» »

predelava iz 120V 60Hz na 220V 52Hz

predelava iz 120V 60Hz na 220V 52Hz

vorsos ::

Lep pozdrav!
Dobil sem vintage kolutni magnetofon Pioneer RT1001L Iz ZDA.
Priključna napetost je 120V in 60Hz in sedaj je potrebno pretvoriti to napetost na naše omrežje 220V in 50Hz.
Zanima me če je to večji problem mislim glede frekvence, ki jo če jo je treba pretvoriti v 60Hz ,ali to vpliva na hitrost motorjev in ostalega.
Hvala za odgovor

A. Smith ::

Če so motorji napajani direktno z AC omrežno napetostjo, jih bo treba tako ali tako previti. V takem slučaju uporaba magnetofona nima smisla.

Če je pa AC napajalna napetost najprej usmerjena in so motorji potem napajani z DC napetostjo (kar je bolj verjetno), pa možnosti za uporabo obstajajo. Bo pa treba predelati napajalni del naprave, ki je pretvarjal 120VAC v ??VDC.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

St235 ::

Zadeva ima po vsej verjetnosti nek napajalnik, ki izmenično napetost pretvarja v enosmerno. Glede na tip naprave, močno dvomim da laufa diretno na izmenični napetosti. V takim primeru lahko ali menjaš napajalnik ali pa poskrbiš za zunanji pretvornik/transformator. Slednje je prviloma dražje, ampak zahteva 0 dela.

joez7 ::

Namenski avtotransformator (enojno navitje z oddcepom) za 230 na 110V. Glej samo predpisano moč. So relativno poceni in majhne velikosti. Za 35W sem dal 11€. So pa tudi večjih moči.
(Connrad - drag, ma ponavadi na zalogi) (Hte in podobni)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 fazna elektrika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
575225 (3261) starfotr
»

Procesor deluje na ~100%, ne glede na uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
373327 (2571) GupeM
»

DC-AC pretvornik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
176723 (5237) cegu

Več podobnih tem