» »

Čas prevzema pošiljke na pošti

Čas prevzema pošiljke na pošti

45cal ::

Ali morda kdo ve, koliko časa je na voljo za prevzem na pošti blagovno pismo ali paket s plačilom po povzetju oz. odkupnino, če ga pošilja fizična oseba?

Zasledil sem, da je pošiljko možno prevzeti v osmih dneh.
Ta osemdnevni rok velja samo za pošiljke, ki jih v prenos odda pogodbena stranka ali tudi za fizične osebe?

Hvala za pomoč.

V-i-p ::

Jah, eno pošiljko od pošte sem našel med SMS-i od 15. 12.: Posiljka xxxxxxxxxx, z odkupnino 144.98 EUR vas caka na posti xxxxxx. Prevzamete jo lahko do 30.12.2023.

Se pravi 15 dni ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

45cal ::

V-i-p je izjavil:

Jah, eno pošiljko od pošte sem našel med SMS-i od 15. 12.: Posiljka xxxxxxxxxx, z odkupnino 144.98 EUR vas caka na posti xxxxxx. Prevzamete jo lahko do 30.12.2023.

Se pravi 15 dni ;).

Zanimivo, da so ti poslali SMS, da te pošiljka čaka na pošti... Si to prejel paket od kakšne trgovine ali fizične osebe? Ne spomnem se, da bi kdaj rabil napisati telefonsko prejemnika, ko sem na pošti izpolnjeval UPN obrazec ali potrdilo o oddaji pošiljke. Prejemnik verjetno dobi le listek v kaselc, da ga pošiljka čaka na pošti, ampak ne vem pa točno koliko časa je tam možen prevzem.

kixs ::

SMS dobis, ce ti poslje paket kaksen pogodbenik. Sicer imas za prevzem 15 dni casa.

Ce kaj pricakujes in nikakor ni listka v nabiralniku, lahko tudi poklices na Posto ali te kaj caka. Tako sem enkrat resil zadevo, predno bi jo poslali nazaj. Enkrat drugic sem pa pozabil in poklical en dan prepozno, je ze slo... Pa enkrat gledam sledenje, pride v Slovenijo, pride na lokalno posto, ni bilo listka, grem na Posto in so paket zavrnili takoj! Manjkala je stevilka hise v naslovu. Sem bil tako jezen, ker sem takrat bil skoraj vsak drugi dan na Posti in ni vraga, da niso vedeli za koga je paket. Ampak enostavno po liniji najmanjsega upora.

Tiger ::

Letos so popravili na 8 dni. Lahko pošiljatelj zahteva do 15 dni, ampak ob dodatnem plačilu. Vir

tikitoki ::

45cal je izjavil:

Ali morda kdo ve, koliko časa je na voljo za prevzem na pošti blagovno pismo ali paket s plačilom po povzetju oz. odkupnino, če ga pošilja fizična oseba?

Zasledil sem, da je pošiljko možno prevzeti v osmih dneh.
Ta osemdnevni rok velja samo za pošiljke, ki jih v prenos odda pogodbena stranka ali tudi za fizične osebe?

Hvala za pomoč.


Pise na listku, ki ti ga je pustil postar. Ponavadi je 15 dnevni rok.

Tiger je izjavil:

Letos so popravili na 8 dni. Lahko pošiljatelj zahteva do 15 dni, ampak ob dodatnem plačilu. Vir


Damn, bedniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kixs ::

Pisuka! Pol leta ne hodim nic na posto in vse na slabse... Tudi nekatere cene posiljanja so se podrazale za 50% ;((

delavec44 ::

Samo povsod piše, da je 8 dni za pogodbene partnerje. Fizične osebe bi morale še vedno imeti 15 dni. Po moje bo najbolje, da OP vpraša na pošto.

z3ro ::

Info iz prve roke: če pošilja fizična oseba je 15 dni, če pogodbeni pa 8 dni.

45cal ::

z3ro je izjavil:

Info iz prve roke: če pošilja fizična oseba je 15 dni, če pogodbeni pa 8 dni.

Hvala:)

drvo ::

Paketi fizičnih oseb do 15 dni, podjetja 8 dni. Če želiš dostavo v paketomat, je paket tam največ 3 dni, potem te do izteka roka čaka na pošti. V paketomatu lahko prevzameš le pakete, brez vplačilnega obrazca(UPN ali poštna nakaznica) in seveda, določenih dimenzij, da paket ni prevelik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40358719 (21569) BuDi79
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647118717 (36744) destroyer2k
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520570 (12091) kloko
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312317 (8583) GTX970
»

bolha prevara

Oddelek: Loža
4814009 (11429) Blinder

Več podobnih tem