» »

Prvi koraki v kriptosvet - kako dalje?

Prvi koraki v kriptosvet - kako dalje?

«
1
2

Joze_K ::

Hej,..
se bom še jaz malo poskušal v Crypto svetu..
torej:
- naredil sem account v Kraken.de
- ga verificiral (2 step - 2FA)
- naložil nekaj sredstev preko UPN naloga banke
- kupil nekaj prvih Etherumov (njegovih decimalk.. :) )

Sedaj pa me zanima kaj je dalje potrebno narediti..
- a moram narediti še kak Wallet? gledal sem tole - recimo torej Coinbase
- a ni tale Coinbase popolnoma enako kot Kraken? tudi omogoča prodajo in nakup? A je tole potrebno?
- kako potem sredstva prodajati / menjevati
- si jih nakazati na svoj TRR ?

skratka, prosim za idejo kako nadaljevati po teh mojih prvih korakih..
hvala, Jože

A. Smith ::

Imaš prav, Coinbase je manjalnica, tako kot Kraken. Če operiraš z večjimi vsotami, si omisli Trezor ali Ledger Nano (fizični denarnici).

Ko imaš na menjalnici € ali $, z njimi kupiš izbrano kriptovaluto, podobno kot na spletni strani za borzno trgovanje.

Kriptovalute potem pustiš shranjene na menjalnici (če po nakupu ne narediš ničesar več), kar je manj varno, ali na fizični denarnici, če jo kupiš in si sredstva nakažeš gor.

Sčasoma kripto nakažeš nazaj na menjalnico, zamenjaš v €€ in si nakažeš na bančni račun. Če je to nekaj 1000€, ne vidim razloga za skrivanje. Če si pa naredil pol milijona, potem je pa najbolje, da greš sam do Fursa in jim pojasniš izvor denarja. Davčni vidik kriptotrgovanja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lenovo2 ::

Kaj pa denarnice na telefonu? So te manj varne od fizične denarnice?

RatedR ::

@lenovo če izgubiš telefon, kar se lahko zgodi vsakomur sploh ker ga prenašamo vsepovsod, si lahko ob denar. Tako da, ja je manj varno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

CptHindsight ::

Za marsikaterega začetnika in dokler obrača le tisočake, so priznane menjalnice veliko bolj varne kot kakršnikoli lastni walleti, ledgerji in podobno. Dokler se misliš s kriptom malo igrati in z majhnimi količinami, ni noben problem, da to samo pustiš na Krakenu, Coinbaseu, Binanceu, ...

Kar se tiče telefona, sam sebi veliko bolj zaupam z računalnikom glede tega, da mi je bolj jasno kaj se dogaja, kje so možni zapleti itd. Tako da s kriptom na telefonu sploh ne operiram, razen pač uporaba menjalnice. Da bi pa na telefon nalagal metamask ali kakšne druge stvari, pa raje ne. Pa kot je omenil RatedR zgoraj, če telefon izgubiš, si lahko v težavah.

Zgodovina sprememb…

Uporabnik ::

RatedR je izjavil:

@lenovo če izgubiš telefon, kar se lahko zgodi vsakomur sploh ker ga prenašamo vsepovsod, si lahko ob denar. Tako da, ja je manj varno.


Ti pa nisi ravno v kripto doma :) Če maš takšno denarnico na telefonu ki če zgubiš telefon si ob sredstva, pol ni prava denarnica. Jao kaj vse kle gor flancate.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

CptHindsight ::

Uporabnik je izjavil:

RatedR je izjavil:

@lenovo če izgubiš telefon, kar se lahko zgodi vsakomur sploh ker ga prenašamo vsepovsod, si lahko ob denar. Tako da, ja je manj varno.


Ti pa nisi ravno v kripto doma :) Če maš takšno denarnico na telefonu ki če zgubiš telefon si ob sredstva, pol ni prava denarnica. Jao kaj vse kle gor flancate.


Marsikaj se da, je pa tako, da je s tem kar nekaj dela. In večina ljudi ni spretnih s tem. Za njih je veliko lažje, da imajo sredstva na menjalnici in naj za njihova sredstva in varnost skrbijo profesionalci. Menjalnice so glede varnosti v zadnjih letih napredovale ogromno. Binance je povedal, da za varnost nameni več deset milijonov dolarjev letno. Boš res za svoj kripto znal skrbeti bolj kot oni?

Zgodovina sprememb…

Uporabnik ::

CptHindsight je izjavil:

Uporabnik je izjavil:

RatedR je izjavil:

@lenovo če izgubiš telefon, kar se lahko zgodi vsakomur sploh ker ga prenašamo vsepovsod, si lahko ob denar. Tako da, ja je manj varno.


Ti pa nisi ravno v kripto doma :) Če maš takšno denarnico na telefonu ki če zgubiš telefon si ob sredstva, pol ni prava denarnica. Jao kaj vse kle gor flancate.


Marsikaj se da, je pa tako, da je s tem kar nekaj dela. In večina ljudi ni spretnih s tem. Za njih je veliko lažje, da imajo sredstva na menjalnici in naj za njihova sredstva in varnost skrbijo profesionalci. Menjalnice so glede varnosti v zadnjih letih napredovale ogromno. Binance je povedal, da za varnost nameni več deset milijonov dolarjev letno. Boš res za svoj kripto znal skrbeti bolj kot oni?


Preberi še enkrat na kaj sem odgovoril. Če ne razumeš, potem tudi zate ni tole :)
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Joze_K ::

ok ..
torej sredstva lahko kar mirno ležijo v Krakenu in te denarnice potem ne rabim (operiram s smešnimi vrednostmi glede na te kar se tu pogovarjate :D)

ko sem sredstva nalagal na Kraken, sem dobil kodo ki jo je potrebno vpisati v namen in seveda TRR pa je prišlo na Kraken v cca 6 urah

kako pa je sedaj s prodajo kriptovalut - vidim, da se nekje proti večeru najviše plasirajo... ko daš zahtevek za prodajo:
- kako dolgo to traja da je na TRR?
- a po tisti vrednosti kot je bila ob prodaji?
- in vneseš samo podatke svojega TRRja?

CptHindsight ::

Ti nikoli ne nakazujes na TRR kripta. Ti naložiš fiat, kupiš kripto, prodaš kripto in potem nakažeš nazaj fiat.

SasoS ::

Sredsta lahko držiš na menjalnici v kripto ali pa fiat valuath. Ne rabiš vsak dan nakazovat na TRR. Če se ti zdi da je zvečer visoko, lahko prodaš kripto in greš v fiat in kupiš nazaj ko se ti zdi da je nizko. Za vsako transakcijo plačaš določeno provizijo, tako da vsake 5 min se spet to ne splača delat.

Šele ko hočeš izstopiti, potem si fiat sredstva (zatem ko si prodal kripto) prenakažeš in vrneš nazaj na TRR.

PacificBlue ::

Nekatere menjalnice uporabljao tudi staking crypta ali fiata. In dobivaš določene procente. Če v nekem času ne misliš operirati z valutami je to koristna varianta. Najbolj pri fiatu. Če imaš pa locked staking in stejkas crypto pa v tistem obdobju, ki je določeno ne mores prodat in vrednost pade, si lahko ob določen del sredstev. Opcij je kar veliko.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

Kriptovalute si lahko na list papirja napišeš al pa v Wordu in shraniš na Usb ključ ki stane 3€ ne pa 80 :))
A.C.A.B

gruntfürmich ::

Joze_K je izjavil:

ok ..
torej sredstva lahko kar mirno ležijo v Krakenu in te denarnice potem ne rabim (operiram s smešnimi vrednostmi glede na te kar se tu pogovarjate :D)

ko sem sredstva nalagal na Kraken, sem dobil kodo ki jo je potrebno vpisati v namen in seveda TRR pa je prišlo na Kraken v cca 6 urah

kako pa je sedaj s prodajo kriptovalut - vidim, da se nekje proti večeru najviše plasirajo... ko daš zahtevek za prodajo:
- kako dolgo to traja da je na TRR?
- a po tisti vrednosti kot je bila ob prodaji?
- in vneseš samo podatke svojega TRRja?

ti imaš na menjalnici (kraken) odprt trgovalni račun. gor imaš lahko recimo 10 različnih valut denarja in 100 različnih kriptovalut, katere pretapljaš med njimi čisto poljubno - trgovanje.
nič ne rabiš več nakazovanja iz tvojega bančnega TRRja gor na kraken ali obratno.
gor na kraken si nakaži ko boš želel še več denarja vreči v kripto (ko boš to vsoto sfučkal), dol si potegni denar (na bančni TRR) ko se boš nehal s tem ukvarjat ali ko si želiš vnovčiti dobičke in tega denarja ne misliš več vlagat.

fursu se gladko jebe zate in ga nič ne rabiš kontaktirat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

JanK ::

Kvinta je izjavil:

Kriptovalute si lahko na list papirja napišeš al pa v Wordu in shraniš na Usb ključ ki stane 3€ ne pa 80 :))


To je sicer res, ampak, ce imas PC okuzen s kaksnim keyloggerjem ali kaksno podobno nesnago, ti zlahka prenakazejo sredstva, ker se tvoj privatni kljuc znajde v pomnilniku in ker lahko pridejo do gesla tvoje denarnice. Ce imas mnemonic shranjen v datoteki ti ga lahko
prav tako ukradejo.

Za razliko od tega pa pri Ledgerju ali drugih HW resitvah tvoj privatni kljuc nikdar na zapusti kriptografskega cipa na napravi in s SW je takorekoc nemogoce ukrasti sredstva. Edini nacin je, da ti zlobni, npr., Metamask, zamenja adreso naslovnega racuna s kakso drugo, ampak, vsaj na Ledgerjih ti pokaze adreso racuna ali smart contracta, preden potrdis transakcijo.

Dokler se igras z nekaj 10 ali 100 EUR vrednimi zadevami je HW kljuc res overkill. Ce pa se pogovarjamo o nekaj 1000 EUR ali vec, pa se mi zdi tistih 60EUR drobiz v primerjavi s potencialno skodo.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Joze_K ::

ok, prosil bi še za kak odgovor..
nabavil sem DOGEcoin, zrastel je da se mu je mešalo...

za zaščito pred padcem, sem nastavlja SELL - STOP LOSS, in tega tam cca 25-30% (odvisno kakšna je bila vrednost) nad zgornjo rastočo vrednostjo
v eni od minimalnih korekcij vrednosti - se je zgodilo tole:
O: 0.3232509
H: 0.3281291
L: 0.240000 (to je vrednost ki sem jo imel nastavljeno)
C: 0.3088575

Kako je mogoče, da je samo en špic skočil tako nizko im mi pobral to zavarovano vrednost?

Kako si pa vi zaščitite neko vrednost? A ne skozi SELL - STOP LOSS ?

Drugače je bila krivulja še vedno v smeri rasti...


Drugače pa? Ali je sedaj DOGEcoin v recesiji - padcu? Ga je smiselno prodati? Ali je to le korekcija vrednoti?

Hvala za info - res sem zmeden, ker sem bil prepričan, da s tem STOP LOSS in dovolj velikim pragom lahko zaščitim neko željeno vrednost...

AHA - še tole - v obdobju teh dogodkov je KRAKEN in CRYPTOWATCH kompletno zamrznil, ni se mogel povezati v account, ni kazal pravih podatkov, šele reset vsega je čez nekaj časa nazaj postavil situacijo.. (no ja, tako nisem vedel kaj početi.. :) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

CptHindsight ::

Na vsake toliko se zgodi osip navzdol. Recimo nekdo proda veliko količino kovancev. Cena se spremeni za velik %. Aktivira se stoploss od nekoga in proda njemu kovance, cena pade še bolj, aktivirajo se novi stoplossi in cena strmoglavi. Tole opisano se seveda dogaja na ogromno večji skali, ampak nekaj podobnega se zgodi.

Stoploss je super način, da zavaruješ profit. Nastaviš mejo, kdaj naj se order naredi in nato postavi ceno prodajo še malo nižje, da si daš večje možnosti, da bo do prodaje prišlo. Recimo za doge, če cena doseže 0.24$, potem mi doge prodaj po 0.2395$. Še zmeraj pa to ne garantira, da bo do prodaje dejansko prišlo, ker lahko cena tako hitro pade dol, da sploh nobeden ne bo kupil po tvoji določeni ceni.

Kar je en velik minus je, da se lahko cena usuje navzdol le za minuto, tebi proda, naslednjo minuto pa je cena že nazaj tam kot je bila prej. In tebe so uspešno vrgli ven, prodal si pa nizko. Ampak v večini primerov dela dobro in je dobra stvar za zavarovat profit.

Kvinta ::

To je sicer res, ampak, ce imas PC okuzen s kaksnim keyloggerjem ali kaksno podobno nesnago, ti zlahka prenakazejo sredstva


To mas tudi prav samo je zelo mala vrjetnost plus tega si lahko narediš encrypt z passwordom kjer je spet mala vrjetnost da ti to kdo odklene.

Jaz recimo ne mešetarim sem in tja pa gor in dol .... kupim napišem ,ko zraste nesem prodat fizično :D
A.C.A.B

Buddy_boyo ::

Pozdravljeni,

tudi sam sem si pred kratkim vzpostavil Kraken račun, vendar nisem tako vešč glede samega deposita s SEPA transferjem.

Lahko preko Deželne banke Slovenije opravim SEPA transfer, ali bi se moral obrniti na kakšno drugo banko, saj sem ponekod tudi slišal, da nekatere banke blokirajo t.i. crypto-related transactions.

Za pomoč se vam že zahvaljujem vnaprej.

ib69 ::

Joze_K je izjavil:

ok, prosil bi še za kak odgovor..
nabavil sem DOGEcoin, zrastel je da se mu je mešalo...

za zaščito pred padcem, sem nastavlja SELL - STOP LOSS, in tega tam cca 25-30% (odvisno kakšna je bila vrednost) nad zgornjo rastočo vrednostjo
v eni od minimalnih korekcij vrednosti - se je zgodilo tole:
O: 0.3232509
H: 0.3281291
L: 0.240000 (to je vrednost ki sem jo imel nastavljeno)
C: 0.3088575

Kako je mogoče, da je samo en špic skočil tako nizko im mi pobral to zavarovano vrednost?

Kako si pa vi zaščitite neko vrednost? A ne skozi SELL - STOP LOSS ?

Drugače je bila krivulja še vedno v smeri rasti...


Drugače pa? Ali je sedaj DOGEcoin v recesiji - padcu? Ga je smiselno prodati? Ali je to le korekcija vrednoti?

Hvala za info - res sem zmeden, ker sem bil prepričan, da s tem STOP LOSS in dovolj velikim pragom lahko zaščitim neko željeno vrednost...

AHA - še tole - v obdobju teh dogodkov je KRAKEN in CRYPTOWATCH kompletno zamrznil, ni se mogel povezati v account, ni kazal pravih podatkov, šele reset vsega je čez nekaj časa nazaj postavil situacijo.. (no ja, tako nisem vedel kaj početi.. :) )

Meni se je enako, kot tebi danes zgodilo tudi pri doge coinu, imel sem naštiman stop loss pri 0,33, vrednost je bila pa že čez 0,4 usd.

Morison ::

Bi lahko kdo malo bolj po domače za začetnike naredil neko "legendo" določenih kripto izrazov. Recimo po domače kaj je fiat,(ne razumem izraza: "S "fiatom" se mi v tem trenutnku ne zdi pametno vlagat v kripto.").
Sem si "fiat" razlagal drugače. Da je to pač denar, ki ga imaš na-v svoji kripto borzi(v mojem primeru binance).
Potem pomen-uporaba določenih denarnic-walleti, zakaj toliko denarnic. Kaj ni dovolj ena? Zakaj sploh v denarnico in ne na kartico oziroma imet v "fiatu" (če sploh vem kaj to pomeni).
citiram:
"V kolikor imaš namen dolgoročno držati kupljene kovance, je smiselno le te po nakupu prenesti na svojo denarnico. Nikoli ne veš, borza lahko tudi propade, kar se je že zgodilo. V tem primeru lahko izgubiš vse."
Po moji logiki, če borza propade bo propadlo tudi tisto v denarnici skupaj z borzo.
Pa prosim, smo v temi za začetnike(Prvi koraki v kriptosvet), upam da se tega zavedate in da bodo temu primerni odgovori.

SasoS ::

1. fiat - euri, dolarji, skratka tisto kar ni kripto (do neke mere sem spadajo tudi kripto variante fiata - USDT, USDC...)

2. če držiš kripto v denarnici na borzi, potem ja, lahko skupaj z borzo propade vse. Ampak denarnico lahko odpreš tudi svojo, npr. metamask ali pa kakšno hw varianto (Trezor, Ledger). V tem primeru nisi odvisen od borze, si pa odvisen od drugih stvari - ali tebi virus to ukrade, zgubiš ker ti pade iz čolna, itd...

SuperKripto ::

en nasvet za zacetnike, ne lovit napumpane cene in prodajat ob vecjih padcih. Ja, to ponavad delajo zacetniki. Profesionalci delajo ravno obratno. Kupujejo ob vecjih padcih in zacnejo prodajat ko cena dost zraste. Seveda ne vse naenkrat ampak nastavis buy ali sell na razlicnih cenah. Drgac stop loss se mi ne zdi ful uporaben, pa ponavad tisti, ki manipulirajo trg, radi gledajo koliko stop lossov je na dolocenih cenah in si zracunajo ce se jim splaca sprozit.

menjalnica kraken je znana po tem, da ob dolocenih dnevih, ko najbolj dogaja na kripto trgih, rad zmrzne in ne mores kupit ali prodat v tistem momentu in rabis cakat.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Bi lahko kdo malo bolj po domače za začetnike naredil neko "legendo" določenih kripto izrazov.


Hodl - pomeni Hold ali drzati kovance, jih ne prodati. Izvira iz bitcointalk foruma, ko se je nekdo zatipkal in se je prijelo
Fud - pomeni fear, uncertainty, doubt, ko nekdo siri strah, negotovost in dvom, ko nekdo siri fud, veckrat z namenom zbiti ceno
Fomo - fear of missing out, ko nekdo kupi, ponavad ze napumpano ceno, ker se boji, da bo zamudil dobro priloznost za zasluzek
bull (trend, market) bikova rast pomeni, da je trend navzgor, kar kaze tudi podoba bika, katera krivulja telesa odraza pot navzgor
bear (trend, market) medved kaze na trend navzdol, pac medvedja podoba, ko bezi, zgleda krivulja navzdol
whale - kit, nekdo ki poseduje vecje stevilo kripto kovancev ali denarja in kitove prodaje ali nakupi sprozijo velike valove na grafu
P&D - pump and dump, ko se cena napumpa na podlagi veckrat zmanipuliranih novic, ki pritegnejo kupce in ko cena dovolj zraste prodajo svoje kovance, kar sprozi vecji padec v ceni.

SuperKripto ::

se nekaj besed

ATH - all time high, najvisja cena do sedaj
airdrop - helikopterski kripto denar, zastojn kovanci, ki se jih ponavad dobi, ce imas v posesti doloceno kriptovaluto v dolocenem obdobju
shitcoin - pomenil naj bi nicvreden kovanec, vreden za en drek, ampak za bitcoin maximaliste so ponavad soraj vsi kovanci shitcoini, ne glede na uporabnost ali rast.
TA - tehnicna analiza
KYC - know your customer, je veckrat pogoj za registracijo na menjalnice, osebni podatki uporabnika
to the moon, mooning, da gre cena v neslutene visave, do lune

gruntfürmich ::

Buddy_boyo je izjavil:

Pozdravljeni,

tudi sam sem si pred kratkim vzpostavil Kraken račun, vendar nisem tako vešč glede samega deposita s SEPA transferjem.

Lahko preko Deželne banke Slovenije opravim SEPA transfer, ali bi se moral obrniti na kakšno drugo banko, saj sem ponekod tudi slišal, da nekatere banke blokirajo t.i. crypto-related transactions.

Za pomoč se vam že zahvaljujem vnaprej.

sepa kot sepa, nimaš tu kaj za zmišljevat si če bo banka poslala ali ne. če ne bo, greš drugam. zakaj pa ti nebi? kaj pa njih briga kam pošiljaš denar!

sem pa ravno včeraj nakazal na kraken, na prvo banko iz seznama; nemško. v ponedeljek bom videl če je transakcija uspela.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

janezvalva ::

jaz stavim na Binance:
-top tier menjalnica, vseskozi na 1. mestu med menjalnicami
-dober vmesnik (browser, android, mac, linux)
-flexible savings (dobiš do 6% samo zato ker imaš sredstva na računu, brez tveganja)


-stocks(kupovanje delnic)


-staking(tvegano)


-defi staking(tvegano)

-ogromno izbire kriptokovancev
-SEPA nakazila provizija 0%

-trgovanje z vzvodom (margin trading) visoko tveganje
-launchpad(sredstva jim "posodiš" za nagrado dobiš kovance novih projektov, brez tveganja)


-liquidity pool za defi(do 20% obresti, visoko tveganje)


- kartica VISA (sredstva lahko uporabiš za spletne nakupe max. 8700eur/dan, dviguješ na bankomatu max 390eur/dan, za vse spletne nakupe dobiš chargeback v višini 1.8% in sicer v BNB!!! kovancih)
-še ogromno dodatnih storitev ponujajo(peer2peer trgovanje, fx exchange, options trading-derivativi, futures,...)


če te zanima, https://www.binance.com/en/register?ref...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

saule ::

Kvinta je izjavil:

Kriptovalute si lahko na list papirja napišeš al pa v Wordu in shraniš na Usb ključ ki stane 3€ ne pa 80 :))


Do not.

mailer ::

Sej denar lahko tudi v peč skriješ... do jeseni... in nasledno pomlad ugotoviš...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

IL_DIAVOLO ::

1. Ne navezi se na kovance, ki predstavljajo pse in macke
2. Hodlaj longterm kovance no matter what
3. Ne izplacuj na trr
4. Uporabljaj strategijo pump in dump za investiranje v resne kovance, ki jih bos pobral ven cez 5-10 let.
5. Razprsi portfolio, tako da bos imel v pump and dump vsaj 500 dolarjev, v big coinih pa vsaj 2k. Raje 5k.

Good luck
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Joze_K ::

1. Ne navezi se na kovance, ki predstavljajo pse in macke
se mi zdi da sem NATEGNIL PRI DOGECOINu, ja... :(
zdaj pa ne vem ali naj čakam še kak odboj, ali prodam z zgubo...

2. Hodlaj longterm kovance no matter what
Kateri so to LONGTERM?

3. Ne izplacuj na trr
ZAKAJ?

4. Uporabljaj strategijo pump in dump za investiranje v resne kovance, ki jih bos pobral ven cez 5-10 let.
A Lahko kak primer? Kako to funkcionira?


ps: Hvala

IL_DIAVOLO ::

Longterm so podcenjeni kovanci, ki se ne bodo dosegli vrha v tem ciklu.

Strategija ne izplacevat na trr zato, ker želiš da denar v kriptu ves cas krozi. Ne rabis fiata več kot za nekaj mesecev prezivetja.

Pump in dump kovanci so projekti ki so popularni in se jih pogosto omenja na socialnih omrezjih aka tik tok, twitter, v glavnem celebrity power, ki pa lahko hitro pade. Ko naredis x5, das gainse v resen projekt.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IL_DIAVOLO ::

Ps: Vcasih se tudi odlocim, da vzamem kaksnih 5% ven iz projekta ki se ima sicer precej potenciala in ga dam v drugega s prav tako hudim potencialom.

Nekaj izgubis shortterm, ampak lahko pa pridobiš ogromno z drugim.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

xx23 ::

1. kupi BTC, nič ne prodaj (hodl)
2. naslednji mesec kupi BTC, hodl
3. še en mesec je okrog, kupi BTC, hodl
...
60. 5 let je mimo, kupi BTC, hodl
61. poglej, kolk se je nabralo, prodaj za hišo, če rabiš, ostalo hodl

Tako nekako. Tisti, ki ste zdej prišli not, se morate zavedat, da boste velik profit začel delat leta 2025. Tako pač je, cikli so znani. Izogibajte se shitcoinom (vse razen BTC, ETH), vsaj na začetku, ker boste samo izgubili.

Morison ::

Hvala vam za odgovor.
Ne razumem. To se mi zdi nelogično, si se zatipkal?

SuperKripto je izjavil:

en nasvet za zacetnike, ne lovit napumpane cene in prodajat ob vecjih padcih. Ja, to ponavad delajo zacetniki. Profesionalci delajo ravno obratno. Kupujejo ob vecjih padcih in zacnejo prodajat ko cena dost zraste.

Morison ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

1. Ne navezi se na kovance, ki predstavljajo pse in macke
2. Hodlaj longterm kovance no matter what
3. Ne izplacuj na trr
4. Uporabljaj strategijo pump in dump za investiranje v resne kovance, ki jih bos pobral ven cez 5-10 let.
5. Razprsi portfolio, tako da bos imel v pump and dump vsaj 500 dolarjev, v big coinih pa vsaj 2k. Raje 5k.

Good luck

1.No ja.8-) Verjetno imate izkušnje, da se ni dobro navezat. Toda očitno so ravno ti najboljši za hiter zaslužek.
Vložil 100€ v enem dnevu dobil 600€. 500 dal v spotwallet. Za začetnika se mi to ne zdi slabo. Za 500€ morajo nekateri delat cel mesec. Res nisem jack kot vi, ki se igrate z po par 1000€, samo za začetek, da se kaj naučim se mi ne zdi slabo. Če bi šlo tako naprej in mi to rata parkrat na mesec, se ne bi nič pritoževal.

Morison je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

1. Ne navezi se na kovance, ki predstavljajo pse in macke
2. Hodlaj longterm kovance no matter what
3. Ne izplacuj na trr
4. Uporabljaj strategijo pump in dump za investiranje v resne kovance, ki jih bos pobral ven cez 5-10 let.
5. Razprsi portfolio, tako da bos imel v pump and dump vsaj 500 dolarjev, v big coinih pa vsaj 2k. Raje 5k.

Good luck

1.No ja.8-) Verjetno imate izkušnje, da se ni dobro navezat. Toda očitno so ravno ti najboljši za hiter zaslužek.
Vložil 100€ v DOGE, v enem dnevu dobil 600€. 500 dal v spotwallet. Za začetnika se mi to ne zdi slabo. Za 500€ morajo nekateri delat cel mesec. Res nisem jack kot vi, ki se igrate z po par 1000€, samo za začetek, da se kaj naučim se mi ne zdi slabo. Če bi šlo tako naprej in mi to rata parkrat na mesec, se ne bi nič pritoževal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

mailer ::

Ujel si ravno pravi trenutek. Temu se reče začetna sreča.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Kvinta ::

saule je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Kriptovalute si lahko na list papirja napišeš al pa v Wordu in shraniš na Usb ključ ki stane 3€ ne pa 80 :))


Do not.


Kaj si mislo s tem povedat ?

Da pojma nimaš vrjetno.

Spet mam opravka z otroci .... peskovnik je zunaj.

Tisti, ki ste zdej prišli not, se morate zavedat, da boste velik profit začel delat leta 2025


To velja za take ko kupijo 0,5 do 1 BTC ali karkoli drugega za drobiž .... tistim malo jačim je že vsakega pol procenta v plus lep zaslužek.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

tsfn ::

Na binance mi noče sprejet VISE (NKBM), a je kak razlog za to? Majo kaj blokirano?
Se oproščam za "noob" vprašanje, sem nov v tem.

SuperKripto ::

Morison je izjavil:

Hvala vam za odgovor.
Ne razumem. To se mi zdi nelogično, si se zatipkal?

SuperKripto je izjavil:

en nasvet za zacetnike, ne lovit napumpane cene in prodajat ob vecjih padcih. Ja, to ponavad delajo zacetniki. Profesionalci delajo ravno obratno. Kupujejo ob vecjih padcih in zacnejo prodajat ko cena dost zraste.

ne, nisem se zatipkal. Ce zelis bolj enostavno povedano, buy low and sell high.

joze67 ::

SuperKripto je izjavil:

Ce zelis bolj enostavno povedano, buy low and sell high.
Končno en uporaben nasvet. Grem odpret svoj prvi kripto račun.

CptHindsight ::

Se mi zdi, da si sarkastičen. Samo ne veš kako pogosto in kako veliko ljudi dela obratno. Kupuje se takrat, ko je vse rdeče, vsi kovanci -20% in vsi pravijo, da gre na 0. Prodaja se takrat, ko je vse zeleno, vsi kovanci gor 100% v zadnjem dnevu in vsi govorijo, kako bodo kriptovalute spremenile svet in da bomo vsi milijonarji.

V realnosti se pa zgodi, da vidiš kako gre nekaj gor 50%. Ti si rečeš lej kako raste, grem še jaz zraven. Naslednji dan pade za 30%, ti si rečeš zakaj si šel notri v ta scam in prodaš za nižjo ceno.

SuperKripto je eden izmed največjih ekspertov za trejdanje tu na slotechu, tako da kar on glede trejdanja pove, jemlji resno.
FTX: https://ftx.com/#a=16070649
Binance: https://tinyurl.com/2yn7hmwr
Kucoin: https://tinyurl.com/5cx8u3hd

pffff ::

Vam dam se jaz en uporaben nasvet.

Koliko je realno vrednih stevilk? Nic. Popolnoma nic, nimajo nobene realne vrednosti.

Za koliko bi kupili nekaj, kar nima nobene vrednosti? Dokler velja racionalno razmisljanje je odgovor jasen, ne samo, da ne bi kupili ampak ne bi vzeli niti zastonj, samo dodatno delo, bi si naredil.

In potem pridemo do nekaj stevilk, ki jim razni spletni goljufi pravijo kriptovalute. Dejansko niso vredne nicesar. Ampak clovecki si jih preprodajajo sem in tja ker je vsaka vrednost vecja od 0 zasluzek, ce si stevilke kupil za manj.

Ergo, ne nisi cool ce se ukvarjas s kriptovalutami, dejansko si neke vrste gambler, bom raje rekel goljuf, ki preprodaja nicvredne stevilke z upanjem, da bo nasel kretena, ki jih bo kupil za vec, kot si sam zanje dal.

Ali si dovolj sposoben goljuf, da ne bos obsedel nad necem nicvrednem za kar si placal dejanski denar? Mogoce. Ali pa tudi ne. Vsekakor ti manjka moralni kompas.

Si "vlozil" denar v nicvredne stevilke? Ne, to ni vlozek, je dejansko kupovanje "macka v zaklju".

Zakaj ti tule zgoraj vsi tako lepo "pomagajo"? Zato, da ne bi obsedeli na nicvrednih stevilkah. Zato, ker je vsak naivec, ki vstopi v svet goljufov, hudo dobrodosel. Nova ovca za ostrici.

Da samo na enem majhnem primeru pokazem, v kaksen svet gnojev vstopas:

janezvalva je izjavil:

jaz stavim na Binance:
/.../
če te zanima, https://www.binance.com/en/register?ref...


Clovek bi rekel, da ti hoce zgornji eksemplar pomagati. Vidis tam na koncu "ref=11298185"? To je id njegovega accounta in od vsakega naivca, ki se registrira, on profitira. Ne vem sicer na kaksen nacin, ker se mi ne da iti gledati. Ampak to ni bil dobronameren zapis, samo koristoljuben in nic drugega. No, in takim osebkom zaupas svoj denar.

In se na koncu nasvet. Pobegni cimprej, cimdlje od teh pizd, preden vrzes stran se kaj denarja. Na vsakogar, ki se tule baha koliko je zasluzil, jih pride 10, ki so za njegov zasluzek popusili svoj denar. Samo, te se s tem ne bahajo, ne delajo youtube videov, ne pojasnjujejo vsem naokrog kaksne face so itd. Ce bi, ne bi nihce niti pomislil, da bi dal cent v kriptovalute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

CptHindsight ::

Niso vse kriptovalute nateg. Lp
FTX: https://ftx.com/#a=16070649
Binance: https://tinyurl.com/2yn7hmwr
Kucoin: https://tinyurl.com/5cx8u3hd

pffff ::

CptHindsight je izjavil:

Niso vse kriptovalute nateg. Lp


Kriptovalute so samo nicvredne stevilke. Nateg ste mesetarji z njimi. Oz. nategovalci.

Pa si poglejmo se njegov podpis, samo da se malo zabetoniram zgornje spoznanje vsem naivcem, ki bi radi vstopali v ta svet (vse referencne idje sem malo popravil, toliko, da ne bo kdo po nesreci obiskoval):

CptHindsight je izjavil:


FTX: httpx://ftx.com/#a=1607bastard0649
Binance: httpx://tinyurl.com/2yn7xmwr
Kucoin: httpx://tinyurl.com/5ckl8u3hd


Prvi link, ftx, referencna stevilka je jasno vidna "a=16070649". Pri drugih dveh je pa poskusal to malo zakriti, nocemo strani obiskovati, tako da bomo dali to v https://unshorten.it .

In ugotovimo:
httpx:\\accounts.binance.com\en\register?ref=pizdaSJG29PX1
httpx:\\vvv.kucoin.com\ucenter\signup?rcode=goljuftPKPx1

Zanimivo mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

CptHindsight ::

Ref linke bi imel brez skrajšanih urljev, če bi mi slotech to pustil narest. Pa je nažalost tekst v vrstici predolg, če je poln ref link. Tega mi ni noben problem pokazat.
FTX: https://ftx.com/#a=16070649
Binance: https://tinyurl.com/2yn7hmwr
Kucoin: https://tinyurl.com/5cx8u3hd

Zgodovina sprememb…

pffff ::

CptHindsight je izjavil:

Ref linke bi imel brez skrajšanih urljev, če bi mi slotech to pustil narest. Pa je nažalost tekst v vrstici predolg, če je poln ref link. Tega mi ni noben problem pokazat.


Ja ja, ze vredu, ni bil to point.

Morison ::

pffff je izjavil:


Da samo na enem majhnem primeru pokazem, v kaksen svet gnojev vstopas:

janezvalva je izjavil:

jaz stavim na Binance:
/.../
če te zanima, https://www.binance.com/en/register?ref...


Clovek bi rekel, da ti hoce zgornji eksemplar pomagati. Vidis tam na koncu "ref=11298185"? To je id njegovega accounta in od vsakega naivca, ki se registrira, on profitira. Ne vem sicer na kaksen nacin, ker se mi ne da iti gledati. Ampak to ni bil dobronameren zapis, samo koristoljuben in nic drugega. No, in takim osebkom zaupas svoj denar.

Točno to. Če še malo pogledaš njegove komentarje vidiš, da človek nima pojma ali pa namenoma zavaja.
Ven prihaja z takimi neumnostmi, da kr glava peče. To je en začetnik(vsaj po izjavah očitno), ki bi rad zaslužil na drugih začetnikih. Pa mu to ne uspeva najbolje.
Saj če malo spremljaš takoj dojameš kdo dejansko obvlada sceno in tudi dejansko nudi kakšno pomoč in med tistimi ki samo trolajo. Kmalu pa tudi vidiš, da so to več ali manj isti z 10 različnimi računi in nenehno spreminjajo imena.
Pa kaj mislite, da smo vsi "po žup prplaval". Marsikaj se imate še za naučit izven kriptovalut scene.

pffff ::

Mimogrede, vsem "zacetnikom" (latentnim pizdam) predlagam, da si pogledajo tudi tole: Tulip mania @ Wikipedia , da vam bo jasno kaj vas caka.


Morison je izjavil:

Če še malo pogledaš njegove komentarje vidiš, da človek nima pojma ali pa namenoma zavaja.


No ampak saj to ni nic posebnega, to je dejansko mentaliteta kriptovalutarjev. Vseh. Nategnit, ogoljufati, karkoli, pa cetudi za minimalen denar. Danes je zelo preprosto ugotoviti ali je clovek pokvarjenec. Samo vprasas ga ali se peca s kriptovalutami.

Sicer bo pa zanimivo videti ta forum, ko se bo tulipanska manija koncala. Bo hecno, kako bojo vsi hiteli reklamo delat kako se splaca ipd., da ne bi slucajno sami obviseli z nicvrednimi stevilkami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

SasoS ::

Ne rečem da v kriptu ni dosti nategov in goljufij, ne bo vsak shibacoin svetovna valuta....ampak če pogledaš, v čem se prazaprav razlikuje številka na tvojem bančnem računu in btc "številka"? Koliko je realno vredna ena in koliko druga? Oboje je samo zapis v eni bazi...vrednost ji daje samo to, da je nekdo pripravljen za to "številko" plačat. Ali je to NLB ali pa nek random trejder na Binance...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i) (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4505854024 (215514) Machete
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14856828 (43942) PrihajaNodi

Več podobnih tem