» »

AV receiver 11.2

AV receiver 11.2

Škorc ::

Živjo,

med brskanjem po netu sem naletel na oglas za AV receiver Yamaha RX-A8A. Cena je mamljiva, preveč. Ima še kup drugih izdelkov po neverjetnih cenah... Poleg tega v oglasu ne navaja nobenih konkretnih podatkov o izdelku in želi direkten kontakt preko WhatsApp, kar Bolha odsvetuje.

Mogoče se motim, ampak meni je očitno gre za prevaro in me zanima, če kdo ve kako poteka nateg saj tip oglašuje brezskrben nakup preko storitve "Воlhа ВRЕZ SКRВI", kjer naj bi bil kupec varen pred takimi faloti.

PS1: isti oglas je tudi na hrvaški bolhi.
PS2: ne vem, če je tole v pravi temi, po potrebi naj se prestavi.

Scorpy84 ::

Pisi mu nic te ne stane, je pa ziher prevarant, poglej od kje je pobral slike. Za 3k ceneje od novega, je ze alarm da nekaj ne stima. In tudi oglasi so od 28ega, torej ga bolha redno brise on pa se nazaj registrira, pa caka, da kdo zapne.

Škorc ::

Da na kratko povzamem nadaljevanje...
Sem si dopisoval z modelom in predlagal, da se pred nakupom dobiva in preverim delovanje. Seveda se je izmotaval, da ni v Slo itd...
Torej očiten scam. Potem so mu acc izbrisali in naslednji dan se je pojavil z novim... in danes še enkrat. Skratka bolnik. :)
Ne razumem pa njegovega "poslovnega modela", ker pri nakupu preko storitve "BREZ SKRBI" naj bi ti Bolha vrnila denar, če izdelka ni oz. ne ustreza.
Če ima kdo izkušnje s tem naj napiše v čem je fora. A je mogoče kakšen štos v WhatsApp? Pri vseh oglasih ima namreč napisano, naj se ga kontaktira tja... in ti potem podtakne kakšen app?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Škorc ()

d4vid ::

Najbrž pošlje link do fake bolhe, kjer opraviš plačilo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Daniel ::

Teh scammerjev je na bolhi ko listja in trave. Sedaj pa se ista golazen pojavlja že v plačanih FB oglasih. FB vse prikaže, tudi, če gre za očitni nateg.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23731263 (24777) shadeX
»

#socraTECH: Etični razvoj informacijske družbe v Ljubljani

Oddelek: Novice / NWO
347376 (5248) AndrejO
»

Anonimizacija mobilnih komunikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9226965 (24637) SmeskoSnezak
»

WhatsApp bo delil uporabniške podatke s Facebookom in pripeljal oglaševalce

Oddelek: Novice / Zasebnost
2713893 (11277) slitkx
»

WhatsApp šifrira vso komunikacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6525603 (22268) čuhalev

Več podobnih tem