» »

Kasko vs. obvezno zavarovanje - nadomestno vozilo

Kasko vs. obvezno zavarovanje - nadomestno vozilo

River0123 ::

Kupujem nov ali nov rabljen avto, letno pa delam 40.000km.
Avto rabim dnevno, za relacije ki jih delam pa bus ne pride v poštev,
prav tako mi ne more nihče avta posojati. Težava torej nastopi, če se avto okvari,
ali če je poškodovan zaradi nesreče. Ker takrat dejansko nimam prevoza v službo.

Imam 2 opciji: ali kupiti nov avto, ki bo po 10-ih letih za na odpad, ali pa kupiti rabljen do 8 let star avta za 1/3 tega in ga pač menjati, ko bo zrabljen. Tudi kasko za 8 let star avto je verjetno precej cenejši.

Zanima pa me, ali ti pri kasku pripada nadomestni avto oz. če ti pripada vsaj po neki nižji ceni?
Recimo da je neka okvara in traja 2 tedna, da dobijo vse dele in zrihtajo. Potem pa ti v istem zavarovalnem letu se zgodba ponovi.
Je tudi brez kaska kakšna dodatna opcija, da lahko koristiš nadomestni avto v primeru okvar?

Kakšni so vaši predlogi, mnenja? Je boljše kupiti nov avto in imaš manj okvar ali star avto in se potem ubadat z iskanjem nadomestnega,
ko je avtu na servisu?

wcpapir ::

Medtem ko se čaka dele kritja nadomestnega vozila praktično ni po kombinaciji, temveč če gre za asistenčni primer imaš po asistenci.

Nadomestni avto je krit iz kombinacije kaska za čas popravila vozila.

River0123 ::

wcpapir je izjavil:

Medtem ko se čaka dele kritja nadomestnega vozila praktično ni po kombinaciji, temveč če gre za asistenčni primer imaš po asistenci.

Nadomestni avto je krit iz kombinacije kaska za čas popravila vozila.


Za koliko časa pa? Kakšen pa je postopek?
Nekako dvomim, da avto pripeljem na servis/ali ga pripelje vleka, oni rečejo to bo trajalo 2-3 tedne popravilo,
dobim nadomestni avto in odpeljem? Pa še to: ali nadomestni avto pripada tudi, če ni prometne nesreče in gre samo za okvaro nečesa?

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Kaj drugega kot nov avto, sploh ne pride v postev s takimi kilometri. Je pa s pooblascenci pizdarija, ker ti radi dajo nadomestni avto, ampak proti placilu 20€ na dan. Dobis brezplačno nadomestnega prej od kakega popoldanca.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Popoldanc ti ga zastonj, če že. Za 20 evrov na dan je pa še zmeraj dober deal, bolje vzet to kot vsako zavarovanje, ki ga boš ali pa ne boš koristil, in tudi če ga boš, boš nazadnje še doplačeval zarad preveč dni ali kaj drugega.

River0123 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj drugega kot nov avto, sploh ne pride v postev s takimi kilometri. Je pa s pooblascenci pizdarija, ker ti radi dajo nadomestni avto, ampak proti placilu 20€ na dan. Dobis brezplačno nadomestnega prej od kakega popoldanca.


Tudi jaz sem nekaj časa tako razmišljal glede novega avta.
Ampak finančno se ne izplača.
Ceneje kot zdaj z mojo 14 let staro Megane kanto ne bom prišel skozi. Jurja na leto za popravila, v povprečju 3x na servisu in navadno zrihtajo zelo hitro.
Nobenega leasinga in kaska.
Je pa težava ravno to kar pišem v tej temi.
Dnevi brez avta oz. kaj če je enkrat večja okvara, ko avta ne moreš cel mesec imet.

Razen če vzamem nekaj starejšega pa pač rentam, ko je avto na servisu. Še vedno ceneje kot kasko in leasing.
Ali pač?

kixs ::

Kupis novi avto in ga menjas na 2-3 leta.

Utk ::

Ceneje kot zdaj z mojo 14 let staro Megane kanto ne bom prišel skozi. Jurja na leto za popravila, v povprečju 3x na servisu in navadno zrihtajo zelo hitro.
Nobenega leasinga in kaska.

To je stoprocentno. Lahko kupiš še eno staro kanto in je imaš samo za backup, pa te bo ta stal manj kot samo kasko za nov avto.
Pač moraš naredit nek kompromis med stroški, rizikom crknjota in udobjem.
Jaz bi za te km vzel vseeno novega, če nameravaš imet to službo dlje časa. 10 let in 400,000 km, potem ga vržeš stran. Če ne vzameš nekaj dragega, ni kasko tako drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

River0123 ::

Utk je izjavil:

Ceneje kot zdaj z mojo 14 let staro Megane kanto ne bom prišel skozi. Jurja na leto za popravila, v povprečju 3x na servisu in navadno zrihtajo zelo hitro.
Nobenega leasinga in kaska.

To je stoprocentno. Lahko kupiš še eno staro kanto in je imaš samo za backup, pa te bo ta stal manj kot samo kasko za nov avto.
Pač moraš naredit nek kompromis med stroški, rizikom crknjota in udobjem.
Jaz bi za te km vzel vseeno novega, če nameravaš imet to službo dlje časa. 10 let in 400,000 km, potem ga vržeš stran. Če ne vzameš nekaj dragega, ni kasko tako drag.


Hja, jaz sem do zdaj tudi razmišljal o novem.
Po drugi strani pa je potem stvar taka, da ima ta novi avto po 5ih letih prevoženih 200k, je brez garancije in potem si lahko spet na istem, kot sem zdaj.
Če bi mel mir 10 let ne bi razmišljal. Tako pa si kupim mir samo za 5 let. Ne vem.

IL_DIAVOLO ::

1. Nimas casa se zajebavat z avtom, kjer je treba vsak mesec nekaj popravljat.

2. Nimas casa iskat nadomestnega avta

3. Rabiš zanesljivi avto za kilometre ki jih delas

Sploh nimas kaj studirat. Zdaj je samo vprašanje kaj želiš. Za takšne kilometre bi verjetno bila top izbira toyota corolla automatika seveda. Ne vem koliko kilometrov zadeva pozre brez večjih okvar, ampak bi rekel da bolj vzdržljivega stroja na trgu ni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

River0123 ::

Kako vzdržljivi pa so razni "mlinčki" na dolgi rok, variante ala Škoda Scala npr. 1.0 motor z 115 konji. To dobiš poceni za recimo 20k.
Pride taka stvar do 400.000 km?

delavec44 ::

3 valjniki ne. Za relacije gledaš diesla.

Pa kasko za star avto ni nič cenejši kot za novega. Cenejši je, če ga nimaš.

starfotr ::

Če rabiš nadomestni avto, pač vzameš rent a car. Saj niso dragi za daljše najeme.

River0123 ::

Kaj pa bi priporočali za dolge razdalje za 20 do max 25k?
Al se potemtakem za take razdalje bolj splača kupit rabljen avto, 2-3 leta star z max 100k prevoženimi?


starfotr je izjavil:

Če rabiš nadomestni avto, pač vzameš rent a car. Saj niso dragi za daljše najeme.


Hm, najcene kar najdem je Carflexi fiček (500) za 575.
Ni kriza, samo poceni pa ravno ne bi rekel, da je. Al maš še kaj druga v mislih?

darkolord ::

River0123 je izjavil:

Je tudi brez kaska kakšna dodatna opcija, da lahko koristiš nadomestni avto v primeru okvar?
Za take primer je top asistenca.

Pokličeš, odpeljejo tvoj avto na servis z avtovleko, pripeljejo ti nadomestni avto in ga na koncu tudi pridejo iskat.

Za 16 let star avto sem dal za asistenco 53 eur, koristil sem jo dvakrat v enem letu, za nadomestni sem dobil vedno skoraj nov avto (od rent-a-car).

Tisti malo boljši paketi asistence imajo ponavadi nadomestni avto do 30 dni.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

S tem, da moraš brati drobni tisk do katere starosti avta ti asistenca sploh velja.

River0123 ::

darkolord je izjavil:

River0123 je izjavil:

Je tudi brez kaska kakšna dodatna opcija, da lahko koristiš nadomestni avto v primeru okvar?
Za take primer je top asistenca.

Pokličeš, odpeljejo tvoj avto na servis z avtovleko, pripeljejo ti nadomestni avto in ga na koncu tudi pridejo iskat.

Za 16 let star avto sem dal za asistenco 53 eur, koristil sem jo dvakrat v enem letu, za nadomestni sem dobil vedno skoraj nov avto (od rent-a-car).

Tisti malo boljši paketi asistence imajo ponavadi nadomestni avto do 30 dni.


Asistenco imam sklenjeno. Nisem pa nikoli še koristil za nadomestni avto.
Btw...
Nikoli pa nisem razmišljal, kaj to pomeni za tujino?
Recimo da mi sredi Bukarešte crkne avto. 1500 km plus od Slovenije.
A to asistenca zavarovanje krije, da pripeljejo avto v SLO? Al lahko zahtevajo, da daš enemu Romunu popravit in te tam oskubijo za jurja in pol za nekaj, kar meni servis v slo popravi za 300?

darkolord ::

Dražji paketi krijejo tudi to, ja. Privzeto pa je prevoz do najbližjega pooblaščenega servisa.

IL_DIAVOLO ::

River0123 je izjavil:

darkolord je izjavil:

River0123 je izjavil:

Je tudi brez kaska kakšna dodatna opcija, da lahko koristiš nadomestni avto v primeru okvar?
Za take primer je top asistenca.

Pokličeš, odpeljejo tvoj avto na servis z avtovleko, pripeljejo ti nadomestni avto in ga na koncu tudi pridejo iskat.

Za 16 let star avto sem dal za asistenco 53 eur, koristil sem jo dvakrat v enem letu, za nadomestni sem dobil vedno skoraj nov avto (od rent-a-car).

Tisti malo boljši paketi asistence imajo ponavadi nadomestni avto do 30 dni.


Asistenco imam sklenjeno. Nisem pa nikoli še koristil za nadomestni avto.
Btw...
Nikoli pa nisem razmišljal, kaj to pomeni za tujino?
Recimo da mi sredi Bukarešte crkne avto. 1500 km plus od Slovenije.
A to asistenca zavarovanje krije, da pripeljejo avto v SLO? Al lahko zahtevajo, da daš enemu Romunu popravit in te tam oskubijo za jurja in pol za nekaj, kar meni servis v slo popravi za 300?


Načeloma zavarovalnica kontaktira vlecno sluzbo v državi, kjer se pač nahajas.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366475 (1298) zobnik
»

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

Oddelek: Na cesti
2810232 (6122) lopov
»

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Oddelek: Loža
395504 (4540) Mare2
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10631914 (29934) D3m

Več podobnih tem