» »

Davek (dohodnina) za prihodek od prodaje

Davek (dohodnina) za prihodek od prodaje

«
1
2

Landscapes1 ::

Prodaja se nepremičnina v vrednosti 200k v lasti mojega očeta.
Name ni pisano nič, imam pa tam stalno prebivališče od leta 2016.
Oče bo to prodal, pol bi dobil jaz. Ko se odšteje davek 2 procenta in agent (to plača oče) in stroški prodaje,
ostane vsakemu po 100k.
Edina težava: polovica denarja (100k) mora biti nakazana s strani kupca direktno na moj račun.
Kakšno obdavčitev lahko pričakujem pri 100k? Govorim o dohodnini, to kar moram sam prijavit.
Darilna pogodba verjetno ne pride v poštev? Ali je to samo v primeru, če denar najprej dobi oče in ga potem on nakaže meni?
Ps: ta zadnja opcija ne pride v poštev ker sem bil leta 2020 že izigran, ko sem naredil butasto napako in se odpovedal nujnemu deležu
in potem še vložil v širitev dela stanovanja 50k. Ne bi rad ostal brez vsega, ker imam otroka.

starfotr ::

Vse urediš pri notarju. Brez tega se ne it nobenega posla.

Landscapes1 ::

starfotr je izjavil:

Vse urediš pri notarju. Brez tega se ne it nobenega posla.


Ne razumem.
Kaj pa lahko uredim pri notarju?
A da se lahko pred prodajo oče zaveže, da gre pol meni in je potem to dolžen po zakonu naredit?
Se to dejansko da?

Landscapes1 ::

Ampak še vedno ne vem kako je z davkom.
Tudi če je pri notarju overjeno, da vsak z očetom dobi pol pol, verjetno potem še vedno
name pade davek na teh 100 jurjev?

Baja ::

ker praviš da si že bil izigran očitno obstajajo še drugi dediči razen tebe. tudi če ti foter podari 100k lahko nekdo kasneje zahteva nujni delež če se motim.

kot pravi starfotr, najboljše da se vsi vpleteni spravite k pravniku/notarju in dogovorite kaj in kako.

fikus_ ::

Pojdite do notarja z ZK izpiskom, bo vse razložil ter pripravil dokumentacijo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Baja ::

pa upam da maš račune za tistih 50k.

starfotr ::

Cesarju boš dal kolikor je cesarjevega.

Za utajo davka se nisi obrnil na pravi forum.

Landscapes1 ::

O kakšni utaji govoriš?
Pravzaprav je namen teme ravno to, da me zanima,
koliko davka bom moral plačat. Ker mi je jasno, da ga bom moral.
Če pa se da pri notarju pred prodajo dogovorit glede delitve in to potem očeta zavezuje,
je to super. To bi bilo sanjsko, ker si želim samo pravno zaščite, da se me ne more izigrat.

PacificBlue ::

Tudi pri dediscinah prvega reda bo prej ali slej prislo do obdavcitev.
Sicer pa ja, za te stvari se stopi do notarja.

Baja ::

mislim da pri darilih v prvem dednem redu ni davka. lahko pa drugi dediči zahtevajo svoj del takega darila.

torej, vsi vpleteni se spravite k notarju. če se ne boste uspeli zmeniti, vas čaka na koncu en kup pravdanja.

ker če so te že enkrat izigrali, pričakuj da ne bodo požrli teh 100k, če jih boš dobil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Landscapes1 ::

Drugi dediči se takrat niso odpovedali nujnemu deležu in so bili izplačani z lastništvom v drugem stanovanju,
ki ga je imel oče v lasti.

Je torej mogoče, da se pri notarju pred prodajo oče zaveže,
da dobim pol od pordaje,
tudi če trenutno niti 1 procent od te hiše ni pisan name?

Zgodovina sprememb…

Legon ::

Kar se davka na nakazilo 100k tiče, je bistveno da imaš dokazilo, da gre za darilo očeta, ker darila v z očeta na sina niso obdavčena.

Landscapes1 je izjavil:

Drugi dediči se takrat niso odpovedali nujnemu deležu in so bili izplačani z lastništvom v drugem stanovanju,
ki ga je imel oče v lasti.

Je torej mogoče, da se pri notarju pred prodajo oče zaveže,
da dobim pol od pordaje,
tudi če trenutno niti 1 procent od te hiše ni pisan name?


Oče se lahko zaveže k čemur hoče, drugo pa je kaj boš dejansko lahko izterjal, če se oče dogovora ne drži.

Ravno tako bodo ostali dediči temu darilu lahko oporekali in bo šlo lepo nazaj v dedno maso. Kaj so oni dobili v nekem tretjem dedovanju, je bolj kot ne brezpredmetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Baja ::

ja, foter se verjetno lahko zaveže, lahko ti tudi da 100k, ampak dediči se na to lahko pritožijo.

vglavnem, k notarju s papirji. lahko za začetek tudi sam, ti bodo razložili kaj se da narediti z vašo zagato.

drugale pa, če ti ta denar ni življenjsko pomemben, se vprašaj če se ti da sploh ukvarjati s tem, ker na koncu bodo odvetniki pobrali 99k.

pri nas smo trije dediči, načeloma zmenjeni kaj bo kdo dedoval po smrti staršev (ker lahko pride do razlike kdo bo od njiju bo šel prej v večna lovišča), ampak če bo kdo potem kaj bluzil, se odpovem vsemu in jih steram v 3pm, ker se ne mislim leta po sodiščih vlačiti.

Landscapes1 ::

Legon je izjavil:

Kar se davka na nakazilo 100k tiče, je bistveno da imaš dokazilo, da gre za darilo očeta, ker darila v z očeta na sina niso obdavčena.


To razumem. Ampak ravno to me skrbi oz. to je bistvo prvega vpisa.
V normalni družini bi oče hišo prodal, potem pa po prodaji to uredil z darilno pogodbo da mi da teh 100k.
Jaz pa bi se rad zaščitil, da res dobim ta delež. Torej da se ne gre v prodajo, če nimam garancije.
Sploh nisem vedel, da bi bile kake druge opcije.
Kolikor jaz razumem je ali darilna naknadno kar odpade, ali pa bom pač moral plačati tak davek kot da sem podjetje.
Ali se motim?
Ps: drugih dedičev na to hišo ni. In žal mi je ta denar nujen.

Zgodovina sprememb…

Legon ::

Povsem enostavno se lahko dogovorite, da je del nakazila izveden na tvoj TRR. Važno je da imaš dokazilo, da je denar ki si ga prejel darilo tvojega očeta tebi. Ni potrebe, da se denar prenakazuje preko očeta. V pogodbo o prodaji se zapiše da kupec nakaže X denarja na TRR1 in Y denarja na TRR2. Potem se pač naredi darilna pogodba v kateri se zapiše, da ti je oče podaril Y denarja, ki je bil takrat in takrat nakazan na tvoj TRR in je nastal pri odprodaji nepremičnine. Potem pač na FURS priglasiš zahtevo za odmero davka, dobiš odločbo, da je 0 in to je to.

Zakaj bi pa moral plačati davek, kot da si podjetje, pa samo ti veš. Za darila z očeta na sina je davek 0.

drugih dedičev na to hišo ni.

Kdo so dediči po očetu je precej jasno določeno in so za vse premoženje praviloma enaki. Da bi bila točno ta nepremičnina izvzeta iz dediščine, bi zahtevalo precej specifične pogoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Baja ::

po mojem ima po mami polbrate ali polsestre.

Legon ::

Baja je izjavil:

po mojem ima po mami polbrate ali polsestre.


Kar ne pomeni, da polbratje in polsestre kar avtomatično odpadejo kot dediči.

Landscapes1 ::

Legon je izjavil:

Povsem enostavno se lahko dogovorite, da je del nakazila izveden na tvoj TRR. Važno je da imaš dokazilo, da je denar ki si ga prejel darilo tvojega očeta tebi. Ni potrebe, da se denar prenakazuje preko očeta. V pogodbo o prodaji se zapiše da kupec nakaže X denarja na TRR1 in Y denarja na TRR2. Potem se pač naredi darilna pogodba v kateri se zapiše, da ti je oče podaril Y denarja, ki je bil takrat in takrat nakazan na tvoj TRR in je nastal pri odprodaji nepremičnine. Potem pač na FURS priglasiš zahtevo za odmero davka, dobiš odločbo, da je 0 in to je to.

Zakaj bi pa moral plačati davek, kot da si podjetje, pa samo ti veš. Za darila z očeta na sina je davek 0.

drugih dedičev na to hišo ni.

Kdo so dediči po očetu je precej jasno določeno in so za vse premoženje praviloma enaki. Da bi bila točno ta nepremičnina izvzeta iz dediščine, bi zahtevalo precej specifične pogoje.


Če se to res da uredit tako enostavno, so vsi moji problemi rešeni.
Za ostale dediče je urejeno, je bilo tudi na zapuščinski obravnavi leta 20 vse dogovorjeno.
Edini sem bil, ki sem se takrat odpovedal in bil tiho. Nujni delež pa lahko uveljavljaš največ 3 leta,
tako da sem zamudil vlak.
Če se res da tako kot si napisal, je super.

Legon ::

Za ostale dediče je urejeno, je bilo tudi na zapuščinski obravnavi leta 20 vse dogovorjeno.

močno dvomim, ker je praviloma zelo težko na dedovanju osebe X uredit stvari za dedovanje po osebi Y.

Edini sem bil, ki sem se takrat odpovedal in bil tiho.

To ti ne daje posebnih pravic pri naslednjem dedovanju.

Baja ::

Legon je izjavil:

Baja je izjavil:

po mojem ima po mami polbrate ali polsestre.


Kar ne pomeni, da polbratje in polsestre kar avtomatično odpadejo kot dediči.


njegov foter ni foter polbratov/sester. vsi so dedovali po mami, po fotru bo samo on (če je edini njegov). če bi prej umrl foter bi dedovala on in mama 50/50, na koncu pa vsi po njej.

Landscapes1 ::

Legon je izjavil:

Za ostale dediče je urejeno, je bilo tudi na zapuščinski obravnavi leta 20 vse dogovorjeno.

močno dvomim, ker je praviloma zelo težko na dedovanju osebe X uredit stvari za dedovanje po osebi Y.

Edini sem bil, ki sem se takrat odpovedal in bil tiho.

To ti ne daje posebnih pravic pri naslednjem dedovanju.


Ne razumem. Takrat se je gledalo celotno vrednost premoženja,
in se na podlagi tega delilo koliko kdo kje dobi.
Tukaj pa ni govora o naslednjem dedovanju,
ampak o tem, da bi oče prodal hišo, katere lastnik je 100 procentno sedaj,
ne po njegovi smrti.

Legon ::

Landscapes1 je izjavil:

Legon je izjavil:

Za ostale dediče je urejeno, je bilo tudi na zapuščinski obravnavi leta 20 vse dogovorjeno.

močno dvomim, ker je praviloma zelo težko na dedovanju osebe X uredit stvari za dedovanje po osebi Y.

Edini sem bil, ki sem se takrat odpovedal in bil tiho.

To ti ne daje posebnih pravic pri naslednjem dedovanju.


Ne razumem. Takrat se je gledalo celotno vrednost premoženja,
in se na podlagi tega delilo koliko kdo kje dobi.
Tukaj pa ni govora o naslednjem dedovanju,
ampak o tem, da bi oče prodal hišo, katere lastnik je 100 procentno sedaj,
ne po njegovi smrti.

Darilo, ki ga bo dal sinu je praviloma del dedne mase, ce bodo to zahtevali ostali dedici.

Baja je izjavil:

Legon je izjavil:

Baja je izjavil:

po mojem ima po mami polbrate ali polsestre.


Kar ne pomeni, da polbratje in polsestre kar avtomatično odpadejo kot dediči.


njegov foter ni foter polbratov/sester. vsi so dedovali po mami, po fotru bo samo on (če je edini njegov). če bi prej umrl foter bi dedovala on in mama 50/50, na koncu pa vsi po njej.

To da ni njihov bioloski oce ne pomeni nujno da nimajo pravice do dedovanja. Ne poznam dovolj okoliscin da bi lahko enoznacno trdil, da ne bodo imeli pravice do dediscine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Baja ::

v kakšnem primeru pa bi bili upravičeni do dediščine? verjetno če bi bili posvojeni s strani fotra?

Landscapes1 ::

Te stvari pa so res komplicirane.
Pa tudi žalostne. Kaj vse ljudje počnejo, da dobijo nekaj.
Btw, eno hipotetično vprašanje: Kaj se pa recimo zgodi, če sta nujna dediča 2 otroka, preminuli pa bi recimo del premoženja v oporoki rad podaril vnuku.
A potem ker je zakon da sta samo otroka prvi dedni red, vnuk izgubi vse in ne dobi niti centa?

Legon ::

Lahko S3 napise oporoka. Potem nujnim dedicem pripada samo nujni delete, torej polovica, kar bi jim pripadla pri klasicnem dedovanju. V tvoje primeru bi vnuk lahko dobil 50% celotne dediscine z oporoko.

Landscapes1 ::

Legon je izjavil:

Lahko S3 napise oporoka. Potem nujnim dedicem pripada samo nujni delež, torej polovica, kar bi jim pripadla pri klasicnem dedovanju. V tvoje primeru bi vnuk lahko dobil 50% celotne dediscine z oporoko.


Aja, torej brez oporoke je nujni delež da dobi vsak pol, z oporoko pa potem samo polovica od polovice?

Kaj pa se recimo zgodi, če je recimo oporoka napisana tako, da en otrok dobi recimo 2/3, drugi pa 1/3.
1/3 je več kot nujni delež po tej logiki, če je ta polovica polovice?
Taka oporoka potem obvelja?
A potem ta lahko dodatno uveljavlja nujni delež, a v tem primeru obvelja oporoka?

Zgodovina sprememb…

mm&r ::

Mogoče še en zastarel pogled na situacijo.
En zelo star slovenski pregovor pravi "Ti meni luč, jaz tebi ključ".
Pri nas v hribih še zmeraj velja pravilo, da deduje tisti od otrok, ki dostojno poskrbi za starše oz. sorodnike.

jocoj ::

Tudi to stanovanje gre v maso za nujne deleže, razen če se vsi ostali vpleteni strinjajo, da ti dobiš 50% prodajne vrednosti. Nima veze, da si se ti nečemu v preteklosti odpovedal.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Landscapes1 ::

jocoj je izjavil:

Tudi to stanovanje gre v maso za nujne deleže, razen če se vsi ostali vpleteni strinjajo, da ti dobiš 50% prodajne vrednosti. Nima veze, da si se ti nečemu v preteklosti odpovedal.


Kaj pa se recimo zgodi v sledečem primeru:

Ok hipotetično da sta po prvem dednem redu samo 2 dediča, ki bi v osnovi morala dobiti pol pol.
Pokojnik pred smrtjo 25 odstotkov premoženja podari vnuku.
Če prav razumem, si potem 2 dediča, če ni oporoke, na pol delita samo preostalih 75 odstotkov,
ker je ta delež še vedno večji od polovice polovice, ki bi jima sicer pripadala? In se upošteva voljo pokojnika,
da ima eno četrtino vnuk?
In isto velja, če recimo pokojnik po oporoki eno četrtino zapusti vnuku, preostanek pa sinovoma?
Ker če ne velja volja pokojnega v teh 2 primerih, pol pa res ne vem, kam je ta svet prišel.
Ali imam prav?

Zgodovina sprememb…

Legon ::

Ce premozenje podari (vnuku) vec kot leto pred smrtjo, potem to naceloma ne sodi v dedno maso, razen ce bi vnuk nastopal kot nujni dedic (v priemru, da tisti njegov stars, ki bi moral dedovat pokojni).

Tako da ce se zadeve uredi pravocasno, lahko posameznik mirno prenese premozenje na tretjo osebo. Nujni delezi in vracanje daril primarno zadeva darila prvemu dednemu redu.

delavec44 ::

Kako pa lahko preprečiš očetu prodajo hiše, če uradno ni nič tvojega? To da si vložil 50k€ brez neke plombe ali deleža hiše se ne dela. Mislim v normalnih družinah lahko, pri tebi pač ne.

In posledično, ni potem vseeno, če ti oče nakaže 100k€ kupnine? Če mu zaupaš, da sam hiše ne bo prodajal. Ali misliš, da bo pomagalo, da nepremičnina ni prosta bremen (ti imaš delno posest)?

Landscapes1 ::

Hvala vsem za vse informacije. Bom moral še kar veliko preštudirati, se posvetovati tudi z pravniki.
Samo še eno vprašanje.
Po kakšni davčni stopnji je obdavčeno,
če prejmem 100k od nakupa brez darilne pogodbe,
torej da se ta denar nakaže direktno na moj račun?

kloko ::

Ne more tebi nakazati kar nekdo 100k na račun, brez da te FURS vpraša po zdravju... Za takšne transakcije mora biti neka pisna osnova. Kupnina ne more biti, ker nisi lastnik. Darilo od tretje osebe bo močno obdavčeno pri takšnem znesku, nekih 20%.
Da ne bo davka in še kakšnih stroškov, mora oče podariti tebi ali polovico nepremičnine ali polovico denarja.

Baja ::

mislim, če ti bo foter dal 100k, ti bo valda tudi darilno podpiso.

če pa že res na vsak način hočeš davek plačati, pa lahko sodelujočim v temi nakažeš jurja al dva, smo si zaslužli :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Landscapes1 ::

kloko je izjavil:

Ne more tebi nakazati kar nekdo 100k na račun, brez da te FURS vpraša po zdravju... Za takšne transakcije mora biti neka pisna osnova. Kupnina ne more biti, ker nisi lastnik. Darilo od tretje osebe bo močno obdavčeno pri takšnem znesku, nekih 20%.
Da ne bo davka in še kakšnih stroškov, mora oče podariti tebi ali polovico nepremičnine ali polovico denarja.


Ja, sej pisna osnova bi bila. Pogodba, overjena pri notarju, na kateri
bi bilo jasno zapisano, koliko dobi kdo od prodaje.
Ne bi pa recimo bilo to opredeljeno kot darilna pogodba, ampak npr. samo kot nakazilo.
Problem darilne pogodbe je, da če je nekdo res zloben, jo lahko kasneje razveljavi. In te vleče po sodiščih.
Dogovor pri prodaji bi torej bil, da jaz ta del dobim in se to ne šteje kot darilna pogodba.
Ja, državi bom pač moral več dat, to vem. Ne sprašujem o tem, ali bom moral in kako se temu izogniti.
Samo zanima me, koliko, oz. po kakšni davčni stopnji je tak prihodek obdavčen.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Lahko jo poskusi razveljavit. Bolj verjetno pa je, da bo želel, da se upošteva kot darilo in vrne v dediščino.

Na kaki osnovi bi ti dobil 50% in to ne bi bilo darilo? Nisi solastnik. To bi šlo le, če od njega kupiš polovico, plačaš FURSu davek in se nato proda.

100k lahko tudi dvigne in ti da, potem ni nobene sledi. Ampak ta denar bi nato moral nekako postopoma zapravljat, polagat na račun. Če bi rad kupil kako drugo nepremičnino za ta denar, odpade.

Legon ::

To ali ti oče podari 100k z ali brez pogodbe nič ne vpliva na to, da se lahko zahteva vračilo darila v dedno maso.

Dogovor pri prodaji bi torej bil, da jaz ta del dobim in se to ne šteje kot darilna pogodba.

Kot kaj pa se šteje drugega kot darilo, če ti oče da ta denar?

Samo zanima me, koliko, oz. po kakšni davčni stopnji je tak prihodek obdavčen.

Prihodni so obdavčeni glede na to za kakšne prihodke gre. Če ti oče nek denar preprosto da, potem je to darilo.

Landscapes1 ::

Ne govorim o dedni masi.
Ostali dediči so lahko brez skrbi, da ima ta oseba dovolj pod palcem,
da so izplačani in da je teh 100k v resnici drobiž v morje ob njegovi smrti. Po nujnem deležu po njemu bi dobil še kaj dodatno,
ampak tega ne rabim in iskreno povedano niti ne želim. Se raje odpovem, kot pravdam. Plus, treba je upoštevat voljo.
Gre se samo za teh 100k, ki mi po volji preminule osebe pripadajo.

Tako da zanima me izključno za teh 100k,
kakšen je davek, če se ne naredi kot darilna pogodba. Pa saj to je menda ja mogoče,
dobiš toliko in toliko denarja, prijaviš državi in plačaš njen del,
kdo je tu oškodovan?

delavec44 ::

Ne ni mogoče. Ne more kupec dati očetu 100kEUR za hišo in tebi 100kEUR kot darilo. Lahko ti da darilo kot ločen posel in to je potem obdavčeno glede na dedni red. Tu ga ni in je davek 17.600EUR. Zakaj bi pa kdo to delal pa ne vem. Če ti lahko oče da zastonj.

Glede na to koliko kompliciraš naj ti oče proda pol bajte in potem prodata vsak svojo polovico. Plačaš 2%.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Landscapes1 je izjavil:


Ne bi pa recimo bilo to opredeljeno kot darilna pogodba, ampak npr. samo kot nakazilo.
Problem darilne pogodbe je, da če je nekdo res zloben, jo lahko kasneje razveljavi. In te vleče po sodiščih.
Nič ne boš po svoje opredeljeval, ker nekaj kar dobiš podarjeno de-facto je darilna pogodba, tudi če v samo pogodbo ne napišeš da je "darilna".

Glede razveljavljenja so pa to ekstremno redki hudi edge casi. Če se za to sekiraš potem se morš sekirat tut za to da te bo strela udarla ko greš v službo.

Vse kar se realno imaš za sekirat je, da pač lahko ta darilna gre potencialno tudi za nazaj v dedno maso do višine nujnih deležev.

Legon ::

Landscapes1 je izjavil:

Ne govorim o dedni masi.
Ostali dediči so lahko brez skrbi, da ima ta oseba dovolj pod palcem,
da so izplačani in da je teh 100k v resnici drobiž v morje ob njegovi smrti. Po nujnem deležu po njemu bi dobil še kaj dodatno,
ampak tega ne rabim in iskreno povedano niti ne želim. Se raje odpovem, kot pravdam. Plus, treba je upoštevat voljo.
Gre se samo za teh 100k, ki mi po volji preminule osebe pripadajo.

Tako da zanima me izključno za teh 100k,
kakšen je davek, če se ne naredi kot darilna pogodba. Pa saj to je menda ja mogoče,
dobiš toliko in toliko denarja, prijaviš državi in plačaš njen del,
kdo je tu oškodovan?

Izkjucno teh 100k, ti je bilo ze 100x povedanih je darilo oceta in je obdavceno po stopnji 0% in lahkon steje v dedno maso, ce bodo to zahtevali ostali dedici.

V primeru o katerem ti sanjas bi bilo oskodovani ostali dedici.

Ce je dedna masa tako ali tako ogromna, pa je tako ali tako vseeno, teh 100k je pac del dediscine, ki si ga prejel v naprej in je to to. Torej ce bo dedna masa ob smrti 900k in sta dva dedica se deli pol pol. Ce bo drugi zahteval da se uposteva darilo to pomeni da se dedna masa dvigne na 1 mil, vsakemu pripada 500k. 100k si ze dobil, torej ti bo pripadalo se 400k, drugemu dedicu pa pac 500k in se bo tako razdelilo tistih 900k ki bodo v posesti oceta ob smrti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

GregiB ::

OP meša pojme... Če dobiš polovico kupnine hiše, katere lastnik ob prodaji je oče, je to de facto darilo od očeta, s pogodbo ali brez nje. Darilna pogodba je načeloma potrebna takrat, ko se podarjajo nepremičnine in druga sredstva, kjer je treba na osnovi pogodb urejati lastništvo (npr. knjižba v ZK).
Ko pa pride do dejanskega dedovanja po očetu, lahko drugi dediči zahtevajo, da se darila upoštevajo pri deltvi dedne mase, v primeru oporoke po nujnih deležih, če oporoke ni, pa po zakonu o dedovanju.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

delavec44 ::

Je pa menda OP upravičen do povračila 50k€, ki jih je v nepremičnino vložil? Zakaj bi bila ta sredstva darilo? Fino bi bilo, če ima kakšen račun oz. lahko dokaže vlaganja.

Legon ::

OP bo lahko seveda uveljavljal vlaganja v zapuscinski, ampak bo tudi moral predlozit ustrezna dokazila. Pod crto ce nima racunov na svoje ime lahkon pozabi na to.

fikus_ ::

Lahko pa oče prepiše nepremičnino nate in se določi preužitek, skrb zanj do smrti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Lonsarg ::

Ja pogodba za preuzitek je alternativa darilni pogodbi in to potem ne gre v dedno maso.

Je pa to mal lazje izvest z dvema prepisoma (najprej nepremicnina prepisana nate, nato sele prodaja). Ampak bo notar povedal, morda bo znal sestaviti pogodbo za preuzitek da je vezana na pol kupnine od nepremicnine, namesto da je vezana na nepremicnino samo.

Ampak hej, morda pa prepricas oceta da ti z pogodbo za preuzitek celo nepremicnino prepise (v tej pogodbi se potem seveda napise da oce do smrti zivi v nepremicnini in da skrbis zanj), nekako je point pogodb za preuzitek da se da celoto v zameno za skrb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Legon ::

Pogodba o preuzitku s katero se zaveze, da bo omogocal ocetu, da do smrti zivi v nepremnicnini, ki namerava nemudoma prodat... what could go wrong...

fikus_ ::

Hudo si pomagal avtorju s tvojo nesmiselno enovrstičnico.
Preužitek se napiše po stanju, ki obstaja oz. bo obstajalo. Notar to bolje ve od tebe!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Lonsarg ::

Aja sj res pardon moj fail :) Dobro ocitno itak se obstaja ena druga napremicnina, se lazje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje. Kakšne so vaše izkušnje ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16124368 (13678) matobeli
»

Prepis nepremičnine iz starša na sina - najboljše opcije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115718 (8975) Mato989
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9332409 (30569) Okapi

Več podobnih tem