» »

Aerogate 2

Aerogate 2

mat11 ::

Nabavil sem Aerogate 2, pa mi nekaj ni jasno, ko hočem zmanjšati vrtljaje ventilatorja, mi pri 1850 obratih začnejo obrati utripati, in tudi če mi jih uspe zmanjšati se sami spet zvišajo na 1850. ?????
mat

Microsoft ::

Verjetno ti alarm pove, da je kej narobe z ventilatorjem. Kr nism še vidl, da bi se vrteli z mej obrati.

Pa lahk bi se nardil to, da štrom bi še bil na ventilatorju, suku pa se ne bi več, ker bi blo trenje prevlko. Mislm, da se lahka pol tak el. motorček skuri...

Pa zakaj bi vetilator sploh dal na tak male obrate?:\

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

hmm..TT Smart Fan 2 se lahko vrti pr 1500 obratih...
tx-z

Microsoft ::

Nevem no, jst sam predvidevam glede na to, da se lahka ventilator vrti tud do 6000 U/min(Vulcano7+). Pr takem ventilatorju je pa pol že zlo mal, če se vrti na 1800 U/min...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mat11 ::

Imam Zalman ZM op1 priklopljene in kolikor vidim bi morali delati od 1400 do 2800 obratov. Aerogate mi tega ne dopusti, najhitreje je lahko 2700, in napočasneje je 1800 obratov.
Zakaj naj bi toliko zmanjšal obrate, ja zaradi hrupnosti ne.:)
mat

Microsoft ::

mat11, jst pr mojem PCju ne poznam tišine, kr uporablam Vulcano 7+ in DELAT ventilatorja .:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

sash ::

zakaj se ti sami zvišajo je jasno, ker ima regulator neko spodnjo mejo napetosti (predvidevam da se je ne da zmanjšat na 0V) in neko zgornjo mejo (verjetno 12V) in to zato ker to ni tipski regulator ampak splošno uporaben za več vrst ventilatorjev in tako imaš določene ventilatorje ki se zaženejo pri 5V in določene ki se pri 7V in tako se proizvajalci regulatorjev pač odločijo da izdelajo univerzalno stvar in spodnjo mejo nastavijo na 7V in tako se bodo zagnali obojni (tako tisti z 5V kot tudi 7V zagonske napetosti). Če bi pa imel tipski zalmanov regulator pa bi (verjetno) lahko nastavo od dejansko deklariranih minimalnih obratov do delkariranih max obratov.

@JimiBtn, Kar se pa tiče nizkih obratov je pa stvar taka da sem pred časom ko sem imel celerona in petiuma oba hladil z kulerjem na katerega je bil namontiran Zalmanov 80mm vent z 1300 rpm :D , pa tudi sedaj se mi vent v Antecovem napajalniku vrti pod 1500 rpm :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

m.i.h.a. ::

Jaz imam aerogate 2 in imam 12cm vente na 1500rpm, in dela vse brez problemov. Moti me edino tisti zvočnik, ki je preglasen in ga bo treba prelepit, da bo tišji.

ddeben ::

Tud js mam Aerogate 2 in lahk recem de je to....Odlicn!! Predvsem zaradi tisine... moti me edino mogoce malce preglasen zvocnik! Drgace pa prej mi je, ko sm vzgal racunalnik kr piskal stalno nekaj...se zdej mi,sam ugasnem zvocnik!:\

mat11 ::

Če nalimaš debeli izolerni trakčrz zvočnik, boš komaj slišal alarm.
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

120mm ventilator PWM

Oddelek: Kaj kupiti
201660 (1272) Veron
»

Kateri regulator vrtljajev..

Oddelek: Kaj kupiti
131568 (1328) Nesta
»

Regulatorji ventilatorjev - kateri je najboljsi po vasem mnenju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211588 (1380) smilyxx
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402151 (1424) Coinbird
»

volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151204 (860) peci

Več podobnih tem