zaznavalo ni vrtljajev. Tisto da ne smem pr odprtem compu sm si ponovu pa ze ene 200x:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Dalmatinc ::

Kaj pa GARANCIJA !!!

A si mel mostičke prešmerglane !?! ker potem pa pa !"!>:D

morphling1 ::

Ne nisi nič skuril, pač pa predpostavljam da imaš plato abit kt7 ter bios verzijo nevemkaj (ni veze).Torej ta bios, ki ga imaš preverja če je na konektorju na plati priključen vent. , gleda pa vrtljaje in ker so 0 se računalnik iz varnosti ne prižge.
Torej daj vent tako kot mora biti, torej na fan header 1 (cpu) , in računalnik bi se moral prižgati. Novi bios WZ ima to traparijo po defaultu izključeno
Upam da sem ti pomagal
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Dalmatinka, kaj si mislil s tem prešmerglane mostičke !!??
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Binji ::

L1 mosticke sm zradiral, mam pa WZ BIOS, dal sm ze 3x uni jumper na Clear CMOS pa nc. Serviserji pravjo da so sam proc zamenjali pa je delalu sam ne vem ce jim cm verjet..
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

morphling1 ::

Daj še enkrat prever če maš ventilator v pravem vtiču, ter če je tak, ki ima senzor za vrtljaje. Lahko da si skuril senzor za vrtljaje, probi še s kakšnim drugim ventilatorjem, ker kar ne morem verjet ,da si skuril proc. če pa si šel še normalno iz win.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Binji ::

Ima (Volcano2). Sej jst sm jim vsak dan tezu da nej taprvo cooler probajo zamenjat sam ga nejso niti probali na koncu.

Aja podobno je blo na zacetku ku nisem prav vtaknu Volcanota not pa se mi je tkoj ugasnilo. Sam zdej se ugasne komaj po ene 2 sekundah.

Tko da ce mi kdo proda Volcanota2 al pa Super Orba nej se mi javi!!



mejl!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Binji ::

Aja pa kaj bi kdo vedel, kaku bi prevaral plosco,da bi mislila, da se Volcanotu se zmer merijo vrtljaji? Kasnih 4500obratov bi rabu.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

VASkO ::

izklopi zascito za samoizklop pa tega ne bos rabo

Binji ::

Sej ta moj BIOS (WZ) ima to funkcijo po defaultu kao izklopljeno sam sm ga ze ene parkrat scistu pa se zmer ne dela. Zdej je seveda tud vprasanje kaj so serviserji delali z njim...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402142 (1415) Coinbird
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211919 (1437) kn3z007
»

Mrtev računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
251414 (1148) Yohan del Sud
»

ATHLON 1200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9829 (675) Medved
»

Abit BH6 in temperatura

Oddelek: Pomoč in nasveti
9890 (789) Tjulenj

Več podobnih tem