» »

Protivlomna in izolativna vrata za stanovanje

Protivlomna in izolativna vrata za stanovanje

OGTrula ::

Pozdravljeni,

iščem kaj novih informacij o ponudbi vrat za stanovanje. Sem prebrskal slovenske forume vendar je že vsaj 4 leta od zadnjih komentarjev o kakovosti ponudnikov zato odpiram svežo temo, da se lahko zbere nekaj novih informacij. Stanje se je zelo verjetno spremenilo v teh letih. V osnovi me seveda zanimajo mnenja o ponudnikih kot so Vovko, Vlom, Pirnar, Vertigo, Ajm...

Poleg splošnih informacij me pa še zanima, če ima kdo predlog za alternativo. V osnovi iščem vrata z dobro toplotno in zvočno izolativnost. Protivlomnost je sekundarna in ne najbolj pomembna funkcija (rad bi ali prihranil nekaj € ali vsaj imel osnovno varovanje in čim boljšo izolacijo).

Hvala vnaprej za odgovore.

Lp

toro69 ::

Išči samo dobro zvočno izolativnost, kakoh 47db laboratorjisko, 42db vgrajeno. V realnosti nihče ne vlamlja preko vhodnih vrat, so enostavnejše variante.

OGTrula ::

toro69 je izjavil:

Išči samo dobro zvočno izolativnost, kakoh 47db laboratorjisko, 42db vgrajeno. V realnosti nihče ne vlamlja preko vhodnih vrat, so enostavnejše variante.

39-45dB bo dost zame, nad tem začne cena eksponentno naraščat. Lahko predlagaš katerega prodajalca v rangu okol 1000€?

s1m0n ::

toro69 je izjavil:

Išči samo dobro zvočno izolativnost, kakoh 47db laboratorjisko, 42db vgrajeno. V realnosti nihče ne vlamlja preko vhodnih vrat, so enostavnejše variante.


Zdaj, če nisi prav v prtličju druge variante vloma v stanovanje odpadejo :)…
Mogoče, če se greš parkurja še kakšna balkonska vrata.

Ne vem kako so sedaj cene nas so pri vlomu z montažo prišlo 1200€ ampak je to že nekaj let nazaj… Montaža in monterja 1A vrata so še sedaj funkcionalno kot nova le pri spodnjem spustnem tesnila smo namazali mehanizem ter seveda mehanizem zaklepa…

c23po ::

Z protivlomnimi vrati se ukvarjamo enkrat v življenju. Zato s cenami nisem na tekočem. So mi pa v zadnjih petih letih vgrajevali in tudi servisirali protivlomna vrata. Innoterm Ribnica, same pohvale. Cena? Pokliči jih.
Računalniki nimajo spominov.

feryz ::

Inotherm protivlomna za stanovanje? Pa že.
S prstnim odtisom verjetno. In montažo. Za manj kot jurja.

PINki ::

Vovko imam pri starših in sem narocil ista za stanovanje v bloku. Cca 1400€.

Kolega vzel pri Vlom cca 1200€ in je tudi zadovoljen.

Oboje kupljeno letos.

c3p0 ::

Večina lopovov pač nima hi-tech orodja, pa če bo videl dodatne varnostne ukrepe, kot so kamere in alarm, bo šel na lažjo tarčo.

Na posnetku sicer niso prikazana nobena prava pritovlomna vrata (zatiči na več mestih okvirja).

Invictus ::

Folk daje par jurjev za vrata, pol pa ima plastična kletna okna.

Edino varovalo je, dobri sosedje in nič vrednega doma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Kam pa daš to, ko vrata ven mečeš? Vzameš še moral in upreš v vrata na drugi strani hodnika?
Ena bodo popustila, ni hudič da ne, boš šel pač k tistemu.

V bloku se itak lahko nadejaš hudo velikega plena, manj od milje ni v nobenemu stanovanju. Sploh v fužinah in podobnih kvartih.

fikus_ ::

Kaj dajes nasvete za vrata ali bajto podreti?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

fikus_ ::

Đzanki bo kredel tam ,kjer bo najmanj napora, profesionalcev pa ne odvrnejo od namena se tako dobra vrata.

V bloku je najboljsa zascita, da imas boljsa vrata od soseda.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Invictus ::

Če ti vdrejo in pokradejo cel kup zadev, je čisto vseeno ali ti uničijo vrata ali steno :D.

Pravi vlomilec bo znal odklenit in lepo odnesti ven, v kombi z nalepko Selitve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Itak da bodo cilinder zrihtali. Zakaj bi cela vrata podiral, če lahko en majhen košček demoliraš?
Moji dečki pridejo noter v minuti ali dveh. Tudi hrupa je minimalno.

Razen pri kakšnih ultra super duper cilindrih. Tam se malo zakomplicira. Ampak ne ravno dosti.

feryz ::

Pri moji sosedi so tako TČ zrihtali.
Hiša se je še delala, tudi drugi obrtniki so bili na objektu, ko sta prišla zaradi reklamacije menjat TČ.
Vse sta vzela, zunanjo enoto, notranjo enoto, sobno enoto, še celo nekaj cevi in kablov za povrh.

s1m0n ::

Mislim, da je tega po blokih manj/razen kakšne kleti... Porast je bolj po hišah tam se da tudi odnesti več, zadnjih nekaj kar sem jih zasledil niso odnesli pod 15kEUR gotovine tak, da se v bajte splača! No ja dobro prejšnji mesec so na našem koncu tudi trezor z 30kEUR odnesli. Če maš ustrezen trezor se da to vse zavarovati pa se pol ne sekiraš, če pride do česa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

Pri moji sosedi so tako TČ zrihtali.
Hiša se je še delala, tudi drugi obrtniki so bili na objektu, ko sta prišla zaradi reklamacije menjat TČ.
Vse sta vzela, zunanjo enoto, notranjo enoto, sobno enoto, še celo nekaj cevi in kablov za povrh.

Pri sosedih od svakinje je bil zunaj selitveni kombi.

Pobrali ven vse, celo stikala in vtičnice...

Vsi sosedje so to gledali in se čudili, zakaj se selijo.

Zato je dobro komunicirati s sosedi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

To so itak profiji.
Bel kombi, tablice naprintane in ogromne magnetne nalepke z logom podjetja.
Tipa pa kot iz škatlice, delovna uniforma, kombinezon bele barve, top orodje, ni da ni.

s1m0n ::

Mislim, če že imaš trezor ga maš na bolj skritem mestu... Decoy pa v spalnici v omari na bolj vidnem. Drugače pa nek vlomilec, ki ni profi sorte ne bo kaj preveč uspešen pri trezorju, ki je ustrezno pritrjen/težak ter klasificiran...

Furbo ::

Kaj pa če se vrata odpirajo na ven? :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

s1m0n ::

Furbo je izjavil:

Kaj pa če se vrata odpirajo na ven? :))


Kakšno vezo ima kam se odpirajo, če pa razširiš / poškoduješ štoke in s tem dosežeš, da zaklep več ne drži kril vrat.

fikus_ ::

Pred leti sem pomagal montirati ti. protivlomna vrata .
Okvir vrat je bil iz tako tanke pločevine, da se je že med prenosom zvijal. Tista vrata z enim pajserjem ven vržem v 5ih min.
Ampak zgledala so bolje kot sosedova.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517509 (1808) biserx
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515816 (1389) G_mAn
»

Stanovanjska protivlomna vrata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5223229 (12733) m1h4
»

Menjava vhodnih vrat v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9814893 (12109) Invictus
»

Menjava Ključavnice pri Proti vlomnih vratih

Oddelek: Loža
239892 (6773) mat xxl

Več podobnih tem