» »

Romsko nasilje

Romsko nasilje

Temo vidijo: vsi
««
2 / 19
»»

Utk ::

Če je dolžnost učenca, da obiskuje pouk, je dolžnost staršev ali skrbnikov, da zagotovijo, da njihov otrok izpolni osnovnošolsko obveznost. "Če starši ne poskrbijo, da gre otrok v šolo, sledi prijava šole na inšpektorat in obvestilo CSD, da gre za sum zanemarjanja otroka," so postopek pojasnili na šolskem ministrstvu.

CSD povabi na pogovor starše, skliče sestanek s šolo, pridobi poročila institucij in govori z otrokom, so nam odgovorili na centru za socialno delo, pod katerega sodi omenjena šola. Glede na starost otroka se pogovorijo tudi z njim. "Vedno je treba najprej raziskati okoliščine, v katerih otrok živi, in tudi razloge, zaradi katerih ne obiskuje pouka oziroma ne hodi v šolo. Vedno tudi najprej ponudimo podporo in pomoč," so zapisali.

Če ugotovijo, da gre za sum zanemarjanja otroka, podajo prijavo na policijo. "Center, če je to potrebno za zaščito koristi otroka, poda predlog sodišču za izrek začasne odredbe in/ali predlog za izrek ukrepa trajnejšega značaja," so dodali.


V procedurah je vse jasno. Zakaj se ne izvajajo do konca (do teh pogovorov se že verjetno) pa ne vem.

Verjetno se nekdo boji, da bi v Ljubljani kričali, da Dolenjci kradejo ciganske otroke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Eduardo ::

Utk je izjavil:


V procedurah je vse jasno. Zakaj se ne izvajajo do konca (do teh pogovorov se že verjetno) pa ne vem.

Verjetno se nekdo boji, da bi v Ljubljani kričali, da Dolenjci kradejo ciganske otroke...


Laično iz citiranega mi deluje, da mora biti v igri zanemarjanje otrok. Slednje je verjetno naklepna zadeva in ne zgolj, da si reven. Kdo pa pravi, da otrok ne vzgajajo po najboljših močeh?

Zna biti, da CSD pomaga ampak z malo uspeha.

Utk ::

Če ga ne pošiljaš v šolo, je to že avtomatsko zanemarjanje. Otrok ima pravico, da hodi v šolo, a nima?

Denar nima nič s tem.

hendriks ::

V okolju kjer prebivam, večina ciganov (izraz Rom bom uporabil za tiste cigane, ki so civilizirani) konča osnovno šolo v 6. razredu. S tem da imajo celo izobraževanje nižje kriterije (vem iz prve roke, ker je sestra delala z njimi v podaljšanem bivanju). Potem pa se vpišejo v večerno šolo, kjer dobijo cca 50€ dnevnice za vsak dan obiska. Večerne seveda tudi ne plačujejo. Zadeva je šla tako daleč, da po 30 letih vidimo, da trenutni postopek integracije ne špila. Še en fakt, ki me je zanimal in sem sedajle dobil info iz prve roke (od inštruktorja Avtošole) in sicer, kako cigan dobi vozniško dovoljenje? Pazi to: pravico ima do prevajalca, ker je cigan kao nepismen. Prevajalec mu prebere vprašanje in odgovore. Pravilni odgovor mu prebere malce glasneje in mu tako sugerira, kateri je pravilen.

Eduardo ::

Utk je izjavil:

Če ga ne pošiljaš v šolo, je to že avtomatsko zanemarjanje. Otrok ima pravico, da hodi v šolo, a nima?

Denar nima nič s tem.


Na kaj se sklicuješ? Kdo pravi, da jih ne pošiljajo? Kolikor sem zasledil se njihovi starši jezijo, ker nočejo v šole.

Utk ::

Kdo pravi, da jih ne pošiljajo?

Vse statistike.

Kolikor sem zasledil se njihovi starši jezijo, ker nočejo v šole.

A moj mulc pa misliš da hoče?
Ali pa v vrtec...svojega sem včasih moral dobesedno zagrabit in odnest v vrtec. Pa bi tudi lahko filozofirali zakaj noče, kdo ga ne mara, koga on ne mara, bla bla. Koga briga. Če mora it, mora it, in je šel. Ni enkrat doma ostal, ker ne bi hotel it.
Kaj bi naredil Rom? Hja, nič, ni hotel it, jebiga... Ko je bil moj star 6 let star, je že vedel, da nekatere stvari pač mora naredit. Romi tega ne vejo. Ker niti njihovi starši tega ne vejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Eduardo ::

Utk je izjavil:

Kdo pravi, da jih ne pošiljajo?

Vse statistike.

Kolikor sem zasledil se njihovi starši jezijo, ker nočejo v šole.

A moj mulc pa misliš da hoče?
Ali pa v vrtec...svojega sem včasih moral dobesedno zagrabit in odnest v vrtec. Kaj bi naredil Rom? Hja, nič, ni hotel it, jebiga... Ko je bil moj star 6 let star, je že vedel, da nekatere stvari pač mora naredit. Romi tega ne vejo.


Vse statistike? Jaz ne pravim, da jih ne pošljajo, ne, ampak da ne hodijo. Je razlika.

Caki, če prav razumem je potem problematičen froc, ki noče v šolo zate razlog za odvzem otroka? In če še potem noče v šolo odvzem od odvzema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Utk ::

Froc ni problematičen, problematični so starši. Starši jih morajo spravit v šolo, o tem sploh ni kaj debatirat. Ne more se 6 letnik odločat o tem ali bo hodil v šolo ali ne.

Potem marsikater ne bi hodil. Nam je učiteljica že kmalu rekla, tu morate bit, lahko se imate fajn, nikjer pa ne piše, da se morate imet fajn. Morate pa tu bit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Eduardo ::

Utk je izjavil:

Froc ni problematičen, problematični so starši. Starši jih morajo spravit v šolo, o tem sploh ni kaj debatirat. Ne more se 6 letnik odločat o tem ali bo hodil v šolo ali ne.

Potem marsikater ne bi hodil. Nam je učiteljica že kmalu rekla, tu morate bit, lahko se imate fajn, nikjer pa ne piše, da se morate imet fajn. Morate pa tu bit :)



To se bere kakor, da predvidevaš, da so z enakim potencialom kot ti, samo leni. Jaz to dvomim.

Utk ::

Eduardo je izjavil:

Utk je izjavil:

Froc ni problematičen, problematični so starši. Starši jih morajo spravit v šolo, o tem sploh ni kaj debatirat. Ne more se 6 letnik odločat o tem ali bo hodil v šolo ali ne.

Potem marsikater ne bi hodil. Nam je učiteljica že kmalu rekla, tu morate bit, lahko se imate fajn, nikjer pa ne piše, da se morate imet fajn. Morate pa tu bit :)



To se bere kakor, da predvidevaš, da so z enakim potencialom kot ti, samo leni. Jaz to dvomim.

To se bere kot da romski starši niso sposobni zjutraj mulca oblečt in ga za roko odpeljat na avtobus ali v šolo. Mislim da malo pretiravaš s podcenjevanjem.
Saj večina jih to dela. Tisti o katerih beremo pa ne. Zakaj ne, pa kar njih vprašaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hendriks ::

Vidim da bluefish briše poste. Fino. Torej še 1x, brez žalitve:

Od sredine 90 dobivajo socialne transferje s katerimi bi lahko popolnoma normalno zaživeli in postali delovni državljani. Pridite k nam na Dolenjsko, vam predstavimo iz prve roke. Tudi župan bo povedal popolnoma isto. Od 220 ciganov, sta 2 zaposlena. Ostali nočejo sprejeti dela na komunali npr. Je premalo plačano pravijo. A vi bi radi, da jim zgradimo hiše in bloke in bo potem vse dobro in mirno? Zbudite se in pojdite malo v svet.

Eduardo ::

hendriks je izjavil:

V okolju kjer prebivam, večina ciganov (izraz Rom bom uporabil za tiste cigane, ki so civilizirani) konča osnovno šolo v 6. razredu. S tem da imajo celo izobraževanje nižje kriterije (vem iz prve roke, ker je sestra delala z njimi v podaljšanem bivanju). Potem pa se vpišejo v večerno šolo, kjer dobijo cca 50€ dnevnice za vsak dan obiska. Večerne seveda tudi ne plačujejo. Zadeva je šla tako daleč, da po 30 letih vidimo, da trenutni postopek integracije ne špila. Še en fakt, ki me je zanimal in sem sedajle dobil info iz prve roke (od inštruktorja Avtošole) in sicer, kako cigan dobi vozniško dovoljenje? Pazi to: pravico ima do prevajalca, ker je cigan kao nepismen. Prevajalec mu prebere vprašanje in odgovore. Pravilni odgovor mu prebere malce glasneje in mu tako sugerira, kateri je pravilen.


Če mu daš izpit ga lahko vsaj vzameš. Verjetno je vse kar praviš res, je celo bil pred časom nek prispevek, ko foter cigan razlaga kako se otroci nič ne naučijo, ker jim gledajo skozi prste.

Me zanima kaj bi imel kot končno rešitev in kako do nje? Izgon? Prisilna integracija? Razbitje držin in integracija? Kaj drugega?

Utk ::

Nobene enostavne čeznočne rešitve ni. Rešitev je, da se postavi neka pravila in se jih dosledno izvaja. Potem bo v 20 letih počasi bolje.

Eduardo ::

Utk je izjavil:


To se bere kot da romski starši niso sposobni zjutraj mulca oblečt in ga za roko odpeljat na avtobus ali v šolo. Mislim da malo pretiravaš s podcenjevanjem.
Saj večina jih to dela. Tisti o katerih beremo pa ne. Zakaj ne, pa kar njih vprašaj.


Si mislim, da niso. Morajo iti natičit vodo, otrok pa je po možnosti toliko, da ni izvedljivo. Jaz bi stavil, da bi bili njihovi starši presrečni, če bi se otroci integrirali in živeli po slovensko. Samo kaj, ko kri ni voda.

delavec44 ::

Eduardo je izjavil:


Me zanima kaj bi imel kot končno rešitev in kako do nje? Izgon? Prisilna integracija? Razbitje držin in integracija? Kaj drugega?


Odvzetje vseh socialnih transferjev, če odkloni redno zaposlitev.

Rušenje črnih gradenj na tujih parcelah in naj grejo v neprofitna stanovanja.

Čisto enako, kot bi naredili meni.

Eduardo ::

Utk je izjavil:

Nobene enostavne čeznočne rešitve ni. Rešitev je, da se postavi neka pravila in se jih dosledno izvaja. Potem bo v 20 letih počasi bolje.


Ma nemoj. Problem teh pravil je, da so neka pravila. Neka pravila pa niso nobena pravila.

hendriks ::

Eduardo je izjavil:


Če mu daš izpit ga lahko vsaj vzameš. Verjetno je vse kar praviš res, je celo bil pred časom nek prispevek, ko foter cigan razlaga kako se otroci nič ne naučijo, ker jim gledajo skozi prste.

Me zanima kaj bi imel kot končno rešitev in kako do nje? Izgon? Prisilna integracija? Razbitje držin in integracija? Kaj drugega?


Končna rešitev: cigani imajo zaposlitev, njihovi otroci hodijo v šolo. Cigani odgovorajajo za svoja dejanja tako kot ostali državljani.
Kako do rešitve: izbris 65. člena ustave RS

delavec44 ::

Eduardo je izjavil:

Jaz bi stavil, da bi bili njihovi starši presrečni, če bi se otroci integrirali in živeli po slovensko. Samo kaj, ko kri ni voda.


Stavim, da bi stavo izgubil. Njim je trenutno lepše kot civilom in mislijo, da smo ostali neumni.

Zgodovina sprememb…

Eduardo ::

delavec44 je izjavil:

Eduardo je izjavil:


Me zanima kaj bi imel kot končno rešitev in kako do nje? Izgon? Prisilna integracija? Razbitje držin in integracija? Kaj drugega?


Odvzetje vseh socialnih transferjev, če odkloni redno zaposlitev.

Rušenje črnih gradenj na tujih parcelah in naj grejo v neprofitna stanovanja.

Čisto enako, kot bi naredili meni.


Dvomim, da mu je treba kdaj odklonit. Pa tudi, če ga vzamejo grem stavit, da se lahko prilagodi do točke kjer bo odpuščen.

Dati neprofitna ciganom bi vejetno bil revolt drugje.

delavec44 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Jaz bi stavil, da bi bili njihovi starši presrečni, če bi se otroci integrirali in živeli po slovensko. Samo kaj, ko kri ni voda.


Stavim, da bi stavo izgubil. Njim je trenutno lepše kot civilom in mislijo, da smo ostali neumni.


Tip od pol minute naprej mi deluje iskren.



Kaj dosti več pa nimam. Ampak si mislim, da bi bili srečni. V članku celo povedo, da v primeru da ne gredo v šolo izgubijo socialo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Utk ::

Eduardo je izjavil:

Utk je izjavil:

Nobene enostavne čeznočne rešitve ni. Rešitev je, da se postavi neka pravila in se jih dosledno izvaja. Potem bo v 20 letih počasi bolje.


Ma nemoj. Problem teh pravil je, da so neka pravila. Neka pravila pa niso nobena pravila.

Blodiš. Pravila so. Vprašanje kolk so smiselni novi dodatni zakoni, če se niti ti, ki so, ne izvajajo.

Morajo iti natičit vodo, otrok pa je po možnosti toliko, da ni izvedljivo. Jaz bi stavil, da bi bili njihovi starši presrečni, če bi se otroci integrirali in živeli po slovensko. Samo kaj, ko kri ni voda.

Nekje v sosednji občini je ena družina živela v baraki. Župan, oz. občina, jim je ponudila stanovanje, zastonj. Niso ga hoteli.
Tisti, ki hočejo živet kot ostali, živijo dost podobno kot ostali. S službo ali ne, to niti ni pomembno, marsikdo ima čist normalno hišo, z normalno kuhinjo, kopalnico, itd. Kolk je pospravljeno ali ne, to je pa njihov problem, kot je tudi moj pri meni doma.

c3p0 ::

hendriks je izjavil:

Vidim da bluefish briše poste. Fino. Torej še 1x, brez žalitve:

Od sredine 90 dobivajo socialne transferje s katerimi bi lahko popolnoma normalno zaživeli in postali delovni državljani. Pridite k nam na Dolenjsko, vam predstavimo iz prve roke. Tudi župan bo povedal popolnoma isto. Od 220 ciganov, sta 2 zaposlena. Ostali nočejo sprejeti dela na komunali npr. Je premalo plačano pravijo. A vi bi radi, da jim zgradimo hiše in bloke in bo potem vse dobro in mirno? Zbudite se in pojdite malo v svet.


Saj "naši" glede dela niso nič boljši. Vleče 600 EUR sociale mesečno za ležanje v mama hotelu, malo še podila, dela občasno kaj na črno in to je to. Če ga borza kam pošlje, še dodatno glumi budalo, naenkrat ne zna niti lopate obrnit, ali pa ga v hrbtu vseka in nazaj na socialo. Drugače pa rad igra tenis, tudi na turnirjih, tam ni problemov z zdravjem. Sčasoma bo kaj podedoval in življenje bo rešeno. Država takim daje čisto potuho. Seveda vemo koga bo vedno volil.

feryz ::

hendriks je izjavil:

Eduardo je izjavil:


Če mu daš izpit ga lahko vsaj vzameš. Verjetno je vse kar praviš res, je celo bil pred časom nek prispevek, ko foter cigan razlaga kako se otroci nič ne naučijo, ker jim gledajo skozi prste.

Me zanima kaj bi imel kot končno rešitev in kako do nje? Izgon? Prisilna integracija? Razbitje držin in integracija? Kaj drugega?


Končna rešitev: cigani imajo zaposlitev, njihovi otroci hodijo v šolo. Cigani odgovorajajo za svoja dejanja tako kot ostali državljani.
Kako do rešitve: izbris 65. člena ustave RS
Zakaj pa bi to brisal?
Saj v ciganskem zakonu ne piše, da lahko posedujejo orožje, streljajo, kradejo, pretepajo policaje in ostale, ne hodijo v šolo in podobno.
Te zadeve kar pod splošne zakone pašejo. Take, kot za vse ostale, ki tu živijo.

hendriks ::

feryz je izjavil:

Zakaj pa bi to brisal?
Saj v ciganskem zakonu ne piše, da lahko posedujejo orožje, streljajo, kradejo, pretepajo policaje in ostale, ne hodijo v šolo in podobno.
Te zadeve kar pod splošne zakone pašejo. Take, kot za vse ostale, ki tu živijo.


Beri: https://www.gov.si/teme/romska-skupnost/

Zakaj bi brisal? Ker ti ljudje ne potrebujejo posebne obravnave. Imajo jo že od sredine 90-ih in njihov življenjski položaj se ni izboljšal. Poslabšal se je naš.

PovemVfaco ::

c3p0 je izjavil:

hendriks je izjavil:

Vidim da bluefish briše poste. Fino. Torej še 1x, brez žalitve:

Od sredine 90 dobivajo socialne transferje s katerimi bi lahko popolnoma normalno zaživeli in postali delovni državljani. Pridite k nam na Dolenjsko, vam predstavimo iz prve roke. Tudi župan bo povedal popolnoma isto. Od 220 ciganov, sta 2 zaposlena. Ostali nočejo sprejeti dela na komunali npr. Je premalo plačano pravijo. A vi bi radi, da jim zgradimo hiše in bloke in bo potem vse dobro in mirno? Zbudite se in pojdite malo v svet.


Saj "naši" glede dela niso nič boljši. Vleče 600 EUR sociale mesečno za ležanje v mama hotelu, malo še podila, dela občasno kaj na črno in to je to. Če ga borza kam pošlje, še dodatno glumi budalo, naenkrat ne zna niti lopate obrnit, ali pa ga v hrbtu vseka in nazaj na socialo. Drugače pa rad igra tenis, tudi na turnirjih, tam ni problemov z zdravjem. Sčasoma bo kaj podedoval in življenje bo rešeno. Država takim daje čisto potuho. Seveda vemo koga bo vedno volil.


Mene je na telega spomnlo. Baje invalidska penzija, v prostem cajtu se špila vaško stražo, doklad je videt, da dobi še pa još, kolkr vem so mu našli ganja lab, voli pa očitno SDS.

michael32 ::

hendriks je izjavil:

Tega je čedalje več. Tisti, ki živimo v bližini romskih naselji vemo kako težko je in kako policija čedalje manj ukrepa. Župan Ribnice
je pri obisku pri predsednici Musarjevi predlagal izbris 65. člena v ustavi.

- https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
- https://prvi.rtvslo.si/podkast/studio-o...

Glede na to, da policija slabo opravlja svoje delo ali pa ga zaradi bojazni pred povračilnimi ukrepi romov sploh ne, nam ne preostane drugega, da se za vsak slučaj po tihem oborožimo.


LOL, Romi so po novem imenovani občani??? Banda novinarska POP TV-ejevska.

Za napad na policista je kazen dve leti zapora. Tolikšna je kazen, če takšno kaznivo dejanje naredi Slovenec. Rome bodo pa pripelji pred sodnika kjer bodo dobili opomin.

arnecan1 ::

Če ne morem prisiliti otroka, da gre v šolo, naj mi ga vzamejo in ga dajo nekomu, kjer ga bodo vsaj poskušali vzgojiti v funkcionalnega člana družbe.

Ker sem odpovedal. Kot starš. Kot človek. In kot državljan.

P.S.: Romi v Prekmurju so madžarskega porekla, ti v jugovzhodni pa balkanskega. Sinti pa so tako ali bili prisotni v Sloveniji verjetno že pred letom 1900, ampak jih danes skoraj več ni, saj so se asimilirali. Zato ne moremo enačiti, kako so se integrirali prvi, drugi ali tretji. Pri teh v jugovzhodni Slovenji več kot očitno samo korenček ne zadostuje. Bo potrebna še palica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

primoz4p ::

Eduardo je izjavil:

Machete je izjavil:



Se strinjam, ampak primer ni ravno tako splošen, kot ga hočeš prikazati.


Pač te ideje, ko ljudje vidijo sam en primer in bi naredili zakon, ki ga reši na otročji način, zraven pa potegne nebroj nezaželjenih učinkov je treba zatreti v kali. To je napačen način reševanja problemov, ki je sam en največjih problemov človeške neumnosti.

To podpišem. To je tudi moje mnenje, ki sem ga vedno zagovarjal.
Mislim, da je pri 30+ letih demokracije povsem jasno, kdo nastrada pri zaostrovanju zakonodaje, če je le-ta sprejeta in se izvaja v okvirju “demokratičnih standardov”.

Kar se odvzemov otrok tiče:
Lahko beremo dnevno časopisje:
Odvzeli so jim otroka
Čeprav na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti (MDDSZ) statistike o odvzemih ne vodijo, ocenjujejo, da so v preteklih letih v Sloveniji izvedli približno 30 odvzemov letno.
Odvzem otroka velja za skrajni primer posega v družino. Vzroki zanje so različni, lahko je to nasilje, zanemarjanje, ali pa nezmožnost staršev, da bi za otroka skrbeli.
Kot navajajo na MDDSZ, "v skladu z Ustavo RS otroci uživajo posebno varstvo in skrb. Država zagotavlja varstvo otrokom vselej, kadar je ogrožen njihov zdrav razvoj in kadar to zahtevajo druge koristi otrok". Ukrep za varstvo koristi otroka, med kar štejemo začasne odredbe, nujne odvzeme in ukrepi trajnejšega značaja, izreče sodišče, če ugotovi, da je otrok ogrožen. To se zgodi v primeru, da je otrok utrpel oziroma obstaja velika verjetnost, da bo utrpel škodo, ki se bodisi odraža na telesnem ali duševnem zdravju in razvoju otroka bodisi na njegovem premoženju. Škoda je lahko posledica storitve ali opustitve staršev oziroma posledica otrokovih psihosocialnih težav, ki se izražajo v težavah v vedenju in čustvenih, učnih ali drugih težave pri njegovem odraščanju.
Od 15. aprila tega leta se v Sloveniji za odločanje o s tem povezanih zadevah uporablja Družinski zakonik. Če so pred njim o ukrepih za zaščito koristi otroka odločali centri za socialno delo v skladu z določbami Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, zakonik sedaj določa, da so na prvi stopnji pristojna okrožna sodišča. O ukrepih za varstvo koristi otroka zakonik določa, da imajo starši pred vsemi drugimi pravico in obveznost varovati pravice in koristi svojega otroka. Država tako izvede ukrepe le takrat, ko starši svoje pravice in obveznosti ne izvajajo oziroma je ne izvajajo v korist otroka. Če zakonik ne določa drugače, se ukrepi lahko izvajajo, dokler otrok ne postane popolnoma poslovno sposoben.


splošne informacije za udeležence v sodnih postopkih
Ukrepi za varstvo koristi otroka
Sodišče jih izreče, če ugotovi, da je otrok ogrožen. Sodišče bo zaključilo, da je otrok ogrožen, če je že utrpel ali je zelo verjetno, da bo utrpel škodo.
Ta škoda pa je ali naj bi nastala:
• zaradi ravnanja staršev ali
• kot posledica otrokovih psihosocialnih težav (npr. vedenjske, čustvene, učne ali druge težave v njegovem odraščanju).
Škoda se lahko kaže na telesnem ali duševnem zdravju in razvoju otroka ali na otrokovem premoženju.
Sodišče bo pri odločanju upoštevalo načelo najmilejšega ukrepa, kar pomeni, da bo uporabilo ukrep, ki bo otroka zaščitil in hkrati čim manj posegel v pravice staršev.
Vrste ukrepov:
1. Nujni odvzem otroka
2. Začasne odredbe
3. Drugi ukrepi (trajnejši)
Predlagatelji:
• eden od staršev,
• otrok, ki je dopolnil 15 let, če je sposoben razumeti pomen in pravne posledice svojih dejanj,
• skrbnik otroka,
• CSD,
• državni tožilec ali
• sodišče po uradni dolžnosti.
….
Omejitev starševske skrbi
je najblažji od ukrepov.
a) Sodišče lahko omeji starševsko skrb obema staršema ali enemu od njiju, npr.:
• prepove staršem zastopanje otroka pred sodiščem ali drugimi organi,
• prepove staršem izpis otroka iz šole,
• prepove pretirano obremenjevanje otroka s prostočasnimi aktivnostmi,
• prepove staršem vzeti otroka iz bolnišnice ali
• staršem omeji razpolaganje z otrokovim premoženjem (lahko odloči, kako mora starš razpolagati s preživnino, ki jo prejme od drugega starša, lahko prepove odsvojitev ali obremenitev otrokovega premoženja).
b) Sodišče CSD naloži, da izvaja nadzor nad izvajanjem starševske skrbi – CSD staršem svetuje, jih opozarja in jima pomaga, da izboljšata kakovost varstva in vzgoje svojega otroka. Sodišče v tem primeru določi, kako pogosto naj CSD izvaja nadzor.
Primer:
Sodišče ugotovi, da otrok ne obiskuje šole in da starša zanemarjata skrb za otroka; sodišče CSD naloži, da tedensko preverja, če starša otroka redno vozita v šolo in kako skrbita za otroka.
Ukrep omejitve starševske skrbi lahko traja največ 1 leto. Če omejitev ni več potrebna, sodišče ne izreče novega ukrepa, sicer pa lahko ukrep podaljša ali ga ponovno izreče, lahko pa izreče tudi strožji ukrep.
Sodišče v odločbi določi, kako pogosto (npr. dnevno, tedensko) naj CSD izvaja nadzor. CSD je dolžan sodišču pošiljati poročila.

Odvzem otroka staršem
Sodišče otroka izloči iz družine, kadar ugotovi, da starši ne zagotavljajo pogojev za normalen fizični in psihični razvoj otroka.
Sodišče hkrati odloči o namestitvi otroka k drugi osebi (ki je lahko tudi sorodnik), v rejništvo ali v zavod.
Zaradi varstva koristi otroka lahko sodišče odloči, da enega ali obeh staršev ne seznani s tem, kam bo otrok nameščen (staršem vroči odločbo brez navedbe podatka, kam je otrok nameščen).
Ukrep traja največ 3 leta. V tem času morajo starši odpraviti vzroke, ki so pripeljali do otrokove ogroženosti (na primer zdravljenje odvisnosti od drog). Staršem nudi pomoč in podporo tudi CSD.
Podaljšanje ukrepa je možno le izjemoma, kadar se pričakuje, da se bo otrok lahko kmalu vrnil nazaj v družino.
Otrok se vrne v družino le, če starša izkažeta, da lahko ponovno prevzameta skrb za otroka.
V nasprotnem primeru mora sodišče po poteku ukrepa zavarovati otrokovo korist in mu zagotoviti trajno nadomestno varstvo, zato lahko staršem odvzame starševsko skrb in s tem za otroka odpre možnost posvojitve.
Ko sodišče odloči o odvzemu otroka staršem, hkrati odloči tudi o preživnini, ki jo starša morata plačevati (preživnino morata starša plačevati na poseben otrokov račun, ki ga odpre otrokov skrbnik), stikih otroka s staršema (sodišče lahko stike omeji ali začasno odvzame pravico do stikov). Sodišče ob odvzemu otroka staršema omeji tudi starševsko skrb. V takem primeru otroku postavi skrbnika (npr. materi mladoletnega otroka sodišče prepove upravljanje s preživnino, ki jo prejme od otrokovega očeta, in v tem obsegu postavi otroka pod skrbništvo).


Izvajanje le-tega lahko preverimo v
sodni praksi
Naprimer (akterji teh primerov ni so Romi):
UC0031072
Jedro
Otrokova korist je nedoločen pravni pojem. Njegova okvirna vsebina je zajeta v 5.a členu ZZZDR, ki določa, da starši delajo v otrokovo korist, če zadovoljujejo njegove materialne, čustvene in psihosocialne potrebe z ravnanjem, ki ga okolje sprejema in odobrava in ki kaže na njihovo skrb in odgovornost do otroka, ob upoštevanju njegove osebnosti. Tako se v posameznemu primeru ugotavljajo konkretne ugotovitve o starših, o njihovem odnosu do otroka, o bivalnih razmerah in drugih okoliščinah, ki so specifične za vsak primer posebej. Izpodbijana odločba izhaja iz takšnega razumevanja otrokovih koristi. Oba upravna organa sta upoštevala vsa strokovna mnenja glede osebnega stanja in značajskih lastnosti staršev (prvotožničina duševna motnja shizofrenskega kroga ter osebnostno slabša opremljenost ali manjša osebnostna zrelost drugotožnika), kar vpliva na konkretiziranje vsebine pojma otrokove koristi.
V času izdaje izpodbijane odločbe so bile bivalne razmere staršev neurejene, kar se odraža v številnih zapažanjih uradnih oseb in njihovih zapisov glede skupnega dvogeneracijskega bivanja v isti stanovanjski stavbi. Tožbena trditev, da sta tožnika dobila najemniško stanovanje in da so se s tem odpravila vse nesoglasja med njima in otrokovimi starimi starši, ki sta v bodoče pripravljena pomagati pri skrbi za otroka, bosta tožnika lahko uveljavljala v morebitnem predlogu za odvzem otroka iz rejništva in njegovo oddajo njima v vzgojo in oskrbo.


UP00076037
Jedro
Tožena stranka v obravnavani zadevi ni konkretno preverjala, kako bi slabe higienske razmere vplivale na dojenčico v primeru vrnitve, vključno z možnostjo oskrbe le-te in možnostjo staršev, da zagotovita ustrezno varstvo in oskrbo dojenčice. Spanje med ščurki lahko označimo kot nečloveško ali ponižujoče ravnanje v smislu 4. člena Listine EU, zlasti, ko gre za dojenčke.
Izrek
I. Tožbi se ugodi in se sklep Ministrstva za notranje zadeve št. 2142-7310/2023/13 (1221-07) z dne 19.3. 2024 odpravi ter se zadeva vrne toženi stranki v ponoven postopek.
II. Predlogu za izdajo začasne odredbe se ugodi tako, da se izvršitev izpodbijanega sklepa Ministrstva za notranje zadeve št. 2142-7310/2023/13 (1221-07) z dne 19.3. 2024 odloži do izdaje pravnomočne odločbe.


Kakorkoli, problem vidim v načinu izvajanja pozitivne diskriminacije, kar sem napisal
https://slo-tech.com/forum/t830814/p827...
https://slo-tech.com/forum/t830814/p827...

sbawe64 ::

michael32
LOL, Romi so po novem imenovani občani??? Banda novinarska POP TV-ejevska.

Za napad na policista je kazen dve leti zapora. Tolikšna je kazen, če takšno kaznivo dejanje naredi Slovenec. Rome bodo pa pripelji pred sodnika kjer bodo dobili opomin.

24ur ne sme direktno povedati.

"Občani" so dobili kazensko prijavo zaradi preprečitve uradnega dejanja uradni osebi, ne napad.
KZ-1 299 člen


btw, za mladoletnike obstaja prevzgojni dom Radeče.

c3p0 je izjavil:

hendriks je izjavil:

Vidim da bluefish briše poste. Fino. Torej še 1x, brez žalitve:

Od sredine 90 dobivajo socialne transferje s katerimi bi lahko popolnoma normalno zaživeli in postali delovni državljani. Pridite k nam na Dolenjsko, vam predstavimo iz prve roke. Tudi župan bo povedal popolnoma isto. Od 220 ciganov, sta 2 zaposlena. Ostali nočejo sprejeti dela na komunali npr. Je premalo plačano pravijo. A vi bi radi, da jim zgradimo hiše in bloke in bo potem vse dobro in mirno? Zbudite se in pojdite malo v svet.


Saj "naši" glede dela niso nič boljši. Vleče 600 EUR sociale mesečno za ležanje v mama hotelu, malo še podila, dela občasno kaj na črno in to je to. Če ga borza kam pošlje, še dodatno glumi budalo, naenkrat ne zna niti lopate obrnit, ali pa ga v hrbtu vseka in nazaj na socialo. Drugače pa rad igra tenis, tudi na turnirjih, tam ni problemov z zdravjem. Sčasoma bo kaj podedoval in življenje bo rešeno. Država takim daje čisto potuho. Seveda vemo koga bo vedno volil.

Koliko je takih, po tvoji oceni ? Ker ciganov je v Slo 30 000.

Če si jim zavisten, poskusi po njihovo.Kaj ti brani ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

A. Smith ::

sbawe64 je izjavil:

Če si jim zavisten, poskusi po njihovo.Kaj ti brani ?

Branijo mi dvojna merila. Ker bom po hitrem postopku zaprt, oni pa že desetletja delajo sranje, pa komaj komu kaj.

In to je bilo v tej temi že temeljito razloženo, zato se ne delaj dodatno budalo - verjeli smo ti v prvem trenutku!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:

Kako pa so različni? Samo jih pač težko apliciraš tam kjer je ljudem vseeno, nimajo kaj za izgubiti in po možnosti nimajo inteligence, da bi se zavedali okoli posledic.

Moraš vedeti kaj je tvoj cilj z upoštevanjem realnosti. Potem pa se vprašaš, če nek ukrep deluje ali ne.

Zadeva je preprosta:
- otrok hodi redno v šolo?
- hodi otrok čist v šolo?
- otrok sodeluje pri pouku?

Če je odgovor na eno vprašanje NE, potem se vzame za tega otroka doklade. Tastari ga bo doma zmlatil in umil. In ko bo pokril vsa zgornja vprašanja z DA, bo dobil doklade nazaj. Cigani razumejo samo batine.

Eduardo je izjavil:



Lahko napišeš "normalen", težje definiraš tako, da si lahko kdo s tem kaj pomaga.

Zgoraj sem ti dovolj dobro definiral.

Lahko še malo dopolnemo:
- če otrok manjka x% na mesec, nema doklada za cigana.
- če otrok smrdi v šoli 2x na teden, nema doklada za cigana.
- če je otrok storil večji prekršek ali več manjših, nema doklada za cigana.

Bi bil hitro red. Evo kazni so že:
https://zakonodaja.com/zakon/zosn/102-c...

Sam cigani rabijo še malo palice. Romi so ok, cigane je treba pa malo poterat, da se bodo začel obnašat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Eduardo je izjavil:

Kaj naj bi to pomenilo? Da lahko proti njim država počne nezakonite zadeve? Potem jih slej kot prej lahko proti ostalim.

Sploh pa kaj je zanj slika končne rešitve?

Jaz ti povem primer, kako se je razpasla problematika v Krškem, ker je kolega tam policaj. Dokler je bil župan Krškega bivši kriminalist, so cigane držali na kratko. So jih policisti dobili na njivi, lepo strpali v marico, nekje v hosti nalomili in je bil eno leto mir. Potem se je vaja ponovila.

Lahko filozofiraš kolikor hočeš, ampak cigan razume samo palico in da ga udariš po žepu.

V Beli krajini se zberejo vaščani s puškami in se razporedijo okoli Romskega taborišča in streljajo nad glavami. Potem je nekaj časa mir.

Samo takih ljudi je čedalje manj, ostajajo levičarske snežinkice in cigani prosto tekajo po ulici.

Eduardo je izjavil:


Me zanima kaj bi imel kot končno rešitev in kako do nje? Izgon? Prisilna integracija? Razbitje držin in integracija? Kaj drugega?

Hmmm... Ti prav podpihuješ nasilje? Iščeš neke nacistične rešitve?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

Kje je Nika Kovač ? Čakam na kak komentar še z druge strani..., ker tako rada vse komentira.

Preberite si vsebino spopodnjega linka:
https://preiskovalno.si/clanek/romi-koc...

Groza. Neverjetna je pasivnost/neodzivnost Slovencev.
Po drugi strani pa je jasno. V medijih so to 'občani'...

Levičarska propaganda prve klase.

Zgleda bom moral sam organizirat shod v Ljubljani za začetek. V podporo Kočevcem.!

Izvrševanje zakonov je padlo. Če se zadeva ne izboljša, bo prišlo obdobje, ko si narod vzame zakon v svoje roke. Tega si ne želi nihče. A če si lahko cigani, bomo to storili tudi Slovenci.

So ti politki res tako glupi, ali se le sprenevedajo.
Kot je nekdo prej napisal. Vzet otroke in podporo če ne grejo v šolo.
A simple as that.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Kako pa so različni? Samo jih pač težko apliciraš tam kjer je ljudem vseeno, nimajo kaj za izgubiti in po možnosti nimajo inteligence, da bi se zavedali okoli posledic.

Moraš vedeti kaj je tvoj cilj z upoštevanjem realnosti. Potem pa se vprašaš, če nek ukrep deluje ali ne.

Zadeva je preprosta:
- otrok hodi redno v šolo?
- hodi otrok čist v šolo?
- otrok sodeluje pri pouku?

Če je odgovor na eno vprašanje NE, potem se vzame za tega otroka doklade. Tastari ga bo doma zmlatil in umil. In ko bo pokril vsa zgornja vprašanja z DA, bo dobil doklade nazaj. Cigani razumejo samo batine.

Potem bi tudi precej "pridnih" slovenskih otrok izgubilo doklade...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MojsterX ::

Tudi med sabo zelo brutalno obračunavajo, še posebej se vedno v medijih pri hujših dejanjih pojavljajo vedno eni in isti primki romske družine.

https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

c3p0 ::

sbawe64 je izjavil:


Koliko je takih, po tvoji oceni ? Ker ciganov je v Slo 30 000.

Če si jim zavisten, poskusi po njihovo.Kaj ti brani ?


Več kot 30k bi rekel. Jaz par takih plačujem, zato sem po tvoje "zavisten". Si se spoznal po opisu?

sbawe64 je izjavil:


24ur ne sme direktno povedati.


Kje je to zapisano? Kolikor vidim, od medijev le Dolenjski list zna bobu reči bob.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

dripac ::

"Romska problematika: smo res vsi enaki pred zakonom? In zakaj ne?"

https://www.sbc.si/novice/2024/07/romsk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

Invictus ::

MojsterX je izjavil:

Tudi med sabo zelo brutalno obračunavajo, še posebej se vedno v medijih pri hujših dejanjih pojavljajo vedno eni in isti primki romske družine.

https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

Naj se stolčejo med sabo.

Pri meni so nekaj začeli "novi" Cigani krožit po naselju, smo se pritožili pri "starih", ki so ves čas tukaj in ne delajo pizdarij, pa jih ni več.

Če imaš do njih normalen odnos, ga imajo tudi oni do tebe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Sej to, zadnjih 10 let prihajajo novi in novi, iz Kosova in ne vem kod vse.
Naši so se vozili brez izpitov, tudi kje kaj ukradli, ampak vseeno je bila neka meja, nek fair play, tudi bali so se policajev, pa tudi civilov. Tudi med barabami mora bit neko osnovno poštenje, da ne kradeš sosedom, itd. Ti ta novi so pa čisto v kurcu, nobene meje nimajo...
Potem se pa seveda mešajo s starimi in počasi bo šlo samo na slabše, ne na boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Polda ::

Problem je, da župani predlagajo rešitve teh pa nočejo slišati v Ljubljani predvsem v Levici.
Jaz bi vse Rome iz dolenjske preselil v Ljubljano.

Drugače pa ta svobodnjaška vlada v Slovenijo vsak dan pfipelje več 100 migrantov brez dokumentov pa niso niti prvo spososobni urediti Romske problematike. Plešemo

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Potem bi tudi precej "pridnih" slovenskih otrok izgubilo doklade...

In? Če se mularija ne zna obnašat, naj trpijo starši, ki so jo vzgojili. Pravzaprav me briga od kje kdo prihaja, v šoli mora biti red, ker je preveč mularije na kupu, če hočemo, da to funkcionira.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Polda je izjavil:

Problem je, da župani predlagajo rešitve teh pa nočejo slišati v Ljubljani predvsem v Levici.
Jaz bi vse Rome iz dolenjske preselil v Ljubljano.

Drugače pa ta svobodnjaška vlada v Slovenijo vsak dan pfipelje več 100 migrantov brez dokumentov pa niso niti prvo spososobni urediti Romske problematike. Plešemo

Dolenjci dajte Romom malo cvička,pa ne bodite tako škrti...

Alkohol reši vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mertseger ::

Utk je izjavil:

Nobene enostavne čeznočne rešitve ni. Rešitev je, da se postavi neka pravila in se jih dosledno izvaja. Potem bo v 20 letih počasi bolje.


Pravila za vse obstajajo že od 90h. Ker smo po zakonu vsi enaki. Zakaj jih za njih prilagajajo je pa drugo.

IgorCardanof ::

Se mi zdi, da je najbolj humana rešitev problema prisilna izselitev nazaj v rodni Pakistan.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

111111111111 ::

Ma, ne. Prisilit, da upoštevajo pravila, kot mi navadni smrtniki in če jih ne, kazen kot navadni smrtniki.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Pravijo, da kazen ne sme bit maščevanje. Jaz se s tem čist strinjam, ne maščevanje, ampak odvrnitev, da boš (še) kdaj to naredil. Pri ciganih to ne deluje. Sociale jim ne morejo vzet, če grejo za 3 mesece v zapor, to njim ni nek problem, ponavadi grejo lepo čez zimo. Če te kazen ne odvrača od tega kar delaš, je brezvezna. Torej bi treba celo kaznovanje spremenit. Udarit tam kjer jih boli.
Prisilno delo je baje protiustavno. Ostane samo socialna pomoč. Če nimajo denarja za plačevat kazni, jim sociale ne bi kar tako vzel, bi jim pa odvzel opravilno sposobnost. Postavil nekega "stečajnega upravitelja". Dobili bi hrano "v naravi", stečajni jim bi plačal položnice, vse kar bi ostalo, bi šlo v kazen.

ginekk ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je izjavil:


Potem bi tudi precej "pridnih" slovenskih otrok izgubilo doklade...

In? Če se mularija ne zna obnašat, naj trpijo starši, ki so jo vzgojili. Pravzaprav me briga od kje kdo prihaja, v šoli mora biti red, ker je preveč mularije na kupu, če hočemo, da to funkcionira.


Ti bodisi nimaš otrok, bodisi pa si do njih nasilen. A zdaj naj mi otroka - ki kdaj sodeluje pri pouku kdaj in kakšno uro - kar vzamejo?

To so čist normalne stvari, ki jih vsi razen najbolj discipliniranih piflarjev počnejo. Sigurno nisem ves čas prfokse poslušal in sigurno sem kdaj tudi klepetal, hvala bogu nimamo tako čistunskih meril.

Pa ideja, da starš 100% lahko vpliva na obnašanje svojega otroka je tud 100% sfaljena.


Saj se strinjam, da bi morali dosledno izvajat zakone tud za cigane, vseeno bi kar nekaj vzetih ciganskih otrok spizdilo od rejnikov nazaj domov v barako.

hendriks ::

sbawe64 ::

111111111111 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Kaj naj bi to pomenilo? Da lahko proti njim država počne nezakonite zadeve? Potem jih slej kot prej lahko proti ostalim.

Sploh pa kaj je zanj slika končne rešitve?

Jaz ti povem primer, kako se je razpasla problematika v Krškem, ker je kolega tam policaj. Dokler je bil župan Krškega bivši kriminalist, so cigane držali na kratko. So jih policisti dobili na njivi, lepo strpali v marico, nekje v hosti nalomili in je bil eno leto mir. Potem se je vaja ponovila.

Lahko filozofiraš kolikor hočeš, ampak cigan razume samo palico in da ga udariš po žepu.

V Beli krajini se zberejo vaščani s puškami in se razporedijo okoli Romskega taborišča in streljajo nad glavami. Potem je nekaj časa mir.

Samo takih ljudi je čedalje manj, ostajajo levičarske snežinkice in cigani prosto tekajo po ulici.

Eduardo je izjavil:


Me zanima kaj bi imel kot končno rešitev in kako do nje? Izgon? Prisilna integracija? Razbitje držin in integracija? Kaj drugega?

Hmmm... Ti prav podpihuješ nasilje? Iščeš neke nacistične rešitve?

To so bili drugi časi (SFRJ).Kateri župan je to bil ?
In kaj ima župan s policijo ?

btw
Sedanji župan je kriminalist.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Utk ::

hendriks je izjavil:

https://e-utrip.si/jezno-odprto-pismo-p...

Kočevje, 13.08.2024

Mislim da je čist normalno napisal. Leftardi ga bojo pa seveda zdemolirali in sfojbirali.

dronyx ::

Imam namen iti s supom na Kočevsko jezero. Sedaj se pa sprašujem, ali je to sploh varno?
««
2 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kje so meje/tolerance Slovencev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
2179268 (4715) WhiteAngel
»

Brutalni napadi na dijake v Novem mestu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19526584 (7770) Horas

Osnovnošolska tolpa pretepla učenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658085 (5946) Zimonem
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17028850 (26185) Mipe

Več podobnih tem