» »

Nov ali malo rabljen avto - dolge razdalje

Nov ali malo rabljen avto - dolge razdalje

«
1
2

River0123 ::

Torej stvar je takšna. Glavni namen avta je vožnja na dolge razdalje. To pomeni, da letno obračaš 30-40k km.
Ključna stvar je zanesljivost avta. Vsaka okvara avta namreč pomeni izgubo dopusta, ubadanje z avtomehaniki in logistične težave (imamo samo en avto pri hiši).

Keširat 30k in več za avto mi je škoda denarja.
Torej sta 2 opciji. Vzet novi avto za 20k, kjer si posledično zelo omejen predvsem na majhne in šibkejše avte.
Ali pa za ta denar kupit že kar soliden srednji rang, starega do 5 let in do 125 tisoč km, kjer imaš tudi že neko opremo in avtomatski menjalnik.
Kar me skrbi je, ker pri takem avtu ravno poteče garancija, pri 150k km pa se navadno že začnejo trošit dražji potrošni materiali.

Torej, nov mali avto z slabšim motorjem ali malo rabljen avto, ki pa pač že ima 100k km za sabo? Aja pa še to.
Ni mi za menjavat avta čez 3-4 leta oz. bi to kar kupil imel kar precej časa.
4 leta lastništva na že prevoženih npr. 125 tisoč ob nakupu pa pomeni vsaj 250 tisoč prevoženih km...
  • spremenilo: River0123 ()

hojnikb ::

Če imas doma sanso filat, vzames za ta denar ID.3 ali MG4 ali pa malo rabljeno teslo3 iz tujine.

Ker bos financiral z ekokreditom, bos par jurjov ze tle profitiral pr obresti v primerjavi z smrduhom.

Vprasanje je tle samo, ali mas vsak dan daljse razdalje kot je doseg baterije in/ali lahko filas doma/siht.

Smrduhi pr teh kilometrih so ze stroskovno brezveze, razn če si direktor, k more vsak drug dan nujno bit v München-u na sestanku in kurbah.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

River0123 ::

Električni žal odpade ker ni infrastrukture (blok).
Bistvo dileme je, koliko bolj se splača vzeti novega, čeprav za ta denar dobiš malo rabljenega 2 razreda višje.
Vendar pa je potem avto zelo hitro na resni kilometrini, kjer se lahko pojavijo visoki stroški vzdrževanja.

Jaz bi raje rabljenega ker mi je škoda dat 20k za npr. Cliota, ampak tukaj je treba razmišljat racionalno in iz ekonomskega vidika.
Spet pa je potem npr. kasko ceneje za 20k vreden nov avto kot za 20k vreden rabljen avto, kjer se pri kasku računa nabavna cena 35k...

hojnikb ::

Rabljeni računaj da nebo več garancije (al bo pa ta pri koncu). Obstaja rizik, da je bil razbit, poplavljen ali na robu kakšne okvare k so ti jo skril.

Pri novem začneš z 0km in točno veš kaj se je z avtom dogajal.

Tko da pri takih kilometrih novega, če more bit dizl.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
safe izbira mnogo slovencov... In goniš dokler ne razpade oz. ni več finančno rentabilno.
#brezpodpisa

Blinder ::

Poglej si oglase in ne iskat avte z čimmanj kilometri ampak obratno, avte s čimveč kilometri glede na letnik. Tako boš dobil sliko, kaj drugi kupujejo za delat dosti kilometrov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

miha98 ::

hojnikb je izjavil:

Rabljeni računaj da nebo več garancije (al bo pa ta pri koncu). Obstaja rizik, da je bil razbit, poplavljen ali na robu kakšne okvare k so ti jo skril.

Pri novem začneš z 0km in točno veš kaj se je z avtom dogajal.

Tko da pri takih kilometrih novega, če more bit dizl.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
safe izbira mnogo slovencov... In goniš dokler ne razpade oz. ni več finančno rentabilno.


Pa jebote škoda i Octavia. Vsi to podturijo. Kupi BMW , da veš kaj voziš... Sem se peljal v v novi Octaviji zadaj pa ni primerjave niti z mojim prastarim E90 serijo....

chucki ::

Folk kle je obseden s skodo. Predrag avto
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

kixs ::

Vsi avti so predragi. Eni bolj, drugi manj. BMW spada v prvo kategorijo. Ce rabis se kaj prostora v prtljazniku, se pa itak konca.

asdf_jklc ::

Avti so se danes tok spremenili, da tudi če kupiš Clio z močnejšim motorjem se boš ravno tako prpelu kot z Škodo Superb. Jaz neke bistvene razlike v današnji gužvi znotraj SLO ne vidim. Konkreten denar vržt ma smisel samo, če se voziš 3x na teden na Bavarsko in dejansko avto izkoristiš.

Drugače pa je vprašanje je samo, koliko si pripravljen dat za mal več udobja. Glede nato kakšni zlatarji so postal na servisih, zavarovalnice - poiščeš par avtomobilov, greš na testno vožnjo, kupiš problem rešen. Za v službo do 100km, kjer se vozim sam, bi vzel Cliota ali nekaj podobnega. Dacije ne, ker so preveč neudobne... avto si kamot kupim tudi za 50k, pa se mi zdi škoda vsakega evra, glede nato kako te oberejo za lastništvo avtomobila.

miha98 ::

asdf_jklc je izjavil:

Avti so se danes tok spremenili, da tudi če kupiš Clio z močnejšim motorjem se boš ravno tako prpelu kot z Škodo Superb. Jaz neke bistvene razlike v današnji gužvi znotraj SLO ne vidim. Konkreten denar vržt ma smisel samo, če se voziš 3x na teden na Bavarsko in dejansko avto izkoristiš.

Drugače pa je vprašanje je samo, koliko si pripravljen dat za mal več udobja. Glede nato kakšni zlatarji so postal na servisih, zavarovalnice - poiščeš par avtomobilov, greš na testno vožnjo, kupiš problem rešen. Za v službo do 100km, kjer se vozim sam, bi vzel Cliota ali nekaj podobnega. Dacije ne, ker so preveč neudobne... avto si kamot kupim tudi za 50k, pa se mi zdi škoda vsakega evra, glede nato kako te oberejo za lastništvo avtomobila.


Za 50 k ti pride v poštev samo MB. Daimler...

pegasus ::

River0123 je izjavil:

Glavni namen avta je vožnja na dolge razdalje. To pomeni, da letno obračaš 30-40k km.
30-40kkm letno ni veliko. Sicer pa predlagam, da se postaviš v vrsto za Aptero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

hojnikb ::

miha98 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Rabljeni računaj da nebo več garancije (al bo pa ta pri koncu). Obstaja rizik, da je bil razbit, poplavljen ali na robu kakšne okvare k so ti jo skril.

Pri novem začneš z 0km in točno veš kaj se je z avtom dogajal.

Tko da pri takih kilometrih novega, če more bit dizl.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
safe izbira mnogo slovencov... In goniš dokler ne razpade oz. ni več finančno rentabilno.


Pa jebote škoda i Octavia. Vsi to podturijo. Kupi BMW , da veš kaj voziš... Sem se peljal v v novi Octaviji zadaj pa ni primerjave niti z mojim prastarim E90 serijo....


In kaj dobis novega od BMWja za 20-30k€?
#brezpodpisa

bobby ::

Ne bo noben Japonca predlagal?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

matobeli ::

Sej za japonca se vedno ve da je najbolj racionalna izbira. In če ne prideš pri ceni skupaj z racionalnim in emocionalnim nabaviš japonca ali pa emocionalni avto.

Kregat z BMW fahreri zakaj je to tako je pa itak nesmisel.

Blinder ::

Ali niso japonci dražji od ostalih? Kako je potem to racionalno?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

borut_p ::

Delam cca 50kkm letno, sem vzel temu primeren avto. Ciljal sem na to, da je avto vsaj nekaj let se v garanciji, bmw ponuja premium selection. Slednje sicer ni garancija, je pa kar dobro jamstvo, katerega sem uspesno koristil za nekaj potrebnih popravil (avto je 1 leto v AH stal, tako da se je kaksna stvar vec pokvarila kot bi se, ce bi bil avto redno vozen).

Smiselnost novega avta je po moje bolj sentimentalne narave kot kaj drugega. Logika nalaga, da je smotrno kupit avto star 2 leti, tam 50kkm.

VW grupa ponuja mislim da 6y jamstvo - torej imas v lastnistvu se 4 leti jamstva. Kar je za 40kkm 160kkm. Skupaj bo imel avto na koncu 210kkm ... kjer je pa po moje cas za menjavo.

Katerikoli avto nabavis, je tukaj potem cisto vseeno. Japonci naj bi se manj kvarili, vendar se jim je kao bmw priblizal.
Zase vem, da VW grupe nikoli vec ... avto je bil skos nekaj na servisu.

miha98 ::

hojnikb je izjavil:

miha98 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Rabljeni računaj da nebo več garancije (al bo pa ta pri koncu). Obstaja rizik, da je bil razbit, poplavljen ali na robu kakšne okvare k so ti jo skril.

Pri novem začneš z 0km in točno veš kaj se je z avtom dogajal.

Tko da pri takih kilometrih novega, če more bit dizl.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
safe izbira mnogo slovencov... In goniš dokler ne razpade oz. ni več finančno rentabilno.


Pa jebote škoda i Octavia. Vsi to podturijo. Kupi BMW , da veš kaj voziš... Sem se peljal v v novi Octaviji zadaj pa ni primerjave niti z mojim prastarim E90 serijo....


In kaj dobis novega od BMWja za 20-30kEUR?



Ekola.. ko nov

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

karafeka ::

borut_p je izjavil:

Logika nalaga, da je smotrno kupit avto star 2 leti, tam 50kkm.


Ja, to je zadnjih par let tako, ker so cene novih avtov šle v višave in si jih vedno manj ljudi lahko privošči.
Pa tudi za rabljene moraš plačevat zavarovanje in vzdrževanje, ki se je tudi podražlo za 2x.

Ampak, da bi na leto naredil 50.000km z avtom? Ajajajaj. Si ne predstavljam. Sem svoj čas delal 20kkm, pa se mi je zdelo, da sem cele dneve v avtu, pa vedno živci na tapeti, ko sem se moral cijazit za kom.

a_borlak ::

Hmm, nov ali tri leta star avto za isti denar (če gledam obe varianti tu objavljeni)? Jaz bi vsekakor novega, ampak to je moje razmišljanje. Poleg tega DSG vseeno ni slaba varianta.

matobeli ::

Blinder je izjavil:

Ali niso japonci dražji od ostalih? Kako je potem to racionalno?


Ne primerjat osnovne octavie z hibridno corollo pa bo hitro podobna cena.

Blinder ::

Imel sem bolj v mislih primerjavo Toyota Aygo in Renault Twingo ali Yaris vs Hyundai i20
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

undertacker ::

Tudi sam sem bil pred leti v isti situaciji kot OP, se odločil za nov avto (vw passat) pa mi ni žal, avto sedaj ima preko 300k km pa do sedaj brez problemov, tako da se mora OP sam odločit kaj hoče, drugače pa sedaj v teh časih za 20k EUR ne dobiš skoraj nič.

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Za 20 k ne dobiš nič... ? Za 30k pa dobiš ali kako?

matobeli ::

Sej v teh časih postaja precej jasno da so ljudje, ki nimajo možnosti imet EV, in rabijo delat vsak dan 150km-200km, precej v buli.

Ena izmed rešitev je da imaš dva avta. Enega primarnega "pasata" in drugega "twingota". Če se primarni pokvari ne bo težava par dni furat sekundarnega, če ga lahko uporablja izven tega časa še kdo drug (žena, otroci, sosed...) je pa strošek še toliko nižji.

Torej, vzameš nekaj za 15k kar bo v uporabi 90% in nekaj za 2k kar bo pokrilo ostalo.

cordoba ::

Jst naredim cca 35k letno, prej sem se vozil s kio ceed 1.4, potem sem nabavil ford focus karavan 2020, za 19,5k eur. Vzel sem dizla 2.0 150km, z vso opremo vignale in sem ful zadovoljen. Kupil sem ga, ko je imel 105.000 km, zdej jih imam 134.000 in brez problemov, vmes naredil uradni servis, menjava vseh filtrov in olje itd.. Vozi se super, pomagala ko se jih navadiš so meni super in res uživam v vožnji. Našstimal sem si še YT na zaslon in vožnja je včasih še prekratka :)...

undertacker ::

Nisem rekel, da ne dobiš nič, sam kaj dobiš v današnjem času za 20k oz. da je avto nov???

matobeli ::

Dober no, nekej se da, dobiš 4 leta star avto razreda Passat z pod 100kkm.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ene 10let življenja vseeno še ma pred sabo sploh če bo to življenje na AC.

Ali pa če ti je vseeno za par let in bi raje leder pa avtomatika: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

River0123 ::

Kaj pa si mislite o Coroli Sedan?
Bencin avtomatik, ampak samo 125KM. To me malo skrbi da je prešibek motor. Pa da pri 150-155 pije kot žolna.
Cca 25k pride.

cordoba je izjavil:

Jst naredim cca 35k letno, prej sem se vozil s kio ceed 1.4, potem sem nabavil ford focus karavan 2020, za 19,5k eur. Vzel sem dizla 2.0 150km, z vso opremo vignale in sem ful zadovoljen. Kupil sem ga, ko je imel 105.000 km, zdej jih imam 134.000 in brez problemov, vmes naredil uradni servis, menjava vseh filtrov in olje itd.. Vozi se super, pomagala ko se jih navadiš so meni super in res uživam v vožnji. Našstimal sem si še YT na zaslon in vožnja je včasih še prekratka :)...


Pa misliš avto met na dolgi rok?
Ker ravno to mene malo skrbi. Ker če kupim avto z 100k km, bo čez 4 leta imel 250k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: River0123 ()

Blinder ::

matobeli je izjavil:


Ena izmed rešitev je da imaš dva avta. Enega primarnega "pasata" in drugega "twingota".


spomnem se enega tipa, ki je vozil neki najeti avto. Ene 35 € na dan je stal. Mi se ne zdi drago.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

a_borlak ::

River0123 je izjavil:

Kaj pa si mislite o Coroli Sedan?
Bencin avtomatik, ampak samo 125KM. To me malo skrbi da je prešibek motor. Pa da pri 150-155 pije kot žolna.
Cca 25k pride.

cordoba je izjavil:

Jst naredim cca 35k letno, prej sem se vozil s kio ceed 1.4, potem sem nabavil ford focus karavan 2020, za 19,5k eur. Vzel sem dizla 2.0 150km, z vso opremo vignale in sem ful zadovoljen. Kupil sem ga, ko je imel 105.000 km, zdej jih imam 134.000 in brez problemov, vmes naredil uradni servis, menjava vseh filtrov in olje itd.. Vozi se super, pomagala ko se jih navadiš so meni super in res uživam v vožnji. Našstimal sem si še YT na zaslon in vožnja je včasih še prekratka :)...


Pa misliš avto met na dolgi rok?
Ker ravno to mene malo skrbi. Ker če kupim avto z 100k km, bo čez 4 leta imel 250k.


Če se veliko voziš, potem pozabi bencin, če misliš kolikor toliko poceni priti skozi. Je pa smiselno gledat, da ima dizel Euro6, če boš gledal rabljene. Večina itak že ima.

matobeli ::

Če dobiš lepega bencinarja ga vržeš na LPG pa je rešeno. Tudi če ti žre 11 ali celo 12l je to še vedno ekvivalent tega da ti dizlaš pije 6.5l.

Pa noben ne pije samo 6.5 pri 150+ po AC.

m0LN4r ::

River0123 je izjavil:

Torej stvar je takšna. Glavni namen avta je vožnja na dolge razdalje. To pomeni, da letno obračaš 30-40k km.
Ključna stvar je zanesljivost avta. Vsaka okvara avta namreč pomeni izgubo dopusta, ubadanje z avtomehaniki in logistične težave (imamo samo en avto pri hiši).

Keširat 30k in več za avto mi je škoda denarja.
Torej sta 2 opciji. Vzet novi avto za 20k, kjer si posledično zelo omejen predvsem na majhne in šibkejše avte.
Ali pa za ta denar kupit že kar soliden srednji rang, starega do 5 let in do 125 tisoč km, kjer imaš tudi že neko opremo in avtomatski menjalnik.
Kar me skrbi je, ker pri takem avtu ravno poteče garancija, pri 150k km pa se navadno že začnejo trošit dražji potrošni materiali.

Torej, nov mali avto z slabšim motorjem ali malo rabljen avto, ki pa pač že ima 100k km za sabo? Aja pa še to.
Ni mi za menjavat avta čez 3-4 leta oz. bi to kar kupil imel kar precej časa.
4 leta lastništva na že prevoženih npr. 125 tisoč ob nakupu pa pomeni vsaj 250 tisoč prevoženih km...

Avtocesta ali regionalka, prinas ali v tujini?
Se boš vozil 5 dni na teden? Kakšna relacija?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

TonyTony ::

Kaj pa recimo Octavia?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TonyTony ()

borut_p ::

Smo ugotovili, da je to prevec mainstream, treba predlagati druge neumnosti

River0123 ::

Lj-celje, 4 dni v tednu.

Bencinar vs. dizel pa razmišljam...
Če odšteješ motor, je samo podvozje in vse ostalo enako na obeh izvedbah avta, ali se motim?
Bencinar ima seveda višjo porabo, ampak je ceneje za vzdrževat... Res pa motor ne zdrži take kilometrine
kot jo recimo 2.0 dizel z 150km...

Utk ::

Lj-Celje je dolga razdalja? Pol časa pa itak stojiš v koloni. Sej na leto se nabere kilometrov, ampak neka razdalja pa to ni, niti ni potrebna neka strašna potovalna limuzina, ker težko da boš kdaj 130 dosegel. Razen če se voziš ob čudnih urah.
V glavnem, jaz bi vzel čim cenejšega novega s čim več garancije in čim nižjo porabo. Vse drugo na taki razdalji v resnici ni strašno pomembno, če se res hočeš poceni vozit.

pegasus ::

Za to razdaljo vzameš EV, tu sploh ni kaj za razmišljat.

River0123 ::

Mimogrede, gledam informativni izračun kasko zavarovanja na g24 kalkulatorju.
Ceno izračuna glede na vrednost avta ob nakupu.
Za dodatno odpremo pa je samo opcija ja/ne, in potem je premija dražja 5 eur na mesec.
To ne more biti pravilno. Ker je verjetno razlika če imaš opremo za 2 čuka ali 20 čukov pri ceni zavarovanja...
Koliko ti realno poviša premijo npr. 5 jurjev opreme, če bi bil kasko brez opreme jurja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: River0123 ()

m0LN4r ::

Razen potrošnega materiala se ne rabis nič sekirat, samo voziš. Tudi kak 1.6TDI bo ok, vržeš gor eko gume, spredaj das 2,8 Barov pa boš imel super porabo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

Za to razdaljo vzameš EV, tu sploh ni kaj za razmišljat.


tako, edin ekonimičen avto za to razdaljo je dača spring; nakupna cena pod 10k z subvencijo, efficient in zelo pocen za zavarovat

Zatakne se sam pr dosegu, k bo pozim gor in dol precej.. na knap za to razdaljo. Ampak če bo furo tvoj hypermiling brez gretja nebo problem.

Ampak kot je ze povedu; nima filanja.
#brezpodpisa

miha98 ::

pegasus je izjavil:

Za to razdaljo vzameš BMW, tu sploh ni kaj za razmišljat.

hojnikb ::

miha98 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

miha98 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Rabljeni računaj da nebo več garancije (al bo pa ta pri koncu). Obstaja rizik, da je bil razbit, poplavljen ali na robu kakšne okvare k so ti jo skril.

Pri novem začneš z 0km in točno veš kaj se je z avtom dogajal.

Tko da pri takih kilometrih novega, če more bit dizl.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
safe izbira mnogo slovencov... In goniš dokler ne razpade oz. ni več finančno rentabilno.


Pa jebote škoda i Octavia. Vsi to podturijo. Kupi BMW , da veš kaj voziš... Sem se peljal v v novi Octaviji zadaj pa ni primerjave niti z mojim prastarim E90 serijo....


In kaj dobis novega od BMWja za 20-30kEUR?



Ekola.. ko nov

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

isus kam so sle cene.... v času F serije si dobil 3-4 lete starga karavana (ker tem bolj pade cena) za kakih 15k€ bp... čist tko, F30 ob koncu proizvodnje je bla za base modele _nova_ cena tut po 22-23k€...
#brezpodpisa

miha98 ::

Sej imaš večjo plačo dandanes a ne?

River0123 ::

Kakšna pa so mnenja o Škoda Scala napram Peugeot 308 SW?
Vem da sta to 2 povsem različna tipa avto (velikost, bencin/dizel),
ampak vseeno. So peugeoti še vedno znani kot nezanesljivi?

River0123 ::

River0123 je izjavil:

Kakšna pa so mnenja o Škoda Scala napram Peugeot 308 SW?
Vem da sta to 2 povsem različna tipa avto (velikost, bencin/dizel),
ampak vseeno. So peugeoti še vedno znani kot nezanesljivi?


Scala bi bila 1.5 avtomatik z 150hp bencinar, 308 SW pa 1.2 PureTech 130 bencin avtomatik ali 1.5 BlueHDi 130 dizel avtomatik.
Scala bi verjetno požrla precej manj, se motim? SW je par 100 kil težji pa še manj konjev je. Pri kakih 150kph bi bila verjetno razlika precejšnja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: River0123 ()

hojnikb ::

miha98 je izjavil:

Sej imaš večjo plačo dandanes a ne?

velikemu delezu prebivalstva ni sla tolk plača gor, koker so se te kante podrazale..
#brezpodpisa

pegasus ::

hojnikb je izjavil:

Ampak kot je ze povedu; nima filanja.
To je vsak dan bolj lame izgovor. Če res v radiju 500km okrog tebe elektrika ne obstaja, še vedno lahko vzameš Aptero.

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ampak kot je ze povedu; nima filanja.
To je vsak dan bolj lame izgovor. Če res v radiju 500km okrog tebe elektrika ne obstaja, še vedno lahko vzameš Aptero.

Aptera se v ameriki ni navoljo končnim kupcem, kaj sele v sloveniji... Tko da to je pipe dream, tko kot vesoljska ladija in teleport...
#brezpodpisa

Blinder ::

River0123 je izjavil:

Kakšna pa so mnenja o Škoda Scala napram Peugeot 308 SW?
Vem da sta to 2 povsem različna tipa avto (velikost, bencin/dizel),
ampak vseeno. So peugeoti še vedno znani kot nezanesljivi?


Scala je en razred nižji ane, kot VW Polo.

River0123 je izjavil:


Scala bi verjetno požrla precej manj, se motim? SW je par 100 kil težji pa še manj konjev je. Pri kakih 150kph bi bila verjetno razlika precejšnja?


dej se raje pozanimaj, koiko hrupa proizvedejo, kako požirajo neravnine, kako se vozijo v ovinkih ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

River0123 ::

Blinder je izjavil:

River0123 je izjavil:

Kakšna pa so mnenja o Škoda Scala napram Peugeot 308 SW?
Vem da sta to 2 povsem različna tipa avto (velikost, bencin/dizel),
ampak vseeno. So peugeoti še vedno znani kot nezanesljivi?


Scala je en razred nižji ane, kot VW Polo.


To mi je jasno.
Mišljeno je bolj glede porabe/zanesljivosti.
Skala bi bila 1.5 150HP bencin, Peugeot pa 1.5 dizel 130HP. Oba avtomatika.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za dolge razdalje - omejen budget (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1256329 (2508) delavec44
»

Nakup avta do 5.000 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19518296 (9291) akulp
»

Avto za 200km na dan (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1149631 (6541) SloKin
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15524197 (19700) matobeli

Več podobnih tem