» »

Alternativa Bitstampu

Alternativa Bitstampu

Excalibur ::

Zdravo!

Trenutno imam ves crypto na Bitstampu ampak odkar so se prodali Robinhoodu me mika, da bi se prestavil drugam.

Torej kaj se uporablja v letu 2024 za hodlanje in zakaj?. Rad bi, ce ze menjam, da ima support za recurring paymente ker DCAjam BTC in ETH - npr nekaj takega kot ima IBKR kjer imam nastavljeno za ETF.

Pa mogoce se podvprasanje. Je kdo ze kdaj prestavljal iz ene menjalnice na drugo? Je kak trik kako to najbolj ucinkovito / ceneje naredi? Do sedaj sem vsa leta samo kupoval in se nikoli withdrawal tako da nimam pojma.

Hvala!

shm ::

Če ti je vseeno za tvoj denar imej crypto na menjalnicah, drugače pa takoj po nakupu prestavi v offline wallet.
V veliko menjalnic so že vdrli ali pa so kr lastniki vse pobral in so ljudje ostal brez vsega.

Excalibur ::

No, to je tudi opcija da imam v offline walletu. Samo tu se moram pa se izobrazit kako vse skupaj deluje, kater wallet izbrat itd. Do sedaj sem res na avtopilotu bil in samo kupoval mesecno. Se pa je ze nekaj nabralo tako da bi tudi v to smer bilo za razmislit. Samo tega pa res ne poznam cisto nic ? ne vem kako deluje

Tody ::

Iconomi je tud slo zadeva imas moznost dca avtomatike in se polni drugih "skladov" kjer lahko gamblaš svoj denar da nimas vse samo v btc. Tudi varnost je nekaj kar jemlejo resno.

˙janezvalva ::

Alternativa Bitstampu

Binance.Ker ima vse, kar ima Bitstamp, plus mnogo več.

miha98 ::

Coingecko

Ashrack ::

Binance bi odsvetoval. Prevec drzavnega nadzora je nad njo.
Osebno sem uporabljal ByBit ampak sem zacel uporabljati BloFin in je zdaj to moja glavna borza. Sem tud VIPX clan. Toplo priporocam. Je tudi skorajda edina borza ki ne zahteva KYC.

Lahko uporabis moj referral, dobis 5% cashback:
https://blofin.com/register?referral_co...
....

delavec44 ::

A to je plus, da nimajo KYC?

Kalavala ::

A Kraken ni več v modi.

Excalibur ::

Ma toliko je tega, da ne ves kaj izbrat. Glede na to koliko je kripto tema dolga sem pricakoval vec nekih odgovor v prid eni, dvema menjalnicama :)

hamez66 ::

Kraken ali Binance. Binance je zdaj verjetno še bolj "safe", ker so jim pravni organi delegirali novega CEOta, Kraken pa pač glede na zgodovino. So se pa pojavljala neka poročila, da naj tudi Kraken ne bi bil 100% pravilno reguliran.

Gotovo pa ne nek blofin, za katerega je do zdaj slišal samo Ashrack in bi zdaj rad zaslužil preko referal linka. Lahko crkne katera koli borza, samo tale blofin že takoj deluje kot nateg, pa sploh nisem pogledal spletne strani. Podobno mnenje sem imel glede FTX.com, ko sem prvič videl spletno stran, ... pa je nekako postala potem ena najbolj prometnih platform.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

WhiteAngel ::

Paymium je ravno tako regulirana evropska borza kot Bitstamp. V redu sta tudi Coinbase in Kraken. Obe ameriški. Binance je preveč fishy za moj okus. Zrasla je v božjo mater in dogaja se sama politika še tam. Obračajo se kao milijarde in lahko enkrat naredi big bang po sledeh MtGoxa, če se komu napačnemu zameri.

hamez66 ::

Aja, saj zgleda tale novi ceo Binanca ni bil delegiran, ampak je bil prej direktor podružnice v Singapuru.

Richard Teng @ Wikipedia

Tako da jemite moj prejšni komentar z malo rezerve. Predvidevam pa, da so šli organi skozi precej obsežno preiskavo financ in transakcij in da bi skoraj morali imeti naše coine in jih niso zbluzili za vile in jahte, kot ftx.

IgorCardanof ::

Tako nekako mnenje kot hamez. Zagotovo ne blofin, izjemno veliko tveganje.

Tier list nekako bi rekel:
Tier 1: Binance, Kraken (Coinbase, ampak imajo igromne feeje, tako da raje ne)
Tier 2: Bybit, Kucoin, Gate, OKX
Tier 3 Bitstamp, MEXC
Tier 4 ostale noname borze
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Ashrack ::

hamez66 je izjavil:

Kraken ali Binance. Binance je zdaj verjetno še bolj "safe", ker so jim pravni organi delegirali novega CEOta, Kraken pa pač glede na zgodovino. So se pa pojavljala neka poročila, da naj tudi Kraken ne bi bil 100% pravilno reguliran.

Gotovo pa ne nek blofin, za katerega je do zdaj slišal samo Ashrack in bi zdaj rad zaslužil preko referal linka. Lahko crkne katera koli borza, samo tale blofin že takoj deluje kot nateg, pa sploh nisem pogledal spletne strani. Podobno mnenje sem imel glede FTX.com, ko sem prvič videl spletno stran, ... pa je nekako postala potem ena najbolj prometnih platform.

BloFin je prav v redu. Je hiter in ima dobro likvidnost. Mobilna aplikacija je pa tudi zadovoljiva.
ByBit pa imam sedaj njihovo bancno kartico in placujem po svetu z USDT ali USDC. Odvisno kateri mi da vec procentov cashbacka
....

3man ::

shm je izjavil:

Če ti je vseeno za tvoj denar imej crypto na menjalnicah, drugače pa takoj po nakupu prestavi v offline wallet.
V veliko menjalnic so že vdrli ali pa so kr lastniki vse pobral in so ljudje ostal brez vsega.


To drži in tega se pazi.
Menjalnice bodo še lupili (tvoja sredstva tam niso zavarovana) ali pa so "too big to fail", kot npr Conbase in Binance, ki so že oprode držav.
Jaz bi vse dal na strojno denarnico, ko se enkrat nabere 100 ali več EUR tam kjer kupuješ.

Če ne veš kako in kaj, sem enkrat že postal en članek v slovenščini, ki se mi zdi kr dobro napisan: https://www.dakript.com/strojne-denarni... pa vidim, da imajo tudi nek podcast že, moram preverit.

IgorCardanof ::

Zanimivo, da folk v 2024 se zmer govori, da je bolje self custody kot priznane menjalnice 8-)

Ce res ne ves kaj delas, potem je za 90% veliko bolj varno met kes na menjalnici kot pa v svojem walletu.

Te govorice kako je treba dat kripto z menjalnic, je blo popularno do nekje 2020, ko so se se dogajali hacki vsak drugi dan. Danes je pa pac ze zastarelo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

komunist1918 ::

Mislim da za blofin stoji vzadaj denar (deloma) od Kucoina. Skratka ni čist scammy.

Pravijo, da naj bi bil Mexc čisti scam.

Odpira se tudi Revolut Crypto Exchange, ki še ni v SLO. https://www.revolut.com/revolut-x/

Nekdo mi je rekel, da bojda Bistamp cilja na institucije (in jih consumerji niti ne zanimajo) in naj bi stali za bitpando ali revolutom kar se crypta tiče, a gre sedaj revolut s to novo borzo k drugim ne vem.
Overall velja, da so varna borza.

Če nisi trader oz. hodlaš je opcija tudi traderepublic.

Mato989 ::

Denarnice self custody so super ko imas enkrat v cryptu za svojo letno placo oz nakazilo kesa prej je bv

Zaradi stroskov prenasanja

Ne bit bedak in vsakih 100 eur prenasat

Ja 10k se pa ze splaca morda
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3man ::

IgorCardanof je izjavil:

Zanimivo, da folk v 2024 se zmer govori, da je bolje self custody kot priznane menjalnice 8-)

Ce res ne ves kaj delas, potem je za 90% veliko bolj varno met kes na menjalnici kot pa v svojem walletu.

Te govorice kako je treba dat kripto z menjalnic, je blo popularno do nekje 2020, ko so se se dogajali hacki vsak drugi dan. Danes je pa pac ze zastarelo.


LOL
Good luck :))

Mato989 je izjavil:

Denarnice self custody so super ko imas enkrat v cryptu za svojo letno placo oz nakazilo kesa prej je bv

Zaradi stroskov prenasanja

Ne bit bedak in vsakih 100 eur prenasat

Ja 10k se pa ze splaca morda

???
Zakaj bi kupoval na menjalnicah, ki ti računajo fee za vsak premik? Obstajajo servisi, kjer kupuješ direktno na svojo denarnico z nizkimi provizijami in brez ali minimalnim KYC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

Mato989 ::

No povej KJE BREZ kyc in brez feeja danes kupim btc za spot ceno enako na bit stampu ipd brez premiuma

In da toliko dobim na exodus wallet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Seveda, da fnt malo naklada :)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

3man ::

Se opravičujem, ker sem se drznil oporekat vašim visočanstvom in vznemiril vaš vsevedni mir, :P

Mato989:
Ne vem če si prebral moj odgovor, kjer sem pisal o premikih sredstev (iz menjalnic je ponavadi withdrawal fee, ker ne želijo, da exitaš) in ne nabavi in prodaji. Ko sem pisal o nakupu btc sem omenil, da lahko kupiš z nizkimi provizijami in ne brez. ZAkaj ti ne postaviš menjalnice in delaš brez provizij?
Ne vem niti, če poznaš tveganja pri nakupih po "spot ceni" na menjalnicah oz. če si kdaj kupil večji znesek. Vse menjalnice imajo bodisi avtomatiziran ali manualen trading setup proti tebi. Torej "spot cena" se ti bo premikala, če ne boš dal limit orderja (zgodil se ti bo t.i. slippage). Če koristiš limit orderje, ti ga bodo pobrali, znova v svojo korist. Spot ceno dobiš na OTCju, ponavadi vedno ugodneje kot z "nizkimi" retail provizijami na menjalnicah.

Non KYC lahko BTC po super cenah dobiš na Robosatsu in predvsem na HodlHodl. Z min KYC pa na Pocketu ali Relaiu. Peach je tudi super ampka predvsem za prodajo.
Seveda na teh platformah likvidnost ni taka, kot na bajnensih, feeji so prikazani realno ipd ampak z razlogom. Non KYC BTC je folku vreden vedno kar nekaj preko t.i. spot cene, ki ti jo kažejo molznice, mislim menjalnice.

3man ::

Mato989 je izjavil:


In da toliko dobim na exodus wallet

Upam, da na exodus ali katerikoli drug sw wallet ne boš dajal kaj več kot nekaj drobiža. Tega seveda na OTCju ne boš dobil. Ostale platforme, ki sem jih omenil pa so ok tudi za male zneske. Pozabil sem še na Bittr.
Če prav vidim, ta denarnica ne podpira niti Lightninga :O

Mato989 ::

3man je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In da toliko dobim na exodus wallet

Upam, da na exodus ali katerikoli drug sw wallet ne boš dajal kaj več kot nekaj drobiža. Tega seveda na OTCju ne boš dobil. Ostale platforme, ki sem jih omenil pa so ok tudi za male zneske. Pozabil sem še na Bittr.
Če prav vidim, ta denarnica ne podpira niti Lightninga :O



Vsak software wallet papirnati je ok za velike kolicine

Dokler imas na papirju 12 word seed in geslo in je to to
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

In dokler ti potem tisti papir ne zgori v požaru, ali se uniči v poplavah, ali črnilo razpade :D

Če gremo res tako daleč, potem se se najbrž splača razdelit svoj seed phrase na 3 dele (1-8 beseda, 4 - 12 beseda in 8 - 12 + 1 - 4 beseda). Te pa potem razdeliš na 3 različne konce in vkolikor imaš venomer dostop do vsaj 2eh teh, lahko pridobis nazaj wallet. Hkrati ti pa tudi noben ki najde 1 listek, ne more nič.

Sicer no, 4 besede bruteforceat ni tako težko, in bi te že moralo skrbeti. No nima veze, lahko zgornje posplošiš na več listkov.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

3man ::

Mato989 je izjavil:


Vsak software wallet papirnati je ok za velike kolicine

Dokler imas na papirju 12 word seed in geslo in je to to


Software wallet je v osnovi ne-varen. Še predno nakleplješ besede na papir ali v jeklo.
Vsak SW wallet teče na nekem OSu, ki ima na milione vrstic kode in večinoma jih ne moreš dat nikomur preverit in jih zato tretiramo kot ne varne za laufanje SW ki drži denar. Vsak zaslon, ki ni zaslon na HWW, je ne varen in na takem prikazat besede BIP39 denarnice pač ni varno. Res pa, da ne vem kaj so zate "velike količine".
Upam, da ti bo zdaj bolj razumljivo zakaj industrija strojnih denarnic tako raste in zakaj so tako zelo nujno potrebne.

IgorCardanof je izjavil:

In dokler ti potem tisti papir ne zgori v požaru, ali se uniči v poplavah, ali črnilo razpade :D

Če gremo res tako daleč, potem se se najbrž splača razdelit svoj seed phrase na 3 dele (1-8 beseda, 4 - 12 beseda in 8 - 12 + 1 - 4 beseda). Te pa potem razdeliš na 3 različne konce in vkolikor imaš venomer dostop do vsaj 2eh teh, lahko pridobis nazaj wallet. Hkrati ti pa tudi noben ki najde 1 listek, ne more nič.

Sicer no, 4 besede bruteforceat ni tako težko, in bi te že moralo skrbeti. No nima veze, lahko zgornje posplošiš na več listkov.


Delit ali bognedaj kriptirat seed words je odličen predpogoj, da si sredstva zakleneš pred nosom. Tega ne počet, če nisi 100%, da boš ti tisti, ki boš nedementen in bolj priseben kot v trenutku tega pisanja, dostopal do backupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

Mato989 ::

3man je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vsak software wallet papirnati je ok za velike kolicine

Dokler imas na papirju 12 word seed in geslo in je to to


Software wallet je v osnovi ne-varen. Še predno nakleplješ besede na papir ali v jeklo.
Vsak SW wallet teče na nekem OSu, ki ima na milione vrstic kode in večinoma jih ne moreš dat nikomur preverit in jih zato tretiramo kot ne varne za laufanje SW ki drži denar. Vsak zaslon, ki ni zaslon na HWW, je ne varen in na takem prikazat besede BIP39 denarnice pač ni varno. Res pa, da ne vem kaj so zate "velike količine".
Upam, da ti bo zdaj bolj razumljivo zakaj industrija strojnih denarnic tako raste in zakaj so tako zelo nujno potrebne.

IgorCardanof je izjavil:

In dokler ti potem tisti papir ne zgori v požaru, ali se uniči v poplavah, ali črnilo razpade :D

Če gremo res tako daleč, potem se se najbrž splača razdelit svoj seed phrase na 3 dele (1-8 beseda, 4 - 12 beseda in 8 - 12 + 1 - 4 beseda). Te pa potem razdeliš na 3 različne konce in vkolikor imaš venomer dostop do vsaj 2eh teh, lahko pridobis nazaj wallet. Hkrati ti pa tudi noben ki najde 1 listek, ne more nič.

Sicer no, 4 besede bruteforceat ni tako težko, in bi te že moralo skrbeti. No nima veze, lahko zgornje posplošiš na več listkov.


Delit ali bognedaj kriptirat seed words je odličen predpogoj, da si sredstva zakleneš pred nosom. Tega ne počet, če nisi 100%, da boš ti tisti, ki boš nedementen in bolj priseben kot v trenutku tega pisanja, dostopal do backupa.



Neumnost ce ne znas nardit virtualke ki je clean pac je vse nevarno

Kot da hww ni nevaren lahko ti kaj inplantajo v kodo in okradejo tisti fejk seal

Skratka lahko zakljuciva da je varno samo ce stojis ob izdelavi hww zraven in ce zmes pregledas vso kodo hww

To pa tzdi ti ne naredis
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

3man je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vsak software wallet papirnati je ok za velike kolicine

Dokler imas na papirju 12 word seed in geslo in je to to


Software wallet je v osnovi ne-varen. Še predno nakleplješ besede na papir ali v jeklo.
Vsak SW wallet teče na nekem OSu, ki ima na milione vrstic kode in večinoma jih ne moreš dat nikomur preverit in jih zato tretiramo kot ne varne za laufanje SW ki drži denar. Vsak zaslon, ki ni zaslon na HWW, je ne varen in na takem prikazat besede BIP39 denarnice pač ni varno. Res pa, da ne vem kaj so zate "velike količine".
Upam, da ti bo zdaj bolj razumljivo zakaj industrija strojnih denarnic tako raste in zakaj so tako zelo nujno potrebne.

IgorCardanof je izjavil:

In dokler ti potem tisti papir ne zgori v požaru, ali se uniči v poplavah, ali črnilo razpade :D

Če gremo res tako daleč, potem se se najbrž splača razdelit svoj seed phrase na 3 dele (1-8 beseda, 4 - 12 beseda in 8 - 12 + 1 - 4 beseda). Te pa potem razdeliš na 3 različne konce in vkolikor imaš venomer dostop do vsaj 2eh teh, lahko pridobis nazaj wallet. Hkrati ti pa tudi noben ki najde 1 listek, ne more nič.

Sicer no, 4 besede bruteforceat ni tako težko, in bi te že moralo skrbeti. No nima veze, lahko zgornje posplošiš na več listkov.


Delit ali bognedaj kriptirat seed words je odličen predpogoj, da si sredstva zakleneš pred nosom. Tega ne počet, če nisi 100%, da boš ti tisti, ki boš nedementen in bolj priseben kot v trenutku tega pisanja, dostopal do backupa.


To so recimo nasveti Vitalika Buterlina ali pa CZ - bivšega CEO Binancea. Ampak ti pa si seveda bolj brihten kot oni. Najprej po eni strani promoviraš "self custody", po drugi strani pa nimaš pojma o varnem self custodyju.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

3man ::

OK, kot sem že napisal - good luck :))

energetik ::

IgorCardanof je izjavil:

In dokler ti potem tisti papir ne zgori v požaru, ali se uniči v poplavah, ali črnilo razpade :D

Če gremo res tako daleč, potem se se najbrž splača razdelit svoj seed phrase na 3 dele (1-8 beseda, 4 - 12 beseda in 8 - 12 + 1 - 4 beseda). Te pa potem razdeliš na 3 različne konce in vkolikor imaš venomer dostop do vsaj 2eh teh, lahko pridobis nazaj wallet. Hkrati ti pa tudi noben ki najde 1 listek, ne more nič.

Sicer no, 4 besede bruteforceat ni tako težko, in bi te že moralo skrbeti. No nima veze, lahko zgornje posplošiš na več listkov.
Če si tako neumen, da imaš seed na papirju. Inox ploščica stane 2€, črke za usekat s kladivom pa nekje 15€. Tudi če ti zgori bajta, boš seed našel nekje med pepelom.
Sicer pa itak imaš vsaj 2 ploščici, ta drugo nekje drugje, npr. pri starših.
Dodaten BIP39 passphrase pa imaš v pass. managerju. Praktično 100% varno pred naravnimi katastrofami, navadnimi vlomilci in hekerji.

Skratka samo neumnež ima večje količine kriptovalut na menjalnicah, kjer ima samo številke. Lastnik žetonov pa je defacto menjalnica.
Jaz na menjalnicah kupujem in nabiram satošije do vrednosti nekje 1k$, nato v enem kosu potegnem na HW denarnico, da si ne naredim prevelikega števila UTXO. Šitkojne, ki ne delujejo na princip UTXO, pa potegnem kar takoj.

Mato989 je izjavil:

Neumnost ce ne znas nardit virtualke ki je clean pac je vse nevarno

Kot da hww ni nevaren lahko ti kaj inplantajo v kodo in okradejo tisti fejk seal

Skratka lahko zakljuciva da je varno samo ce stojis ob izdelavi hww zraven in ce zmes pregledas vso kodo hww

To pa tzdi ti ne naredis
Če imaš hot wallet, moraš poleg softweru od denarnice zaupati tudi mnogo kompleksnejši kodi operacijskega sistema. Pa še sebi, da ne klikneš kake bedarije.
Z razlogom ljudje uporabljamo hladne denarnice. Pa ni nujno, da je hladna denarnica hardwerska, lahko uporabljaš npr. Electrum na RPI v cold modu. Electrum je open source, pregledaš lahko celotno kodo, če ne zaupaš. Pregledaš lahko tudi vsako transakcijo, preden jo podpišeš in objaviš.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IgorCardanof ::

V tem primeru moraš tudi vedet, da kdorkoli najde tvoj papir/tablico ali karkoli drugega, kjer bos imel to napisano, da si izgubil vse. Ti je vredu to imet doma? Mogoče kdaj kaj obisk vidi kaj preveč? Je žena že našla ta list, vajin odnos je pa začel pešat?

Dozdeva se mi, da bi lahko kaj delali na Operational Securityju.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

3man ::

Hvala za glas razuma energetik.
Res škoda teme, ko ego in agresija prevladujejo nad razumom in argumenti. Fino bi bilo, da lahko tu komu pomagamo in izmenjamo izkušnje brez agresivcev.

energetik ::

IgorCardanof je izjavil:

V tem primeru moraš tudi vedet, da kdorkoli najde tvoj papir/tablico ali karkoli drugega, kjer bos imel to napisano, da si izgubil vse. Ti je vredu to imet doma? Mogoče kdaj kaj obisk vidi kaj preveč? Je žena že našla ta list, vajin odnos je pa začel pešat?

Dozdeva se mi, da bi lahko kaj delali na Operational Securityju.
Očitno ne veš, kaj pomeni BIP39 passphrase... Kdorkoli lahko najde in poslika ploščice, pa še vedno ne bo imel mojih Bitcoinov.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

3man ::

Tu je tudi nekako dogovorjen multisig, preprost 2od3, shranjen na različnih zaupanja vrednih lokacijah in je.
Vse kar čaramo sami je izjemno nevarno, če obstaja verjetnost, da backupa ne bomo uporabili sami in če nismo postopka natančno opisali zanamcu. Ta verjetnost je izjemno velika za vsakega izmed nas.

Seveda je pri vsakem hranjenju bitcoina pomembno zavedanje, da je odgovornost v naših rokah in tega (skoraj) nismo več vajeni in nas je strah - mene tudi!
Če imamo btc na menjalnicah oz. molznicah smo na slabšem, kot če imamo fiat na banki, saj zneski na menjalnicah niso zavarovani.

energetik ::

Točno tako, folk se boji self custodyja, ker je navajen, da mu vse jamči banka in država. Od kraje z računov, do propada bank.
Ko imaš enkrat ključe svojega BTC v svoji lastni denarnici, si ti in samo ti odgovoren za njih in niti sam Satoši ti ne more pomagati, če narediš bedarijo. Priznam, še vedno me je strah, ko pošiljam BTCje na svoje naslove, čeprav sem to počel že 50x in po 3x preverim, ali imam res nadzor nad svojim naslovom.
Hkrati pa to prinaša ogromno nagrado in zadovoljstvo - noben ti ga ne more odvzeti in preprečiti uporabe. In noben ga ne more devalvirati z neskončnim printanjem iz lufta.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strojne denarnice za kripto

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
414010 (1011) 3man
»

Kriptomenjalnica FTX v škripcih

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4713286 (9959) Magic1
»

Kako spraviti bitcoin iz hladne shrambe?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
182542 (1898) energetik
»

Prvi koraki v kriptosvet - kako dalje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
7415195 (11157) WhiteAngel
»

Buzzex (BZX) menjalnica

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
254151 (2346) Mato989

Več podobnih tem