» »

"alkohol" / analiza krvi

"alkohol" / analiza krvi

BRBR ::

Ne najdem kater faktor analize krvi kaže na dolgotrajno zlorabo alkohola ...
No in če ni alkohol, menda, takorekoć iz prve roke, sem slišal, da če stalno piješ gazirane pijače (menda so 14 dni nalivali radensko), da je ta faktor tudi povečan ?
Kakšne druge opcije ... ?
Never underestimate the power of idiots in large groups.

ziki ::

Gama GT?

Ganon ::

Jetrni test. Povišani jetrni encimi.

Buggy ::

od Radenske? Radenske se pri nas spije vec kot vode.

Legon ::

Da je pijaca gazirana to zgolj pomeni, da je pod pritiskom dodan CO2, tako da ne vem kako tocno naj bi se to na na jetrnih encimih/analizi krvi poznalo.

spaget ::

CDT?
Naši financ doktorji ga precej preferirajo, čeprav je izrecno rečeno, da ni samostojni pokazatelj.
Govori se pa tudi o nekih "mučkah" pri testiranju osebkov.
Tako, da...V Sloveniji je vse možno. Še v zakon se je prikradel?;((

IL_DIAVOLO ::

Glede na to da gazirana pijaca povzroca refluks in dvig zelodcne kisline, prevec zdrava ze ne more bit. Osebno se je izogibam.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Legon ::

Pac stvar osebnega okusa, ampak sama gaziranost, torej co2 ni noben bau bau, ki bi bil nezdrav.

https://www.healthline.com/nutrition/ca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

BRBR ::

Buggy je izjavil:

od Radenske? Radenske se pri nas spije vec kot vode.


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

spaget je izjavil:

CDT?
Naši financ doktorji ga precej preferirajo, čeprav je izrecno rečeno, da ni samostojni pokazatelj.
Govori se pa tudi o nekih "mučkah" pri testiranju osebkov.
Tako, da...V Sloveniji je vse možno. Še v zakon se je prikradel?;((


Hmm, če malo brskam po svakakvih straneh piše, da se tega znebiš v 1-3 mesecih ? Komando imam 1 mesec čist brez alkohola, kajpak smo se zedinili, da tud brez mehurčkov, ampak ta zadnja bo težka (-:

BRBR je izjavil:

Buggy je izjavil:

od Radenske? Radenske se pri nas spije vec kot vode.


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

spaget je izjavil:

CDT?
Naši financ doktorji ga precej preferirajo, čeprav je izrecno rečeno, da ni samostojni pokazatelj.
Govori se pa tudi o nekih "mučkah" pri testiranju osebkov.
Tako, da...V Sloveniji je vse možno. Še v zakon se je prikradel?;((


Hmm, če malo brskam po svakakvih straneh piše, da se tega znebiš v 1-3 mesecih ? Komando imam 1 mesec čist brez alkohola, kajpak smo se zedinili, da tud brez mehurčkov, ampak ta, zadnja, bo težka (-:


IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na to da gazirana pijaca povzroca refluks in dvig zelodcne kisline, prevec zdrava ze ne more bit. Osebno se je izogibam.


Nalijam CocaColo, v zmernih količinah. Samo od tega že ni refluxa, pa vem kaj to je. Če bi bil od CocaCole bi že prenehal, a ne.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Buggy ::


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

...ves da so res nekaj drekali, ce znas s tega kej razbrat naj ti bo v pomoc.

dober mesec nazaj...



pa iz medicine dela pred pol leta..



jaz se na to ne spoznam (me ne briga)...feel free to analiyze ;)

dohtarjem se bom probal ce se le da cimbolj izogibat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

TonyTony ::

Buggy je izjavil:


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

...ves da so res nekaj drekali, ce znas s tega kej razbrat naj ti bo v pomoc.

dober mesec nazaj...


pa iz medicine dela pred pol leta..


jaz se na to ne spoznam (me ne briga)...feel free to analiyze ;)

dohtarjem se bom probal ce se le da cimbolj izogibat..


Noben ti ne bo mogel nič odgovoriti, ker si iz tega zadnjega pregleda pozabil en del prilepit, tisti ključni (gama, ast in alt).
Biomarkerji divjega žuriranja so GAMA GT, ALT IN AST. Ti so sicer lahko povišani tudi zaradi mnogih drugih stvari.
Obstaja pa tudi S-CDT test, ki je povišan skoraj izključno pri alkoholikih. Če maš tisto povišano, maš skoraj ziher težave s pitjem oz. ne more biti povišano zaradi enega partija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TonyTony ()

BRBR ::

TonyTony je izjavil:

Buggy je izjavil:


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

...ves da so res nekaj drekali, ce znas s tega kej razbrat naj ti bo v pomoc.

dober mesec nazaj...


pa iz medicine dela pred pol leta..


jaz se na to ne spoznam (me ne briga)...feel free to analiyze ;)

dohtarjem se bom probal ce se le da cimbolj izogibat..


Noben ti ne bo mogel nič odgovoriti, ker si iz tega zadnjega pregleda pozabil en del prilepit, tisti ključni (gama, ast in alt).
Biomarkerji divjega žuriranja so GAMA GT, ALT IN AST. Ti so sicer lahko povišani tudi zaradi mnogih drugih stvari.
Obstaja pa tudi S-CDT test, ki je povišan skoraj izključno pri alkoholikih. Če maš tisto povišano, maš skoraj ziher težave s pitjem oz. ne more biti povišano zaradi enega partija.


Prilepil je S-gama gt (druga slikca), isto kot gama gt , ali ?

Tele vrednosti so kao normalne, menda, torej njegove prevelike ?
https://www.medenosrce.net/dobrote/lab/...

tole zgled legit, glede abstinece glede alkohola in popravka vrednosti: "Pri prenehanju jemanja omenjenih zdravil in pri alkoholni abstinenci se testi že v nekaj tednih normalizirajo. Gama GT:2,2 pomeni kar močno povišano vrednost encima v krvi. "
https://vizita.si/popovi-zdravniki/jetr...
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

TonyTony ::

BRBR je izjavil:

TonyTony je izjavil:

Buggy je izjavil:


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

...ves da so res nekaj drekali, ce znas s tega kej razbrat naj ti bo v pomoc.

dober mesec nazaj...


pa iz medicine dela pred pol leta..


jaz se na to ne spoznam (me ne briga)...feel free to analiyze ;)

dohtarjem se bom probal ce se le da cimbolj izogibat..


Noben ti ne bo mogel nič odgovoriti, ker si iz tega zadnjega pregleda pozabil en del prilepit, tisti ključni (gama, ast in alt).
Biomarkerji divjega žuriranja so GAMA GT, ALT IN AST. Ti so sicer lahko povišani tudi zaradi mnogih drugih stvari.
Obstaja pa tudi S-CDT test, ki je povišan skoraj izključno pri alkoholikih. Če maš tisto povišano, maš skoraj ziher težave s pitjem oz. ne more biti povišano zaradi enega partija.


Prilepil je S-gama gt (druga slikca), isto kot gama gt , ali ?

Tele vrednosti so kao normalne, menda, torej njegove prevelike ?
https://www.medenosrce.net/dobrote/lab/...

tole zgled legit, glede abstinece glede alkohola in popravka vrednosti: "Pri prenehanju jemanja omenjenih zdravil in pri alkoholni abstinenci se testi že v nekaj tednih normalizirajo. Gama GT:2,2 pomeni kar močno povišano vrednost encima v krvi. "
https://vizita.si/popovi-zdravniki/jetr...


Pri prvi slikci je napisal da je izpred meseca nazaj, za drugo pa da je iz medecine dela izpred pol leta nazaj.
Sklepam da gre za 2 zdravniška. Če je to iz istega, potem so vsi rezultati ok.

Buggy ::

...zal to je vse kar imam na izvidih nic nisem skipal, razen osebnih podatkov in pregled vida (ki je BTW porazen). Zuranja pa pri meni (zal) vec ni, tako da dvomim da bi bila kaksna odstopanja.

TonyTony ::

Buggy je izjavil:

...zal to je vse kar imam na izvidih nic nisem skipal, razen osebnih podatkov in pregled vida (ki je BTW porazen). Zuranja pa pri meni (zal) vec ni, tako da dvomim da bi bila kaksna odstopanja.


Mogoče pa ti enega dela niso poslali. Ker gama gt je standard pri vseh zdravniških pregledih in na tistem prvem manjka.
Kaj pa so ti težili na zdravniškem pregledu? Oz. kaj je bil problem?

Buggy ::

...pri prvem so v zdravstvenem domu preverjali, ce imam raka...vizulano, simptomi in potem to.
...drugi je bil pa redni 3 letni pregled, kamor sem bil napoten od delodajalca.

torej razlicna dohtarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

TonyTony ::

Buggy je izjavil:

...pri prvem so v zdravstvenem domu preverjali, ce imam raka...vizulano, simptomi in potem to.
...drugi je bil pa redni 3 letni pregled, kamor sem bil napoten od delodajalca.

torej razlicna dohtarja


Aja, ne razumem čisto točno, zakaj si potem to objavil v tej temi, ker avtor piše, da so mu težili glede alko.
Sem razumel da so ti težili, da imaš probleme s pitjem.
Kar vsaj na podlagi slik ni mogoče trditi, če nič me manjka.

Buggy ::

OP je spraseval o analizi krvi "In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.", nisem vedel da obstaja vec vrst analiz krvi...sry

TonyTony ::

Buggy je izjavil:

OP je spraseval o analizi krvi "In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.", nisem vedel da obstaja vec vrst analiz krvi...sry


Aja sorry, sem spregledal ta del pogovorov.

Sicer pa je tako. Dnevno pitje gaziranih pijač (še posebej koka kole ipd.) dejansko lahko vpliva na povišanje jetrnih encimov.
Je pa to v praksi zelo redko, da bi nekdo imel povišano, razen če se s tem res naliva dnevno oz. popije enormne količine.

Buggy ::

@OP: kaj tebe pravzaprav skrbi? Zdej si ga zural na polno, in pri pregledu za (novo) sluzbo te skrbijo rezultati? Verjetno kaj v transportu/logistiki in bos failal, al te skrbi, da imas kaksne probleme z jetri?

Na medicini dela (za sluzbo - pisarna) so meni delali teste nalepljene zgoraj. Za ostale zadeve pa verjetno sam ves kako in kaj oz. se posvetuj z dohtarjem, zato jih namrec placujemo.

Bi pa take teste in teste na droge res lahko delali tudi na teh rednih pregledih na medicini dela. Pomoje bi se naslo kar nekaj failov :))

delavec44 ::

Seveda bi lahko. Politiki naj se najprej sami testirajo, potem naj pa zakon napišejo še za delavce. So že bili predlogi, pa se nočejo.

TonyTony ::

Buggy je izjavil:

@OP: kaj tebe pravzaprav skrbi? Zdej si ga zural na polno, in pri pregledu za (novo) sluzbo te skrbijo rezultati? Verjetno kaj v transportu/logistiki in bos failal, al te skrbi, da imas kaksne probleme z jetri?

Na medicini dela (za sluzbo - pisarna) so meni delali teste nalepljene zgoraj. Za ostale zadeve pa verjetno sam ves kako in kaj oz. se posvetuj z dohtarjem, zato jih namrec placujemo.

Bi pa take teste in teste na droge res lahko delali tudi na teh rednih pregledih na medicini dela. Pomoje bi se naslo kar nekaj failov :))


Ampak če bi na medicini dela nepričakovano testirali na droge, bi čez noč ostali brez vodij države.
Pa uvoznik banan bi šel v bankrot, kr bi zgubil polovico strank belega praška.

Buggy ::

...no politike ne bomo vlacili v to temo a ne...afera snegec pa te scene >:D
Dajmo probat pomagat OP-u kot se da, ce zvemo sploh kaj ga skrbi.
@TonyTony: si ti profesionalno v zdravstvu?

čigra ::

TonyTony je izjavil:

Buggy je izjavil:


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

...ves da so res nekaj drekali, ce znas s tega kej razbrat naj ti bo v pomoc.

dober mesec nazaj...


pa iz medicine dela pred pol leta..


jaz se na to ne spoznam (me ne briga)...feel free to analiyze ;)

dohtarjem se bom probal ce se le da cimbolj izogibat..


Noben ti ne bo mogel nič odgovoriti, ker si iz tega zadnjega pregleda pozabil en del prilepit, tisti ključni (gama, ast in alt).
Biomarkerji divjega žuriranja so GAMA GT, ALT IN AST. Ti so sicer lahko povišani tudi zaradi mnogih drugih stvari.
Obstaja pa tudi S-CDT test, ki je povišan skoraj izključno pri alkoholikih. Če maš tisto povišano, maš skoraj ziher težave s pitjem oz. ne more biti povišano zaradi enega partija.


Se pa v tem času parametri nikakor niso mogli bistveno spremeniti!

Buggy ::

ne zdej analizirat mene FFS...to je od OP tema, razen ce bomo preverjali vpliv Radenske na organizem, ker te pa res goltam vec kot 6xpack 1.5l na teden. Jo je pa pil tudi moj star oce (mogoce od tam), ki ga je pa na drugi svet poslala srcna kap....so pa imel gojene jagencke in vsak dan se je peklo meso, kar me sicer tudi malo skrbi, ker zadnje dva meseca tudi jaz ne jem oglikovih hidratov in furam izkljucno mesno (carnivor) sceno, zdej na morju sicer mal pogoljufam :D...slo dol 5 kil.

Torej kaj je fora Radenske za te teste al gre spet za nek nesporazum? Stekam mehurckaste sladke pijace...samo Radenska resno?

@OP kaksen vir za to ker "iz prve roke" ni bas nekaj, kar bi pri debati koristilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

BRBR ::

TonyTony je izjavil:

Buggy je izjavil:

...


Sicer pa je tako. Dnevno pitje gaziranih pijač (še posebej koka kole ipd.) dejansko lahko vpliva na povišanje jetrnih encimov.
Je pa to v praksi zelo redko, da bi nekdo imel povišano, razen če se s tem res naliva dnevno oz. popije enormne količine.


Če je enormno 2l+ potem je to to. Ali imaš kak link o tem ?
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Buggy ::

@OP: mal te jebe citiranje...to ni moja trditev, se vedno bi pa rad podkrepitev tvoje teze "iz prve roke" glede Radenske, kar me je dejansko spodbudilo, da sem se pofockal tukaj. Od tebe se zdej nic koristnega, kaj te sploh matra?! Tako da, I am out in srecno...z zdravjem se ne hecaj!

jest10 ::

Buggy je izjavil:

.

dober mesec nazaj...




jaz se na to ne spoznam (me ne briga)...feel free to analiyze ;)

dohtarjem se bom probal ce se le da cimbolj izogibat..


Jaz bi ubijal za tak izvid:8)

Buggy ::

@jest10:huh...upam da nimas kaksnih zdravstvenih tezav, ce ze, pa upam da jih uredis. Srecno!

...torej kaj je s to Radensko zdej? Dezinformacija al je res kej na tem? Bo treba zacet pit pivo :))

jest10 ::

Buggy je izjavil:

@jest10:huh...upam da nimas kaksnih zdravstvenih tezav, ce ze, pa upam da jih uredis. Srecno!


No, slabi izvidi zihr niso za brez veze ane. Dokončne rešitve pa nekako ni, samo poizkusi

Buggy ::

Nocem prevec drezat niti tolazit, ti pa povem, da je moja zena nekaksen ideal zdravega zivljenja tako glede gibanja (vsak dan vsaj 5km sprehod, cez vikende 3 urni izlet v hribe), prehrane (mastnega -svinjska mast, kar jaz jem se izogiba) ter uporabe prehrambrenih dopolnil (C, D, Omega, B-complex,....), slang - 165cm/52kg, pa ima izvide na holesterol obcutno slabse kot jaz in ze dve leti jemlje tablete, je pa sla samoplacnisko se po drugo mnenje, kot od osebne zdravnice (predpisala ji je tablete Coupet 20mg), ki ji pa je predpisala/predlagal manjso kolicino Coupet 5mg in sedaj je zadeve uredila in ima pod kontrolo z 4x manjso dozo, kot ji je bila predpisana od osebne zdravnice.

Morda se splaca se do koga drugega stopit, pa bo pogledal zadeve z drugega zornega kota. Vsekakor pa srecno!

jest10 ::

Oh verjemi mi, nimam kam stopat, ker za zadeve, ki imajo pojavnost 1-2 na 100000 letno, obstajajo samo eksperimentalna zdravljenja. Zaenkrat še delujejo.

Pa ni bil moj namen jamrat, samo ti si rekel za analizo tvojega izvida-marsikdo ti ga lahko zavida

IL_DIAVOLO ::

Normalni izvid zdravega človeka. Nic posebnega.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Buggy ::

Pa ni bil moj namen jamrat, samo ti si rekel za analizo tvojega izvida-marsikdo ti ga lahko zavida

razumem...tudi jaz nisem izvidov podal za lastno analizo, temvec kot referenco za OP-a, ki je zelel neko pomoc, glede na svoje trditve, ki so me, in me se vedno zanimajo (pa morda se koga) glede tega:

...menda, takorekoć iz prve roke, sem slišal, da če stalno piješ gazirane pijače (menda so 14 dni nalivali radensko), da je ta faktor tudi povečan ?

jest10 ::

No, ta trditev je bikov kakec.
Radenska ti ne more povečati ničesar. Razen pogostosti scanja, če jo piješ preveč

BRBR ::

Buggy je izjavil:

Pa ni bil moj namen jamrat, samo ti si rekel za analizo tvojega izvida-marsikdo ti ga lahko zavida

razumem...tudi jaz nisem izvidov podal za lastno analizo, temvec kot referenco za OP-a, ki je zelel neko pomoc, glede na svoje trditve, ki so me, in me se vedno zanimajo (pa morda se koga) glede tega:

...menda, takorekoć iz prve roke, sem slišal, da če stalno piješ gazirane pijače (menda so 14 dni nalivali radensko), da je ta faktor tudi povečan ?


Kajpak je to rekla kazala, ampak tip je bil v vojski na Kosovu, upati je da tam ne žlampajo, menda so nalivali radensko, test je bil alko positive, jeterni encimi al kaj je že in menda mu je osebna dohtarca rekla, da naj neha nalivat radensko pa bo, in je kao bilo. Zaradi mene je lahko pile of bull shit, za vsak slučaj pa tud mehurčkov ne bom pil en mesec, ker pri meni ni niti blizu tiste pol dohtarske merice alkohola. Imajo pa čuden sistem v anketi 'pol do 1 merica', velika razlika med polovica in 1.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

japapajade ::

najboljši pokazatelj je CDT test, ki pa ga naredijo posebej - včasih če imaš gamo povišano, naredijo potem če CDT da vidjo če si alkoholik :D

je pa to tko, ta cdt bi mel povišan če bi spil recmo 5+ pirov na dan.. vsak dan, več mescev...
če bi se ga 1x na teden na smrt napil vsak teden, bi bil CDT normalen ;)

Buggy ::

Kajpak je to rekla kazala, ampak tip je bil v vojski na Kosovu, upati je da tam ne žlampajo, menda so nalivali radensko, test je bil alko positive, jeterni encimi al kaj je že in menda mu je osebna dohtarca rekla, da naj neha nalivat radensko pa bo, in je kao bilo.


...to ni glih "prva roka", vseeno hvala za pojasnitev (menda/kao..).
Ce te tako skrbi, pojdi samoplacnisko na te teste, pa bos vedel na cem si, da ne bos po nepotrebnem dehidriral ;)

enemon ::

Buggy je izjavil:


In, a si šel na anlizo krvi ? Nisi. Torej ne veš kak bi bil rezultat.

...ves da so res nekaj drekali, ce znas s tega kej razbrat naj ti bo v pomoc.

dober mesec nazaj...



pa iz medicine dela pred pol leta..



jaz se na to ne spoznam (me ne briga)...feel free to analiyze ;)

dohtarjem se bom probal ce se le da cimbolj izogibat..


Hvala Buggy, da vse utrinke svojega življenja deliš z nami. Lahko prosim še poskeniraš kreditno in pripišeš PIN zraven? Hvala vnaprej.

Buggy ::

...a pod kamnom ti je blo ze malo dolgcas, pa si se mogu pofockat ti cartkan zagrenjen SDS minjoncek :))

enemon ::

Buggy je izjavil:

...a pod kamnom ti je blo ze malo dolgcas, pa si se mogu pofockat ti cartkan zagrenjen SDS minjoncek :))


V bistvu gledam, izpod katerega kamna boš ti prilezel, ker te je povsod toliko. Na Rabu bi me bilo kar strah premetavati kamne po plaži. :D

Zanimivo, po kakšnih kriterijih sem pa zdaj SDS? Svašta. :|:D

Ti pa očitno ne moreš brez tega, da bi iskal potrditev na forumu. Nisi zadovoljen sam s sabo in svojim življenjem? Res, dobesedno vsako temo ugrabiš za me me me. Ego too big to hold?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

IL_DIAVOLO ::

Kokice so v mikrovalovki.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mancini ::

BRBR je izjavil:


Kajpak je to rekla kazala, ampak tip je bil v vojski na Kosovu, upati je da tam ne žlampajo


Da ti povem, da na Kosovem eni žerejo kot kreteni in so vsak ljubi dan pijani kot krave

BRBR ::

mancini je izjavil:

BRBR je izjavil:


Kajpak je to rekla kazala, ampak tip je bil v vojski na Kosovu, upati je da tam ne žlampajo


Da ti povem, da na Kosovem eni žerejo kot kreteni in so vsak ljubi dan pijani kot krave


He, he , zdaj sem stariji pametniji.
Never underestimate the power of idiots in large groups.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test za droge na zdravniškem pregledu za službo

Oddelek: Loža
117913 (4018) fikus_
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17286875 (17218) destroyer2k
»

jutri zdravniški pregled, včeraj pil alkohol... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5751783 (32485) joze67
»

Zdravstveni pregled

Oddelek: Loža
146368 (5537) mitoess

Več podobnih tem