» »

Kaspersky zapira pisarne v ZDA

Kaspersky zapira pisarne v ZDA

Slo-Tech - Rusko podjetje Kaspersky Lab je zaposlenim v ameriški podružnici sporočilo, da jo bodo zaprli. Zaposlene bodo še ta teden odpustili, so za Zero Day povedali v podjetju. Gre za približno 50 zaposlenih, ki bodo prejeli odpravnine. Od 20. julija bodo začeli ugašati delovanje v ZDA, saj so ameriške oblasti po 24. juliju prepovedale prodajo njihovih izdelkov. Kaspersky Lab je v ZDA svoje izdelke prodajal od leta 2005.

V izjavi za javnost so zapisali, da so natančno proučili zahteve ameriških oblasti ter sprejeli odločitev, da poslovanje v ZDA ni več upravičeno. Ministrstvo za gospodarstvo je minuli mesec podjetje uvrstilo na seznam podjetij, ki predstavljajo nevarnost za nacionalno varnost. Podrobnosti sicer niso razkrili, a v osnovi trdijo, da bi lahko prek programske opreme Kaspersky ruska država prisluškovala. Kaspersky odločno zanika kakršnekoli povezave z ruskimi oblastmi ali namerno slabitev svoje programske opreme.

22 komentarjev

filip007 ::

Predobri so bili, zdaj se ve kdo največ špijonira, pa to niso rusi ali kitajci.

Ta branža je v zatonu, če bi bila Polkna, že prej tako dobra, kot so zdaj, sploh ne rabiš tega programa.
Trevor Philips Industries

Buddah ::

@filip007

Morda je branža antivirusnih programov v zatonu oz. je tik pred tem, da se preoblikuje. Cybersecurity field je pa po drugi strani v ekspanziji - vsaj v Evropi. Agencije rastejo kot gobe po dežju.

filip007 ::

Ja vem, nihče več ne krade TVjev, vse v korist uporabnika, upam.
Trevor Philips Industries

mtosev ::

Tole ni presenetljivo, da so se umaknili. Čisto BTW mislim, da je Windows defender dovolj za večino
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lucca brassi ::

malware bytes ?
moments before detonation

strom_15 ::

mtosev je izjavil:

Tole ni presenetljivo, da so se umaknili. Čisto BTW mislim, da je Windows defender dovolj za večino


Ne vem če je poglej si na youtube teste:

Machete ::

Blah, a ni tako, da proti 'butastemu' uporabniku (priponke email) ne pomaga nič, drugače pa je win def ok?
Se mi zdi, da je vsak datalock v Slo sprožil uporabnik s klikanjem na priponke in razne zagonske datoteke?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Točno tako, tistemu, ki klika na vse, brez da se bi mu kdaj prižgal alarm, ni pomoči, bo fasal kljub AV.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FireSnake ::

Kaspersky, ki je v preteklosti odkril zadeve, ki jih nihče drug ni.
Poteza je normalna. Še odpravnin jim ne bi smeli dati, če se že tako mačehovsko pilitika obnaša.
Ampak: so odigrali pošteno.

Me pa zanima, kaj so ameri počeli? Verjetno so bili prodajniki. Ker neke velike efektive od njih, po mojih izkušnjah, ni.

mtosev je izjavil:

Tole ni presenetljivo, da so se umaknili. Čisto BTW mislim, da je Windows defender dovolj za večino


To je zato, ker nimaš pojma (oziroma si ignorantski do tega kar je proizvajalec napisal).
Če bi si vsaj prebral, da je Microsoft sam rekel, da ta zadeva ni nadomestilo za protivirusni program potem ne bi prijavil tele neumnosti.
MS priporoča uporabo antivirusnega programa.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Karen ::

Mah to je protiukrep, z veliko verjetnostjo nima prav nobene veze s tehnologijo. Saj je v Rusiji tudi McD zaprt, to je pač malo reciprocitete - nič osebnega, bi lahko rekli (razen za tiste ki jih neposredno prizadane).

sbawe64 ::

McD v RF obratuje naprej pod drugim imenom.

Kaspersky dober, ker odkrije zadeve, katere drugi av ne smejo.
Zato je tako trn v peti kavbojcem.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Machete ::

sbawe64 je izjavil:

McD v RF obratuje naprej pod drugim imenom.


Samo zasedli so MC prostore. To je rusko podjetje, ki nima veze z MCom. Kako se je to odvilo z morebitnimi lastništvi teh stavb in prostorov, ne vem, verjetno je imel MC itak vse samo v najemu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jarno ::

Ni trn v peti, ker je dober, ampak zaradi politične situacije. Vročina naj bi vplivala na zmožnost razmišljanja, ampak imam jaz klimo. ;)
Če bi to bilo kakšno "zahodno" podjetje, bi imeli težave "politične narave" kot drugod.

China has banned or restricted several U.S. software companies and their products over the years due to various reasons such as cybersecurity concerns, data privacy issues, and political tensions.


Potem ChatGPT našteje 10 primerov in itd.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

FireSnake ::

sbawe64 je izjavil:

McD v RF obratuje naprej pod drugim imenom.

Kaspersky dober, ker odkrije zadeve, katere drugi av ne smejo.
Zato je tako trn v peti kavbojcem.


Yup.
Če me spomin ne vara: zelo razširjen virus, ki je ohromil Iranski jedrski program.
Ko tako razmišljam: zelo vesel bi bil, če bi s temi ljudmi enkrat lahko sedel na eni večerji in se pogovarjal o tem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Seljak ::

Dejansko je bilo pričakovati, da bodo Rusi(Kaspersky) dobili prepoved delovanja v USA. Sicer pa AV je dan danes brezpredmeten, ker imajo okna že tako ali tako poskrbljeno za "varnost".
Me pa zanima koliko američanov je uporabljalo Kaspersky, ali kak drug AV, ko pa je tam v prevladi Apple?

yayo ::

ta zgodba z opozorili glede Kasperskega s strani ameriških varnostnih služb se sicer začela že deset let nazaj. Na začetku je zgledalo kot, da gre za pritisk ameriških firm, ki kvalitete Kasperskega niso uspele dohajati. Drugače pa mislim, da večina pcjev prodanih v ZDA pride z že preinštaliranimi varnostnimi suitami, ki vsebujejo antivirus, antispam, požarni zid, rootkit detektorje, password managerje, varno bančništvo, childblock ali kako se mu že reče in tako naprej. Američani kupujejo večinoma vse v paketu, da priključiš v štrom in deluje. Pa firme kot Norton jim pcje polnijo z bloatwareom, ki jih naredi popolnoma odvisne od ravno teh firm, ker morajo potem za vsako malenkost klicati podporo. Problemov pa ne bi imeli brez inštaliranih jajc od programov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Jarno ::

No, preveč optimistično je upati, da je Kaspersky Labs ostal pod radarjem FSB-ja. Glavni stan omenjenega podjetja je sicer v Moskvi.
#65W!

jacal ::

Anekdota iz starih časov: Kaspersky Lab mi je pregledal piratsko datoteko in zagotovil, da je povsem varna za uporabo.

Vsa zgodba:

Na računalniku je bil kaspersky av, ker je prišel "gratis" v paketu "ponudnika" interneta. Sinčku fantičku, ki je danes stokilski dedec, sem kupil igro, ki mu je tedaj res veliko pomenila - nekaj iz franšize Lego Star Wars, če se prav spomnim. Stvar je imela tako "napredno" protipiratsko zaščito, da se ni zagnala niti, če sem av izklopil; zaleglo je le, če sem ga odstranil.

Torej sem s kakšnega Partisa priskrbel gusarsko verzijo in zamenjal samo glavni exe; datoteka je bila pol manjša, jasno. In je šel Palpatin v franže.

Obe datoteki sem poslal na pregled.

Kasperskogo inženir mi je pojasnil, da za tako agresivno zaščito ne morajo narediti izjeme, da je malware in da naj pač uporabljam piratsko, kjer je bilo to sranje odstranjeno.

Par mesecev pozneje so stvar uštimali še sami razvijalci prodajalci, ker je bilo preveč pritožb.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

miroB ::

Machete je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

McD v RF obratuje naprej pod drugim imenom.


Samo zasedli so MC prostore. To je rusko podjetje, ki nima veze z MCom. Kako se je to odvilo z morebitnimi lastništvi teh stavb in prostorov, ne vem, verjetno je imel MC itak vse samo v najemu.

Mc nima nič v najemu. V evropi, mislim da tudi v usa, večino mc menz upravljajo lokalna podjetja, katerim mc proda franšizo, tako da so samo zamenjali logotipe in so delali naprej.

Zmajc ::

Tako je, večina prehranjevalnih franšiz v posamičnih državah deluje preko partnerstva z lokalnimi podjetji. Tako, tudi če se nosilci franšize umaknejo lokalno podjetje še vedno lahkod dela v dalje kar se jim zahoče, še posebej v Rusiji, kjer država korporacijam če smatrajo da so "sovražne" podržavi njihov delež in čao pero. Pač spremenili so ime in meni in delajo dalje.

Kakor koli že iz varnostnega stališča je povsem logično da so Karspesky prepevedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Srecko696 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaspersky Lab namerno nagajal konkurenci?

Oddelek: Novice / Varnost
209151 (6383) zmaugy
»

Cisco v boju zoper NSA pošilja opremo na lažne naslove

Oddelek: Novice / Varnost
4318411 (12010) delpero
»

Equation Group razvil hujše metode kot Stuxnet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7533101 (26884) Iatromantis
»

Stuxnet povzročil precej težav na vesoljski postaji in v jedrskih elektrarnah

Oddelek: Novice / Varnost
98176 (6185) zos

Več podobnih tem