» »

Obnova stojala - barvanje kovine

Obnova stojala - barvanje kovine

Hangman ::

Na stojalu za sušenje perila mi je začela odpadati barva in zdaj zgleda prav grdo (slika spodaj). Namesto, da ga takoj vržem stran in kupim novega, sem prišel na idejo, da bi ga obnovil - prebarval.

Kakšno barvo bi potreboval? Odtenek ni tako pomemben. Se to barva s čopičem ali je barva v obliki spreja? Se da kaj takega dobiti kje v Merkurju?
Kako je s starim slojem barve, ki se zdaj lušči? Jo moram odluščiti do konca ali samo nanesem nov sloj in pustim, da se posuši?
Kakšen rezultat lahko pričakujem? Bo površina gladka in enakomerna ali bo opaziti, kje se je prej barva odluščila?

Da bo bolj jasno, o čem govorim, je tu še slika:

nekoman ::

Sprej te pride cca 10€, stojalo najcenejše npr malo več:
https://www.mimovrste.com/stojala-peril...

kuglvinkl ::

če boš res barval, potrebuješ kemijo za odstranit rjo al pa zbrusiš na čisto.
Your focus determines your reallity

delavec44 ::

Obstajajo tudi barve, ki primejo na rjo. Ali pa konverterji, ki rjo spremenijo. Oboje je dražje od novega stojala.

kuglvinkl ::

To pa :)

Sam.bi sel popravljat samo tistega, ki ga imam pod stopnicami, izven serijsko sirok, sturdy, z debelimi palicami. Ga nisem videl nikoli v stacuni. Vse ostslo pa vtzen. In se, cedno kuoim ali rostrei ali aluminij, tko da ko palica odpate ali se zvije, ni kaj popravljat.
Your focus determines your reallity

Hangman ::

Vem, da me na koncu novo stojalo pride ceneje, ampak ne gre za to. Recimo, da rad obnavljam zadeve in za popestritev časa se mi zdi to idealno. Stran ga lahko vržem kadarkoli...

Rjo bi moral odstraniti že WD-40 in morda kakšna mešanica domačih snovi (kis, sol, limona ipd.).
Verjetno bi celoten obstoječi sloj barve moral povsem odstraniti, tako da mi ostane samo še kovina... Potem pa pride na vrsto barvanje. Glede tega sem malo skeptičen, kako bi zadeva izpadla. Da ne bom zabil par ur (ali morda par dni), na koncu pa bo zadeva puščala barvo na oblačilih. V tem primeru je seveda vse skupaj neuporabno.

matobeli ::

rjo bo odstranila žična krtača, taka ročna ali tista na kotni brusilki oziroma vrtalki. wd40 ne bo nič naredil razen da boš imel mastno podlago ki jo boš težko spucal da bo barva prijela.

vidi se da je barva že precej napokana, kar pomeni da lahko pričakuješ rjo povsod kjer je barva popokala.

Odstrani del po želji z zgornjo metodo, očisti z alkoholom, pobarvaj z temeljno barvo za železo in nato z barvo za železo, dobro posuši in bi moralo biti good to go. Najbolje kar z čopičem.

Ali pa enostavno povij z tekstilnim samolepilnim trakom bo še najlepš in najceneje.

Poglej pa najprej da niso prečke kamor das oblačila prav tako že rjave, ker tistega pa res ne boš zrijtal tako da ne bo puščal madežev ;)

starfotr ::

To stojalo uporabljaj tako dolgo, kot bo funkcionalno.

Potem pa kupi takega, ki ima aluminij namesto železa.

Pacanje in kakršnokoli delanje na njem je ekonomsko in časovno potratno. Če se nimaš kam dat, raje kaj drugega, več vrednega obnovi. Ne pa da te kemija in orodje stane več od novega izdelka, ki ga popravljaš.

z3ro ::

Hahah ne morem vrjet v kaj se eni spuščajo. Kar s sprejem prebarvaj preko tega da boš lahko čez par tednov spet obnavljal:))

Invictus ::

Malo dela za hobi ne škodi.

Brusni papir, spicaš rjo, sprej, pobarvaš.

Če boš vse zafrknil, vržeš stran in kupiš novega...

Ne boš finančno propadel >:D. Malo novih spretnosti pa ne škodi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Če delaš delaj dobro. Speskaj in daj pocinkat.

starfotr je izjavil:

To stojalo uporabljaj tako dolgo, kot bo funkcionalno.

Potem pa kupi takega, ki ima aluminij namesto železa.

Pacanje in kakršnokoli delanje na njem je ekonomsko in časovno potratno. Če se nimaš kam dat, raje kaj drugega, več vrednega obnovi. Ne pa da te kemija in orodje stane več od novega izdelka, ki ga popravljaš.

Aluminijeva stojala so praviloma precej občutljiva. Pocinkana so mnogo bolj funkcionalna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

sparklyslo ::

z3ro je izjavil:

Hahah ne morem vrjet v kaj se eni spuščajo. Kar s sprejem prebarvaj preko tega da boš lahko čez par tednov spet obnavljal:))


Ampak njegov nick je Hangman, tako da je očitno obesanje pomembno.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Zimonem je izjavil:

Če delaš delaj dobro. Speskaj in daj pocinkat.

starfotr je izjavil:

To stojalo uporabljaj tako dolgo, kot bo funkcionalno.

Potem pa kupi takega, ki ima aluminij namesto železa.

Pacanje in kakršnokoli delanje na njem je ekonomsko in časovno potratno. Če se nimaš kam dat, raje kaj drugega, več vrednega obnovi. Ne pa da te kemija in orodje stane več od novega izdelka, ki ga popravljaš.

Aluminijeva stojala so praviloma precej občutljiva. Pocinkana so mnogo bolj funkcionalna.


Občutljiva na kaj?

c3p0 ::

Preden boš to barvo dol spravil s šmirglanjem, bodo krave že doma. Se ne splača. To je low quality produkt, neprimeren za obnovo.

fikus_ ::

Najprej je potrebno odstraniti rjo. Z žično krtačo ali brušenjem s smirkovim papirjem se jo da, ampak je potrebno biti dosleden in res dobro odstraniti.

Tako da OP, če si za akcijo, nabavi smirkov papir granulacije 60 ali 80 (okrog 1€/list) ter barvo v spreju (4-5€ piksna) ter nekaj tvojega časa. Ko boš odstranjeval rjo, odstrani še barvo okrog.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Si videl sliko? Te rje ne bo dol spravil zlepa. Jaz se ne bi kaj dost sekiral, malo bi podrgnil da odpade tisto kar se komaj drži, potem pa pobarval čez. Za 2 leti bo, za več pa itak ne.

fikus_ ::

Če ima idejo in veselje, naj poskusi. Stane nekaj € in čas.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

primoz4p ::

Poleg brusnega papirja je potrebno omeniti še kemijo npr Ferosan, wurth, ...
-

gruntfürmich ::

jst s kemijo ne bi pacal, ker je brez veze. ferosan je začita, in ne odstranjevanje stare barve.

mehanska odstranitev rje/stare barve in potem nov sloj barve. najbolje seveda najprej antikorozijska, ker se bolj prime na podlago in ščiti pred rjo. čez njo pa tessarol. ali sprej v končni fazi.

bolje obnova kot pa potrošništvo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Kemija omogoča, da odstraniš samo debelo rjo in potem to čez, ne rabiš odstraniti do zadnje pikice rje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

denabiker ::

lahko daš tudi pocinkat, ni drago, oni vse zrihtajo, včasih je bila cena okrog 1€ na kg. Recimo galvansko cinkanje izgled je sicer lep skoraj krom izgled. Lahko vroče cinkanje....pa je večno....jaz sem dal pri eni od bajt komplet vso ograjo. Ja je bilo na tone, najceneje je bilo takrat v I, pa v A je tudi ceneje in bolj kvalitetno. Ampak bodo tudi naši za tvoje potrebe čisto OK.

gort ::

dena, koliko te je stalo pocinkovanje na meter ograje? ko je bil čas, smo vzeli raje vse inox (zunaj in notri) in mojstra, ker ni bilo strašne razlike v ceni.