» »

Zamenjal plato na računalniku WIN XP se več ne dvingne

Zamenjal plato na računalniku WIN XP se več ne dvingne

|KoRn| ::

Stvar je sledeča, zamenjal sem plato na enem računalniku vse dela naprej OK, zamenjam plato na drugem računalniku, se mi WIN XP pro takoj ko se pokaže WIN XP logo (ko modre črte šibajo spodaj) enostavno ne dvigne, se resetira. Ko sem probal z linuxi dela vse tip top, tako da da HW problem odpade, pa plata je še en dan prej delala super v ta prvem računalniku.
Kaj bi to bilo? Kaka zaščita winsov? Pomoč prosim, drugi računalnik nujno potrebujem!

MilkyWay ::

Še enkrat Windowse gor. XP-ji ne marajo menjave plate.

||_^_|| ::

jup, druge ni.

ABX ::

Error.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

T(he) Boss ::

To je microsoftova neka bedna zascita, jaz sem tudi mel te tezave, ko je plata crknila, pa samo z prenosom diska na drug racunalnik tudi nisem mogel do podatkov, ker sem imel uporabnika zascitenega z geslom, uh, kak mam rad erd commander :D

|KoRn| ::

Hvala.. zgleda bo res treba na novo winze gor ruknat.

Mr.B ::

Nobena zaščita.
Najvrjetneje je težava v samem BIOS-u med staro in novo plato.
Če ti na stari mašini dela XP preveri pod device manager, pod computer ali je ACIP ali APM. Če je ACIP moraš na novi plati nastaviti vse PNP ter ACIP funkcijo, drugače pa vse da bo APM. Lahko si vsak proba to doma narediti, enostavno si iz PNP OS nastavite na NO, lahko še ostalo date na NO pa se bo računalnika samo resetiral v vinse nebo prišel, v najslabšem primeru ti bo rekel no boot device.

No v najslabšem primeru se boš moral ponovno aktivirati na MS-ju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

To ni nobena glupa zaščita. Ali je BIOS, samo je pa verjetno kakšen konflikt z driverji, kot je bil pri meni. Ko sem jaz menjal plato se mi je isto dogajalo, krivec so pa bili VIA AGP driverji, zato ker je nova plata imela SiSov chipset in se je normalno vse skupaj sesulo.
The truth is rarely pure and never simple.

|KoRn| ::

Ja jaz sem zamenjal plato z VIA čipovjem na Nforce2. Bom probal v biose mal pogledat, čeprav dvomim da bo kaj pomagal. TNX

BaRtMaN ::

Definitivno moraš na novo XPje namestit.

Mr.B ::

Se strinjam, če menjaš plato s tako različnim chipsetom je to nujno. Sicer bi lahko namestil čipset driverje pa iz registra odstranil hardwer mapiranje , amapk raje reinštal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

T(he) Boss ::

Jaz pa mislim, da je zascita, ker vem, da je microsoft nekaj delal na tem, da winsi (xp seveda) naj ne bi delovali, ce bi vec kot 3 stvari (strojne) menjal v rac., plata pa ima gor eno goro stvari, ki se od plate do plate razlikujejo. Zascita pa je seveda proti piratstvu, ki seveda samo folk zeza, nelegalno pa lahko xpje namesti vsak bumbar, ce le dobi pravi cd.:D

robio ::

To ni zaščita ampak Winsi pač najprej zaženejo gonilnike, katere imajo pač nameščene in šele potem pogledajo kaj je novega v "kišti". Men je pomagalo, da sem pred menjavo odstranil vse gonilnike od plate pol pa sem zamenjal plato in Winsi so namestil njihove gonilnike pa je blo. Ampak je vseen najbolš Winse nanovo naložit, da zadeva dela bolj sigurno(zna vseeno kakšne errorje javljat)

neki123 ::

Ni treba Winsov čist na novo naložit. Dovolj je če se uporabi "Repair" opcijo in potem bodo Winsi spet normalno delal.

Dr_M ::

Dovolj je če se uporabi "Repair" opcijo in potem bodo Winsi spet normalno delal.

delal mogoce res bodo, sam ne normanlo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Dovolj je če se uporabi "Repair" opcijo in potem bodo Winsi spet normalno delal.

Lahko povem, da tole ne deluje, če greš iz i845 na nforceII 400 Ultra. :D

|KoRn| ::

SUPER!!!! Tale repair opcija deluje super vse nastavitve so ostale tako kot so bile, inštalacije... pa prav vse! Edina potrebna instalacija je bil soundcodec od nvidie, zgleda mi je to onemogočalo zagon, ostali gonilniki so pa tak ostali isti od prejsnje plate.

Hvala za pomoč:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne pride v windowse po zamenjavi plate

Oddelek: Pomoč in nasveti
13799 (555) kalcek16
»

Brisanje WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
151332 (1083) StratOS
»

Nova plata - potrebno ponovno naložiti sistem?

Oddelek: Strojna oprema
12932 (838) gofra
»

QDI al kaj druzga?

Oddelek: Strojna oprema
151370 (1202) bili_39
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161678 (1455) andrej

Več podobnih tem