» »

16 let star vag motor 1.6 16v, poraba?

16 let star vag motor 1.6 16v, poraba?

«
1
2

moped22 ::

Imam namen kupit tak motor 1.6 16v, ki je v seatu, vw, škodi večinoma se vozim po regionalki, kakšno porabo bi lahko pričakoval, se bo dalo vozit normalno s 6-7l, al to kar tako pije 8l+ tud če paziš.
Okolica LJ

val46 ::

Dej ne seri Zobnik. Če ti 1.3jtd multijet pije preveč, niti ne pomisli na kaj takega. Drugače bomo spet brali en kup enih tvojih blodenj tle gor, kako ti avto pije več kot "bi moral"!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: hruske ()

moped22 ::

tema je namenska o porabi motorja 1.6 16v..
Okolica LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moped22 ()

Utk ::

Ma kdo ti bo garantiral za 16 let star avto kolk pije? Dej bodi resen. Lahko pije 6, lahko 12.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

2dark ::

Verjetno kje obstajajo podatki po porabi. Če pije 12, potem je ful katera od lambd sond. Verjetno ej pa poraba realno nekje 7 do 9 litrov. Skratka ne splača se.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kripto mesi ::

Meni pije 5 litrov ce ga teram, drugace pa tam 3 litre. Tocno tak 1.6 16v motor. Ti samo kupi, ne bo ti zal.

moped22 ::

Bo na plin deloval, samo če kuri 8l+ bencina ob normalno vožnji si pol že blizu 10 plina
Ampak bo še zmeraj manjši strošek, kot kak dizel 1.3
Okolica LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moped22 ()

moped22 ::

val46 je izjavil:

1.3jtd


Kuri kot da je 2.0 dizel. Probaj in boš videl, 10.000km prevozil. Edina prednost je da je najnižja cestnina.
Ni vse zlato kar se sveti, da ne omenjam turbe luknje ko pride na 1500 obrati, in pol do 1600 mrtev, kot kak vlak počasi pridobiva in pri 1700 obrati potegne kot raketa. Brezveze za v hribe. ker ovinki so tud taki da pač prideš na take obrate
Okolica LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moped22 ()

val46 ::

Ne skrbi...sem probal, ga imel 6 let in naredil z njim cca 100000km. Jst bil ful zadovoljen, sam tebi pač ne odgovarja. Hotu sm ti sam povedat, da če ti 1.3jtd multi pije "preveč", pol zate 16 let star 1.6 bencinar pač ni. Jebat ga, tko je...

moped22 ::

Sej te motorje tud v novejše avte vgrajujejo. Videl da ob normalni voznji porabi 7l.
Okolica LJ

A. Smith ::

https://www.spritmonitor.de/en/overview...

Tukaj imaš zbirko starih VW avtov z 1.6 benz motorjem in statistiko porabe. Bolj konkretnega odgovora od tega ne moreš dobiti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hojnikb ::

s tvojo nogo in kako "varcen" je ta motor, lahk kamot racunas 10l+

Glede na to kak skopuh si glede porabe, si rajs kupi 1.9tdi 90/110hp in tankaj fritezo oz zlaufano olje... kaj cenej od tega ne gre, razn ce mas ev in solarno...

Ali pac vozi 1.3jtd dalje...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Racunaj 8L za normalno voznjo, da ne bo presenecenj.
Z 8L te bodo 100 konjski turbodizel poloti prehitevali in porabili pol manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Recimo nekateri dosegamo kamot pod 6 litrov relacijske porabe na tudi vecjih atmosferskih motorjih :))
konkretno lahko recem za skyactiv 2.0 sem mel zdej nazadnje 5.8 na precej dolgi voznji ;)
#brezpodpisa

2dark ::

m0LN4r je izjavil:

Racunaj 8L za normalno voznjo, da ne bo presenecenj.
Z 8L te bodo 100 konjski turbodizel poloti prehitevali in porabili pol manj.


Naj kr računa na bližje 9 litrom, če bo vozil krajše razdalje. Pozimi pa sploh. Ne vem sicer zakaj bi kupoval ravno ta motor.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Sheteentz ::

a smo res taki reveži, da se nam gre za liter ali dva na sto kilometrov?

Utk ::

Smo. Jaz nimam niti za bencin, zato se vozim na elektriko.

2dark ::

Sheteentz je izjavil:

a smo res taki reveži, da se nam gre za liter ali dva na sto kilometrov?


Malo čudno razmišljanje, glede, da je cena 95 oktanskega gooriva ta trenutek 1.542€

Lepo je, ker si ti bogataš in teb 2 litra višja poraba oz. 3€ pač niče ne pomenita.

kaj pa je to, če ima avto 8 porabe na 100 prevoženih. Malenkost. 12.32€.

Saj vemo, da je Slovenija država bogatašev, ki če ne bi dobili otroških dokladov, bi si težko privoščili dopust.

Utk je izjavil:

Smo. Jaz nimam niti za bencin, zato se vozim na elektriko.


Realno je tako, da kdor ima električni avto se še vedno vozi podpovprečno poceni , ampak izgovor je seveda, da je treba ga kupit. Ja, to je pa že težava pljunat 30 jurjev. Večina niso sposobni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Colt1911 ::

hojnikb je izjavil:

Recimo nekateri dosegamo kamot pod 6 litrov relacijske porabe na tudi vecjih atmosferskih motorjih :))
konkretno lahko recem za skyactiv 2.0 sem mel zdej nazadnje 5.8 na precej dolgi voznji ;)


Kje se pa to dobi za tak denar kot omenjeni VW?>:D

Blinder ::

A. Smith je izjavil:

https://www.spritmonitor.de/en/overview...

Tukaj imaš zbirko starih VW avtov z 1.6 benz motorjem in statistiko porabe. Bolj konkretnega odgovora od tega ne moreš dobiti.


v tem searchu so vmes vsega, 1.6 8V, 1.6 16V, 1.6 FSI. Treba boljše filtrirat podatke. 1.6 16V je imel 105 km, 1.6 FSI 115 in na začetku 110 km, 1.6 8V 100-102 km
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

d4vid ::

Tale zobnik/moped whatever pa ima težav.

Poraba bencinskega motorja veliko bolj variira kot nekega dizla. Lahko nekomu pije 6, nekomu pa 15. Odvisno od terena in voznika. Poleg tega nisi povedal za kater avto gre. Polo bo pil manj kot golf, ker je lažji.

Poleg tega zna bit zavarovanje kak € dražji od tvojega 1.3 mopeda, pa kolkr sem bral, si že za tega jokal, da je šlo gor nenormalno, čeprav plačuješ slabe 300€ zavarovanja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

2dark ::

d4vid je izjavil:

Tale zobnik/moped whatever pa ima težav.

Poraba bencinskega motorja veliko bolj variira kot nekega dizla. Lahko nekomu pije 6, nekomu pa 15. Odvisno od terena in voznika. Poleg tega nisi povedal za kater avto gre. Polo bo pil manj kot golf, ker je lažji.



nalsednje vprašanje je, da najdeš polota 1.6 16v, če so večinsko 1.4 16v :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

d4vid ::

Dobro no, v polotu res mogoče ne, vem pa da so bili v ibizi. Veš kaj sem hotu povedat, nimam pa wikipedije/autodate v glavi ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

2dark ::

d4vid je izjavil:

Dobro no, v polotu res mogoče ne, vem pa da so bili v ibizi. Veš kaj sem hotu povedat, nimam pa wikipedije/autodate v glavi ;)


Koliko imam v spominu, se je kupovalo bencinarje 1.2i 8v, 16V ali 1.4 8V in 16V.

Za polota 1.2 lahko rečem, da je poraba 6 litrov normalne vožnje iz tistega časa. Če bi bencinarji bili tako šparvni, VAG ne bi delal dizlov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

hojnikb ::

Colt1911 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Recimo nekateri dosegamo kamot pod 6 litrov relacijske porabe na tudi vecjih atmosferskih motorjih :))
konkretno lahko recem za skyactiv 2.0 sem mel zdej nazadnje 5.8 na precej dolgi voznji ;)


Kje se pa to dobi za tak denar kot omenjeni VW?>:D


Zaenkrat se nikjer :) Sploh pa ne ta konkretna izvedba (G184) k jo mam js :)

d4vid je izjavil:

Tale zobnik/moped whatever pa ima težav.

Poraba bencinskega motorja veliko bolj variira kot nekega dizla. Lahko nekomu pije 6, nekomu pa 15. Odvisno od terena in voznika. Poleg tega nisi povedal za kater avto gre. Polo bo pil manj kot golf, ker je lažji.

Poleg tega zna bit zavarovanje kak € dražji od tvojega 1.3 mopeda, pa kolkr sem bral, si že za tega jokal, da je šlo gor nenormalno, čeprav plačuješ slabe 300€ zavarovanja.


Človek bi rad mel avto z 3 litra poraba, 100€ letnega stroska pa zastonj servisi... Ker mu 1.3jtd "preveč" pije (čeprav je en izmed bolj varčnih dizlov) misli, da bo z "upgradom" kaj profitiral na porabi, sploh ker sumim da bo sel tudi takoj na plin...

Ampak na konc dneva, če res ne delas nekaj velik kilometrov, ti bo vsak izgubljen denar, k si ga pusil z upgrejdanjem avtomobila, nizja poraba tezko not prnesla...

Za zobnika bi bla najboljsa resitev kaksn nissan leaf ali dača spring, če dvigne budget. Avtomobil bo drazji k plinski golf, sam bo pa tut bistveno manjsi strosek "goriva"...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

moped22 je izjavil:

val46 je izjavil:

1.3jtd


Kuri kot da je 2.0 dizel. Probaj in boš videl, 10.000km prevozil. Edina prednost je da je najnižja cestnina.
Ni vse zlato kar se sveti, da ne omenjam turbe luknje ko pride na 1500 obrati, in pol do 1600 mrtev, kot kak vlak počasi pridobiva in pri 1700 obrati potegne kot raketa. Brezveze za v hribe. ker ovinki so tud taki da pač prideš na take obrate


Pr teb je problem, kako vozis oz. kje se vozis, ne v avtomobilu samem... 1.3jtd sploh ni pozresen motor (kamot se spustis pod 4 litre, bi si upal trdit da pod 3 litre z hypermilanjem in optimalno relacijo). Ampak če ga turiras v 2gi v tist tvoj hrib na vrhniki in ga vozis kot bencinarja, bo vsak avto pozresn...


evo recimo tole mas projekt
https://www.autoscout24.com/offers/daci...

tale se ze en lep čas prodaja, tko da sem prepričan, da je prostora za pogajat se nekaj (pomoje kamot 8k ali manj). Dodaj se 3 jurje subvencije, pa se blizu nas je in mas za dobrih 5 jurjov avto, k bo 5x manj pozresen na prepovzen kilometer kot katerakol jajca k si jo mel do sedaj. Razn če mas 20% klanc, potem zna bit teh 45hp mal svoh, ampak če si nekoč fural 58HP cliota, bo tut to slo...

Aja, da ne pozabim omenit; registracija za taksen avto je 13EUR/leto oz. 50 če mas tehnični. Pa ene 80EUR osnovenga zavarovanja z PR1. Praktično ni cenejse varjante za se vozit na 4 kolesih, če lahko pozres začetno investicijo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

moped22 ::

A. Smith je izjavil:

https://www.spritmonitor.de/en/overview...

Tukaj imaš zbirko starih VW avtov z 1.6 benz motorjem in statistiko porabe. Bolj konkretnega odgovora od tega ne moreš dobiti.


Ja je več teh motorjev zakaj tisti iz leta 2000 kuri tud 8l+
Medtem ko teli novejši v letniku 2007+ 6-7l.
Je posodobljen motor, ima več elektronike za uravnavo porabo goriva.

4 runde pa imam 1000km narejenih....zato se nagibam na avtoplin.
Okolica LJ

hojnikb ::

novejsi so verjetno ze direct injection, kar se opazno pozna na porabi (tsi fsi modeli)
#brezpodpisa

asdf_jklc ::

Ta motor sem vozil v Seatu dolgo nazaj, ampak se spomnem, da je bila ravno poraba razlog, da smo kupili dizla. Zadeva je bila taka:
- če se pelješ ti na eno relacijo, kjer nimaš semaforjev, ampak regionalno cesto, voziš normalno prideš med 6.7 in 7.5 (tudi extrem pod 6 je možen, ampak to je 90 po avtocesti). Avtocesta 130 je dobrih 8l-9l, mestna vožnja 9L+ (spet lahko je 8, ampak potem ali malo stojiš ali pa se premikaš, ne pelješ). Skupna kombinacija bo med 8 in 10 litri, odvisno od terena, velikosti gum, teže noge in tako naprej. Avtomobil definitivno ni šparovc, je pa motor dokaj uredu. Porabo pri tem motorju svinsko nabijajo kratke mestne vožnje. Recimo na nedeljo (ko sem testiral avto pred nakupom) sem naredil nekaj voženj dolžine 10km, spomnem se, da je poraba bila tam 12.3l / 100km (pa nisem norel, saj je že v tovarniških podatkih pisalo za ta model 10.3 po mestu). 1.9 TDI za primerjavo je za podobno vožnjo porabil 6.3 litra...

JanBrezov ::

moped22 je izjavil:

A. Smith je izjavil:

https://www.spritmonitor.de/en/overview...

Tukaj imaš zbirko starih VW avtov z 1.6 benz motorjem in statistiko porabe. Bolj konkretnega odgovora od tega ne moreš dobiti.


Ja je več teh motorjev zakaj tisti iz leta 2000 kuri tud 8l+
Medtem ko teli novejši v letniku 2007+ 6-7l.
Je posodobljen motor, ima več elektronike za uravnavo porabo goriva.

Tako je. Novejši avti imajo funkcijo start-stop (izklop motorja v stoječem stanju) in eco-mode, pri čemer se med vožnjo izklopi polovica motorja, če avto ugotovi, da vsa moč ni potrebna. Potem je še "coasting" funkcija, ki v določenih situacijah odklopi menjalnik od motorja in se voziš s porabo stoječega vozila. Nisem prepričan, a verjetno za to rabiš avtomatski menjalnik (dsg). Pa seveda avtomatski menjalnik sam, ki drži obrate na optimalni ravni (nizko pri normalni vožnji in visoko pri športnem načinu).

Zgodovina sprememb…

moped22 ::

Skoraj nič ne bo mestne in brez AC, se prav na regionalki umirjeno po nedeljsko bi to brez problema pil med 6- 7l
Okolica LJ

val46 ::

Ma se ti delaš budalo al si res tak? Če ti 1.3 jtd pije preveč, pol niti ne pomisli na tak motor, ker boš čez 14 dni nam tu gor pil živce. Tam za tiste tvoje route glej raje za kak SDI motor, čeprav je SDI nekakšen JTD v VW grupi...tko da, ti res ne znam predlagat, kaj bi blo zate. Sam, 1.6 16v bencinar, pa še to 16 let star, definitivno ni!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: moped22 ()

Ahim ::

moped22 je izjavil:

tema je namenska o porabi motorja 1.6 16v..

https://www.spritmonitor.de/

Bos znal poklikat? Ce ne, pa verjemi, da bo prej 8+ l/100 km kot pa 6, se posebej po rovtah.

hojnikb ::

val46 je izjavil:

Ma se ti delaš budalo al si res tak? Če ti 1.3 jtd pije preveč, pol niti ne pomisli na tak motor, ker boš čez 14 dni nam tu gor pil živce. Tam za tiste tvoje route glej raje za kak SDI motor, čeprav je SDI nekakšen JTD v VW grupi...tko da, ti res ne znam predlagat, kaj bi blo zate. Sam, 1.6 16v bencinar, pa še to 16 let star, definitivno ni!


za njega je edin smislen avto EV... ker to nič ne pije.
#brezpodpisa

moped22 ::

val46 je izjavil:

Ma se ti delaš budalo al si res tak? Če ti 1.3 jtd pije preveč, pol niti ne pomisli na tak motor, ker boš čez 14 dni nam tu gor pil živce. Tam za tiste tvoje route glej raje za kak SDI motor, čeprav je SDI nekakšen JTD v VW grupi...tko da, ti res ne znam predlagat, kaj bi blo zate. Sam, 1.6 16v bencinar, pa še to 16 let star, definitivno ni!


Kaj je s tabo, govora je o 1.6 motorju, kaj 1.3 jtd ostane doma, da pa nebi prehitro kupoval 1.6 pa da pol to žre 8l +++je pa brezveze ker za sabo potegnejo stroški s prijavo vozila, odjavo in ostali stroški.
Okolica LJ

pi pawr ::

Na regionalkah mi v 1200 kg težkem avtu tak motor pije 4,8 litrov na 100 km. Če so hribi zleze mal nad 5.

Oznaka CAYB
Letnik 2014
EURO 5, 90 konjev
Hibe so injektorji in EGR, sicer fajn motor.


Na AC krepko nad omejitvijo pride do 6 sicer pa redko nad 5.

Po prevoženih 900 do 950 km natankam 45 litrov.

Na 16" vs 14" plus 200 kg tovora prištej pol litra.

Utk ::

Ne mešaj zdaj še TDI sem not.

pi pawr ::

O, mi skuzi, a je govora o bencinarju
Brišite post, prosim :P

moped22 ::

pi pawr je izjavil:

Na regionalkah mi v 1200 kg težkem avtu tak motor pije 4,8 litrov na 100 km. Če so hribi zleze mal nad 5.

Oznaka CAYB
Letnik 2014
EURO 5, 90 konjev
Hibe so injektorji in EGR, sicer fajn motor.


Na AC krepko nad omejitvijo pride do 6 sicer pa redko nad 5.

Po prevoženih 900 do 950 km natankam 45 litrov.

Na 16" vs 14" plus 200 kg tovora prištej pol litra.


Vidm da imave iste konje, men na regionalki povrečje kaže 4.5l s približno 10-20% hribi, ostalih 80-90% dolina.
Je 1.3 90km jtd.
Teža: 1200kg
Sam tud če ga vozim varčno je poraba ista kot če ga teram v tem primeru uproabljam tud 6 prestavo, ne vem zakaj pomojem se pri varčni vožnji motor matra če ga voziš okol 1700-1900 obrati.

Ideja je bila da bi si še enega bencinarja s plinom kupil in oba vozil.
Okolica LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moped22 ()

hojnikb ::

Pa prodaj ze enkrat tega puntota pa kupi se enga cliota na plin..
#brezpodpisa

val46 ::

In kaj bi ti še rad od avta, sploh tolk starega? Da ti bo če boš poskušal varčno vozit pil kolk, liter pa pol na 100km? Eni ste res smešni ej... Pač, če ti ta punto pije 4,5l, ne glede na vožnjo, ga pač teraj kolk se ga da, poraba bo kot praviš še vedno 4.5! Če verjameš zgodbicam... Ampak dejansko, če maš avto, ki ti pije te štiri litre pa pol na 100km in nisi pripravljen dat 30000€+ za nekaj novega, res ne vem kaj jočeš. Pod 4 litre ti noben star avto ne bo pil. Vsaj ne tam po tvojih hribih.

Invictus ::

Star avto noben ne pije pod 6, ne pod 4.

Razen če ti stoji v garaži :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

d4vid ::

Kupi si citroen AX 1.4 dizel. 750kg, 3l porabe. Kaj češ boljšega.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

2dark ::

Invictus je izjavil:

Star avto noben ne pije pod 6, ne pod 4.

Razen če ti stoji v garaži :)


Renault twingo prve generacije s 16v motorjem porabi pod 6 litrov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Cveto ::

Imel sem Ibizo 1,6 8V 100ps in je pila cca 8. Žena je imela 1,4 16V 100ps in je bila poraba okoli pol litra manjša.

denabiker ::

kako se je vse spremenilo, non stop ta poraba, pa koliko pije, pa bla bla....včasih smo se pogovarjali, koliko konjev ima pa koliko gre. Včasih ko sem bil še mlad, sem imel VR6, pa sem se skoraj vsak vikend vozil na morje, ker mi je pač takrat bilo to fajn. Pa po babe tudi na Koroško pa dol v Portorož pa nazaj peljat na Koroško pa domov, pa noben ni takrat razmišljal o porabi. Pa so imeli kolegi GTI-je, pa GSI-je, pa Calibre, pa CRX-e, kako je včasih mladina boljše živela....jedli, pili, po diskotekah laufali cele noči čez vikende. Zdaj je pa res beda za mladino.

2dark ::

Ko je dizl mafija sprala betice ljudem ni blo več poti nazaj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

DamijanD ::

Katerga VR6 si imel? 3ka, ki jo poznam je imela povprečje med 14 in 15 l na 100 tole bi bilo zdaj res kar malo drago za furat

denabiker ::

Ja GOLF III 2.8 motor, frajerski avto je bil, poraba je bila tam min. kolikor se spomnim okrog 7-8, to je jajcanje po regionalki, drugače pa dinamika okrog 10-11-12, športna vožnja 15 in več, GOLF II GTI 1.8 je bila relacijska vožnja v službo po regionalki povprečna 6.7, športna vožnja povprečna poraba 15 po BC-ju - je pa ta imel vse digitalne števce - za tisti cajt to je bilo tam leta 1988 je to bil tudi frajerski avto. Takrat sem z GTI-jem ful divjal in sem imel povprečje 15. Lepi časi:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denabiker ()

denabiker ::

Ampak, če tak pogledaš koliko desetletij pa niso nič izkoristka kaj bistveno povečal pri motorjih, še vedno imamo fuk*eno nore izgube oziroma slab izkoristek. Če bi vsaj del keša od teh norih milijard kar se mečejo za elektrifikacijo voznega parka vložili v razvoj, da bi povečali izkoristek bi bilo mnogo bolje, ampak saj vemo kam pes taco moli....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Več porabi pri 1500 obrati kot pri 2000 obrati, dizel. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
974881 (622) Blinder
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464397 (3178) bambam20
»

Pomoč pri nakupu avtomobila !!

Oddelek: Na cesti
315879 (4600) nicksonn
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913789 (11451) spirit
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222192 (19175) rajc123

Več podobnih tem