» »

Kaj točno ste morali posredovati FURSu?

Kaj točno ste morali posredovati FURSu?

RatedR ::

Živjo, tisti, ki vas je kontaktiral FURS za predložitev dokazil o transakcijah, kaj točno ste morali posredovati?

Včeraj sem imel informativni klic s FURSom, ker nameravam pobrat dol sredstva (ni velik znesek, niti plus) in pravijo da me lahko kontaktirajo in zahtevajo te podatke. Sprašujem zato, ker sem naredil v roku šestih let skupaj ene 15 tradeov, ki mi jih na moji menjalnici pod transaction history ne najde. Poleg tega je šlo nekaj sredstev vmes v cold wallet, pa nazaj na exchange itd, itd. in stvar preprosto ni več sledljiva tekom tega časa moje prisotnosti v kripto svetu. Izkušnje? Hvala!

Podvprašanje: po vsej verjetnosti grem out po delih, torej na enem sredstvu imam plus, na drugem ne. S prvim grem torej ven, ker rabim €€ in bom imel v roku šestih mesecev dva withdrawala. Je to morda bolj pametna izbira v smislu, da velikost priliva na mojem bančnem računu ne seka toliko ven po mesecih?
Hvala

111111111111 ::

Če boš dvigoval denar pridobljen v kriptovalutah, pojasniš na banki, da si premoženje dobil z valutnim trgovanjem in ti banka ne bo težila. FURS pa tudi ne

Če si trgoval z delnicami, potem pa moraš vse transakcije prijavit, da ti lahko zaračunajo davke.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Furbo ::

Kaj pa če enostavno prodaš kripto za keš enemu od mnogih, ki zdajle rinejo v to?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

111111111111 ::

Furbo je izjavil:

Kaj pa če enostavno prodaš kripto za keš enemu od mnogih, ki zdajle rinejo v to?

Škoda si delat probleme, ker zaenkrat ni še nič obdavčeno, kako boš pa 100k recimo opral? Če je pa to 5-10k pa itak ni baš neka cifra.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

investorius ::

10k je tako brezveze, kot si povedal. Zdaj pa ti ko imaš nad 100k nakazilo je potrebno verjetno že malce pojasniti, da si to pač zaslužil z virtualnimi valutami. Davek je 0%, tako da ne bo problemov. Pa prijetno vnovčevanje dobička želim!

Kodrnusa ::

Tudi mene zanima. Vem da ni davka kao. Ampak jaz imam v kryptu vec kot 3 leta, naredu nekaj plusa (skoraj nic trgoval) kupil in cakal. Pa dajmo recimo hypotetično da imam 100k in jih hočem dat na račun. Ali bo furs tezil? Saj se bo videlo priliv iz binance, kucoin...
Če ima kdo tako situacije hvala za info.

RatedR ::

Ja gre se za znesek pod 10k, in to bi bilo dvakrat po par tisoč recimo. Izpostavil bi pa še vedno tole, kar sem vprašal če kdo ve?

RatedR je izjavil:


Podvprašanje: po vsej verjetnosti grem out po delih, torej na enem sredstvu imam plus, na drugem ne. S prvim grem torej ven, ker rabim EUREUR in bom imel v roku šestih mesecev dva withdrawala. Je to morda bolj pametna izbira v smislu, da velikost priliva na mojem bančnem računu ne seka toliko ven po mesecih?


111111111111 je izjavil:

Če boš dvigoval denar pridobljen v kriptovalutah, pojasniš na banki, da si premoženje dobil z valutnim trgovanjem in ti banka ne bo težila. FURS pa tudi ne


Kakšen vir mogoče? FURS mi pravi, da ne rabim nič predložit v smislu za davčno napoved, lahko pa zahtevajo enkrat kasneje pravi gospa po telefonu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

investorius ::

Ne se sekirat. Tisti, ki so držali 3 leta ali več trenutno nakazuje iz Binanc veliko več kot 100k, ker smo na rekordih in so si začeli izplačevati na banke. Noben te ne bo vprašal, ker se vidi da prihaja denar iz Binanc.

111111111111 ::

Kodrnusa je izjavil:

Tudi mene zanima. Vem da ni davka kao. Ampak jaz imam v kryptu vec kot 3 leta, naredu nekaj plusa (skoraj nic trgoval) kupil in cakal. Pa dajmo recimo hypotetično da imam 100k in jih hočem dat na račun. Ali bo furs tezil? Saj se bo videlo priliv iz binance, kucoin...
Če ima kdo tako situacije hvala za info.

Jaz imam podatke iz 2020, mislim da se vmes ni nič spremenilo. Kolega je dvignil 300k. Na banki je dobil vprašanje od kje denar, povedal je da iz trgovanja z bitcoinom. Fursu pa je prijavil prihodek iz trgovanja z valutami, za vsak slučaj. Lahko se pa dodatno pozanimam, sam on potem ni nikoli razlagal, da bi imel še dodatne probleme.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

investorius ::

Poznam vsaj 10, ki so vzeli z Binanc čez 300k in tudi nobenega problema. Zdaj jih pobira dol na stotine slovencev tak denar, ker smo na rekordih. Vi samo izplačujte, ker zdaj se da lepo pobirat - je lepa likvidnost.

velikBrokoli ::

Kako pa se obravnavajo razni airdropi? Pred kratkim sem prejel en airdrop, ki je sedaj vreden več kot 20k.. a se to smatra, da je obdavčljivo?

Zgodovina sprememb…

RatedR ::

velikBrokoli je izjavil:

Kako pa se obravnavajo razni airdropi? Pred kratkim sem prejel en airdrop, ki je sedaj vreden več kot 20k.. a se to smatra, da je obdavčljivo?

To je bil pa nor airdrop, če si dobil pred kratkim in je šel na 20k. Iskreno tudi mene zanima iz firbca, ker verjetno ne grejo preverjat iz kerga naslova si ti to dobil ane...preveč je lukenj!

velikBrokoli ::

To je prednost, da delam z eno stranko v kriptu, pa dobim kdaj taksne bonboncke :)

investorius ::

Ti kar izplačaj na banko in ne bo problema. Gre za relativno mali denar, glede na to kaj se trenutno izplačuje na banke iz naslova kripta.

Kodrnusa ::

111111111111 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Tudi mene zanima. Vem da ni davka kao. Ampak jaz imam v kryptu vec kot 3 leta, naredu nekaj plusa (skoraj nic trgoval) kupil in cakal. Pa dajmo recimo hypotetično da imam 100k in jih hočem dat na račun. Ali bo furs tezil? Saj se bo videlo priliv iz binance, kucoin...
Če ima kdo tako situacije hvala za info.

Jaz imam podatke iz 2020, mislim da se vmes ni nič spremenilo. Kolega je dvignil 300k. Na banki je dobil vprašanje od kje denar, povedal je da iz trgovanja z bitcoinom. Fursu pa je prijavil prihodek iz trgovanja z valutami, za vsak slučaj. Lahko se pa dodatno pozanimam, sam on potem ni nikoli razlagal, da bi imel še dodatne probleme.

Ce je prijavil trgovanje z valutami je to obdavceno. Vsaj po fursu. Ce ga lahko vprasas, bi bil hvalezen. Hvala

SANTINO ::

pozdravljeni vsi Evo malo da začnem temo. Pred 3 leti sem vložil 20k€ v kripto, na začetku sem veliko trgoval, zadnje leto sem imel večino v denarnici medtem ko sem trgoval okoli 10k€. Zdaj je zelo zraslo, odločim se, da izplacam na banko 50.000€. Po enem mesecu so me poklicali iz banke, da jim pošljem dokazilo od kod je plačilo, poslal sem jim izpiske in to je to. Sedaj pa me zanima ali se moram oglasiti na fursu, naj počakam da me pokličejo? Zaradi tega ne bi rad imel težav, če bi mi kdo svetoval. Oprostite za slab jezik, sem iz Bosne in Hercegovine, zato bolj slabo pišem slovensko.

bm1973 ::

Pokliči na FURS...

velikBrokoli ::

Če nisi aktivno trgoval, potem je neobdavčeno in fursu ne rabiš nič sporočiti. Če si pa aktivno trgoval (pitaj boga kaj to dejansko pomeni, na koncu FURS odloča), boš pa moral plačati davke.

bm1973 ::

Aktivno trgovanje je, mislim da, 10 transakcij na leto...

velikBrokoli ::

Ne, ni. Na koncu FURS presodi, ni neke X številke.

https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...

Priporocam, da si preberete, zelo uporaben dokument.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex davek slovenija

Oddelek: Loža
409623 (1486) pH4RD
»

Kripto trading in davki 2020 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
681124960 (35900) Jerry000
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993178130 (88616) CaqKa
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197382 (6277) Cubaka
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14860603 (47717) PrihajaNodi

Več podobnih tem