» »

Vpenjanje mreže za komarje

Vpenjanje mreže za komarje

lolipop2 ::

Imam eno manjšo težavo, pa ne vem, kako bi se jo lotil.

Rad bi napel tisti alu komarnik v okno, ampak ni vse tako simpl



Če bi bilo vse po reglcih, bi si naredil leseni okvir in dal na okno. Ampak ni tako. Problem je, ker gre mreža mali izven fasade (rabim plac), pa vse do okvirja okna. Tam pa je potem ob strani bolj neravna oz. zrahljana, da prepušča komarje. Vhod v okno pa je manjši, kot je dimenzija zunanjega dela, kjer je mreža, zato fiksni okvirji ne priodejo v poštev, ker ga ne spravim ven.

Ali obstajajo kakšni "vpenjalniki", da bi dal npr. letvice zgoraj in spodaj, ob strani pa tudi, a takšne, da se razširijo in potem zategnejo celoten okvir. Saj sploh ne znam točno razložiti. Upam, da kdo razume, kako in kaj.
Nekako tako je, kot da bi moral v kvadratnem tunelu vpeti mrežo, le, da je odprtina iz katere delam manjša. Iz zunanje strani pa tudi ne morem. Aja, pa mora biti nekaj odstranljivega, ne morem vrtati.

Hvala za nasvezt

˙janezvalva ::

zalepi velkro na zid in na mrežo

lolipop2 ::

Mogoče še pomemben detajl, da gor cel dan nabija sonce in vsako lepljenje odpade.

jarre ::

@lolipop2...A ima kakšno zunanje senčilo na oknu? Ker, če ga imaš, potrebuješ med senčilom in zunanjim robom okenskega okvirja distanco za okvir komarnika.

Mogoče se da pomagati. Obstajajo fiksni komarniki, ki uporabljajo vzmetne kotnike ali vzmetna pritrdila/čepke. Okvir komarnika temu primerno izmeriš...ali pa pokliče merilca.

Nekaj takega ponuja...na primer to podjetje:
ali pa tole:
ali pa kaj takega (tile ponujajo celo več vrst pritrditve): https://www.dodic.hr/komarnici/fiksni-k...
LP

Jarre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

lolipop2 ::

problem je tudi, ker ne morem dat ravno ploskev komarnika. Komarnik je kot tunel - globok. Ker mora biti do roba zunanje mreže. Se pravi, nekakšna kocka, ki bi jo moral fiksirati ob robovih. Jao.. prav jezi me tole... Najraje bi zlezel na fasado pa s klamfami nabil mrežo. Ampak tudi to ne gre, ker mora biti odstranljivo.

jarre ::

Hm...ne..ne razumem te in mi ni jasno kaj želiš. Senčila, komarniki in podobne zadeve so enoploskovna začita, ti pa želiš, če prav razumem, nekakšno kocko. Kako bo to dosegel, kako bo zagotovil, da mreža ne bo plahutala v vetru, da bo fiksna? Ali lahko narediš fotografijo dejanskega stanja? Zakaj želiš večdimenzionalni...kockast (?) komarnik? Zakaj ne prekriješ samo zunanjega roba odprtine?

Mislim, da boš moral improvizirati in nekaj sam izdelati. Dal sem ti smernice glede pritrjevanja, tudi kovinske okvirje in spoje je mogoče dobiti ali 3-D printati. Težko ti dam še kak nasvet, ker res ne razumem tvoje skice in tvojega opisa. Je tvoja skica stranski ris dejanskega stanja?

jarre ::

Še enkrat sem si ogledal tvojo skico. Mislim, da si narisal stranski ris dejanskega stanja. Okenski okvir je levo, vmes je zunanja okenska niša in čisto zunaj je kovinska protivlomna začita okna. Torej je to, verjetno, kletno okno ali okno, ki je dovolj nizko, da bi lahko kdo vlomil v prostor.

Rešitev sem ti že prikazal. Enostaven okvir z mrežo in vzmetnimi zatiči (glej link od hrvaškega podjetja...."Pričvršćivanje opružnom nožicom"), ki se "zataknejo" v okensko špaleto. Komarnik lahko elegantno odstraniš, po potrebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

IL_DIAVOLO ::

Dobi si mojstra, da ti naredi po meri in ne kupuj komarnikov v merkurju.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

lolipop2 ::

jarre je izjavil:

Še enkrat sem si ogledal tvojo skico. Mislim, da si narisal stranski ris dejanskega stanja. Okenski okvir je levo, vmes je zunanja okenska niša in čisto zunaj je kovinska protivlomna začita okna. Torej je to, verjetno, kletno okno ali okno, ki je dovolj nizko, da bi lahko kdo vlomil v prostor.

Rešitev sem ti že prikazal. Enostaven okvir z mrežo in vzmetnimi zatiči (glej link od hrvaškega podjetja...."Pričvršćivanje opružnom nožicom"), ki se "zataknejo" v okensko špaleto. Komarnik lahko elegantno odstraniš, po potrebi.


tako je, stranski ris je to. Point je,da mora biti komarnik vse do zunanje ograje, segati pa mora toliko notri, da bom lahko vpel. Rabim prostor tam, ker je to poletni prostor za mačke. Zato ne morem vpeti mreže na okvir okna.
Ne morem pa dati samo na zunanjo "kovinsko mrežo", ker je toliko ven, da samo ploskev komarnika ne reši težave, saj je še nekaj cm lufta potem.

Lansko leto sem imel tisto mrežo alu, ko jo lahko zvijaš strižeš in sem jo oblikoval v "kocko" in je delovalo. Problem je bil le ob straneh, ker nisem mogel fiksirati. Duck tape je bil dober le za nekaj dni, potem se je posušilo in odpadlo.

Razmišljal sem, da bi improviziral, dve letvici, ena na tla, ena na zgornji del, ob straneh pa nek vpenjalnik, ki bi obenem stisnil zgornjo in spodnjo, istočasno pa tudi bil tik ob steni ter stisnil še stranski del mreže.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dobi si mojstra, da ti naredi po meri in ne kupuj komarnikov v merkurju.


Mojster bo takoj pri nekaj desetakih, kar pa nočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

sbawe64 ::

Ta mreža je fiksna, ne gre stran ?
Odstrani mrežo, montiraj ploski komarnik, dodaj nazaj mrežo.
Če ne gre, ploski komarnik iz 2 delov, montiraj od znotraj skozi okno.

komarnik je rdeča barva
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

mirator ::

lolipop2 je izjavil:

Imam eno manjšo težavo, pa ne vem, kako bi se jo lotil.

Rad bi napel tisti alu komarnik v okno, ampak ni vse tako simpl



Če bi bilo vse po reglcih, bi si naredil leseni okvir in dal na okno. Ampak ni tako. Problem je, ker gre mreža mali izven fasade (rabim plac), pa vse do okvirja okna. Tam pa je potem ob strani bolj neravna oz. zrahljana, da prepušča komarje. Vhod v okno pa je manjši, kot je dimenzija zunanjega dela, kjer je mreža, zato fiksni okvirji ne priodejo v poštev, ker ga ne spravim ven.

Ali obstajajo kakšni "vpenjalniki", da bi dal npr. letvice zgoraj in spodaj, ob strani pa tudi, a takšne, da se razširijo in potem zategnejo celoten okvir. Saj sploh ne znam točno razložiti. Upam, da kdo razume, kako in kaj.
Nekako tako je, kot da bi moral v kvadratnem tunelu vpeti mrežo, le, da je odprtina iz katere delam manjša. Iz zunanje strani pa tudi ne morem. Aja, pa mora biti nekaj odstranljivega, ne morem vrtati.

Hvala za nasvezt

Iz letvic si naredi okvir, ki bo sedel v nišo med zidom in zunanjo mrežo in nanj napni kupljeno protikomarno mrežo. Vse skupaj potem vstavi v okno in pritrdi s štirimi vijaki v zid. Tako boš imel zaščito proti komarjem, mucki bodo pa tudi imeli svoj prostor.